Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 66

  • 35 766
  • 748
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 178
Привет, момичета   bouquet

Много съм доволна от себе си - снощи излизах и дори не близнах алкохол. А щом не пия, това директно означава, че и редовната една цигара с питието отпада. Днес се чувствам свежа като краставица... То било хубаво да не се омотаваш в алкохолни и никотинови пари  Heart Eyes

Довечера ще тренирам, но... много късно - ще свърша чак в 9 с тренировката. Какво правите в такива моменти, вечеряте ли, протеин с бананче ли мушкате...?

И още един въпрос, свързан с хранене - преди тренировка какво обичате да хапвате за сила и енергия?

# 166
  • Мнения: 1 004
Мери, сутрин като стана си правя чай и докато тренирам чията я слагам във вода да става на желе. А лененото семе съм си го смляла с кафемелачката, то направо брашно си е станало  Peace
Фит, аз винаги тренирам на гладно - само вода с лимон и чай от джинджифил пия  Peace . А гледам да не тренирам толкова късно и да не ям след 8-8:30, освен ако не съм някъде навън

# 167
  • Мнения: 6 982
Мери, Дилянка, мерси! Ще пообиколя аптеките днес и още от утре започвам.   bouquet
Фит, аз редовно се случва да мятам основната тренировка след 10 вечерта. Много е приятно да се поизмориш приятно, да си вземеш душ и да си легнеш. Спя като къпана. Вечерята поне при мен е сравнително лека - обикновено голяма салата с мъничко месо, или моцарела, нещо такова и след час-2 съм съвсем готова за скачане. Впрочем усетила съм, че има добър ефект ранната вечеря (около 6-7), после изтощителна тренировка и закуска чак на сутринта. После корема ми стърже направо.  Blush

# 168
  • Мнения: 178
Гугълче, аз онзи ден пробвах преди тренировка да хапна две сварени яйца с извара и бях изстребител  Mr. Green Но след тренировка се прибирам с колелото и докато се кача в нас съм ГЛАДНА. Но ще опитам този вариант (преди малко го реших) - като си прибера от тернировката ще хапна банан и немазно пилешко шишче. Хем въглехидрати, хем протеинче ще дам на мускулите. Не мисля, че е добра идея да не се яде след тренировка - тялото ти вика за храна, за възстановяване.

Дилянка, ти правиш много добре - сутрин на гладно се получават много ефективни кардио тренировки!  Peace

# 169
  • Мнения: 2 545
Хайде и аз да се отчета днес - правих Ден 2 от седмичните на Румяна (два кръга).
Днес се усещам във форма, навън грее слънце - изобщо от хубаво по-хубаво Hug

Това гранолата е опасно нещо. Вчера докато се усетя омахах така между другото 2-3 с.л. Ужас!

Тази сутрин си пих кафето с бадемово мляко - страхотно се получи!
Смутито - също: една малка ябълка, киви, шепа спанак, 1 с.л. смлени бадеми (останаха, след като прецедих млякото), 1 ч.л. пешън фрут, 1 ч.л. грахов протеин.         

# 170
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Аз пък се наспах  Mr. Green Ама доволно  Mr. Green
Но още ми е сънливо и ако не се изстрелям да тренирам до половин час, после няма да мога, че съм на работа до 23“00.  Rolling Eyes Или да пропусна  Thinking имам си и МТ на дупето и краката от вечера  Crazy

Аз преди тренировка не ям, гледам да са минали поне 3-4 часа. Не мога да тренирам на пълен стомах. Ето вчера, обядвах късно на работа в 12“30 и послед като свърших в 14“00 слязох в залата да тренирам. Амиии, все едно камък имах в корема, не можах да се насладя на бягането и ми беше тежко дишането през цялото време. А ядох малка зелена салата с пушена съомга- нищо тежко.  Rolling Eyes
За сега, (туку що ставам) съм само на кафе, щото още не съм решила ще тренирам ли или не, а ми е гладно вече, та аз проспах половината ден.

Ох, с тези пресни пъстърви ме убивате. Толкова обичам прясна рибааа. тук от май до октомври е пълно със скумрия и ММ ходи и лови само на блесна. Веднага ги мятаме на грила с много лимон и една хубава зелева салата. Направооооо едва чакам да се затопли   chef

# 171
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Любче, ама ти не си представяй рибен пазар като в Испания  Joy  Тук са 10 магазинчета в кръг и на това му викам аз "Рибен пазар"  Laughing  Намира се в "Изгрев", зад Велека, за бургазлийки  Wink И двете си деца захраних от там с рибни продукти, да чукна - инцидент не сме имали. А аз не ги бавя там година ли, две ли да станат под 1г. вече са яли и раци и риба и миди, само със скаридите малко внимавам, но защото са "тежка" храна, абе тежка, тежка, колко да е тежка. Вчера заваля, пък аз съм пешак с количката и малката и затова само миди набързо взех преди да ни е ударил пороя, иначе в доматената супичка и скаридки щях да сложа  Party  Аз замразени не купувам  Naughty  Веднъж купих замразени скариди, че нямаше пресни - много съжалявах след това и ги изхвърлих. А в Пловдив нямат ли рибарници? От там не носят ли риба, или да ходите да си вземете? На мен понеже ми идва далечко пазара, та купувам прясно и после за 1-2 дни трябва да се изяде, та Юли веднъж ме беше питал да не би да съм си правила "Никулден"  Laughing

За пъстървата - свекър ми я прави много вкусно, пълни я с морков, гъбки и вече не помня още какво, зашива я дори (аз мисля да начупя клечки за зъби и така да пробвам) пече я във фолио на грил, от едновремешните "парти грил"-чета, не мисля, че я отваря. Аз ще пробвам довечера така  Peace  

За храненето - Пъмпкин, всеки си е различен. Юли има един тест с палачинки  Laughing  Аз ям преди тренировка - овесени ядки със сушени плодове и кис. мляко и отивам на спининг  Laughing  колелото под мен се тресе направо, ако не е застопорено - излитам  Joy  На мен въглехидратите ми действат много добре половин час преди тренировка. Иначе като започна да тренирам и огладнявам на 15-тата мин. и си мисля само за храна... много е трудно да тренираш, когато си мислиш за манджа, честно.   Rolling Eyes
И пак ще го спомена, ама ... на Юли му беше направило впечатление, че ям преди езда и ме беше питал как яздя на пълен стомах, аз му обяснявам, че иначе правя 3 обиколки и само храна ми е пред очите, бързам да приключа и да си ходя у нас да се наплюскам  Laughing  
По другия въпрос за храната след тренировка - най-добре е бърз В + протеин. Обаче аз докато се прибера от спининг става 21ч. и ми идва късно да ям (спя по корем и ако е пълен... трудна работа). Та варианта, който правех преди, когато тренирах до по-рано беше протеин на пудра + плод, обаче сега ... протеин пудра + чаша вино  Mr. Green  Embarassed  Даже тайфа заформям от класа - днес след спининг отиваме да пием по вино  Laughing
Цигарите са ужасТно нещо, като бивш пушач, пробвах наскоро в пиян изблик да си дръпна, цяла седмица като тренирах усещах, че нещо в гърдите не ми е вред. Може и да си въобразявам, ама...

Мери, тренировка само в Черноморец, че нали разбра за протеина и въглехидрата  Joy  Биричка и рибка примерно  Party

П.П. За виното - от старите бургаски батки знам, че се пие по 1 чаша, защото разширява кръвоносните съдове, мускулите, които са работили се снабдяват по-лесно с кръв и се възстановяват по-добре.
Арни (моят идол, както стана ясно) също препоръчва по 1 чаша вино на вечеря. Ама само 1! Grinning

# 172
  • София
  • Мнения: 10 858
Еее, Теди, ми така кажи, от днеска почвам с чашката  Mr. Green

Пъстърва и аз обожавам, както и скумрия. За миди, да не говорим, умирам за тях ... Естествено, купувам ги от магазина. В Пикадили продават уж прясна риба, ама дали е прясна, не знам, но оттам си взимам филета пъстърва. Пека я във фурната, върху хартия за печене, става суперска  Heart Eyes
Скумрията си правя на грил тиган. Даже довечера ще пека скумрия.

Отчет за днес: Лоуър боди от 21 дейс фикс.  Tired
За обяд зелена салата с две яйца. Следобяд сматам да хапна ябълка, а вечерта половин скумрия със зелена салата. Трябва да се стягам с яденето, че много ям и не отслабвам, а толкова тлъста не съм била от преди две години.  baby_neutral

# 173
  • UK
  • Мнения: 600
Любе, ето как забърках хляба, нищо особено. * 500 грама 8 зърнено брашно (смеска на Алди), 75 грахов протеин изолат, 30 гр нахутено брашно, мая, захар, сол, олио. И тъй като за първи път го правя, от сега нататък ще измровизирам в увеличаване на  граховия изолат и нахутеното брашно и намаляване на другото брашно! Peace
Иначе и аз съм хлебно животно, много обичам! Особено пък топъл излязъл току що от фурната, леле не можеш ме запреш!   chef

Още не съм тренирала днес, четвъртъците баткото не е на градина и ми идва сложно, обикновено тренирам преди вечеря!

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ей, Теди и бургазлийки, много сте долни значи! Спининг, вино ... еба ти кефа, аз завиждам и то хич не благородно  #Cussing out  Simple Smile Ха така се живее, животът е кратък , да му се насладим с кеф.   chef За пъстървата - печена на грила/скарата във фолио се опича не като варена, а като направо печена върху тигана, така че това е добър вариант наистина. Сега, да се отчета, докато е време . втора тренировка, юпии, за втори път тази седмица. Не беше това, което исках да направя /направо ме домързя, мислех на Боб едно чудовище от един час да правя, ама се смилих над себе си  Blush/ и направих еквивалентната на сутрешната ми тренировка, но от оригиналното Инсенити - Кардио пауър и резистънс, 39 мин. Много готино ми беше, и сега като ги сравнявам едно с друго да си кажа, оригиналното Инсенити е по-леко от това новото. Много повече почивки има, много по-бързо ми мина. Разбира се ,тренировките от 1 час втория месец са друга бира, но все пак интересно ми беше да сравня. Та понеже аз перфектна с храната скоро няма да бъда, викам поне двойни тренировки понякога, поне нещо да правя за сланинките си. Оф, и стискайте палци каката да оздравее, малката да не я хване, че в събота заминаваме за моя любим спа хотел /ГХ Поморие/ за празниците, и то с децата от мен да мине, а вече съм платила. И бива да отидем и да не влизаме във водата, че като са с температура хич не става да се топкат в топли басейни  Sad. Еба ти и късмета.
Виви, браво, виж как си редовна с тренировките вече, а и с храната, много ти се радвам   bouquet Това 21 дей фикс ще взема и аз да го тегля, май си е доста добре.
Симпатиче, те за това гранола няма да направя. Ти си се спряла на 3 лъжици, аз сигурно щях да изям, колкото съм направила  hahaha А за вечерната тренировка само веднъж съм правила, и при мен също има супер действие да ми убива апетита и после да не ми се яде и направо да си лягам. Със сигурност бих отслабнала светкавично така, ама ... с това домочадие няма да е в тоя живот. Освен вместо себе си да пратя на дебелариум, тях да пратя на санаториум, а аз тука да си отслабвам на воля.
Дрийми, мерси, ще го направя, нещо подобно де, че грахов протеин нямам, и после ще мажа на съпружето сутринта върху този хляб филийката. Тенк ю. Ох, аз топъл не го ям хляба, чакам да изстине, че да хване хрупкавата коричка, че това е най-важното, върху което наблягам при печенето и после .... само хляб мога да ям. Ееее, прияде ми сеее.
Лек и усмихнат ден   bouquet

# 175
  • Мнения: 1 197
Ее, Любе, не знам кой е за завиждане с това ранно откриване на морския сезон, че и спа на всичкото отгоре. Кеф ти риба, кеф ти море.

Сега ядох стек от кенгуру на работа. Бая път е минало докато стигне до нас. Не ми се карайте, че посегнах на животинката. Blush

За тези хлябове пекарна ли си имате? Аз съм се наканила хляб без месене да правя.

# 176
  • Мнения: 178
Хехе, Теди, ние с теб правим точно обратното. А пък за спането по корем – майкооо, имам чувството, че ще се задуша. Та по повод хапването преди тренировка – аз съм по-наясно с него, отколкото с това в 21 часа... По теста на Юли аз определено съм жУвотно, което тренира след мазнини и белтъчини. Точно защото бързо огладнявам след въглехидрати преди тренирвока, предпочитам да се заредя два часа преди това с яйца и изварка.

Прави ми впечатление, че и ти, и Гугъл предпочитате да не се храните след тренировка вечер. Може би защото никога не съм пила протеин на прах и не знам как засища... Но банан с малко месо май ще ме оправи. П.П. Аз силно вярвам в силата на макронутриентите след тренировка  bowuu

А тази пъстърва... леле, това ще е вкусно! Вкусно! Що го каза точно вечерта, в която няма да вечерям както си трябва  Crossing Arms

D_ana, аз малко съм в шах... на какво е подобно месото от кенгуру на вкус и текстура.

Последна редакция: чт, 26 фев 2015, 15:26 от Fit Pumpkin

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
.Дан , хляб,печен в хлебопекрна не става. Хлебопекарната само за месене. На йляба му трябва влага във фурната, силни градуси, мека текстура/ако искаш коричка/, между другото и месенето без инструменти е лесно и бързо. Не му трябва време и баене.  Grinning Тази рецепта на лулу е супер, мацката много я харесвам, пробвай и сподели резултат. А за кенгуруто сигурно е като телешко,а?

# 178
  • Мнения: 1 197
Кенгуруто си е баш като телешко, малко по-влакнесто може би. Аз доста му се чудих, не знам защо поради някакви морални съображения. Но имаме колега австралиец, веднага си го взе.

Аз освен тестото за пица и содени хлебчета друго не съм месила в този си мой живот. Ще пробвам първо без месене, най-вече защото уж става с хрупкава коричка.

# 179
  • Мнения: 2 545
MissDreamy, много интересна рецепта за хляб.
И аз имам една готова  смес за хляб - "Енерджи", но все отлагам правенето на хляб. Задоволявам с по някоя филийка готов хляб "Бонус" от време на време. А и в последните дни готвя предимно картофи и ориз, та хлябът в повечето случаи остава на заден план. Не мога да се похваля с метаболизъм като твоя, затова внимавам повече Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт