Прически за малки мъже

  • 21 102
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Дано не ви се стори тъпа темата,но ме подтикна спорът с мъжът ми за прическата на малкия(на 2 год).Татко му иска да му пуснем дълга косичка,аз искам да е средно късичка(последен номер на машинката),лелите и чичовците също се включват в предложенията с всякакъв вид измислици.

Въпросът ми е,вие на каква прическа подстригвате малчуганите си,правите ли нещо по различно с прическата като гел или нещо друго?

Приятно дискутиране Simple Smile

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
На 2 годишно абсурд да правя каквото и да било.Не стои!Само с машинката 3 номер,нищо друго.Това за мен е мъжка прическа.Ако пуснете коса ще обясняваш непрекъснато че това всъщност е момче а не момиче,както аз правех докато го подстригахме!

# 2
  • Мнения: 122
И аз така си мислех за дългата коса,но с мъж може ли да се излезе на глава? #2gunfire
Ние го подстригахме последен номер,но ми е интересно за прическите на вашите мъници.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 704
Моят го бръсна отстрани и остава коса като гребен само,така си ходи от както беше на 1,6 г.Но стои мирен и дава да го обработвам Mr. GreenСега на мен така ми харесва като порасне да се прави как иска.

# 4
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Моето вече почти на 5 години още реве от фризьорката и за това възможно най-бързо подстригване - последен номер на машинката. Много му е гъста косата и като му е дълга вратлето непрекъснато му е мокро. А подобни - гел, пяна и т.н. не дава и да се спомене да му слагам. Гледам да покрия неговите искания, иначе и аз искам да му правя "мъжки" прически, но това е положението.
Малкия - на 1 година - също е с много коса и с него ще процедирам по същия начин.

# 5
  • Мнения: 1 897
Никакви прически при нас не стават.На фризьор не ходим,защото фризьора не може да се разхожда с него,с машинка не дава.Каквото успея да хвана с ножицата и това е.Не стои повече от 2-3 мин. мирно Mr. GreenНяма никакви претенции,както и аз. Rolling Eyes А и да имам,все тая.

# 6
  • Мнения: 11 569
Последен номер на машинката- баща му. Той подстригва, дядо му го държи. Така е от малък.
А много искам да е с прическа с по една светкавица отстрани. Или друга гъзария. Ама като не дава ще ходи като рецидивист. Гелове- не, парфюми- да.

# 7
  • София
  • Мнения: 982
Колкото по-често го водите на фризьор, толкова по-бързо ще свикне. Има интерсни прически за малки момченца, но трябва търпение и навик за да се направи и поддържа. Не съветвам да слагате каквите и да е мазила (пяна, гел), тъй като може да се отключи дерматит и скалпа да почне да се бели и да се получат рани.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 771
Като по-малък сина ми го подстригвах с машинката. Последният път когато баща му го води на фризьор са отказали да го подстрижат "толкова му отива с дълга коса, няма да го подстрижа" Simple Smile И са му обрали само връхчетата.
Косата му е ужасна, мека и седи както си иска. Всеки косъм е със собствено мнение. На мен лично ми харесва с малко по-дълга коса.

# 9
  • Мнения: 11 004
Аз много харесвам момченца с по-дълги косички, под ушите и над раменете. Докато синът ми е малък, ще пробвам така, стига косъмът му да позволява. Виждала съм момченца с коси, прави като метли... не ми харесват.
Като порасне, да се прави както иска. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 8 229
Обработваме ги вкъщи с машинката. Баща им влиза в ролята на фризьор. През лятото са почти нула подстригани, през зимата косата им е по-дълга. Ако стоят мирни, баща им успява да оформи нещо като прическа. Малкият е с леко чуплива коса и на него му отива да е по-дълга. Косата на големия започва да стърчи на всички страни като е по-дълга и започва да прилича на бебе. С къса коса изглежда доста по-голям.

# 11
  • Мнения: 122
А нашия мъник от малък ходи на фризйор,но не с машинка а с ножица го подстригват.И сега влезели при фризйора,няма излизане.Толкова му е хубаво,чак ще заспи на стола Joy

# 12
  • Мнения: 1 897
Аз също харесвам момченца с малко по-дълги коси.Ето това например:
 


Но на синът ми косата е къдрава и като стане по-дълга става като момиченце.


# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Какъв гел и пяна на дете? Сериозно ли някой слага такива неща на децата си?
По темата - постригвам го аз на принципа хващам кичур и режа Laughing Добре че е с доста гъста и леко чуплива коса. Гледам вратът да е обран, отстрани над ушите също, за да не изглежда прическа тип "паничка". Бретонът също го скъсявам редовно, всичко друго расте както си иска Laughing А, и бакенбарди има откакто се е родил, тях не ги пипам, само ги скъсявам до средата на ухото.

# 14
  • Мнения: 11 569
Аз прическа като показаната не харесвам. Прилича ми на т. нар. тип паничка.
Веднъж реших да подстригвам малкия оттук- оттам с ножица и горкото ми дете ходи с такава паничка. И какъвто беше бузан- доста смях отнесе.

# 15
  • Мнения: 1 897
Чак пък горкото дете.Аз пък синът ми искам да има такава ако имаше права коса.Да тип паничка е,но от тези,които винаги ще са модерни.Ето такава тип паничка аз не понасям:
 

# 16
  • София
  • Мнения: 18 704
като малко книжно плъхче  Joy

# 17
  • Мнения: 11 569
Не ме разбра. Просто  беше нескопосано моето подстригване, затова казах че е "горкото". Mr. Green

# 18
# 19
  • Мнения: 455
http://www.detskistil.com/2010/10/blog-post_9113.html
Ето ви идеи за прически на момчета.
Моето момче седи при фризьорката,подстригваме го с ножица.
Сега сме решили да му оставим малко дължина на косата.Лятото като почнат жегите може би пак ще го минем с машинката.

# 20
  • Мнения: 2 141
За сега сме 1ви номер с нашинката.
Не знам като порасне още малко какво ще ми щукне, но най-обичам ниско подстригана "прическа".

# 21
  • Мнения: 55
Моето момче е на 1г 8м, досега не е подстригван никога. Роди се с коса. Около годинката косата се накъдри и затова не искам да го подстригвам, страх ме е , че после няма да е пак къдрав /поне дузина човека се изредиха да ми казват, че след подстригване косата на децата им с ее изправила/

Мъжа ми иска да го подстригне нула номер, което за мен е безумно. Според него със сегашните къдрици малкия приличал на мечок  Sad  Но вече косата му пада над очите и виждам , че пречи, но не смея сама с ножицата да режа бретона, че да не стане гаф

# 22
  • Мнения: 6 365
Някъде от 4-годишен го водя на фризьор, за да свикне. Косата му расте много бързо, по едно време беше със среднодълга, но му беше горещо.

Сега дори сам знае да си поръчва прическата- донякъде с машинка, а горната част дооформена с ножица и с филиран бретон. При подстригване по един път давам да му сложат разреден с вода гел и да го направят на таралеж, радва се, иначе нищо не му правя косата.

# 23
  • Мнения: 50
Малкия е на малко повече от 11 месеца, а косата му е доста дълга и го дразни - можем ли да го подстригваме вече?

# 24
  • Мнения: 210
Малкият е на 8 месеца,роди се с доста коса,която във времето се смени и стана доста по-светла...На два пъти го подстиргвах (силно казано   Laughing ),но той изобщо не стои...А определено вече има нужда от подстрижка,и то от професионалист  Mr. Green ,но май ми се струва малък за фризьор...Какво ще кажете?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 242
На моя син е нещо такова:

но по-дългичка отгоре.
bru_netkata
според мен е малък за фризьор, моята фризьорка беше казала поне на годинка да стане, за да стои мирно. Макар че пак е относително колко ще стои Mr. Green
Iva_07,
защо да не може, от всяка възраст може. Пречки няма.

# 26
  • Мнения: 2 141
Iva_07 и bru_netkata Моят син започнах да го подстригвам сама с машинката още на 4тия месец понеже косата му беше от типа "тука има - тука нЕма" и беше много рехава...
Имам изкарах фризьорски курс, но ме бива само с машинката Joy за това си позволих у дома да му направя подстрижката и то така си остана.. сама го оправям. Но ако не можех щях да го закарам при моите фризьорки - има детска седалка направена като кола и децата съм забелязала, че много стоят и се занимават.
Тази вечер пак ще се подстригваме, че оставих косата да порасне заради кръщенето /нали режат косичка, а при нас нямаше да има от къде/, но тази вечер ще сме 1ви номер Wink

# 27
  • Мнения: 11 004
Аз ще ползвам услугите на фризьор. Не мога да подстригвам и няма да се уча върху детето. Simple Smile

Момченцето на наши приятели е с дълга права коса до раменете. На един детски рожден ден майката се шегуваше да внимава като ги обличат с карнавални костюми, за да не го направят на принцеса.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 50
Моят е много див и не знам как ще стои някой да го подстригва Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 141
Ива_07 аз действам в банята. Не знам вие как се къпете, но аз го къпя в гарненце и под душа.
Преди да го намокря минавам с машинката и в същото време му давам някоя играчка да седи мирен 1 минута, то толкова ми трябва с неговата "буйна грива" hahaha
А вече, ако искаш на фризьор... предполагам си имат техните си начини да го "усмирят" Simple Smile

Харесах си една прическа дори от тук, ще се пробвам да я постигна с машинката малко по-малко с течение на времето.
3тата от горе на долу. Благодаря на kerina   bouquet

# 30
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
При нашата фризьорка, детето сяда в майка си. Сега преди един месец за първи път се подстригва сам на стола, по негово желание. Иначе си сядаше в мен или там, който го е завел.

# 31
  • Мнения: 2 141
Irina St. и аз само за този метод знаех до скоро, но Ето това го видях за сефте в салона. Е, не същото, а подобно.
Изглежда наистина удобно и за детето и за фризьорката, а и за спокойствието на майката да не говорим Laughing

Добре, хареса ми темата Blush
А, ако евентуално му оставя косицата горе по-дълга /както си го представям/ мога ли да ползвам разни такива гелове или ... знам ли, може да има някакви детски такива неща newsm78

# 32
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
m@mmakЪти, еее това ми хареса, да.

Не бих слагала подобни химии. Красиви са си и без допълнителни екстри.

# 33
  • Мнения: 980
Много харесвам тази прическа и стои страхотно на синът ми. Той е с права черна коса и много му отива на личицето. Само, че детето ми започна да се комплексира от разни хора и щем не щем го подстригахме късо....
Учителката в детската градина постоянно му натякваше как другите момчета били с къси коси, а той само бил с дълга....   #Cussing out  

Освен това хората в България изобщо не са свикнали да виждат момчета с по-дълга коса (за разлика от Германия и Англия, където имам чувството, че всяко трето момче е с дълга коса) и постоянно го бъркат с момиче ...

ПС: Под 'дълга коса имам предвид като това дете на снимката, а не тип "Хенсън"  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 897
Що бе,виж кви са симпатяги. hahaha



На мен ми харесва още и тази:


Но да,тук не се приемат деца с дълги коси.На мен не ми харесват прекалено късите обръснати прически.Харесвам небрежен тип,нещо като това,което е показала Месечинка.

# 35
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Тези бретони не пречат ли на очите? Иначе е много сладичко.

# 36
  • Мнения: 106
Влязох тук, защото нашият бебок си има пънк-прическа, която се самооформи, докато му опадва бебешката коса - нещо като гребен в средата и по-късо отстрани. Все ни питат дали нещо сме му правили. За сега (той е на 4 месеца) не пипам и само у дома преди баня за забавление и снимки оформям като гребен или зализвам, но по-натам искам да му пусна косичка, нали е рокерско чедо Grinning

# 37
  • Мнения: 468
Аз също харесвам момченца с малко по-дълги коси.Ето това например:
 


Но на синът ми косата е къдрава и като стане по-дълга става като момиченце.



Нашето момче точно така го подстригваме, Не му отива къса коса. С такава прическа най-си го харесваме

# 38
  • Мнения: 1 441
Моят син е на 4 и половина и е с къдрава и малко по-дълга коса и аз много си го харесвам с нея. Никой не го бърка с момиче, но това не пречи на свекърва ми всеки път първите й думите като го види да са: "Дидко, много ти е пораснала косата, бе бабо, на момиче приличаш!"  #Crazy
Неговата е по-скоро като на едно тъмнокосо къдраво момченце от линка, само че е руса (не мога да сложа снимка  Embarassed), а като стане още по-дълга става много готина. Няколко пъти сме го подстригвали, при това доста късо и после като порасне пак е къдрава. Аз си го харесвам с дълга и къдрава косичка и съм решила, че докато мога ще го оставям с такава. Още малко ще може да ходи така, после цял живот все ще е с къса коса.....
Последния път като го подстригахме миналото лято му направиха много готина къса прическа - отиваше му много, но той после рева, че му я нямало "рошавата коса"...
Сега лятото може би пак ще повторим и така от лято на лято....  Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Мда, и аз не искам моето да е със стандартната прическа като подострен молив. Искам по-дълго горе, евентуално изтънено на врата и задължително бакенбардите, поне докато не порасне и не реши, че не ги ще Laughing
Irina St.,
и на мен ми се струва, че пречи, макар че на снимката точно над очите е подрязано и оформено. Само че в действителност бретонът едва ли седи циментиран в тази позиция Rolling Eyes
Прическата, показана от TopKids много ми харесва, на площадката приятелчето на сина ми е горе-долу с такава, една идея по-чуплива е неговата коса и много сладко седи. Но пак бретонът е малко по-дълъг, отколкото трябва според мен, в смисъл пречи на очите.

# 40
  • Мнения: 1 326
Ох, като заговорихте за прически  ме подсетихте, че единия разбойник е за подстригване- с кръглата главичка и многото коса, главата му изглежда още по-голяма Laughing . Обачее... и двамата като видят ножица, машинка и става СТРАШНО. Рев, тръшкане- двама ги държат, трети стриже, та за никакви прически не може и дума да става. Набързо с машинката 2 номер( за да стрижем по-рядко). Сега друг е въпросът, че изглеждат като рецидивисти, и едни големи чела имат; като добавим, че са много слаби.. А бе изглеждат като деца излезли от Аушвиц  Joy

П.П. А това като го видя и  Sick http://1.bp.blogspot.com/_eNE0Ip3Zw_8/TKo-3ByMJ5I/AAAAAAAAAtw/9x … pricheski4-32.jpg

# 41
  • Мнения: 122
Аз също имах желание да пуснем малко по-дълга косичка докато е по-малък и не знае за какво става въпрос,но...
Само като попорасна малко повечко косата и всички започват-Хайде,няма ли да те водят на фризйор? Плитки ли ще ти плетем?Майка ти опашки да ти вързва. Joy Joy

Луди хора

# 42
# 43
  • Мнения: 1 897
Сега ме подсетихте за синът ми на около 2г.с дълга къдрава руса коса и баща ми го води в някакъв магазин.Продавачката му казала" малеее,какво хубаво момиченце",а синът ми тъкмо проговарящ и отговорил"не съм миценце,искас ли да ти показа пацата" Joy Joy Joy Joy Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 268

На мен ми харесва още и тази:



Лелеее това дете е двойник на сина ми Simple Smile (само че този е синеок, а моичкият е с кафяви очи). Ние малкия още не сме го подстригвали. Той се роди с много и черна коса и след това стана рус. Сега е с доста дълга коса и непрекъснато го бъркат с момиче, ама на мен изобщо не ми пука, само ги поправям хората, но не им се връзвам. От яслата редовно ми го връщат вързан на опашка. Даже баща му първият път като го видял така на опашка, не го познал и казал, че това не е нашето дете  Joy

Обмисляме да го подстрижем на пролет Simple Smile и в тази връзка сайтът с прическите ми е полезен Simple Smile

# 45
  • Мнения: 980
Sunshain, добре я е наредил.  Joy   

do_re_mi_fa    Confused  същите подмятаници и аз ги слушах и ми втръсна до небесата.... 

# 46
  • Мнения: 106
Учудих се, че все още има преподаватели в училище или градина, които правят забележка за дължината на косата на момченцата. Когато аз бях ученичка имаше само едно момче с повече коса и тогава "другарката" много му се караше (все едно детето е виновно, в първи-втори клас), но не би ли трябвало вече да няма значение?!
Как да е - не ме интересува дали ще го мислят за момиче, в крайна сметка или аз ще ги поправям или ще си личи по дрехите или самото дете ще се подразни и ще го подстрижем по негово желание Simple Smile

# 47
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Моят като по-малък редовно го бъркаха с момиче, хем никога не е бил с особено дълга коса, специално отзад си го постригвам редовно. Веднъж облечен целият в синьо, в синя количка и една позната ми вика "момиче е, нали". А една продавачка каза, че бил с много красиво изписано личице като на момиченце (фръц-фръц) Joy

# 48
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Много ми е актуална темата. Трябва да изберем прическа и да отрежем коса до малко под раменете.
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/ … cfbc2fea0847cf9f8

    Съвсем късо не му стои добре, с два върха е и е "лизнат" на вратлето и на челото.Обаче трябва да влезе и в нормите за състезател, защото му предстои Европейско първенство, а имали изискване за дължините на косата.
С една дума, да е късо, но отпред е добре да се запази някакъв пречем или бретон.

# 49
  • София
  • Мнения: 268
Моят като по-малък редовно го бъркаха с момиче, хем никога не е бил с особено дълга коса, специално отзад си го постригвам редовно. Веднъж облечен целият в синьо, в синя количка и една позната ми вика "момиче е, нали". А една продавачка каза, че бил с много красиво изписано личице като на момиченце (фръц-фръц) Joy

хихи същата работа и при нас Simple Smile От главата до петите облечен в синьо, и даже и въпросителна нотка няма като му говорят.....100% в женски род му говорят Simple Smile

# 50
  • Мнения: 4 765
Дано не ви се стори тъпа темата,но ме подтикна спорът с мъжът ми за прическата на малкия(на 2 год).Татко му иска да му пуснем дълга косичка,аз искам да е средно късичка(последен номер на машинката),лелите и чичовците също се включват в предложенията с всякакъв вид измислици.

Въпросът ми е,вие на каква прическа подстригвате малчуганите си,правите ли нещо по различно с прическата като гел или нещо друго?

Приятно дискутиране Simple Smile

От моята камбанария твоят въпрос е просто абсурден.

Моето не дава дори да го нареша, а при фризьора ходим много рано сутрин или късно вечер, когато няма хора и с портативно дивиди. Изобщо това е едно приключение при нас. Не давам да го подстригват с машинка, защото не харесвам - само ножица. Моето дете като по-малко също го бъркаха с момиче, въпреки че според мен винаги си е изглеждало като момче. Но върхът беше когато една нощ в спешното лекарят ме попита дали това е момче или момиче, след като ни докара линейка, той много добре беше запознат със случая и много добре знаеше как се казва.

# 51
  • Мнения: 15 033
Синът ми е на 2,5 и все още нямам желание, а и той също, за някакви по-специални прически. Подстригваме го веднъж месечно при фризьор, първи номер или съвсем малко по-дълго.

# 52
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Моя юнак е на 4г и досега съм го подстригвала късо 1 път и едва го преживях  Simple Smile Някак си му отива по-дълга косичка, а може и аз да съм свикнала да го гледам така. Иначе режем всеки месец по 1-2 пръста коса. Бъркат го за момиче понякога, но с порастването, като че ли се разпознава повече  Simple Smile Ето го  http://prikachi.com/images.php?images/492/7912492E.jpg

# 53
  • Мнения: 1 071
Дребният е на 4 г. Водим го на детски фриз. салон - много обича. Еее, първия път рева, ама понеже всеки път има игри и награди, вече свикна. Баща му държи да е много късо подстриган, като мъж, та нсе така си ходи. Иначе на мен много ми се иска да го видя с по-дълга коса, ама нейсе. Малко като порасне и ММ - айде на фризьор. Гелове и др. подобни - не.

# 54
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Катенцето, той като на кичури този сладур!

# 55
  • Мнения: 455
Моя юнак е на 4г и досега съм го подстригвала късо 1 път и едва го преживях  Simple Smile Някак си му отива по-дълга косичка, а може и аз да съм свикнала да го гледам така. Иначе режем всеки месец по 1-2 пръста коса. Бъркат го за момиче понякога, но с порастването, като че ли се разпознава повече  Simple Smile Ето го  http://prikachi.com/images.php?images/492/7912492E.jpg

Подобна прическа искам да направим на моето момче.Само,че все като порасне малко стърчи и е на никъде косата му.
В момента е по този начин,но с малко по дълга коса
http://prikachi.com/images.php?images/665/7912665y.jpg

Последна редакция: пн, 09 фев 2015, 20:09 от kerina

# 56
  • София
  • Мнения: 39 771
Моя до скоро беше така
http://scr.hu/0ws9/rypju
Сега само бретона съм му намалила. Косата му е ужасна.

# 57
  • Мнения: 1 897


Леле какви сладури! Страхотни мечтани от мен прически.

Ето го и моят на 2г.Сега косата му е много гъста и е като негърче като стане по-дълга.
http://prikachi.com/images.php?images/799/7912799M.jpg

Последна редакция: пн, 09 фев 2015, 21:01 от Sunshine Mom

# 58
  • София
  • Мнения: 39 771
На моя син косата е ****. Косата му е мека. Като малък беше много къдрав. С къс бретон не му отива, защото е лизнат точно по средата. Като майка си Simple Smile
А ако бретона му е малко по-голям започва да му пречи и той си го дели. И му казвам, че е като Изаура Simple Smile

# 59
  • Мнения: 485
какво значи лизнат по средата  newsm78

# 60
  • София
  • Мнения: 39 771
Ами така му казват Simple Smile

Цитат
Извърнатият растеж на косата на челото е състояние, при което космите на косата в областта на челото не са насочени напред и надолу и не покриват челото (както е нормално), а са извърнати и растат насочени назад и нагоре, като образуват така наречения бретон на лизнат от крава.

И моя бретон е така. Като малка много се ядосвах, а майка ми го обясни по странен хумористичен начин. "На село сме. Чакаш ме пред плод зеленчука. Излизам и гледам как една крава те лиже по главата"  Joy

# 61
  • Мнения: 111
Здравейте,
моят малък мъж си е още бебок, но косата му напоследък доста порасна и започва да му влиза в очичките, а ММ като се е заинатил, че до 1 г. няма да го подстригва и не мога да изляза на глава с него. Да си призная малко ме е страх да го водя при който и да било фризьор, а и сега се замислям, че не знам каква прическа да му правят - задължително ли е да го обръснат нула номер или може и друго? Много са ми въпросителните.

Последна редакция: ср, 11 фев 2015, 17:28 от AnMary

# 62
  • Мнения: 11 569
Не е задължително да е нула номер. Щом му влиза в очите, заведи го да му намалят бретона малко. Да не му пречи на детето, а таткото ще помрънка, но ще е пред свършен факт. Не е задължително да му казваш че ще го водиш на фризьор.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Е, то ако е само за един бретон и ти можеш да го клъцнеш, чак пък фризьор... ТМ иска да окьоравее детето ли, как ще го оставите да му влиза косата в очите?

# 64
  • Мнения: 455
Отрежи бретона на детето да не му влиза в очите,няма нужда от фризьор за това.

# 65
  • Мнения: 1 897
А, защо не се подстригва до 1г.?!

# 66
  • Мнения: 15 033
От суеверие.

# 67
  • Мнения: 1 897

Да,бе ooooh! Всичко бях чувала, ама това newsm78

И значи по-добре да окьоравее детето, но да не му подрежем бретона от суеверие. А и повечето дечица като се кръщават преди 1г., нали им отрязват по-малко косичка.

# 68
  • Мнения: 15 033
Питаш защо, аз ти отговарям. Аз моят син съм го подстригвала преди да навърши година. Ти сещаш ли се за една разумна причина детето да не се подстригва?

# 69
  • Мнения: 1 897
Ама аз ти вярвам, просто се учудвам на това: "Пречи му бретона,ама мъжът ми не дава до 1г." ooooh!

# 70
  • Мнения: 15 033
Той пък мъжът ѝ много ще разбере, ако му подстриже малко бретона.

# 71
  • Мнения: 8
Доста интересна тема Simple Smile Да ви споделя, че имам две момчета и двете си ги подстригвам с машинката редовно през месец-два. В началото упорстват и не щат, но големия (на година и 7)  вече имитира машинката и май му харесва!

# 72
  • Мнения: 1 326
Доста интересна тема Simple Smile Да ви споделя, че имам две момчета и двете си ги подстригвам с машинката редовно през месец-два. В началото упорстват и не щат, но големия (на година и 7)  вече имитира машинката и май му харесва!
Завиждам ти1  Grinning

# 73
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Мамона, като минаваш с машинката равномерно ли се получава? Има ли като дупки. Много се чудя дали да не си взема и аз една да ги подстригвам в нас.

# 74
  • Мнения: 1 630
Момичета знам, че темата е за момчешки прически, но кажете, моля как се справяте с воденето на фризьор? Малката не дава да й пипна косата, камо ли да я среша, камо ли да я заведа на фризьор. Дърпа се, пищи, върти се, блъска ме и това е. Пробвах да й пусна клипче как правят прическа на малко момиченце, ресахме куклите, аз си правих прическа пред нея- еми ОК, проблеми няма да гледа, само да не е на нейното глава. В яслата е най- рошава. Другите деца- подстригани, сресани, с опашчици... А пък нашата принцеса- рошава...ужас... стърчи навсякъде. Проблемът е, че е леееко къдрава, тук- там с по- права косичка, тук- там с буклички, няма път, нищо... На върха на главата й има 2, не знам как да го кажа, кота завъртулчета, които, моята фризьорка ми каза, че са ужаса на всеки фризьор, защото са като спиралки и от тях тръгва коса буквално във всички посоки... още две такива има на врата и на челото.... иииии смятайте какво става  Crazy
Това нещо трябва да се пипне от фризьор, ама как да я навия? И ако е период, кога ще започне да осъзнава и за ми разрешава? На 2 години и почти 5 месеца е.
Дайте някакви идеи, благодаря предварително   Hug

# 75
  • Мнения: 485
И моя син има такива завъртулки отпред и отзад на косичката, дали ще се оправи с подстригване, той е още малък, но и баща му каза, че косата му ще стърчи от тях, като порасне

# 76
  • Мнения: 1 630
Klarheit, неприятни са тези завъртулки, но оправия има- нашият татко има такива (малката от него ги е наследила  Laughing), той се подстригва или много, много късо, за да не стърчат или оставя маааалко по- дълга коса, за да натежи косата и да не стърчи. Лошото е, че стърчи при по- средна дължина. Т.е. решението е или много късо или дългичко. Славо Богу на ММ всичко му ходи  Heart Eyes Но с малката не знам как да се оправя. Как да я заведа на фризьор, ми е тъмна Индия...  ooooh!

# 77
  • Русе
  • Мнения: 5 347
**Elly** имаш вариант ти сядаш на стола детето в теб, носиш му нещо любимо или си харесва шнола, гребен - нещо от салона да разглежда. Казваш, че отивате да ставате красиви примерно.
Аз имам син отначало така го водех, имаше 2-3 пъти, в които не искаше и така - тогава подстригвах вкъщи с машинката. Никога преди това не съм го правела - нямам опит, слагам приставка 2-3 номер и така. Става равномерно без дупки.
Сега водя детето в салон с детски стол кола - сам сяда, изпълнява инструкциите на фризьорката, кара колата или разглежда, задължително сам се чисти с четката и се пръска с вода в очите  Mr. Green
Фризьора е от значение - има по-нервни хора просто. Аз съм го водила все при жени майки и това помогна може би. На 3г. и половина е, подстригвам откакто стана на 1г./имаше страхотни къдрици/ на всеки 2 месеца горе-долу.

# 78
  • Мнения: 1 630
Благодаря за съветите, даже днес говорих с моята фризьорка и тези дни ще направим опит   bouquet 

# 79
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Успех в начинанието   bouquet

# 80
  • Мнения: 4 765
**Elly** имаш вариант ти сядаш на стола детето в теб, носиш му нещо любимо или си харесва шнола, гребен - нещо от салона да разглежда. Казваш, че отивате да ставате красиви примерно.

Аз не бих практикувала сядане в стола заедно с детето - 1) чисто психологически, това, че гушваш детето, за него е сигнал, че има някаква опасност (това го научих от един детски фризьор) и 2) ставаш цялата в коса и чистенето после е трудно (това от собствен опит).

Пробвай с портативно ДиВиДи или таблет - при нас последните два пъти сработи. Ще видим следващия месец - отиваме на ски и мисля да изпробвам някой фризьор в Самоков  Laughing

# 81
  • Мнения: 1 326
Миналата седмица постригахме малкото и мина мина много по-добре от очакваното. Стоеше в мен, даже не му махнахме якето(шушлеково), за да не стане целия в коса( наметалото нямаше да го държи). В началото се опитваше да се съпротивлява, но нещо се отказа, и що годе стоя мирно в мен.
Има надежда за него!  Grinning Да видим баткото след месец-два  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт