Февруари е наполовина вече и мамите от ИБ за мартенички се оглеждат от далече!

  • 20 002
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Искам и аз място в лудницата  smile3511
София е с бронхиолит, отново, на инхалации с вентолин, отново  Tired И аз бухам и ММ се разболява, въобще при нас е "розово"
Меци, ние сме на същия етап. Понякога си показва и наистина пишка в гърнето, по-често не го прави. Понякога през 20 мин. иска да сяда, друг път и предлагам и не иска. И тя малко мрънка на памперса и си дърпа панталона на голо дупе да го вдига. И аз задържам, защото не ми се иска в сега да се разхожда с мокри гащи.
Алекс, ужас. Значи май и аз трябва да внимавам с този сироп.

# 31
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
уфффф тая зима ни разсипа, всякак .. аз съм почти 100% убедена, че тва гърло при Ема се дължи на факта, че в яслата е ултра горещо, изнеса я до колата, издуха я вятъра и ето ти я болна като за световно .. вчера викам на лелката, че в прекалено горещо вътре и трябва да се помисли в тая насока, тя седи и ме гледа умно .. ми кво да кажа повече ..

# 32
  • София
  • Мнения: 4 122
Искам и аз място в лудницата  smile3511
София е с бронхиолит, отново, на инхалации с вентолин, отново  Tired И аз бухам и ММ се разболява, въобще при нас е "розово"
Меци, ние сме на същия етап. Понякога си показва и наистина пишка в гърнето, по-често не го прави. Понякога през 20 мин. иска да сяда, друг път и предлагам и не иска. И тя малко мрънка на памперса и си дърпа панталона на голо дупе да го вдига. И аз задържам, защото не ми се иска в сега да се разхожда с мокри гащи.
Алекс, ужас. Значи май и аз трябва да внимавам с този сироп.


Мравеееее,

УжасТ! Бързо да се оправяте. Ако имаш някакъв вариант спри я за ясла за известно време....а и знам, че вентолина трябва да се спре постепенно - да намаляш инхалациите и плавно да го спреш защото иначе ще се получи отново обратен ефект.
Ние като бяхме с ларингит - бяхме на 0,5 вентолин по 3 пъти, после на 2 пъти и после на 1 път.
Явно като са с алергии е напълно вероятна и реакцията от тези сиропи. Следи я, но при Вас може и да не се получи.

Скорошно оздравяване на 3-ма Ви.

# 33
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Алекс, нали седя вкъщи 2 месеца, единия беше болна де, и к'во, нищооооо. Като тръгна на ясла в понеделник беше напълно абсолютно здрава. Нашата ЛЛ ни даде направление за пулмолог и ни прати при лекарка в болница "Лозенец", да и изпише някакво лекарство по ЗК. Подозирам че става въпрос за нещо не много безобидно, как не му запомних името, изписва се на деца с астма.
Намерих го, Сингулар се казва и е точно за контрол на астма  ooooh!

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 13:26 от ant G

# 34
  • NE
  • Мнения: 10 999
Уф Мраве, дано не е астма. ММ е с астма след многократно боледуване като малък.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 122
Алекс, нали седя вкъщи 2 месеца, единия беше болна де, и к'во, нищооооо. Като тръгна на ясла в понеделник беше напълно абсолютно здрава. Нашата ЛЛ ни даде направление за пулмолог и ни прати при лекарка в болница "Лозенец", да и изпише някакво лекарство по ЗК. Подозирам че става въпрос за нещо не много безобидно, как не му запомних името, изписва се на деца с астма.

Пулмикорт?

# 36
  • Мнения: 1 490
Идва и Мара поробната bowuu
Първо желая скорошно оздравяване на дечицата.После да благодарим на Поспалан за труда   bouquet
Меци- Няма да ми обиждаш умното момиче ,ааа маха.Тепегьоз била ,ами на майка ѝ тояга а ?
Не мога да разбера що толкова им се плашите на тия памперси.Вярно,че го махнах лятото , но никога не съм го държала напикан.Докато намокри гащите и е преоблечен.Не мисля ,че ще настине.Е със сигурност обаче като махнете памперса да е здрава.Представи си да си болен , да ти е гадно и някой да вземе да ти обяснява как си се изпикал на грешно място  Mr. Green . А тайна няма -махаш го и забравяш за памперси.Много нерви,говорене до от кат,пране и пак отначало ...средно около месец.После виждаш бяла светлина.Не се отказвай като почнеш веднъж,защото после е много хубаво  Flutter
Аз самата отначалото го подканвах , защото се улисваше в игра.Някъде през час .Обичайните звуци -пиш,пиш,браво на момчето и така

# 37
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Стели, лятото пишкаше през 10 минути, сега може и по-рядко, не знам, ама няма да има къде да суша - гащи, панталон, чорапи................. Иска ми се само по гащи, ако може да си кара, поне за част от деня  Mr. Green

# 38
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Представи си да си болен , да ти е гадно и някой да вземе да ти обяснява как си се изпикал на грешно място  Mr. Green .
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green ще гледаме .. засега само психологическа подготовка, като се постопли вече практическа .. почти 100% съм убедена, че този процес ще е труден при нас .. ако питате защо - отговора е защото при нас всичко е адски трудно .. единственото лесно нещо беше отказването от последното млечно хранене и то не защото Ема беше готова да го спре, а щото повръщаше, а тя очевидно мрази да повръща /не, че познавам някого, който да обича, но това е друг въпрос Mr. Green Mr. Green Mr. Green / неведнъж съм ви казвала, че аз нямам такава комуникация с нея както вие с вашите деца .. аз може да си изтъркам устата от приказване и да не видя грам разбиране в очите й, а само познатия стъклен поглед .. не ми се купуват памперси още 3-4 години, но и за това съм подготвена ..

# 39
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мецко пробвай да и слагаш памперс гащи и я подканяй често на гърнето. Така тя ще свикне да се изпишква всеки път в него. После колкото и да си мислиш, че не те разбира започни да и обясняваш как гащите искат да са сухички и като ги опазите сухи пляскаш и викаш браво. И след това вече слагате обикновените гащи. Ние така почнахме миналата година някъде март. В края на април махнах напълно всичко освен памперса за спане. Е изпускаше се и все още понякога го прави нарочно, когато се тръшка например, но е много различно определено. Просто трябва да свикне постепенно първо да пишка на сядане, а после сама ще почне да сигнализира  Peace
Аз отивам да се отъркалям в кревата. Чувствам се все едно ме е сгазил експреса ooooh!

# 40
  • Мнения: 2 802
Да споделя и моя опит с отказването от памперс  Laughing
Пролетта купих ку-ку ... стоя в нас може би повече от месец и събираше прах. При всеки мой опит да го сложа се започваше едно пищене и реване, та си казах че определено няма да е лесно. Започнах тогава само да говоря, да му показвам как други деца пикаят на гърне /а той виждаше на наши приятели малката като идва в нас как му използа кукуто  Laughing/ и гледаше много странно. Така няколко пъти и накрая го прилъгах ... май беше се вкопчил да играе с някакви играчки и яз го сложих на гърнето. Когато се изпика беше много очуден  Mr. Green Започнахме да викаме браво, браво и т.н. Така аз продължавах да меля да сяда, без да го насилвам и в един момент не можех да го спра. Сваля се си гащите през 20 минути да сяда и стоеше по половин час и си играеше  Crazy Като се стопли времето започнах да го оставям гол в нас ... мдааа разхождаме ми се по пиш..а  потник и чорапи Joy В този момент реши, че вече не иска памперс  ooooh! започна зора със слагането на обед и вечер. През това време през деня беше само по гащи и през 30 мин го подканвах да препикаваме храсти, мравки и дръвчета. В начало много често пикаеше, но в последствие започна да стиска по повече от 2/3/4 часа. Така от инат си, да не слагам памперс се научи много лесно без него. Първо махнах обедния, после и вечерния. Общо взето той си ми каза кога е готов.
Като цяло нещата не са лесни и си трябва много търпение и нерви, обаче веднъж научи ли се, после е песен  Heart Eyes

Сега видях на Поспаланчо памперса и да допълня. Аз също взех гащи, абоче така си и останаха. Първо, че му бяха много дебели, второ, че едвам ги слагах и от пакета използвах не повече от 5 броя. За това моето наблюдение е че най-добре е да се махне от раз през деня. Като се напикае няколко пъти ще разбере защо говориш да си казва  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 490
ИСФинетИ ,колко ме е разбирал Радослав на година и 5 месеца.Няма глупаво дете -запомнете.И Ради не си искаше памперса-ми кво да го иска-спарено му е ,влажно .Научават се .Като види , че я поощряваш когато се изпиша на гърнето и ,че тона ти не е приятен като намокри гащите ще разбере.Толкова добре заредена откъм слипове и панталонки ,а по едно време си мислих,че няма да ни стигнат (при все ,че ги перях на ръка )

# 42
  • shumen
  • Мнения: 18 038
Меци,да се оправя скоро Ема.Наистина и според мен понеже е много топло в яслите затова се разболяват децата.Аз не веднъж съм им казвала,че е много топло вътре,а госпожата ми отговаря всеки път,че по не знам си от къде по нареждане трябвало да е поне 25 градуса.Е,ами те ходят по къс ръкав вътре,а децата са по потниче една блузка и са вир вода.
Аз днеска на друго пък се възмущавах.Сутринта ни караха да се подписваме тези,който сме занесли мокри кърпи за месеца,защото някой ходил и се оплакал в общината защо всеки месец ни искали по един пакет.Е,то бива,бива,ама за два лева проблем да правят.
Мравче,ужас.Да се оправяте скоро.Да Сунгулера е точно лекарство за астма.
За гърнето-аз купих пролетта и лесно свикна да си казва.В началото се случваше да се напишка,но мокър не е стоял.Сменях,говорих и в един момент сам взе да ми казва.Бяхме махнали и обедния,но като застудя или от стреса с яслата ли не знам,но започна да се напишква всеки обед и пак го върнахме.Сега в яслата понякога казват,че му е сух и за 3-4 дни използват един и мисля от март-април да се затопли малко да го пробваме пак без.Сега пак има моменти когато се напишква,но е както е казала Поспаланчето повече на инат или,ако се е заиграл нещо.
Хаха,на мен преди малко баща му ми се обади и искаше да дойде да го вземе събота и неделя,но не позна.Казах му,ако иска да дойде да го види,ама за вземане и дума да не става и то без мен.

# 43
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Дани тази тенденция някой да се оплаква за 2 лева не е само при вас .. кумата ако знаеш какви неща ми е разправяла за тяхната градина .. уфффф да ти побелее косата Whistling

# 44
  • Мнения: 2 802
Дани тази тенденция някой да се оплаква за 2 лева не е само при вас .. кумата ако знаеш какви неща ми е разправяла за тяхната градина .. уфффф да ти побелее косата Whistling

При нас всеки месец искат мокри кърпи и течен сапун ... снощи ми припомниха и сутринта им занесох  ooooh! Знам, че ни рекетират, но какво да правя ... гледат ми детето добре  Laughing пък и не съм за два лева.

Общи условия

Активация на акаунт