Великобритания - тема 57 Пролетно Великденска

  • 79 997
  • 730
  •   1
Отговори
# 465
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Мери, какъв беше съветът за 5те години, как се оправдават, че и аз натам съм тръгнала Sad

# 466
  • Мнения: 3 231
Добро утро и лично мнение. В един пакет за съкращение имах професионалист да ми напише CV, от което разбира се възползвах, но не получих обажданията за интервю ,които предполагах/очаквах да получа. Преработих си го по мое виждане и сега за каквато позиция подам в моята област , винаги ми се обаждат за интервю.

Аз тъкмо оформих моето CV. Може ли да нахалствам да ти го изпратя да го погледнеш и да дадеш съвет за евентуални корекции?  Embarassed

vany666, стискам палци и с краката!!!! Peace

# 467
  • Мнения: 284
varnagirl, като човек, който гледа котка в къща, мога да кажа със сигурност, че тези сладки черни котета можеш да ги използваш само като декорация за Halloween  Simple Smile. Ние си имаме жив черен, доста чепат котарак, но в момента три женски мяукат на двора  Simple Smile . Честно, не се сещам какво може да ги спре. За градината, аз около растенията слагам найлон и отгоре камъчета, малко тип японска градина,хем и трева не расте.

# 468
  • Мнения: 8 920
Ваня, ти какъв витамин Д купи? Препоръчителна доза не пише ли? Иначе тук http://www.nhs.uk/Conditions/vitamins-minerals/Pages/Vitamin-D.aspx може да погледнеш препоръчителна дневна доза, но на други места съм срещала и по-високи дози. На препоръките на NHS отговаря този сироп http://www.boots.com/en/Vitabiotics-Wellbaby-Vit-D-Drops-4-Month … ars-30ml_1655069/ Вероятно има и други, просто тази марка ми е позната.
Аз имам вигантол и от него давам по 1 капка, което е повече от препоръчителния от НХС прием. Но и аз често забравям. Embarassed
За другото... не се вкарвай предварително във филми. Може да е нещо друго, розов лишей примерно. Ще стискам палци, де. Hug

# 469
  • Манчестър
  • Мнения: 2 491
Добро утро и лично мнение. В един пакет за съкращение имах професионалист да ми напише CV, от което разбира се възползвах, но не получих обажданията за интервю ,които предполагах/очаквах да получа. Преработих си го по мое виждане и сега за каквато позиция подам в моята област , винаги ми се обаждат за интервю.

Аз тъкмо оформих моето CV. Може ли да нахалствам да ти го изпратя да го погледнеш и да дадеш съвет за евентуални корекции?  Embarassed

vany666, стискам палци и с краката!!!! Peace

Може да нахалстваш.... Laughing ще ти пусна емаил на лични....

# 470
  • Мнения: 429
Благодаря, дами! Всяка инфорамация, която прочитам, е свръхценна в момента. Е, не всичко разбирам и препрочитам по няколко пъти да съм сигурна, че не чета отзад напред. Разбирам например, че при вас Коледата идва някъде март или април с EasyJet и BA o BGAir, ама все едно нищо не съм видяла.

това и аз го четох и се чудя ние още не сме заминали, да вземем да купуваме билети и за връщане за Коледата ли?  Joy

Аз също не ви разбрах, но тъй като е по повод на мой пост...няма как да се включа. И тъй като сте тръгнали към УК- от скромния ми опит ще ви предупредя,че тук ще се научите да планирате предварително (особено ако имате деца!). Имам записани дати и срещи в календара си за месеци напред Simple Smile И ми е много добре така...
Не живея в Лондон и нямам идея за кварталите, но днес по грешка попаднахме в HOUNSLOW и ми се стори много зле...може просто да сме уцелили гадна част. След това бяхме в Richmond и там ми се стори много приятно.

# 471
  • Манчестър
  • Мнения: 2 491
По повод на горните постове за билетите
Понеже всичко се планира от рано, за да си купите билети за пътуване по Коледно време на добра цена е желателно ако сте наясно с дни/дати и тн и да направите това колкото се може по рано.
Но ако се опитате днес напр. няма как да стане. Причината е,че билетите за Коледно време не са пуснати още на ИзиДжет..пускат ги края на Март/началото на Април.

# 472
  • Мнения: 287
Pampers, Блу   Hug благодаря момичета.
Купих ето този витамин Д
http://www.hollandandbarrett.com/shop/product/natures-aid-vitami … children-60013407
като давам по 10mg =400IU Не смятам, че е много, даже си мисля, че е ниска дозата, но като не сме правили тест за витамин Д...така за сега.
А притесненията ми стават все по-големи, не само от прочетената информация а и от промяната и пръскането по тялото на лезията/ите  Sad

# 473
  • Мнения: 14
Здравейте момичета, имам един глупав въпрос  Laughing откакто бяхме в България с приятеля ми, най - много му харесаха кебапчета и баклава  Laughing И само за това говори! Айде, кебапчета постоянно му правя, но тази баклава не знам какво да правя с нея! Някой има ли идея къде мога да търся, защото в последната седмица направо не се издържа, дори сега ми пише от работа дали ще има баклава довечера  newsm78 ходих по тези кебап магазини, нямат тук, някой знае ли дали мога да си намеря от тези тънките кори в големите магазини някъде, за да му направя? И как се казват на английски? Моля ви, помагайте, само баклава ми е в главата  Laughing

# 474
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Нямате ли турски или арабски магазини около вас? Струва ми се невъзмжно...

# 475
  • Мнения: 8 920
Бубка, освен в турските магазини /откъдето ММ не я хареса, а той я искаше/, баклава съм купувала и от Теско, за това говоря http://www.tesco.com/groceries/product/details/?id=266373790. Хвърлих поглед и в Сейнсбърис, също има. Вероятно ще има и в другите големи вериги.

# 476
  • Мнения: 377
Аз съм виждала и сме купували в Сейнсбърис. При това не живеем в голям град. Гледай в секцията за турски храни, те не ги водят май турски. Ама нали си имат щанд с полски неща, има и с разни турси неща. Не си спомням обаче как се казваше на английски.

# 477
  • London
  • Мнения: 612
Мери, какъв беше съветът за 5те години, как се оправдават, че и аз натам съм тръгнала Sad
Не си сама!  При мен на 1 юни ще станат 6г и въобще не се гордея.
И на мен ще ми е интересно да чуя Мери

# 478
  • Манчестър
  • Мнения: 2 491
Баклавата в нашия турския магазин в Манчестър е деликатес.....винаги прясна и вкусна. Поне един път в месеца ходя до там за други неща и баклава+турски хляб са винаги в кошницата. Grinning

Опитвах се да правя в къщи, но разбира се далече от тяхното качество и вкусотия. Sad

# 479
  • Мнения: 14
Намерих кори в Теско! Търсих и готова баклава, но ми казаха, че нямали. Казва се filo pastry, гръцки кори са, по 12 в пакет за 1.80. Сега ще пробвам да направя, пък дано стане, никога не съм правила. Тук турски магазин няма, но има нещо като турско кафене, може би там трябва да проверя, сигурно продават и за вкъщи? Иначе Southampton  ми е най - близо и със сигурност има, (то там казват, че англичани не живеят, всякакви други националности има  Rolling Eyes) та като имам път натам непременно ще ида да си купя готова истинска турска баклава, съгласна съм че нищо общо няма с домашната. Ще проверя и в Сейнсбъри задължително, а миналият път, когато бяхме в Асда и попитахме, ни въртяха из целият магазин и накрая ни казаха, че нямало. Благодаря за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт