187 костюма смени, но на себе си верен бъди - немски карнавалени истории

  • 60 631
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 407
Въпрос: Който няма аватар на профила, защото го мързи да си сложи, какво прави по време на карнавала? Grinning Може ли да си остане така анонимен? Моля, моля.
Сетих се, няма да пиша от 14 до 17 февруари тук. hahaha

# 31
  • Берлин
  • Мнения: 4 594
Пак аз...с питане... Какъв е най-изгодният вариант за пътуване с метро - има ли някаква месечна карта или нещо? Цена?

# 32
  • Мнения: 3 782
ani_4ka,
по принцип не е проблем, че в момента не сте в Германия. Моят мъж също си намери работа по Интернет в немска фирма и бяхме още в България. НО: 1. Интервюираха го по телефона. 2. Замина за 1 седмица пробно да работи на техни разноски и тогава подписаха договора. Ако кандидатствате по Интернет без интервю или пробна работа няма да минете.
Аз също съм библиотекарка и по образование и по призвание. В момента кандидатствам в местната библиотека за сътрудник по обява. Според мен мога да я работя тази работа, но в някоя обществена библиотека, където има повече персонал. За малка библиотека с 1 човек библиотекар и  аз не бих се навила. Електронните библиотечните системи за описание се учат, не е проблем, особено ако си работила с такава в БГ. Но се иска поне достатъчно добър немски, за да можеш да общуваш с хората.
Супер! Намерихме се! Аз работих тук - три години в една читалищна библиотека. Сега съм по майчинство. Но наистина си трябва владеене на език - може би Б1 поне. С програмите и аз няма проблем, но контактуването ...
За работата на мъжа ми, ще пробваме. Ясно ми е, че без пробен период няма как да стане

# 33
  • На зелено
  • Мнения: 658
Пак аз...с питане... Какъв е най-изгодният вариант за пътуване с метро - има ли някаква месечна карта или нещо? Цена?

Ne живея в Берлин и единственото, което мога да ти помогна са линкове /в англ.им версия/, които можеш да разгледаш и избереш вариантът, който на теб/вас най-много те/ви удовлетворява Simple Smile

Относно промяната на името във форума, аз също не съм запозната Sad

# 34
  • Берлин
  • Мнения: 4 594
Много благодаря Simple Smile

# 35
  • Мнения: 69
ani_4ka, при кандидатстване имайте предвид следното: 10 сайта х 15 обяви не означава, че реално има 150 свободни позиции. Има обяви за несъществуващи позиции, или са 5 обяви за една позиция. Не ми се навлиза в подробности сега, но ви съветвам да кандидатствате на възможно най-много обяви  Peace

PAPURCHE MEHURCHE
, жилища тук http://www.immobilienscout24.de/
задаваш търсене Wohnen auf Zeit или WGs

# 36
  • Мнения: 11 329
За смяна на екранно име се влиза в Профил, Потребителски настройки. По всяко време можете да се върнете към предишни настройки.
След това влизате в подразделение Профил пак там и коригирате аватар,лична титла и прочие.

# 37
  • Germany
  • Мнения: 1 581
kovatcheva,
Ако в училище на определена дата има Фашинг, най-вероятно децата ще имат празненство с костюми, игри и ядене. Така че попитай класната и тя ще ти каже, да се подготвиш. Миналата година аз така попитах и успях да купя на детето един хубав принцески костюм за 5 евро (понеже беше от Алди). Има и по-скъпи и по-изящни в другите магазини, но на нея много и харесва.
Благодаря за информацията. На нас за всякакви поводи ни пишат писма, но за Фашинг още нищо не съм получила. Днес питах няколко майки, но никой нямаше представа какво предстои и казаха да чакам писмо.
Колко различни изглеждат нещата, когато трябва да мислиш за дете, и когато зависиш сам от себе си.
Аз и преди съм казвала, че имам преки наблюдения върху живота в Германия до 2003, когато работехме с мъжа ми за себе си, изкарвахме пари, нямахме никакви ангажименти с деца и животът беше лесен. Направихме избор да се върнем в България, което не се оказа най-доброто, което можахме да сътворим, за съжаление. Миналата година се върнахме и виждам Германия коренно променена. Хубаво е всеки, който предвижда преместване в Германия да дойде, ако има възможност и да поживее поне един месец пробно, да се ориентира в ежедневието, да си свери часовника и да прецени, дали иска точно това. Даже бих препоръчала на цяла България да го направи това упражнение, само за да разбере, че нито е толкова зле положението в България, нито е толкова добре в Германия. За тези 13 години виждам Германия много обедняла, хората, жилищата, услугите, инфраструктурата, магазините, колите, всичко е различно. Това за прословутата германска точност и изпълнителност е вече мит. Пести се от всичко, най-вече от работна ръка и това води до ниско качество на услугите, които се предлагат. Масово се спекулира с труда на чужденците и извиването на ръце за много ниски цени е жестоко, защото ако ти не си съгласен на дадена цена, чакат сто човека, които я приемат. В същото време в България някак свикнахме много бързо с хубавите неща, приемаме ги за даденост, не им обръщаме внимание и гледаме само лошото. На тези, които имат добра работа и висок жизнен стандарт в България бих препоръчала много добре да помислят, преди да предприемат тази смела стъпка. Аз имам преки наблюдения в областта на строителството и ремонтите, и искам да кажа на всички, че жизненият стандарт в частта жилища, обзавеждане е много по-висок в България, отколкото в Германия. Цените на труда в Германия често са по-ниски от тези, които получават майсторите в България. Не говоря за немски майстори, говоря за чужденци. Освен това в България повечето взимат пари на черно и не плащат данъци, а тук трябва и данъци да се плащат. Предполагам и в други отрасли е така. Така се получава една огромна пропаст между очакванията и реалността. В същото време, пристигайки в Германия, повечето работници очакват да живеят тук, да издържат цяло безработно семейство в България, и да плащат кредитите, които имат. Това просто е мисия невъзможна, няма как да стане. Мисля си, че тепърва ще се усложнява положението в Германия, защото няма как да се издържат с години хора, които нямат един работен ден. Хубавото тук е това, че тук имаш надежда. Че можеш нещо да промениш, че нещата зависят частично от теб и желанието да го постигнеш. Ако ти трябват пари работиш на няколко места,  работиш гадна, но платена работа, докато в България и да искаш да работиш на няколко места не може, просто защото няма работа. Няма я тази отчайваща безнадежност и тъга, която е обзела масово хората. Тук е спокойно, децата си играят по детски, и като се прибираш вкъщи си спокоен, че няма да намериш жилището си ограбено, както ми се е случвало неколкократно в България. Истината е, че всичко е компромиси. Важното е да се улучи мярката и да не се идва с голяма торба и големи очаквания. Късмет на всички!
И още нещо - благодарение на мила съфорумка   bouquet, детето ми ходи вече на българско училище. Срещам се с толкова спокойни, усмихнати и положителни българи, каквито не съм срещала много отдавна в България. Всеки да си прави изводите  Peace

# 38
  • Сф
  • Мнения: 10 725
Ковачева, извинявай , но не съм съгласна с теб. Мъжа ми в момента е в Германия, в една от цитираните от
теб сфери и изкарва повече отколкото в Бг. Да не говорим, че и режийните+храна са му покрити от работодателя- Чичо Скрудж от Бг  Joy

# 39
  • Мнения: 9 407
kovatcheva,
писмата в немското училище са си обичайна практика. Ако получите писмо за Фашинг в училище и не пише нищо за костюми, а само за ядене и пиене, задължително питай класната. Тук просто си подразбират за костюмите. Моето дете миналата година също ми донесе писмо, но в него класната обясняваше, че това е ден-празник в училище и питаше кой какво може да донесе - сокове, сладкиши и т.н. не пишеше за костюми. Аз затова попитах лично и тя ми каза, да може и с костюми. Е, познай, всички деца в училището, не само класа, бяха костюмирани, а в нашето емигрантско начално училище 50% са с турско-арабски произход. Ако не бях попитала, моето дете щеше да се почувства много зле.

ani_4ka,
B1 е просто задължително да се вземе, за да можеш да се оправяш в Германия, оттам трябва да продължиш да надграждаш сам. В1 са интеграционнтите курсове.

# 40
  • Мнения: 2 531
Момичета, имама нужда от спешна помощ.  Hug
Плановете за Берлин се сменят всяка минута. Сега освен квартира за мениджърския екип /2 апартамента по 2ма души/, се оказва, че трябва да търся настаняване за служителите. Не разбирам немски и ми е безкрайно трудно да изровя нещо с Гугъл...
Помагайте  - работнически общежития или нещо такова....
Обърни се към фирма да ти търси каквото искаш, така ще можеш с англ. език и от няколко хил. км. да се справиш !

Тук може да се ориентираш за цени на карти , билети и т.н. / на англ е/ https://shop.bvg.de/index.php/tickets

Запис и от мен в новата тема! Благодаря за отговора за работа в Германия по време на майчинство тук. Така или иначе ще гледаме мъжът ми да си намери първо работа. Снощи даже разглеждахме обяви по сайтове - той е фризьор и във всеки сайт, който сме влезли има поне по 15 обяви, което звучи доста добре. Става въпрос за Берлин. Да ви попитам, ако сега реши да кандидатства за някоя от обявите, пречка ли е това, че не сме там? На първи април ни е полета. Наясно сме, че няма как да отидем с готова работа. Няма как някой, бил той и най-добрият ти приятел,  да търси вместо теб.
Аз по образование съм библиотекар и когато в университета учихме, даваха винаги за пример немските библиотеки и заплащане. Нивото ми обаче, поне на този етап изобщо не е за кандидатстване та такава позиция си мисля.
Нашите приятели живеят близо до Deutsche Oper, и искат да ни намерят жилище близо до тях.
Аз съм За маскирането!

Аз кандидатствам от Бг - след 2 седмици отивам в Берлин за 1 седмица и имам вече уговорени 2 интервюта, надявам се и още поне 1 да уговоря, та да имам шанс да се получат нещата / стискайте палци/ / сестра ми е там от 17 г. но категорично отказа да участва в търсенето, та много не се надявай друг да ти свърши работата /

По въпроса с работа в библиотека- нямаш много шансове според мен. Мои познати от много години живеят в Г-я, жената беше завършила за библиотекар , с немска гимназия при това, и директно и казали че този вид работа е доста сладка и достатъчно германци с тази професия си имат ... та  тя завърши медицина и смени професията.

Последна редакция: чт, 05 фев 2015, 21:04 от veni-b

# 41
  • София
  • Мнения: 2 079
Здравейте!
Извинявам се за нахлуването в темата, но имам въпрос:
С каква фирма е най-добре да изпратя важен документ в Германия:
Булпост, Еконт или някаква друга, но надеждна?
Живея в София, ако е от значение.

Благодаря на всички отзовали се за отговорите!      bouquet  bouquet

# 42
  • Мнения: 2 531
Инка , мин. седмица пращах с български пощи- препоръчано с приоритет и проследяване - за 4 дни пристигна! Пращала съм и във Великобритания така , също съм много доволна , цената е под 10 лв.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 079
Благодаря!   bouquet

# 44
  • Germany
  • Мнения: 2 022
Най-добрата ми приятелка в Бг е библиотекарка, мъчно ми стана като се разприказвахте тук библиотекарките Wink
Благодаря за новата тема  bouquet Мони, аз ще следя, докъде ще стигнеш с проучването на този въпрос Peace И при мен няма изгледи за работа скоро.
При нас, но в градината ще бъде Карнавал на животните, следващата седмица. Малкият си избра да бъде тигър. Всъщност имахме такава шапка, а не ми се купуваше друг костюм. За цяла седмица са написали програма. В петък пише пижама-парти. Това много не ми е ясно...По пижама ли трябва да го заведа Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт