Темата за СТИВЪН КИНГ - №12

  • 64 955
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 736
Вив, а как ти се струва -- дали е решил да експериментира с друг стил или просто нещо не е станало както трябва? Да не би пък преводът да е куц, ако я четеш на български?  Thinking Аз ще я изчакам в по-евтин вариант и тогава ще кажа.

Какво ѝ е на "Джойленд", ronaldd? Чист Кинг си е.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 271
На мен пък г-н Мерцедес много ми хареса. Да, кримка е повече, отколкото бихме очаквали от Кинг, но за мен  - много добра кримка... беше много увлекателна и стилово не можех да сбъркам кого точно чета. Глътнах си я за отрицателно време и даже съжалявах като приближавах края.

# 32
  • София
  • Мнения: 10 858
Angel_Dust, обнадежди ме, благодаря  Heart Eyes

Пуц, може пък да е осакатен превода, знам ли. На БГ я чета  Thinking

Аз пак казвам, до около 100 стр. съм и се надявам нататък да се самоопровергая.

Роналд, чела съм Джойленд, да. Както и 95 % от всичко излязло на Кинг, и затова така малко реагирам.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 271
Вивиан - може просто да не е "твоята книга" и толкова, не е задължително всичко да харесаш, нито това, че на мен ми харесва означава, че и на теб трябва.
Мен си ме грабна от началото. Изобщо не съм имала проблем с книгата. Също на бг съм я чела. Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 10 858
Да, може. Аз наистина не си падам по чистите кримки.

# 35
  • Мнения: 3 736
Аха, може от жанра да е. Щото чак пък толкоз куц превод звучи невероятно, като се замисля.  Grinning

# 36
  • Мнения: 5 508
Момичета и момчета, моля за помощ Simple Smile
Споделете коя от книгите на Кинг ви е направила най-силно впечатление? Коя е любимката ви?
До сега съм чела само "То" и "Гробище за домашни любимци" като първата ми е сред любимите книги като цяло. Сега дойде време да прочета още нещо от автора, но не знам с какво да продължа? ooooh!

# 37
  • Мнения: 2 822
Момичета и момчета, моля за помощ Simple Smile
Споделете коя от книгите на Кинг ви е направила най-силно впечатление? Коя е любимката ви?
До сега съм чела само "То" и "Гробище за домашни любимци" като първата ми е сред любимите книги като цяло. Сега дойде време да прочета още нещо от автора, но не знам с какво да продължа? ooooh!

На мен любима ми е Дългата разходка.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 903
г-ца Зизу,
една от любимите ми книги на Кинг, (защото те са много), е "Тъмната половина".
Но Кинг се възприема различно от различните хора. То с всеки автор май е така. Книга, която много се е харесала на един, може изобщо да не се хареса на друг.
Ти си започнала с "тежката артилерия" на Кинг - с ТО и Гробището - и те са ми сред любимите. Препоръчвам ти четирите новели в "Четири след полунощ", "Подпалвачката", "Сиянието", "Мизъри". Сборниците с разкази също са добри.
Абе лош Кинг като че ли не съм чела  Laughing, но с уговорката, че не съм чела всичко негово.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 271
Лош Кинг... за мен такава е пътна мрежа. Също голяма част от разказите му не ми допадат, някои са много добри, но в други, просто имам чувство, че няма пространството да се разгърне и някак са ми като претупани.

# 40
  • Мнения: 5 508
То е ясно, че всеки харесва различни неща. Мисълта ми по-скоро беше да събера още мнения и евентуално да кажете кое друго спада към "Тежката артилерия" Simple Smile
Накрая май ще напиша няколко заглавия на листчета и ще тегля жребий  Mr. Green За първи път и е така трудно да избера книга, а с първите две беше толкова лесно Whistling

# 41
  • София
  • Мнения: 44 271
Ами за мен любими от прочетените до тук са Дългата разходка, Гняв, Сблъсък, Бягащият човек, Особени сезони, Четири След Полунощ, Капан за сънища, Сиянието, Тъмната кула, цялата... обаче не мога да кажа кое друго ще спада към тежката артилерия... ако ще е по-към ужасите от всичко това може би Капана, Сиянието и Четири след полунощ... но аз в момента съм по-настроена към... "по-човешките" му книги, с по-малко свръхестествено и ужаси и повече психо-трилъри ако мога изобщо така да ги нарека.
Защо не напишеш няколкото заглавия, между които се колебаеш...

Последна редакция: сб, 28 фев 2015, 16:29 от Angel_Dust

# 42
  • Мнения: 5 508
"Капан за сънища" няма да е със сигурност. Преди доооста години гледах филма. Имам бледи спомени, но не мисля скоро да я чета.
На четеца си качих "Сейлъм'с Лот", "Сиянието", "Дългата разходка", "Бягащият човек", "Мизъри" и "Томичукалата". Е и няколко по-нови, но те ще чакат ред. Та някоя от тези 6-те ще е, но коя ...  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 6 907
г-ца Зизу, в изброените от теб е любимата ми дълга "Дълга разходка", наистина е страхотна книга, както казах за мен една от най-бруталните му, а и "Бягащият човек".
От другите, които си качила, не съм чела само "Томичукалата" /по-скоро стигнах до средата, имах неща за вършене и после реши, че, ако ще я чета, трябва да я почна отначало/ и бегло си спомням "Сиянието", понеже я четох като бях на 12 или 13. За тях не се наемам да коментирам, но с която и от другите да започнеш в никакъв случай няма да стрешиш. Аз тези точно съм ги чела по няколко пъти и всеки път ми харесват повече от предишния.
Май не ти помогнах много  Mr. Green но да избираш межд тези книги е все едно да избираш между банктноти с една и съща стойност и да се чудеш коя е по-ценна. Това са разкошни книги!

Аз свърших "Слънчевото куче", ама нещо не можа да ме грабне много, остана ми чувството, че в самото развитие на книгата можеше да се случи още нещо, не знам защо така. Сега май по ред идва Капана. 

# 44
  • Мнения: 29 871
На мен Томичукалата ми хареса, даже много.

Сиянието също е хубава, всички изброени са добри според мен.

Единствено Пътна мрежа не харесвам от Стивън Кинг, но пък на други им допада....

Общи условия

Активация на акаунт