Притеснителна снимка от ултразвук в 5 г.с. при обърната матка

  • 4 391
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте,
Вчера бях на първия си гинекологичен преглед, след като установих, че съм бременна (5та г.с.). За щастие докторката ми потвърди начална бременност, но през целия преглед изглеждаше доста разтревожена и поведението й беше като че ли бременността ми няма да е успешна. 100 пъти ми каза да се успокоя, като реално преди прегледа не бях никак разтревожена. Каза ми, че матката ми е обърната, че "яйцето" не се е закрепило и е прекалено кръгло, а трябва да е по-издължено. Каза ми да си пусна изследвания за прогестерон и HCG, което мисля да направя днес, и също така си записах час при друг лекар за петък за второ мнение. След като се прибрах, се порових доста из интернет за снимки от ултразвук и друга информация и за съжаление започнах да си мисля, че наистина има повод за притеснения, защото при мен ситуацията изглежда доста недоразвита като за 5 г.с. Това, което малко ме поуспокои обаче, е, че има доста случаи на неправилна диагноза за неразвиващ се плод в случаи на обърната матка, защото не се вижда толкова добре на уз, дори и на трансвагинален. Знам, че реално е рано да се правят заключения на този етап, но толкова се притесних, че не мога да функционирам нормално и наистина бих оценила помощта и съветите ви.

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
И аз съм с обърната матка, и при двете ми бременности в началото не помня  в коя седмица, но поне до 7 ми казваха, че съм с кухо яйце и трябва аборт. И това в болницата, където лежах поради силно повръщане. Първия път много се шашнах, втория вече не вярвах. Сега си имам 2 пораснали деца. Пожелавам и на теб лека бременност и здраво бебче.
Не се притеснявай, стискам палци!

# 2
  • Мнения: 320
И аз съм с обърната матка. плодния сак го видяха в 5-6-та седмица. Ембриончето със сърдечна дейност ,чак в 8-ма.

# 3
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Добре , че преди 20 г. нямаше такива прегледи! Само шашкат жените.
С обърната матка и без проблеми родих дъщеря ми, която е вече на 23 г.

Успокой се и си карай бременността, радвай й се!

# 4
  • Мнения: 6 993
И аз съм с обърната матка, и на мен ми казаха в началото, че не си отговаря на седмицата (но аз съм и с по-дълъг цикъл, което тя въобще не отчете) и да не се надявам много. 5г.с. + 3 дни отидох за пръв път. В 6та + 4 дни видяха ембриончето.

Честно казано, аз на всички си мисля, че ги говорят такива, не само на нас с обърнатите матки...съдейки по темата в клюкарника.  Rolling Eyes

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Аз пък не знам какво общо има обърната или не матка за определянето на големината и формата на плодния сак. Той от своя страна е най-добре да е кръгъл, а не продълговат. Колкото му е по-неправилна формата, толкова повече съмнения има, че не се е захванал добре за стените на матката. Първото ми кухо яйце имаше формата на змия по-скоро. Теорията на твоята докторка за първи път я чувам. Не знам какво трябва да се очаква от плоден сак в 5 г. с., освен наличието му.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 765
Аз пък не знам какво общо има обърната или не матка за определянето на големината и формата на плодния сак. Той от своя страна е най-добре да е кръгъл, а не продълговат. Колкото му е по-неправилна формата, толкова повече съмнения има, че не се е захванал добре за стените на матката. Първото ми кухо яйце имаше формата на змия по-скоро. Теорията на твоята докторка за първи път я чувам. Не знам какво трябва да се очаква от плоден сак в 5 г. с., освен наличието му.

+1

В 5 та гс се очакава да се види сак + жълто тяло нищо друго. Аз съм с овулация като по учебник 14-15 ти ден, и в 5 та гс само това се видя. Кухо яйце се поставя като диагноза ако до 7-8-9 гс не се види сърдечна дейност и много зависи от овулацията кога е била. Моето кухо яйце се установи чак 8 гс. Тъй че отивай при друг лекар, по възможност частен в хубава болница с добра апартура.

# 7
  • Мнения: 6 365
Ей затова не ходя на ехограф преди 8-ма седмица. Щото ти дават много, но ненужна информация.

Пета седмица...някои още тогава може би по ехографа разбират дали чадото ще го приемат в Харвард.

# 8
  • Мнения: 400
Нека и аз дам сили да не се отчайва  бъдещата майка ,на мен ми бяха казали още 5-6 гс ,че зародиша се е закрепил на не много подходящо място ,тъй като ме бяха изплашили ,че имам преграда в матката,която трябва да се премахне оперативно. Бях планувана за операция за премахването и и след това да направя ин витро.Е в разрез с плановете на доктора аз ЗАБРЕМЕНЯХ НОРМАЛНО  с преградата ,която съвсем не ми попречи да износя една принцеса ,която вече е на повече от 6 месеца.Така че спокойна бъди нека "диагнозите " на докторите минават покрай ушите ти без да им отдаваш прекалено внимание.Леко бременеене от мен ,И кураж!! Peace

# 9
  • Мнения: 25
Много благодаря на всички, които ми писахте. Наистина много ме успокоите и ми вдъхнате много кураж. Ще пиша след като имам някакви по-конкретни резултати!!!
Хиляди благодарности  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 25
Оказа се, че наистина абсолютно излишно ме е наплашила първата лекарта, при която бях. Преди 2 дни бях на контролен преглед и за мое голямо щастие видяхме и пулс на ембриончето. За съжаление, обаче явно има лекари с много неадекватно поведение, които създават излишен стрес. А по отношение на обърнатата матка, вметнах го в темата, защото четох за доста случаи като моя – за наплашени жени с обърната матка след ултразвук.

Общи условия

Активация на акаунт