Февруари е наполовина вече и мамите от ИБ за мартенички се оглеждат от далече!

  • 20 014
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 23 175
ние носим само мокри кърпи, пакет на месец, друго не искат.
явно яслата не осигурява, защото веднъж при всички деца се беше втечнило положението, та горките другарки там питаха дали сме донесли.
ако не занесем детето ще страда.
 и памперси носим, ама явно редовно вършат работа по гърнетата, защото много често ми ги връщат.
в крайна сметка освен таксата плащам 2лв за мокри кърпи.

# 61
  • Смолян
  • Мнения: 214
Здравейте  Hug Не съм ви чела от...една седмица сигурно  Blush
Записвам се докато не съм изпуснала темата съвсем.. Връщам се да чета!

# 62
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
вие знаете за моята драма с памперса и накрая я оставих да си стои с него и тнт... ииии (аз не вярвах, че има такива деца, които се събуждат една сутрин и казват, че не искат повече памперс) - но моето е точно от тези... просто една сутрин се събуди и го каза това и това беше... сега слагам единствено вечер, за мое успокоение, следобед спи без памперс... понякога иска да ака в памперса, но вече знам, че и това ще мине... така, че спокс, това го казва човекът, който не вярваше

# 63
  • Мнения: 39 466
Имам чувството, че до първи клас ще си влачим памперса  ooooh!

# 64
  • shumen
  • Мнения: 18 138
Бени,браво на Вас.Аз не си спомням дали се похвали,че сте махнали памперса.
Меци,при нас са 18 деца в групата и искат само мокри кърпи.Друго за сега не са искали.
Фейт,при нас таксата за пълен месец е 45 лева или по 2,15 някъде на ден идва.Такава такса,която е постоянна няма.Ето,Дени за миналият месец има 10 дни,в който е ходил и имах 25 лева да плащам.Досега от септември на сам няма цял месец ходен и не съм плащала цяла такса,но се надявам скоро и това да стане.
Аз да Ви кажа викам я,да видя тази вечер какво ще ми каже,ако го пита баща му като дойде дали иска да го вземе и без мене и то детето вика-не.Викам браво мамо,само така.Без никой да му казва си е научил урока,че без мама не се ходи никъде.
За заниманията и при нас ги занимават.От там е научил доста неща,а и вече 2-3 пъти правят нещо от пластелин и се взема после вкъщи.Сега за 8 март ще имат тържество и тази вечер като да ги вземаме чухме,че репетират.
Аз днеска си го взех одран по бузите от яслата,но никой явно не го е видял или не са ми казали.Утре като го заведа ще попитам дали имат идея как е станало и да ги предупредя да ги следят малко,защото имат едно ромче и все казва,че ги бие.Бях питала едната госпожа преди време,но ми каза,че поне него не го закача,но явно не е така.
Стели,за нови играчки при нас миналият месец събрахме пари и една вечер като да ги вземаме понеже една мама попита ни показаха,че са взели.

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 22:32 от danaeka

# 65
  • Мнения: 1 167
И в Бургас си имаме такса  18 лв.  и тази сума плюс присъствени дни  става над 50 лв. до макс.55лв. май беше.
Много болнички  дечица чета има  Sad, бързо да се оправят.

# 66
  • София
  • Мнения: 10 703
При нас е 60лв и ходи не ходи се плащат 30лв.

За памперса аз зор нямам, на Жорко го махнахме на 3 г и всичко стана за 2 дни. Лили може и да я пробвам това лято, ще видя. Аз съм по принцип на друго мнение за тези неща.
Съчувствам на болните, оправяйте се бързичко.
Аз и децата от два дни кихаме нещо и ще видим..дано не е на разболяване.

Искам да е пролет.

# 67
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Не мога да насмогна с коментари по всички теми. Затова
Поспаланче, благодаря за темата   bouquet
И добре дошла на mother bear  Hug

# 68
  • Мнения: 11 494
Аз пък по никоя тема не мога да се включа  newsm78
Лека нощ ще ви кажа, да видим колко пъти ще се става. Започнах да чета "Ръководство за недсоапли родители", но нещо не ѝ хващам вяра на авторката.

# 69
  • Мнения: 1 172
Нужно ли е да казвам, че пак ви изтървах? Hug

# 70
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
А добър ден. Whistling
Фейти според нареждане на кмета всичко което ви искат от яслата го правят незаконно. Откакто Тотев е кмет е абсолютно забранено със заповед да се вземат консумативи от родителите. Изпълнението на заповедта разбира се зависи от директора на яслата Wink Е например миналата пролет една леличка си беше позволила да иска на няколко майки сапун и сега вече не работи в яслата Whistling Така че определено ви работят.
Таксите се определят на общинско ниво. Всяка община решава каква да е таксата. Тук са 20лв постоянна и нататък начисляват спрямо присъствени дни до 50лв. За второ дете таксата е 50%,а третото е без пари.
Снощи ми беше мноого зле. Дигнах температура, не много висока, но си ме свали в кревата за цялата вечер и нощес. И ужасно ме болеше кръста. Гърлото да не говорим. Са ще звъня на личната да видя какво мога да смуча че не се трае ooooh! Миналата година грипа така ме свали та се чудя с него ли се уредихме тоя път Confused

# 71
  • София
  • Мнения: 10 703
Поспалане, по време на бременност, а и кърмене, аз смуча за гърлобол Прополки, взимам и тонзилотрен- питай лекарката.

# 72
  • NE
  • Мнения: 10 999
Не е много за тук, но нещо почнах да се тревожа ...
Скрит текст:
Имам цикъл от юли ( 5 месеца след раждането) и зареди кърменето е около 28-31 дни.Усещам много силно О, обаче вече два месеца (декември и февруари) ми идва прекалено рано. Айде декември е цикъла 25 дни, ама сега е 23 дни. Броя че 11 дни са минали от овулационните болки и почвам да се психирам какво става. Ходих на преглед декемри и според док всичко  ок.
Вместо да се удължава цикъла зареди кърменето, той се скъсява. Преди имах цикъл 28 дни.

# 73
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Фейче може заради кърменето да се наместват още нещата newsm78
Магнет аз смуча хомеожен,но все пак звъннах на личната. Изписа ми фитолака декандра-гранулки,тонзилотрен и беладонна за температурата. Каза ако продължава температурата и утре да ида в спешния да ме чуят(тя си има договор със спешен кабинет).
Май почнах да я свалям вече-одеве беше 37 точно, но все още ме наболява главата. Особено като се закашлям. Надявам се да не ме изненада пак следобедно ooooh!
Пратих мъжете на разходка, а аз ще си полегнааа Whistling

# 74
  • Мнения: 2 843
Привет  Hug
Поспалане, уф, милата ми  Hug Взимай бързо нещо, дано бързо да се излекуваш!
Цвете, според мен е на хормонално ниво това, не мисля, че трябва да се тревожиш. Може и да е инцидент тоя цикъл и да не се повтори  Hug
Аз сутринта дадох АБ, просто се въртим три седмици в омагьосан кръг. Първо вдигна Т и я оправих за два дни, после пак повтори след 5 дни, сополите не минават и вече и кашля сериозно и пак е с Т  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт