От какво се оплакват 4ужденците в България?

  • 1 185
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Много реалистично описано  Laughing
Според мен чужденците живеещи в БГ са си малко авантюристи. Иначе не мога да си обясня оптимизмът им  Mr. Green Не е лошо в страната ни да се заселят подобни хора. По принцип британците са такъв тип хора, не случайно те са имали толкова много колонии. Обичат да пътуват и да живеят на странни места Wink

# 16
Много интересна статия с хепи енд  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Не им се нрави, ама са си купили къща в крайна сметка, нали.

# 17
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
това, че изкупиха старите срутени къщи и ги обновиха-супер, но и качиха като цяло цените на имотите така, че сега българи не могат да си купят къща, ако искат. Confused

# 18
  • Мнения: 636

като си помисля само какви бюракратични и какви ли още не битки и изпитания ги чакат тепърва...
Цитат
Не мисля, че толкова бюрокрацията ще ги стрестне понеже   тя си е едно постоянно зло1 Ще ги стрестне повече липсата на информация, и ако им се падне някоя нацупена лелка Laughing Joy

Забравяте, 4е лелките не са нацупени към 4ужденците  Wink Всеки от нас е виждал отношението към 4уженец в Бг. Сякаш господ е паднал от небето  Crazy Несъмнено имат бюрократи4ни спънки, но доколкото 4ух, разни бг агенции се "справят" с проблема без дори 4ужденците да разберат (срещу необходимата комисионна, разбира се). И вълкът сит, и агнето цяло!
И други работи подо4ух  Wink Сега ми стана ясно защо то4но в Бг са дошли 4уженците-авантюристи. Пенсионните им фондове отпускат определена сума за закупуване на имот. Те купуват евтин имот в Бг, като бг агенции им издават документи за доста по-висока стойност и бабка и дядко прибират разликата. Цената е - карат си пенсионните години тихо и спокойно в едно екзоти4но селце.
В което не виждам нещо лошо. Намерили ниша - ползват я. При вси4ки положения е добре за Бг това вливане на капитали в ина4е слабозаселени райони.
А за цените на имотите, според мен не са виновни 4ужденците. Цените са рядко високи (за Бг) в големите градове, където купуват предимно българи  Wink 4ужденците нямат нищо общо. В цял свят имотите в града са безбожно скъпи, а в селцата - евтини, но ние, младите, не щем на село    Whistling

# 19
  • Мнения: 1 215
Аз пък се радвам, че чужденците купуват в България. Така създават работни места, за строителите, които ще им ремонтират къщите, за магазините, за местните кръчми, за лекарите в околността, харчат си парите тук, а и на нас ще ни се отрази добре, някой по- организиран и с по- социално съзнание да д ойде тук.

Общи условия

Активация на акаунт