БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 42 450
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 702
Моля за изпитана рецепта за тесто за пица и да попитам след като се разточи вече във тавата, преди да се сложат продуктите трябва ли да се чака пак да втаса или втасва един път, разточваме, нареждаме продуктите отгоре и печем веднага?
Това е моята любима пица и тестото е много лесно, след слагане в тавата редя продуктите отгоре и слагам да се пече.
http://www.kulinarno-joana.com/2008/06/margherita/

# 721
  • София
  • Мнения: 10 960
Здравейте момичета,
да помоля за изпитани рецепти в които да вложа много жълтъци  Mr. Green
мъжът ми яде само белтъците и се напълних, едно чекмедже на фризера вече се запълва, правих кекс и соленки, мисля бисквитена торта с крем от жълтъци  Crazy
Предложения други  Grinning Hug

Кремовете в тези рецепти се приготвят с жълтъци:

Тарталети от бутер тесто с яйчен крем

Еклери

# 722
  • гр.София
  • Мнения: 2 761
Здравейте момичета,
да помоля за изпитани рецепти в които да вложа много жълтъци  Mr. Green
мъжът ми яде само белтъците и се напълних, едно чекмедже на фризера вече се запълва, правих кекс и соленки, мисля бисквитена торта с крем от жълтъци  Crazy
Предложения други  Grinning Hug

Кремовете в тези рецепти се приготвят с жълтъци:

Тарталети от бутер тесто с яйчен крем

Еклери
Мерси Ваня  Hug
само ако можеш да обясниш за втората рецепта, че нещо не я разбрах, първо пише само яйца, после жълтъци, да няма грешка  newsm78

# 723
  • София
  • Мнения: 10 960
Здравейте момичета,
да помоля за изпитани рецепти в които да вложа много жълтъци  Mr. Green
мъжът ми яде само белтъците и се напълних, едно чекмедже на фризера вече се запълва, правих кекс и соленки, мисля бисквитена торта с крем от жълтъци  Crazy
Предложения други  Grinning Hug

Кремовете в тези рецепти се приготвят с жълтъци:

Тарталети от бутер тесто с яйчен крем

Еклери
Мерси Ваня  Hug
само ако можеш да обясниш за втората рецепта, че нещо не я разбрах, първо пише само яйца, после жълтъци, да няма грешка  newsm78

Съжалявам, не съм го написала достатъчно ясно. Използват се само жълтъците.  Peace

# 724
  • гр.София
  • Мнения: 2 761
Благодаря ти Ваня  Hug
Ще направя и двете рецепти, даже в фризера имам бутер тесто, а еклерите събота  Hug
Приемам още предложения, може и солени  Mr. Green

# 725
  • Мнения: 2 883
Странно питане Simple Smile
Хумус, освен на филийка, крекерче, сухарче и други подобни, как го ядете, с какво?

Доста скучен отговор ще ти дам, но аз не го ям на филийка Grinning Даже ми е странно - все едно да ядеш боб върху филийка. Ям го само така - слагам го в чиния, нарязвам магданоз и това е. Много ми е вкусно   Grinning

# 726
  • гр. София
  • Мнения: 395
АннаМария, аз си нарязвам на пръчици моркови, краставици и чушки, и с тях си загребвам от хумуса. А тук има една интересна рецепта за сурови пълнени чушки с хумус, макар че сякаш е по-подходяща за лятото Thinking

# 727
  • Мнения: 281
Илима, RainDanceMaggie, благодаря ви Simple Smile Мен ми е вкусно на филийка, но става голяма калорийна бомба  Animal Pig

# 728
  • Мнения: 5 692
Има ли някой изпитана рецепта за меденки, но със свинска мас? Или не е удачно да ги смесвам двата продукта  Rolling Eyes?

# 729
  • Мнения: X
/*

Последна редакция: пт, 20 мар 2015, 13:05 от Анонимен

# 730
  • Мнения: 9 129
според мен си ги направи с олио. Маста е за пръхкави бисквитки, а меденките са по-скоро меки бисквити.

# 731
  • Мнения: 123
А защо изобщо в лещата има брашно?
Т.е., ако аз давам отговора, той ще е - "прекаляваш с брашното".
Лещата перфектно се сгъстява и без брашно, когато е добре сварена.
Според мен брашното и запръжките са измислени за да се пести от основната съставка на ястието.
Пълна безсмислица е да се слага брашно в леща или картофена яхния и т.н. За мен дори е обида и когато съм принудена да ям такова ядене (обикновено в столова) коментара ми е: "аз все пак исках да ям леща, а не брашнена каша".

Ами не знам, но на мен винаги ме се струва малко водниста лещата, когато не сложа брашно, дори и да сложа пакетче от 500 гр. Е може би зависи и от това колко вода ще се сипе в тенджерата  newsm78. Като новак в областта на кулинарията все още експериментирам, докато не напипам оптималния за мен вид и вкус на ястията, които готвя, така че съм отворен за предложения. С други думи следващия път ще пробвам без брашно, но в какво съотношение да са водата и лещата за да стане по-гъстичка?

# 732
  • Мнения: X
Може да се сгъсти с царевично нишесте и консистенцията  е е по-приятна.
  Правила съм бешамел с нишесте / но непременно да е царевично - пшеничното не е удачно за готвене и сосове./
 На леща супа не слагам брашно ,само на яхния.
  За картофи в лещата съм чувала ,но те ще променят изцяло вкуса на супата .
 С препечено брашно е по -вкусно да се сгъстяват ястия / едно време си играх и препичах и имах количества Grinning /
 Галетата също сгъстява супите - като овалвам топчетата за супа -топчета и пускам останалата галета в супата - никога не е ставала на топчета или гранули.
  И гответе както на вас ви е вкусно и приятно . Ще си го ядете вие ,а не журито на Мастер Шеф Grinning
........ За да сгъстите леща може да отделите част от сварената вече леща и да я пасирате и добавите отново в бульона  и така няма да се налага добавка на брашно.
 
 
 

# 733
  • Мнения: 5 658
пеп-чо,ще правя пастет по твоята рецепта, но какво би се получило ако сложа повече дроб. Мисля да запържа лук и чедън също Simple Smile?

# 734
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 709
Благодаря на всички за отговорите за жилите! Сготвих ги на телешко варено - стана много вкусно.
Оказаха се голям деликатес, понеже от едно теле излизали около 2 кг. и за това трудно се намират.
 

Общи условия

Активация на акаунт