Февруари е наполовина вече и мамите от ИБ за мартенички се оглеждат от далече!

  • 20 003
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Фейти на мен ми се налага да нося поне 2-3 пъти в месеца мокри кърпички в яслата. Друго не искат в интерес на истината, не знам и в обикновените ясли и градини в града какво се изисква, но едно от нещата, за които ми е разказвала кумата е, че някой отишъл и се оплакал в общината, че трябвало да носи торта за рожден ден в градината, съответно вече в тяхната градина детенце не може да празнува с другарчетата /да се носят коли и бонбони може, но торта не!/ .. ей за такива неща ти говоря .. а не, че от 30 деца в група се събират по 30 течни сапуна /което е приблизително 8 литра течен сапун и аз не мога да си представя да се оползотвори целия за един месец, освен ако не го пият сутрин вместо чай, но няма да задълбавам е тази посока Mr. Green Mr. Green Mr. Green /

# 46
  • NE
  • Мнения: 10 999
И аз нещо не мога да схвана защо родителите трябва да подпомагат яслата или градината при положение, че се плаща такса и отделно се взимат пари като субсидия от общината. Rolling Eyes
В училище се взимат пари само за допълнителни пособия, които училището не покрива - учебници или някаква учебна тетрадка, ама това си е между родителите и учителя и ако искат. Това да искат пари задължително го няма като филм.

# 47
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Таксите са нищожни при нас - 1,50лв. на ден за храна, друго не плащам (отскоро и това ми е наполовина, и двамата с ММ сме студенти и ни се полагало това намаление, всъщност разбрахме го година по-късно от започването в яслата). Нямам нищо против веднъж в месеца да занеса едни мокри кърпи, а и не го намирам за кой знае какво подпомагане.

# 48
  • Мнения: 2 802
...освен ако не го пият сутрин вместо чай, но няма да задълбавам е тази посока Mr. Green Mr. Green Mr. Green /

 Joyсъмнявам се ... по скоро си го взимат за вкъщи  Laughing
Факт е обаче, че това е много сапун, факт е и че общината им дава пари, но защо да ги дават за мокри кърпи и сапуни, като може да ги искат от родителите, а пък парите за тях да отиват в джоба на някой  Wink Наистина не ми пречи да нося всеки месец, но не е правилно. Чувала съм обаче, че в детските гредини рекета е по-голям, така че да се стягаме  Laughing

Рокси, а нямате ли задължителна такса от 20 лв. на месец  Thinking Аз последните месеци под 45 лв не слизам Crazy това е почти пълен месец.

# 49
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Фейт, нямаме такава такса - преди за пълен месец плащах 35лв., сега 17,50лв.

# 50
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
у тях си ли да го пият?!?! Mr. Green Mr. Green Mr. Green щото и за у тях да си го прибират бе пак е много .. и то като имаш предвид, че групата в градината не е 1, а 10 примерно .. тва са 80 литра сапун .. сериозно почнах да се замислям за производство на течен сапун .. ми то с тия изисквания в градините аз никога няма да фалирам Joy Joy Joy

# 51
  • Мнения: 2 802
Фейт, нямаме такава такса - преди за пълен месец плащах 35лв., сега 17,50лв.

Еее, много сте добре значи  Crazy
При нас детето ходи или не през месеца, задължително се плащат 20 лв, а от тях нагоре вече смятат дневната такса от 1,50  ooooh! Това си е рекет  Whistling

у тях си ли да го пият?!?! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

 hahaha предполагам, че да си мият ръцете, чниите, дават и на комшиите сигурно Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 490
Кви 10 деца-20 са в група.Това са 20 сапуна,20 ролки тоалетна хартия,20 кутии със сухи кърпи и 20 пакета мокри + 50 лева месечна такса.Всяка година се купуват нови играчки и си остават там.Примерно събират по 20 лева за играчки ,но понеже родителите не влизат в помещенията ...дали са купили,дали не ...Децата над 2 години купуват всеки месец блок № 4,гланчово блокче ,детска ножица и фулмастри....После детето било на държавна издръжка...

# 53
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Стели, това за ДГ за първи път го чувам, не навсякъде е така.
За кърпите - ами покрай Ивайла един пакет мокри кърпи заминава за няма и седмица, салфетки и сухи кърпи също заминават за нула време, децата там са по цял ден, нормално е да се оставят такива неща. Ние пари за нови играчки в ДГ на баткото сме събирали само първата година - в І-ва група, веднъж събрахме да освежим площадката и това беше.

# 54
  • Мнения: 2 802
Кви 10 деца-20 са в група.Това са 20 сапуна,20 ролки тоалетна хартия,20 кутии със сухи кърпи и 20 пакета мокри + 50 лева месечна такса.

при нас са 26 ... а сметни сега на ново  Joy

# 55
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Стелчо квой туй чудо бе .. а въздуха в яслата колко струва?? #Shocked #Shocked #Shocked тука няма такова нещо .. 2лв е държавната такса за ден издръжка и се плаща на брой присъствени от детето дни .. ни пари за играчки, ни за блокчета, ни за нищо ..

# 56
  • Мнения: 2 802
Стелчо квой туй чудо бе .. а въздуха в яслата колко струва?? #Shocked #Shocked #Shocked

и той един въздух ... пълен с бацили  ooooh! за него смеят ли да искат пари  Joy

Факт е обаче, че в нашата ясла ги занимават. Всяка сряда изкарват различни "проекти" които децата сами са направили /естествено с помоща на госпожите  Mr. Green/. Я някаква гланцирана къщичка и малкия нарисувал пушека или пък скоро имаха готова елха, на която е трябвало да залепят звездичка най-огторе. За тези неща за сега още пари не са ни искали  Crazy

... това ми напомня, че трябва да отида да си взема детето от яслата  Mr. Green

# 57
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
мойто пу да не му е уроки спа два часа след обяд, още не е поискала да яде, ама вероятно щото е сънена още .. и обикаля с ръце в джобовете като някой генерал .. дано ей сега като баща й си дойде да се сети, че е гладна .. много обича да ядат двамата Mr. Green

# 58
  • София
  • Мнения: 4 122
Така е и тук в София в държавната ясла. Таксата е 60 лв. на месец. Ако не ходи се плаща 30 лв.
И всеки месец - тоалетна хартия, течен сапун, мокри кърпи, минерална вода/изворна вода, памперси(ако е още с тях)....и горе долу към 100-тина лева заминават заедно с таксата.
Но поне наистина гледат добре децата.

В частната където сме ние - искат само памперси. Другото те го осигуряват - вода, сапун, мокри къпи. Ама и таксата е солена.

# 59
  • Мнения: 2 843
Юху, кукундрели  Mr. Green
Мравке, бързо да се оправяте, уф, много кофти значиии с бронхиолит  Tired  Hug Hug Hug
При нас не знам какво ще ни искат в яслата, ама около 40 лв е таксата за месец. А също групите са с макс 26 деца мисля, къде ти по десет  Mr. Green
За памперса, Мецоуу  Mr. Green Мисля, че много подценяваш Емка  Naughty Тя разбира какво става, просто още няма навик детето. А докато не го махнеш и не я оставиш по гащички няма да ти сигнализира  Mr. Green Деница много добре знае кога е с пампи и си пикае в него  Joy Сутрин докато й го махна, сигнализира за пикане, ама знае, че е с него и го прави вътре  hahaha После като го махна си казва навреме. Аз лятото я отказах, оставих я по гащи, напика се наколко пъти, с много говорене и станаха нещата. Просто почнеш ли не се връщаш назад, сложиш ли памперс, смятай го пак отначало  Mr. Green
Забравих за другото  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт