187 костюма смени, но на себе си верен бъди - немски карнавалени истории

  • 60 632
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 103
аз не харесвам Берлин, но по въпроса мога само да посъветвам: щом фирмата плаща хотела вземете хубав, 4ист и удобен апартамент на хубаво място и в НИКАКЪВ слу4ай не правете икономии. Няма да ви благодарят за това  Peace

# 16
  • Немция
  • Мнения: 6 933
Вечке, благодарско за новата тема!  bouquet

За живеенето под наем десетилетия напред и аз съм се чудела. Има много обстоятелства, които възпират от инвестиция в имот, но в много от случаите трудно мога да си го обясня- например защо една двойка, без деца, заедно от поне 10 години, с учителски професии(които са добре заплатени) предпочитат да са под наем години наред- става дума за наши съседи под нас. Имотите в нашия район са изгодни, не сме в област с бомбастични цени, тоест финансово двама работещи могат да си го позволят без големи проблеми.

Мони, има доброволно пенсиониране като Riesterrente, където плащаш малко и след време получаваш малко или обратното. Най-добре направи един термин към отдел на Deutsche Rentenversicherung в града, консултацията е безплатна, могат да те въведат в системата и  да ти направят Rentenkonto, като занесеш извлечения къде си работила преди(ако си работила). Майчинството също се взема под внимание, но доколкото си спомням, не си раждала в Немско.
Това, което е нужно там е да имаш Sozialversicherungsnummer(дълга дума Mr. Green), без него не можеш да фигурираш в немската пенсионна система.

Вечке, с карнавала на форумно ниво- ако си смениш името на аватара, има ли проблем с връщането на старото име?

# 17
  • Мнения: 1 103
.Бибит. възможно е да не искат да се обвържат с мястото.
Особено ако нямат семейство.
Може да си изплащат ваканционен имот някъде в Испания с намерение да се населят там след пенсия. Може много неща. Никой не знае.
Имота си е обвързване, защото след заема за покупка следват заеми за реновиране, следва ангажимент по поддържане и подобрни. 

# 18
  • Немция
  • Мнения: 6 933
Да, причини с лопата да ги ринеш, но тъй като живеенето под наем е масово, все пак ми е чудно как толкова хора не се решават цял живот на собствен имот, не поради свити финанси.

# 19
  • Мнения: 1 103
Да, причини с лопата да ги ринеш, но тъй като живеенето под наем е масово, все пак ми е чудно как толкова хора не се решават цял живот на собствен имот, не поради свити финанси.



Може би не могат да си позволят това, което харесват  Peace
Нашата причина например е такава, за да не вземем къща. Високи цени в района, който харесваме и ако намерим нещо на ниски то ремонта ще ни излезне през носа, а ако мръднем от района си разбутваме установения начин на живот, който ни харесва.

# 20
  • Germany
  • Мнения: 7 994
Бибит, благодаря! Ще разръчакм нещата. Стаж имам около 18год. от БГ, но тук за сега не и децата ми са родени в БГ. Все си мисля, че не може да няма вариант за жени домакини и обещавам да напиша в темата до къде съм стигнала с моите проучвания.

# 21
  • Мнения: 9 412
kovatcheva,
Ако в училище на определена дата има Фашинг, най-вероятно децата ще имат празненство с костюми, игри и ядене. Така че попитай класната и тя ще ти каже, да се подготвиш. Миналата година аз така попитах и успях да купя на детето един хубав принцески костюм за 5 евро (понеже беше от Алди). Има и по-скъпи и по-изящни в другите магазини, но на нея много и харесва. Облича си го с повод и без повод. Може и да не купуваш нищо, а сами да си направите. Отделно на карнавала, тука при нас Висбаден е до Майнц, много се забавляват, почти всички са маскирани, децата се мъчат да хванат бонбони (прибрахме се с 1 торба), ама и много пият,отпускат му края. Лично на мен преживяването много ми харесва. При това при нас има шествие в неделята във Висбаден и традиционното шествие на Розенмонтаг във Майнц, та 2 пъти.

# 22
  • Берлин
  • Мнения: 4 597
Момичета, имама нужда от спешна помощ.  Hug
Плановете за Берлин се сменят всяка минута. Сега освен квартира за мениджърския екип /2 апартамента по 2ма души/, се оказва, че трябва да търся настаняване за служителите. Не разбирам немски и ми е безкрайно трудно да изровя нещо с Гугъл...
Помагайте  - работнически общежития или нещо такова....

# 23
  • Мнения: 11 329
Бибит, сменяш само екранно име от профила и можеш да го правиш по всяко време. Можеш да сменяш лична титла и тн. Само регистрационното си име не можеш да сменяш.
Нали затова се и маскирахме преди успешно.
Само дето не можем да скрием броя мнения, че там е лесна разконспирацията.

# 24
  • Мнения: 18
Здравейте, новак живея в Bad Gandersheim на  около 80КМ. от ХАНОВЕР  имам нужда  да си купя кола втора употреба не много голяма, като за жена с дете. по възможност да е от околността и да е с HU  до 2016 . Благодаря предварително.

# 25
  • Мнения: X
velinap, не разбрах какво питаш. newsm78

.Бибит., теоретично някой може да ти свие ".Бибит.", докато си с друго екранно име.

И ни в клин, ни в ръкав с последните дискутирани теми ви благодаря за препоръките за игри. За съжаление в нашата селска библиотека няма такива, а до града не винаги успявам да ида навреме. Набелязах си разни и първо ще ги потърся на предстоящите "битаци" (няма ли по-нормална дума за Flohmarkt?).

# 26
  • Мнения: 3 782
Запис и от мен в новата тема! Благодаря за отговора за работа в Германия по време на майчинство тук. Така или иначе ще гледаме мъжът ми да си намери първо работа. Снощи даже разглеждахме обяви по сайтове - той е фризьор и във всеки сайт, който сме влезли има поне по 15 обяви, което звучи доста добре. Става въпрос за Берлин. Да ви попитам, ако сега реши да кандидатства за някоя от обявите, пречка ли е това, че не сме там? На първи април ни е полета. Наясно сме, че няма как да отидем с готова работа. Няма как някой, бил той и най-добрият ти приятел,  да търси вместо теб.
Аз по образование съм библиотекар и когато в университета учихме, даваха винаги за пример немските библиотеки и заплащане. Нивото ми обаче, поне на този етап изобщо не е за кандидатстване та такава позиция си мисля.
Нашите приятели живеят близо до Deutsche Oper, и искат да ни намерят жилище близо до тях.
Аз съм За маскирането!

Последна редакция: чт, 05 фев 2015, 15:03 от ani_4ka

# 27
  • Мнения: 822
Здравейте, новак живея в Bad Gandersheim на  около 80КМ. от ХАНОВЕР  имам нужда  да си купя кола втора употреба не много голяма, като за жена с дете. по възможност да е от околността и да е с HU  до 2016 . Благодаря предварително.

Разгледай в mobile.de в твоя район какво се предлага като за начало. А какво е HU? /TÜV ли?/

# 28
  • Мнения: 9 412
ani_4ka,
по принцип не е проблем, че в момента не сте в Германия. Моят мъж също си намери работа по Интернет в немска фирма и бяхме още в България. НО: 1. Интервюираха го по телефона. 2. Замина за 1 седмица пробно да работи на техни разноски и тогава подписаха договора. Ако кандидатствате по Интернет без интервю или пробна работа няма да минете.
Аз също съм библиотекарка и по образование и по призвание. В момента кандидатствам в местната библиотека за сътрудник по обява. Според мен мога да я работя тази работа, но в някоя обществена библиотека, където има повече персонал. За малка библиотека с 1 човек библиотекар и  аз не бих се навила. Електронните библиотечните системи за описание се учат, не е проблем, особено ако си работила с такава в БГ. Но се иска поне достатъчно добър немски, за да можеш да общуваш с хората.

# 29
  • Мнения: 11 329
Moарейн, HU са стойностите на отпадните газове, които мотора изхвърля. Мерят се заедно с техническия преглед и се слага затова печат на номера на автомобила. Отпред е марката за технически преглед, а отзад е за това измерване.
Велина, така поставено питането ти е fehl am Platz. Тук се занимаваме с мамешки проблеми и не сме автомобилна борса!

Общи условия

Активация на акаунт