Месецът на виното и любовта, носи две черти на цялата тайфа (бъдещи мами над 35)

  • 19 684
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 603
Нежи, съжалявам...поотупай короната, намести я, и се нахъса, начертай план за действие, пожелавам ти тази година да галиш бременно коремче Hug
Някакви шантави сънища и аз сънувах... ooooh!
Ината, стискам палци Hug
Ааа, много гадости из темата, време е да обърнем зара Naughty
Малкия е с някакви червени чудесии около мъжкото си достойнство, от вчера хомеопатката ни изписа лечение, дано се оправи бързичко. Спирам нови храни до изчезването им.
За 14ти, ние и двата празника си правим, ама кротко, битово. Палим свещи, приготвяме си вечеря, обичайно ММ се включва, това ми е подаръка Mr. Green, а аз приготвям нещо сладичко. Поръчката е за тирамису, пак, малко му било за нова година.

# 721
  • Мнения: 3 535
Жане тм свикна ли с идеята, че ще става татко ? За романтиката не чакай на мъжа ти ами ти организирай нещо  Heart Eyes аз така правя  Party
Уанче, аз не мога да още да свикна, камо ли ММ . Ей така, да ми се отпусне душата и да се зарадвам ! Sad  Не ми дреме особено за св. Валвнтин, чужд ми е , не го уважавам.Щеше да ми дреме за Трифон Зарезан, ама нали прекратих с виното  newsm78

# 722
  • Мнения: 1 130
Така, до тук сме платили към $ 8500, от тях се очаква да ни върнат към $5000, което доста добре. Това са таксите на клиниката за изследвания, видеозон, лекарства, консултации и т.н. всичко в общи линии,
Отделно ще платим $1400 за болницата/клиниката (това е само за няколко часовият престой), плюс $400-$600 за анестезиолог, замразяването на ембрион/и за 12 месеца е $750 плюс $250 за всеки кестра 6 месеца.
Тези разходи от втората група ние сами ще си ги покрием сега, ако се наложи да правим следващ опит, тогава ще ни изплатят част от сумата за анестезиолог, болничният престой винаги се плаща в пълен размер.
Това е в общи линии. Но съм много доволна от начина на работа на тази клиника. Много професионално отношение и чудесна организация! На ден втори ми връчиха една торба с лекарства за инжектиране, всеки ден след кръвни и видеозон се обаждат, за да ми дадат напътствия за следващ преглед, лекарства и т.н.
Днес бях помолила да ми се обадят, за да ми кажат само дали е в петък или не, възможно най-рано, ами сестрата веднага щом излезе от оперативката ми звънна, чудесни са!
Днес имах среща и с една от ембриолозите, много готина, обяснява, показва...
Всички в клинниката вдъхват такова спокойствие! Чудесни са! Не знам дали този опит ще бъде успешен за нас, но на всеки тук, бих ги препоръчала!

Днес, докато чаках да отворят, пред клиниката се запознах с една жена, не знам на колко години е. Каза, че има дъщеря на 21 години, отделно от втория си брак 2 деца (инвитро, мисля че в същата клиника) и решили да си пробват късмета за още едно. Ако стане, имайки предвид възрастта и намаляващия яйцников резерв, та съдби всякакви, но се опитвам да кажа, че никой, никога не бива да губи надежда и трябва да опитва! Simple Smile

Успех на всички ви! Simple Smile

# 723
  • Мнения: 8 533
Нежи  Hug ще успееш!!!!!
Перу, все пак и тук е зима Wink но пък лятото съвсем не ставало за обикаляне по улиците. Интересно да видиш какъв е климатът на друго място в света.
 Ние измислихме план - готвихме, а по-късно ще ни закарат на туристическо изложение.
Мимче, не стават тукашните гаджета Wink Ще търсим другаде. Но мисля за сега да задържа ММ. В някаква степен е добре да му полипсвам малко Simple Smile

# 724
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Даре, виж, за манджите ме заинтригува - какво готвихте, купи ли си някакви интересни подправки  Naughty

# 725
  • Мнения: 1 512
Нежи   Hug Hug Hug

Ина, много хубаво че си доволна от клиниката. За такива суми така трябва да бъде. Успех.

Ползвате ли куркума и на какви манджи я слагате? Аз скоро си купих и ми харесва в пилешка супа и боб.
В букинг само с кредитна карта ли може да се правят резервациите?

