SUPERNATURAL :-*

  • 20 983
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 390
Ей ме на Joy !
Малко хаотичен ще ми е коментарът за епизода, да знаете Laughing .
Първо, великолепен Каин! В страхотната сцена с Дийн, през целия този епизод, и миналия път (9.11 "First Born") също. Не подценявам умението на екипа на SPN да подбира актьори за второстепенните роли, но малцина са наистина запомнящи се. Тимъти е един от тях - то е изражение, то е осанка, то е говор. Безупречен Heart Eyes .
Краули, мама му и Кас ще ги прескоча.
Започвам да мисля, че Сам го изкарват украса тип мрънкало Mr. Green , с цел да ни внушат - по някакъв техен си странен начин - че е предпазлив, загрижен, внимателно наблюдаващ промените в брат си. Познавайки го най-добре от всички, той може да прецени и каже, че "Dean's in trouble." Много ми се иска именно Сам да намери решението, лека за брат си. Да, Каин каза, че няма лек, но все някакъв изход трябва да има Wink .
Не мисля, че белегът може да остане завинаги върху Дийн и да се разчита, остави на способността му да се контролира, да потиска влиянието му. Всъщност много би ми харесало да видя вътрешната му борба, всички тези емоции и ескалацията, която Каин описа. Кас мисля, че няма как да бъде убит (поне не завинаги Wink ), не толкова заради значението му за историята в сериала, колкото заради феновете (кхъ-рейтингите-кхъ Mr. Green ). Идеята Дийн да убие брат си я има още от Крипки ерата. Вероятно щях да я приема, може би дори харесам, като финал на сериала преди 5-6 години: Дийн беше добрият, а Сам - "лошият", пиеше демонска кръв, стана приемно тяло на Луцифер и т.н. Сега някак не ми се струва възможно. Да, в първите три епизода от този сезон видяхме на какво беше способен Demon!Dean, че беше готов да убие Сам. Видяхме и че Сам не можеше да вдигне ръка срещу "брат си" и да го убие, независимо от това в какво се беше превърнал.
Това за рода на Каин не го приех буквално, като ген, наследственост, а по-скоро като в израза "от моя вид, моята "порода"". От друга страна, Каин избиваше систематично целите семействата, рода, а той би трябвало да знае най-добре (или поне доколкото му дават сценаристите Wink ). И в пети сезон, когато братята бяха приемните тела за Луцифер и Михаил, говореха за кръвна линия назад чак до Каин и Авел (5.13 "The Song Remains the Same": "It's a bloodline... stretching back to Cain and Abel. It's in your blood, your father's blood, your family's blood"), но като се замислим, то си е така за всички (ако вярваме на еврейските вярвания и разбирания за произхода на човешкия род Wink ). В пети сезон не си спомням да обясниха кое точно е специалното на братята Уинчестър. Сега го възприемам все пак като потенциал, възможност, нещо, на което по един или друг начин сме способни всички - податливост на "болестта" ("Not all killers are my descendants, and not all my descendants are killers, but enough are"). Не знам, неясно и противоречиво е. Със сигурност не виждам обаче как Дийн може да е пряко от рода на Каин, а Сам от този на Авел. И Сам е убивал.
Сега влизам в темата и прочетох, че и вие сте го нищили този въпрос   bouquet . Мисля, че с общи усилия напипваме истината или поне някакво приемливо обяснение Peace .

И да украся:



Започвам в обратен ред, с гифчето за мен. Излизат ми десетки за този епизод Crazy , трудно ще подбера.

Последна редакция: пт, 20 фев 2015, 20:08 от Impala

# 31
  • София
  • Мнения: 412
Съгласна съм напълно за актьора, изпълняващ ролята на Каин - страхотен!
За кръвната линия и аз така го приех - добри/лоши, а не Каин/Авел. Не го схващам и аз това с линиите на Каин и Авел - за мен те са една и съща кръвна линия, всички сме от тяхната  Laughing Поне с всичките тези библейски щуротии...
Забравих - благодаря за украсата, приема се  Mr. Green

# 32
# 33
  • Мнения: 21 282
Влизам и стискам очи за последните постове , тази вечер ще се гледа 14-ти  Heart Eyes

Импала ,страхотни са  Heart Eyes

# 34
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 527
Импалке прочетох с удоволствие поста ти.   bouquet
Относно това с белега на Дийн мисля, че ще намерят начин да го прехвърлят на някого другиго или ще намерят някое древно сказание за това с какво може да се премахне.
Имаш право за това, което каза Каин, но аз го приех по другия начин. Или би ми се искало да е така.  Rolling Eyes
Въпреки всичко мисля, че и двамата братя не могат да вдигнат ръка един срещу друг.

ПС: Лисо стига стиска тея лисичи очи, а ела да коментираш.  Crossing Arms иначе за снимки си първа.  Hug

Последна редакция: пт, 20 фев 2015, 22:49 от Ивекс

# 35
  • Мнения: 258
Според мен цялата история е много навързана - Каин и Авел, Луцифер, белега и братоубийството...Реално не мисля, че е до роднинска връзка. Но сценаристите може да залитнат и на там...
Лично аз останах много впечатлена от първата ни среща с Каин и по специално историята му.. Как Авел се е повлиял по думите на Луцифер и за да го предпази, от това да си продаде душата, Каин е жертвал своята  , като го убива и го праща в рая, а той става първият конник на ада...
Просто нещо, което е супер типично за Дийн, видях и в Каин и за това толкова много ми допадна Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 4 606
Ох, Каин, прекрасен просто! Ако имаше как да не го убиват... Rolling Eyes Обожавам актьора от един друг сериал, но тук е... Crazy с косица и брадица! Heart Eyes

Мъчно ми е за Краули на мен! Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 6 390
Оо, да.



В епизода с първата поява на Каин много приятно се изненадах от доста оригиналната интерпретация на тази библейска история от страна на сценаристите. Тогава дори не подозирах какви възможности открива аналогията между нея и историята на нашите братя Peace .

# 38
  • Мнения: 4 606
Оххх, диър лорд. Добре, че не се и опитвам да заспя. Crazy

# 39
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 527
И аз го харесвам много Каин.  Crazy

# 40
  • Мнения: 4 606
Чшш, на опашка! Гушкайте си Сам и Дийн, аз ще роша косата на Каин. Heart Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 412
Взирайки се в очите му, а   Mr. Green

# 42
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 527
 Joy

# 43
  • Мнения: 21 282
Тук съм,тук съм,асимилирам още,трябва да гледам пак за да коментирам Ивекс  Heart Eyes

# 44
  • София
  • Мнения: 5 828
Запис, не съм гледала още Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт