БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 42 455
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 073
На мен айсинга не ми е гаден. Последния път сложих малко бадемова есенция и даже мъжът ми, който не го харесва (миришело му на яйца) си хапна с удоволствие.

# 46
  • Мнения: 2 518
Значи е въпрос на предпочитание Simple Smile Ще пробвам и ще видя.Дано поне на външен вид да ги докарам като тези, които гледах  Crazy
Благодаря за отговорите  Hug

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Здравейте.
Моля за съвет за пилешки хапки. За първи път ще правя.
Технологията, която съм избрала, е следната: подготовка на месото в марина, овалване в брашно, в яйца, в корнфлейкс, печене в тава във фурната.
Моля за помощ при овкусяване на месото. Мога ли, например, да му сложа червено вино малко (нямам бяло)? Мисля и да му сложа мазнина в марината, защото съм избрала пилешки гърди.
Благодаря предварително за помощта Simple Smile

# 48
  • Мнения: 9 132
вино -не, не ти трябва, то си е достатъчно крехко
олио/зехтин - да. Малко, или 2-3 лъжици майонеза и ги разбъркай с нея.
Подправки - черен пипер, мащерка, или риган, или естрагон. Но може и само пипера.
Сол или соев сос.

Загрей предварително фурната 200*, за да не се сушат, а да се изпека за бързо.  По възможност нареждай на хартия за печене. Чисто е  Peace

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 998
благодаря  Hug

имам хартия за печене. Уточнението с фурна е полезно. Точно се чудех дали няма да станат сухи. Мисля си, че за 20-30мин трябва да са готови.

# 50
  • Мнения: 54
*ashley* , погледни и тази рецепта. Стават много вкусни!
Аз смесвам майонеза, настъргана кора от лимон и розмарин в купа и вътре изсипвам направо нарязаното на пръчици филе. После едно по едно овалвам в галета и подреждам на хартията за печене директно върху скарата на фурната.
п.п. збравих линка.. http://yoli-www.blogspot.com/2009/06/blog-post_21.html

# 51
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте!
Моля за съвет: имам рецепта за едни фини бисквитки с брашно Т400, но нямам. Фатално ли ще е ако го заменя с обикновено Т500? И въобще намира ли се Т400? Да го заменя с оризово или...  какво ще ме посъветвате?

# 52
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз бих ползвала обикновено тип 500. Евентуално някаква част от брашното можеш да замениш с нишесте.  Thinking

# 53
# 54
  • Мнения: 2 779
Преди години при Звездев правиха пиле на тиган, тигана беше специален, с капак, тежък.....
Някакво руско име ми се върти  Rolling Eyes, но не се сещам.
Ако се сещате от странните обяснения...търся видеото или рецептата на пилето.
Или ако сте го правили моля за насоки.
На колко се пече, как, предварителната подготовка на месото...

# 55
  • Мнения: 2 152
Преди години при Звездев правиха пиле на тиган, тигана беше специален, с капак, тежък.....
Някакво руско име ми се върти  Rolling Eyes, но не се сещам.
Ако се сещате от странните обяснения...търся видеото или рецептата на пилето.
Или ако сте го правили моля за насоки.
На колко се пече, как, предварителната подготовка на месото...

пиле-табак, много специална рецепта, при Звездев не я показаха в истинската й красота.
Прави се върху специален оребрен чугунен тиган,
Правил съм го - само трябва да си открия къде в архивите са снимките и записките ...
Страхотно е ....
имах специален такъв - като плоча, но от много ум взех че го пръснах ... И един тежък капак, дето ми го отмъкнаха

# 56
  • Мнения: 2 779
Ей, Бате, златен си   bouquet
Потърси, моля те.
Ще чакам  Hug.

# 57
  • Мнения: 2 152
Ей, Бате, златен си   bouquet
Потърси, моля те.
Ще чакам  Hug.
дай ми време поне до почивните дни, направо забравям дали имам WC от зор тези дни ... ще я намеря и ще я дам с подробности
може и на лични да ти я пусна, може и публично ...

# 58
  • Мнения: 2 779
Чакам търпеливо, когато можеш   bouquet

# 59
  • Мнения: X
/

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 14:12 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт