Темата за СТИВЪН КИНГ - №12

  • 64 956
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 805
Може би е изненада, че на мен брутални ми се сториха Бягащия човек и Дългата разходка. Адски реалистични бяха за мен, все едно аз съм до тях и вървя с минимум четири мили в час с дуло опряно в главата или като че ли мой близък умира и аз се боря срещу вятърни мелници за него.

Не е изненада, и аз тях ги слагам в тази графа. Но за мен Черният дом е водеща, предполагам поради същата причина като на Кали Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 4 903
Скрит текст:
....бала в "Сияние",  най-зловещата сцена от книгите на Кинг ми е от същата книга - жената от ваната bath
Прочети за мъжа в тоалетната от "Капан за сънища"  smile3550
и пак ще си говорим  Mr. Green Hug

Сами, същата е причината, същата  ooooh! Cry

# 17
  • Мнения: 3 736
Поръчах си Стрелецът, ще се почва, то се е видяло. Някой да има идея към кога ще благоволят да заредят онлайн книжарниците с Rеvival и Mr. Mercedes с меки корици? Множко са ми 45 лева за твърди.

Бая гнусня има в "Капана", дума да няма.  Laughing

"Черният дом" е като че ли най-подробна във физическата бруталност срещу беззащитни същества, но на мен номер едно ми е "Под купола". Там бруталността е генерална, направо мозъкът ми се възпали от отврат, докато я четях.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Оооо, всъщност "Под купола" ми води класацията за най-гнусни сцени, заедно с една от "Мистър Мерцедес", вече съм казвала защо  Sick

Май ще започвам "Капан за сънища", и без това ми отлежава трета година в библиотеката, мисля, че е втасала  Flutter

# 19
  • Мнения: 29 871
Май ще започвам "Капан за сънища", и без това ми отлежава трета година в библиотеката, мисля, че е втасала  Flutter

Прехвърли я насам, като я прочетеш....  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 44 271
Пуцбърг  - няма ли я с меки по книжарниците Мистър Мерцедес,  в интернет я има по сайтовете, от 16,80 до 24 лв. Или ти на англ. искаш?
Скрит текст:
ако на английски в амазон има хубава цена http://www.amazon.co.uk/Mr-Mercedes-Stephen-King/dp/1444788620/r … edes+stephen+king

Последна редакция: пн, 23 фев 2015, 13:21 от Angel_Dust

# 21
  • Мнения: 3 736
На английски я чакам. Мерси за линка.

# 22
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Здравейте и от мен в новата темичка  bouquet! Рядко пиша, но редовно ви чета. Още си влача "Талисмана", интересна ми е, но почти нямам време за четене, а вечер съм толкова уморена, че щом подуша възглавницата и заспивам ooooh!. След нея ще почна "Черния дом", нали тя беше продължението? Най-брутални до сега са ми "Мизъри" и "Дългата разходка", но ще видим дали след "Черния дом" няма да ми се промени класацията.

# 23
  • Мнения: 29 871
Прочетох Колорадеца. Определено очаквах нещо различно. Остави ме с чувство на незавършеност... Thinking

# 24
  • Мнения: 425
Не си само ти  Laughing

Мисля, че Кинг нарочно е оставил този отворен край, за да ни предизвика да поработим малко със собствената си фантазия и всеки да завърши романа, както желае. И така всеки читател става нещо като съ-автор.

Друго се чудя аз - сериалът "Хейвън" ужким бил по "Колорадеца". Ми аз нищо общо не намирам, в "Колорадеца" нямаше нищо свръхестествено, само детективска история, а в "Хейвън" са едни фантасмагории... Странно ми е просто.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз пък да се оплача. Чета Мистър Мерцедес и съм много разочарована бе хора Sad Това не е Кинг, направо с мъка чета. На около 100-тната стр. Съм. Стила е кофти, сюжета също. Абе изобщо не ми харесва, изтезание е някакво това ... Sad

# 26
  • Мнения: 3 736
Не звучи добре.  Confused

Друго се чудя аз - сериалът "Хейвън" ужким бил по "Колорадеца". Ми аз нищо общо не намирам, в "Колорадеца" нямаше нищо свръхестествено, само детективска история, а в "Хейвън" са едни фантасмагории... Странно ми е просто.

Маркетингова заблуда. Ако бяха честни, щяха да кажат, че е вдъхновен от "Колорадеца" и да се свърши дотам. Но пък приятно сериалче е.  Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Пуц, все се надявам нататък книгата да ме разубеди и да си кажа, че съм я заклеймила погрешно.
А и освен това ми се струва, че няма да има нищо "Кингово". Просто едно криминале с лош стил  Whistling

Моля, кажете си и вие мнението  Rolling Eyes

А относно бруталните сцени, аз не знам защо, но Черният дом не ме разтърси с нищо, камо ли да съм я усетила брутална  Embarassed Явно нещо съм сбъркана.

# 28
  • Мнения: 2 870
Имам да дочитам четири страници от "Д-р Сън" и ми е много трудно.  Grinning Ами не искам да свършва и това си е. Прекрасна история, истински развити образи и характери, необикновено приключение. Ето затова Кинг е единствен и неповторим.

# 29
  • София
  • Мнения: 11 497
Аз пък да се оплача. Чета Мистър Мерцедес и съм много разочарована бе хора Sad Това не е Кинг, направо с мъка чета. На около 100-тната стр. Съм. Стила е кофти, сюжета също. Абе изобщо не ми харесва, изтезание е някакво това ... Sad
Напротив, това е точно Кинг, чела ли си Джойленд?
С мр. мерцедес Кинг доказва, че е много по-добър от редица автори на крими "шедьоври"

Общи условия

Активация на акаунт