# 726
  • Мнения: 1 679
Ината- щом си  въодушевена от клиниката, значи си в добри ръце , ще направят всичко възможно хората. Само не знам (понеже бях прекъснала с форума за известно време)- какъв проблем ви доведе в клиниката? Или сте били ок и двамата, но дълго време опити за бебе и нищо Thinking?
Даре, естествено, че ще задържиш ТМ, а и предполагам ще му залипсваш скоро. Нищо- дали ще намериш сносно гадже там или не- прави се на подозрителна Wink Да видиш как ТМ ще заревнува  Party Мимче- голям майтап твоите сънища за Дарето Joy
ММ отиде към ТОкуда да дава материала си, часа на истината ще настъпи скоро.. А как си подозирам магарето, че нещо все няма да е как трябва  Sad Cry Confused
Лени- аз куркума също позввам по указания на майка ми- била добра за кожата и против много гадни болести предпазвала, но трябвало действително термична обработка. Ръся на солени кексове, огретен, питка. Виж за боб и супа не ми е дошло на ум, но ще се пробва Wink
Звездичка- а какви са тези червени гадости, какво казва доки? Дано минат бързо..

# 727
  • Мнения: 2 497
Нежи, съжалявам и дано следващия опит да е успешен Hug
Ината, чудесна реколта - ще стискам палци да се излюпи fingerscrossed
И на мен можете да стиснете едни палци в петък 13-ти сутрин към 9ч - уговорих среща с док за тогава и сега ме хвана шубето Embarassed Надявам се да няма някакъв сериозен проблем, все пак петък 13-ти ми е любима дата Heart Eyes Пфу, май ставам суеверна Shocked
Мимче, понякога сънищата са пророчески Wink

# 728
  • Мнения: 1 130
A, kremika, ти май и преди беше питала защо ICSI, извинявай но пропуснах да отговоря.
След година и половина опити отидохме за изследвания, всичко ок, после отново опити и нищо, та отидохме в клиника, това беше преди година. Изследванията показаха Хашимото и всичко друго ок. Започнахме подготовка за инсеминация, без да се регулира TSH, инсеминацията така или иначе не се случи, защото не успяха да замразят сперма, т.е. да я размразят ли, не знам точно... Веднага ни казаха, че ще ни насрочат час да говорим за инвитро, ние на този етап искахме да поизчакаме малко преди тази стъка. Тогава решихме да се откажем от тази клиника, защото нещо вътрешно така казваше и на двама ни.
Миналата година септември-октомври си бяхме в Бг, ходих на прегледи, оказа се че имам полип и малка раничка на шийката, направихме процедурата по премахване в Бг, отделно СГ на моя мъж и от там излязоха разни съмнения. Тук отидохме в друга клинка и слава Богу! Оказа се, че проблемът е по-скоро морфологията, отколкото моето Хашимото, което междувременно беше и овладяно (добри нива за последните 2-3 месеца, като и там имаше смяна на лечението).
Та така, сега си чакаме ICSI-то и чудото!
Не знам, сигурно звучи пораженчески, но някак си имам чувството, че не това ще е нашият опит, но се опитвам да не го мисля много. Каквото стане това, Господ си знае работата, пък лекарите ще му помогнат малко! Wink

# 729
  • Мнения: 3 406
Мамче, страхотни стихове  Hug
Уанче, и тук се почаква доста. Аз за първичен преглед в Надежда чаках 7 месеца. А за заповед по фонда ще отиде към 10-11 месеца.

# 730
  • Мнения: 7 201
Та така, сега си чакаме ICSI-то и чудото!
Дано! Praynig
ММ казва, че чудото се случвало веднъж в живота, но аз не съм съгласна! Crossing Arms Има много примери в темичката ни, а и не само ..

Рансън, и за теб ще има чифт палци в петък. Време е каръкът да се обърне. fingerscrossed

Ава, а с теб какво се случва?

# 731
  • Мнения: 8 533
Перу, местни манджи няма да науча май. Моята приятелка не е местна, само временно пребивава тук. Но ще те уведомя като науча нещо Wink например: лимонов сок от един лимон, 4-5 супени лъжици сусамов тахан, магданоз по желание и 3 големи печени патладжана. Това всичко добри пасирано .... много е вкусно. Ама пропорциите са малко на око. А и сол си слага.
Имат много заведения за хранене. И  ресторанти, и за бързо хранене, и за в къщи да вземеш храна. Видях даже и суши ресторант. Много дюнерджииници има и много фурни, в коита предлагат най-различни хлебни работи.

# 732
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Това май съм го срещала с патладжана и тахана като рецепта, много добре звучи  Peace Да, това е Баба гануш.

Мира, Трифон заерезан на лозе, къде другаде, най-сладко така се празнува и най-истинско  Naughty

Последна редакция: ср, 11 фев 2015, 12:29 от perunika

# 733
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Благодаря ви за подкрепата  Hug Казаха ми на 10-12 ден да отида, пък да видим какви ще ги измисли док, че съм голяма мъка на стимулация newsm78. Впрочем, някаква идея как да спра медрол-а, знам, че не се спира от раз?

# 734
  • Мнения: 2 501
Нежи, на каква доза си?
По принцип се спира така: една седмица на ден х1, и следващата седмица през ден.
Обади се на спешния, за всеки случай, ще ти спрат и другите лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт