Темата за СТИВЪН КИНГ - №12

  • 64 959
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 903
"Сейлъмс Лот" е вампирска, "Дългата разходка" и "Бягащият човек" са антиутопии, "Мизъри" - реален ужас, "Сиянието" - реален ужас със свръхестествен елемент, "Томичукалата" фантастичен ужас. Всичките са хубави по своему. Според мен, която и да хванеш, няма да сбъркаш.
Да добавя "Зеленият път", въпреки че сигурно си гледала филма, който е най-добрата екранизация по Кинг. И "Особени сезони", част от която е другата добра екранизация "Изкуплението Шоушенг".

# 46
  • Мнения: 5 508
Жребият реши! Ще се чете "Сиянието"  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 5 776
И след нея "Д-р Сън", която е продължението ѝ  Wink

# 48
  • Мнения: 4
Здравейте!
Искам да изкажа личното си впечатление за "Кери". Книжката я прочетох преди година някъде и то на английски. Смея да кажа, че преди нея не бях чела други книги на Кинг, но заради тази книга продължих да чета и други негови. "То" е наистина като религия! ТАЗИ КНИГА ПРЕОБРЪЩА ПРЕДСТАВИ! ГОРЕЩО Я ПРЕПОРЪЧВАМ! Hug Blush Та,връщам се към "Кери" - като за първи негов роман смея да кажа,че си личи,че е като нещо,което е правено за пръв път - не е така силно,но пък е впечатляващо.Различно е. Много и то. Оценката ми за тази книга от 1 до 10 определено е 6 и благодарение на тази книга,после гледах и филмът – версията от 2013 - Но,не мисля,че е кой знае колко добър,в сравнение с книгата.

# 49
  • Мнения: 322
Да добавя "Зеленият път", въпреки че сигурно си гледала филма, който е най-добрата екранизация по Кинг...
онзи ден го гледах.. е страхотен е! Чак не ми се вярва, че харесах екранизация.
Най- силно впечатлилата ме творба на Кинг е "Мъглата", поне два месеца бях под въздействието ѝ. Все си мисля, че мн зависи в какъв момент ще хвана да чета нещо негово, "Дългата разходка" например изобщо не ме впечатли като я четох първия път.След 10г обаче я препрочетох и ми се нареди в челните класации за хубава книга.

# 50
  • Мнения: 29 899
Намерих си Зеленият път за четене. Чак не ми се почва, че, като чета книга след гледането на филм, почти винаги се разочаровам ...... newsm78

# 51
  • Мнения: 3 736
Тъкмо да се присъединя към хора за "Зеленият път" сред екранизациите и мернах "Мъглата". Е, няма такъв финал!  Heart Eyes "Зеленият път" обаче е определено най-точната екранизация, точно както обичам.

# 52
  • Мнения: 6 908
Намерих си Зеленият път за четене. Чак не ми се почва, че, като чета книга след гледането на филм, почти винаги се разочаровам ...... newsm78
Според мен тази книга няма как да те разочарова.

# 53
  • Мнения: 29 899
Намерих си Зеленият път за четене. Чак не ми се почва, че, като чета книга след гледането на филм, почти винаги се разочаровам ...... newsm78
Според мен тази книга няма как да те разочарова.

Благодаря ти! Точно това ми се искаше да прочета!  Hug

Сега препрочитам разказите от Маймуната /че съм ги забравила/ и стартирам Зеленият път!  Whistling

# 54
  • София
  • Мнения: 2 009
Здравейте!  Hug
В очакване на "Revival" и понеже съм прочела вече всичко на Краля взех, че си поръчах "NOS4R2" на Джо Хил. Някой може ли да каже нещо за нея, за да знам с какви очаквания да я почвам?
Скоро прочетох "Кутия с форма на сърце" и останах с впечатлението, че татко доста е помагал  Whistling

# 55
  • Мнения: 5 429
Зеленият път е една от най-добрите книги на Краля. Аз дълго време се дърпах от нея, защото хич не обичам да чета тежки книги, но за миг не съжалих, че я прочетох. Тук е и мястото да си призная, че не съм гледала екранизацията(или поне не помня абсолютно нищо от нея) и нямам и намерение.

# 56
  • Мнения: 29 899
Филмът Зеленият път е много силен и много добър. Няма да сбъркаш, ако го гледаш, особено след книгата.  Peace  Аз сега ще я чета.

# 57
  • Мнения: 5 776
"NOS4A2" ми е много любима  Heart Eyes. Така се надявах да я издадат на български...
Иначе сега чета "Кутията"  Laughing

# 58
  • Мнения: 425
Колко книги имат Стивън Кинг и Джо Хил заедно, някой знае ли? И никоя ли не е издавана на български? Аз си мисля, че би имало интерес към тях, че даже и към Джо Хил самичък, на мен би ми било интересно да го прочета. Е, неизбежното сравнение няма да е в негова полза, но все пак... То и Оуен прописал, май само щерката не пише Grinning

# 59
  • Мнения: 5 776
На Джо Хил има две издадени - "Кутия с форма на сърце" и "Рога". Съвместни не знам колко имат точно, но няма преведени.

Общи условия

Активация на акаунт