БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 42 443
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 91



Знаете ли, че всички електрически уреди консумират по-малко ток в изключено състояние.



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!


Добавяне на картинка към профила, в подписа или в мнение, намаляване на картинка

# 1
  • София
  • Мнения: 36 011
И аз ... Благодаря!  Hug
Днес правих Лимец - зърна, като варено жито /с орехи и сушени плодове/ и много ми хареса на вкус
Какво още мога да направя с него?

# 2
  • Мнения: 3 020
И аз тук и да споделя, че питки, кифлички и т.н. ми харесват най-много като са намазани с яйце отгоре - отдавна питах с какво друго може, че нямах подръка жълтък.

# 3
  • Мнения: 9 118
И аз ... Благодаря!  Hug
Днес правих Лимец - зърна, като варено жито /с орехи и сушени плодове/ и много ми хареса на вкус
Какво още мога да направя с него?

тъкмо се чудя какво да правя с няколкото пакета, които имам  Peace
Маме   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 5 606
Освен всимко, каквото правите с жито - варено, ашуре, кремчета и т.н., аз го ползвам и вместо кафяв ориз. Варен лимец с малко сол и различни зеленчуци ми е идеално като вкусово съчетание. Обаче пробвайте малко, защото масово хората не харесват солени рецепти с лимец.
Скрит текст:
Доживях на Пеп-чо акъл да давам  Mr. Green
Маме   bouquet за темата!

Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 22:48 от tzvety26

# 5
  • Мнения: 9 118
Освен всимко, каквото правите с жито - варено, ашуре, кремчета и т.н., аз го ползвам и вместо кафяв ориз. Варен лимец с малко сол и различни зеленчуци ми е идеално като вкусово съчетание. Обаче пробвайте малко, защото масово хората не харесват солени рецепти с лимец.
Скрит текст:
Доживях на Пеп-чо акъл да давам  Mr. Green


само кажи, че си наблизо и ти го подарявам, че ми е жал да нося на пилците  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 5 606
Не съм, в София съм  Hug.  Ето повод да ми дойдеш на гости.
Ама момичета, смелете го, дори едро, ако можете и какъв хляб става с него, мммммм!

# 7
  • Мнения: 2 152
И аз нямам идеи за лимеца,освен за хляб....

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря за темата!
Аз не съм го опитвала още пустия му лимец  Blush Различава ли се на вкус от жито?

# 9
  • София
  • Мнения: 36 011
tzvety26
Благодаря за идеите  - ще пробвам със зеленчуци - на тиган
/както се прави нахут или басмати/
И какви подправки мога да ползвам за да го овкуся?
 
 

# 10
  • Мнения: X
Пеп-4о, жалко, че не си наблизо. Иначе с удоволствие щях да опитам от лимеца, който ти е в повече. Все си мисля, че няма да е много различно от вкуса на пшеницата. Отскоро променихме малко менюто вкъщи - заложих на по-здравословни храни, вкючително кафяв ориз, булгур, овесени ядки, трици и подобни. Булгура го сварих и отделно бях запържила смлени дробчета (включително бял, черен дроб, бъбреци, черва, сърце) с малко олио, кромид лук, черен пипер и сол. После ги добавих към булгура. Получи се много вкусно (нещо като дроб сарма). Най-радостното е, че половинката също го хареса. Та идеята ми е, че с лимец може да се опита нещо подобно. А меля вътрешностите, защото не обичам бял дроб, но смлян не се усеща и става вкусно.

Маме, благодаря за темата!

# 11
  • Мнения: 3 459
Колко време се вари прясно мляко, така че уж да не изгуби всичките си полезни качества ?  Rolling Eyes
Варих го 10 минути на 5-та степен от общо 10.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 502
Колко време се вари прясно мляко, така че уж да не изгуби всичките си полезни качества ?  Rolling Eyes
Варих го 10 минути на 5-та степен от общо 10.
Аз само чакам да заври (да се надигне) и махам от котлона.

# 13
  • София
  • Мнения: 36 011
Колко време се вари прясно мляко, така че уж да не изгуби всичките си полезни качества ?  Rolling Eyes
Варих го 10 минути на 5-та степен от общо 10.
http://www.howtoeat.info/index.php?option=com_content&task=v … 076&Itemid=71

# 14
  • Мнения: 7
Здравейте, имам въпрос относно сандвич тостерите (не знам дали точно така се наричат тия уреди, но представлява нещо като преса с 3 различни приставки за нея) 3 в 1. Интересува ме дали на грил плочите може да се пече месо и ако да, то как точно се прави този номер?

Общи условия

Активация на акаунт