Луков марш в събота, 14.02 - вашето мнение!?

  • 10 864
  • 205
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 682
закони има да, но за някои не важат.

На мен например преди години са ми спирали тока 2 пъти за неплатена сметка. На някои и помощи им дават и не си го плащат, но и не им го спират....

Това, че някои не спазват закона, легитимна причина ли е и останалите да не спазват? Т.е. понеже има роми, които не си плащат тока, ако други роми осквернят знамето, ние също няма да спазваме закона. Вместо да уведомим органите, ще им теглим един пердах за урок?

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 14:33 от Devorah

# 46
  • Мнения: 6 122
закони има да, но за някои не важат.

На мен например преди години са ми спирали тока 2 пъти за неплатена сметка. На някои и помощи им дават и не си го плащат, но и не им го спират....

Спират им го, разбира се. Те се включват нелегално. Ти по техния пример можеш да направиш същото, щом толкова държиш да се сравняваш с тях.

# 47
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Погледнах снимките от шествието 2014. Ми аз с такива хора не желая да общувам. Така че - не, мерси.
Ох, извинявам се, но ми стана смешно. Би ли споделила, някой кара ли те на сила да общуваш с тези хора?
Аз все се чудя, след като фашизма, нацизма и комунизма са забранени в България, защо никой, никога не се е възпротивил срещу шествието на "23 септември", което се организира на 1 май всяка година? За непросветените, въпросната организация "23 септември" е комунистическа организация.
И поради каква точно причина комунизмът следва да е забранен в България? Не съм чула за страна, в която да е забранен, дори и в САЩ опитът на Маккарти не е хванал корени.

# 48
  • Мнения: X
Отговорих ти един пост по горе? Защо не казвате, че тоя циганин със знамето всъщност е осъден?  Защо представяте превратно нещата, наистина не разбирам. Явно е голям кеф да си окачиш свастика и да изригнеш срещу циганите и чифутите.

Най-тежкото наказание получи Марин Димитров, който влезе в затвора заради скъсано знаме. .............. но Марин Димитров получи от Районния съд в Ямбол 1 година затвор. Наказанието му беше потвърдено и на втора инстанция.
Благодаря за информацията Grinning това ми е напълно достатъчно!

# 49
  • Мнения: 21 506
    Една година затвор ти се вижда малко ли?


   Общината не разрешава провеждането на Луков марш и тази година.

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 14:58 от Iris04

# 50
  • Мнения: 25 663
Отговорих ти един пост по горе? Защо не казвате, че тоя циганин със знамето всъщност е осъден?  

Стига подскача. В момента ти си тази, която дезинформира.
Осъдиха го, защото се вдигна голям шум, стана обществен скандал и хората правиха подписки. Даже аз се подписвах в защита на полицая, защото си е вършил работата и не трябва да бъде съден.
Същото беше и със случая с граничаря. Ако не се беше разчуло и хората не реагираха остро, щеше да изгори като нищо... Само защото си е изпълнил служебния дълг.
Някои все още помним.

# 51
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Тук уж има за всичко информирани хора,а не са чували за полицая и граничаря...В тяхна защита имаше  подписки в София и др.градове.
Аз съм ЗА Луков марш.Всякакви престъпници ни управляват 71год.На какви ли не шествия,показни убийства,вкл.и политически сме свидетели и сега изведнъж марш е притеснителен.Ще ни се месят отново чужди посолства,еврейски организации, немска националистическа партия турска националистическа партия в бг парламент.Айде стига!...
Това си го е имало и при фашагите тук ...  преди тези 71г

# 52
  • Мнения: 414
Кое на харесахте... татуировките и/или че са с пречупен кръст?!? Как отсъдихте за човека, че е "мухльо"по вида на татусите му?!?  Да се мрази някой заради вънщния му вид не е ли "фашистко"?!? Моля, аргументирайте се!

Мухльо е разбира се. Татуировки на свастики не са част от нормалния външен вид на човек, те са декларация на определени убеждения на индивида. По тези убеждения лесно може да направиш преценка.
Плюс това, никой не е споменал думата "омраза" освен теб - кой каквото му е на душата.

Ако си беше татуирал животинки или нещо друго нормално, едва ли някой щеше да съди за него по татуировките му.

# 53
  • Мнения: 21 506
Отговорих ти един пост по горе? Защо не казвате, че тоя циганин със знамето всъщност е осъден?  

Стига подскача. В момента ти си тази, която дезинформира.


 Тоест не е осъден ли?

 Не мога вече нищо да разбера от този случай, според мен е некоректно да се използват тенденциозно като поводи за патриотични изблици такива случаи - цигани, знамена, клети полицаи, защитили националната чест и подписки. Законът е един за всички, наказанията за оскверняване на национални символи не могат да са затвор доживот или пребиване с камъни, а патриотарството не е патриотизъм, независимо какво си мислят някои. В същата статия имаше за двама дрисльовци турчета, които свалили знамето от пилона в училището си и го изцапали, та да отмъстят на директора си Rolling Eyes Прекрасен повод за вопли от младежи с татуирани свастики.

 Защо патриотизмът ви винаги се изразява против някого? За да си патриот трябва да си против циганите и тока им, евреите, американците и извънземните, България на три морета и бежанците вън.

 Аз не го разбирам така, и гледката на младежи, развели трикольор над озверели лица искрено ме отвращава. Според мен те също оскверняват знамето, като му слагат отгоре разни дивашки емблеми.

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 15:53 от Iris04

# 54
  • Мнения: 25 663

...според мен е некоректно да се използват тенденциозно като поводи за патриотични изблици такива случаи - цигани, знамена, клети полицаи, защитили националната чест и подписки. Законът е един за всички, наказанията за оскверняване на национални символи не могат да са затвор доживот или пребиване с камъни, а патриотарството не е патриотизъм, нецзависимо какво си мислят някои.

 Защо патриотизмът ви винаги се изразява против някого? За да си патриот трябва да си против циганите и тока им, евреите, американците и извънземните, Балгария на три морета и бежанците вън.


С това съм съгласна. По принцип.
Но и не мога да премълча, когато се пречи на служебни лица да си вършат работата, защото някои етноси се ползват (или се опитват да се ползват) със специални привилегии.
Което, в крайна сметка, води до подобни маршове, озверели лица под национални знамена и т.н.
Ако всички сме равни и в правата, и в задълженията, няма да се стига и до ексцесии.

Скрит текст:
Подчертавам и натъртвам - в споменатия случай бяха (о)съдени нарушителите, само защото се вдигна голям обществен шум и нямаше начин да им се размине без нищо. Което няма нищо общо с Луков марш, колкото и да се опитват някои да направят връзка.

# 55
  • Мнения: X
Но и не мога да премълча, когато се пречи на служебни лица да си вършат работата, защото някои етноси се ползват (или се опитват да се ползват) със специални привилегии.
Което, в крайна сметка, води до подобни маршове, озверели лица под национални знамена и т.н.
Ако всички сме равни и в правата, и в задълженията, няма да се стига и до ексцесии.
Мислиш ли? Не съм сигурна....  Thinking

# 56
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Преди няколко месеца в метрото видях един индивид, целият татуиран с пречупени кръстове. Мухльо. Все едно си беше татуирал "Аз съм много тъп!" на челото.  Та така и с Луковите маршируващи...

Кое на харесахте... татуировките и/или че са с пречупен кръст?!? Как отсъдихте за човека, че е "мухльо"по вида на татусите му?!?  Да се мрази някой заради вънщния му вид не е ли "фашистко"?!? Моля, аргументирайте се!

Не, не е. Може и на великденския заек да го оприличи в мислите си. Фашистко е да вкараш група хора в лагер по дадена характеристика.
Защо? Комунистите малко хора ли избиха, защото са били част интелигенцията/елита на България, или просто са били против режима?
Фашизма не е вкарал никого в никакви лагери. Национал-социализма по-може.
Абе хора, вие история учили ли сте? Политически режими, и разликата в тях? Нещо?
Или всеки, който има различна от общата гледна точка, автоматично е фашист?

# 57
  • Мнения: 21 506
Но и не мога да премълча, когато се пречи на служебни лица да си вършат работата, защото някои етноси се ползват (или се опитват да се ползват) със специални привилегии.
Което, в крайна сметка, води до подобни маршове, озверели лица под национални знамена и т.н.
Ако всички сме равни и в правата, и в задълженията, няма да се стига и до ексцесии.
Мислиш ли? Не съм сигурна....  Thinking

 Аз пък съм сигурна, че не е това причината. Просто има хора - млади и не толкова млади, които са склонни да озверяват и да прегръщат такива крайни идеи и да си намират враг, няма значение точно какъв. Винаги има... някакъв.

  Плюс това, да изровиш костите, един вид, на ген. Луков и да ги вееш като знаме след толкова години е направо безумно.

# 58
  • Мнения: 682

Защо? Комунистите малко хора ли избиха, защото са били част интелигенцията/елита на България, или просто са били против режима?
Фашизма не е вкарал никого в никакви лагери. Национал-социализма по-може.
Абе хора, вие история учили ли сте? Политически режими, и разликата в тях? Нещо?
Или всеки, който има различна от общата гледна точка, автоматично е фашист?

Национал-социализмът не е идеология? Сериозно ли?

И фашизмът и национал-социализмът проповядват господстваща нация. Да, има разлики между тях, както и прилики, и една от тях е, че е имало и фашистки концлагери.

# 59
  • Мнения: 25 663
Мислиш ли? Не съм сигурна....  Thinking

А аз съм.
Това е, което събира тези деца там и на други подобни мероприятия. Когато се загуби равновесието и махалото залитне в едната посока, после се връща със страшна сила и удря в другата.
Балансът е важен тук. Да няма залитания в нито едната, нито в другата посока. Иначе всички сме учили физика и помним третия закон на Нютон (всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие). Само че в обществото противодействието рядко е равно по сила - по-голямо и по-жестоко е. И води до ексцесии.

Общи условия

Активация на акаунт