Баба Марта наближава, АВГУСТовско бебе вече шава (5)

  • 35 631
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Честита нова тема ; ) Хайде и аз да се запиша вече, защото до сега само четях ( и пиша във фейсбук )
За първата страница - 27 години, гр. Ловеч, втора бременност, термин 12 август за сега още не знам пола.

За домашните любимци - имала съм и куче и котка, дъщеря ми много иска, но аз не разрешавам. Всичко в косми, котката си "точи" ноктите по мебелите, кучето беше изяло дивана... няма да го понеса.
Някой ден, ако имаме къща може, но сега е абсурд.

Аз също съм студентка, за сега се оправям,  но ще видим после. Бабата ще помага... няма как ; )

Вчера бях на преглед, бебето е добре, март месец ми е датата за ФМ, дано тогава ми кажат и пола, защото нямам търпение вече.

Хубав ден, момичета ; )

# 61
  • Варна
  • Мнения: 128
Сега пък белтък в урината...какво е това ?

# 62
  • Мнения: 3
Хей запис и от мен. До сега само четях  Flutter
Аз съм в 15 г.с. с термин 18.08.2015. Това ми е първа успешна бременност. Нямам търпение да дойде 27.03 че тогава ми е сканът- дано разберем полът. Чета тук, че и по-рано можело да се види, но тук (Англия) частният скан е 120 паунда.... Ще си калявам любопитството  #Crazy
За това и не съм мислила още за имена...
А домашни любимци обожавам . Много ми липсва моята родвайлерка в БГ а тук е трудно с животни на квартира.
Имам снимка на бременно коремче но все още търся опция как да я пусна тук ... ooooh!

# 63
  • Мнения: 481
Привет!

Август мама,  Hug тук съм си, не се губя, ама гледах в старата тема много да не пиша накрая, понеже викам да не се запълни бързо до 50 страница, че нали Куинчето е в болница, а незнаех дали друг ще пусне новата тема...та в тоя ред на мисли Анабел благодарим!   bouquet

Болничките - бързичко да се възстановявате с повечко чайчета с лимон, фрешчета, джинджифил с мед... Praynig

За пипето - и при мен понякога е тъмна ИНдия Laughing някога бях чела една статия че майките като забременеят поумнявали - да, ама не! И при първата бременност бях същата - правя нещо, след 5 минути съм забравила, че въобще съм го направила и така ... Laughing

Здравейте новите мами, добре сте ни дошли   bouquet

Честити ви моми и момци на узналите пола тия дни! Вече забравих поименно коя с какво точно се похвали, ама... нали сега се оправдаваме с мозъчната активност  Laughing

КОралче, и аз като теб честичко взех да се замислям как ли ще е с две.... като се разболеят кое по-напред да гледам, да меря температури и да следя... вижда ми се много трудно, ама си решихме ние, че няма да останем с едно, пък каквото ще да ни струва! Сигурна съм че един ден ще сме още по-доволни от избора си Laughing

Ох, в петък ще е и моят преглед - от един месец не съм била, само ви чета как се кефите на бебчо, а аз си мълча - нищо за казване нямам... Дано успеем и пола да видим  Praynig



# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Влизам и аз в темата,  само като прост запис, на старата съм още на 43-та страница  Crazy

Къде има готини шапки , друго не ми се купува , но някоя готина шапка ако намеря ще взема за кадем ?  Тези ,които гледах са много обикновенни и скучни  Embarassed

# 65
  • Мнения: 284
Момичета,излязоха ми резултатите от БХС. Може ли малко помощ Praynig Praynig Praynig

Вашият комбиниран риск за Даун е 1:19000
другите са 1:100000

Обаче отдолу пише,информация за консултиращия доктор
Биохимичен риск за Даун 1:2700
Възрастовия риск за Даун 1:1400
за Едуардс 1:12000
за Патау 1:37000
за Търнър 1:5800
за Триплодия 1:100000
всичко това за възрастовия риск

Имам ли място за притеснения ?!

# 66
  • Мнения: 2 052
Твоя личен риск е 1:19000 - това е отличен резултат няма от какво да се притесняваш !
И моя бебок го видяхме , продължава да върви със седмица напред и продължава да си бъде мъж .Явно и аз в тоя живот няма да има късмет да бъда майка на момиченце - ама здраве да е !  Важното е, че всичко му е наред за  сега!

# 67
  • Мнения: 90
Привет,момичета! Аз стискам зъби за последните 30 мин от работното ми време. Много съм изморена, защото тази нощ Алекс бълнуваше и аз като се събудих в 2;30 не можах повече да мигна. Доповръща ми се от глад, та тичах и до хладилника да сложа нещо в устата.
За акъла- както и с предната бременност, моя никакъв го няма. Постоянно давам някакви обещания да свърша нещо и накрая забравям. Предишната ми бременност трябваше да уча за един невзет изпит (по- скоро го оставих , уж да изкарам по- висока оценка) и едвам си събирах акъла и си държах очите да прочета нещо. Накрая, не само че не изкарах висока оценка, ами си забравих граматиката, та заради корема ми писаха 3. Чувствах се ужасно тъпа...
КОралче- и аз от време на време се паникьсвам как ще се справя с 2 деца. И нашата разлика ще е 3год

Отказвам се да пиша повече. На работа дойде един психично болен дядка, от който няма оттърване, а на мен ми е неудобно да го изгоня. ТА след като той ме натовари още повече психически, то аз искам просто да стана и да се прибера вкъщи...В такива дни ми идва да си поискам болничния и да си остана на спокойствие вкъщи. Завиждам на маммите, на които им е приятно да ходят на работа.

# 68
  • Мнения: 1 234
На новите мамидобре дошли и заедно до термин Август   bouquet
Честито на виделите цвета на щъркелчето ... много хубав момент и някак ставате по-близки с бъдещият бебок  Heart Eyes
Антониа и на мен мила изобщо не ми се ходи на работа...товаря се понякога за глупости ....всеки влиза и излиза с гръм и трясък и се стряскам.....ии най-вече че се пуши там  #2gunfire Кога най-рано можеш да излезеш по майчинство  Hug
Куини верно дали се прибра вече у тях .... как ли е  newsm78
На всички други силни прегръдки и успех на прегледите.....не можах да запомня друго индивидуално да пиша, за което се извинявам  Blush

# 69
  • Мнения: 289
Здравейте, момичета!
Изписаха ме днес, но гледах да обърна внимание на детето. Не ми дават да мръдна от леглото вкъщи Crossing Arms, а времето днес беше разкошно. Едва- едва ги убедих, че нищо няма да ми стане, ако  изляза на двора с детето. Stop Тия хора не са добре. Знам, че се притесняват, ама айде пък да лежа нон- стоп 9 месеца?! Знаех си аз, че така ще стане. Запасявам се отсега с голямо количество здрави нерви и много търпение, че...
И за изпита попрочетох що- годе. Много е трудно Sad, ама се надявам поне на 3. Praynig Не ме задоволява тая оценка, ама поне да се минава, че...
Минах и през един бърз ехограф днес преди да ме изпишат. Бебка е добре. Спинкаше си най- спокойно и блажено. Heart Eyes

Мен пък ме наплашиха с някакъв вирусен менингит Shocked За втори случай ми споделят в рамките на няколко дни, та малко съм се шашнала.

Хихи, Милена, какъв сладък подарък. Simple Smile
И аз съм "За" домашните любимци, но когато поотраснат децата. Решила съм като пораснат и вече могат да разбират и да поемат някаква отговорност, че ще вземем куче и ние. Сега обаче с 2 малки деца... хич не ми е до отглеждане и на куче, което тепърва трябва да учиш, че трябва да пишка навън, да изграждаш навици и при него и т.н. Stop

Анабела, Ягодке, да се оправяте бързо! Аман с тия болести. Ама как да няма болни с тия климатични аномалии?! Днес цял ден топло, слънце.... и изведнъж дъжд, вятър, даже и град преваля, имаше и гръмотевици и светкавици Shocked... Утре половината град ще е болен. Stop

Криската, честито синьо щъркелче! Hug

Ох, Наде, и аз в петък отивам на село. От сега ми се звъни да ме питат какво да ми готвят Laughing С това лежане и глезене, което предстои там, ще кача много повече, отколкото планувах тази бременност... Ама здраве да е. Ще свалям после.

Коралче, ми, как?! Никакъв го няма моят акъл. Blush Помня колкото риба, докато направи завой. Бъркам нон- стоп думи, разсеяна съм. ММ днес ме помоли да запомня едно нещо... след точно 5 минути ме попита за името (беше някаква улица)... ами, не помнех Blush Ама хич!

Добре дошли на всички нови попълнения! Hug Hug

Ох, толкова от мен, че Бобчето дойде пак да се гуши в мен. Heart Eyes Не може да ми се нарадва милият! Дано повече не ми се налага така да го оставям, че се поизмъчи и той.

# 70
  • Мнения: 14
Запис и от мен в новата тема. Не пиша често, но ви чета. Аз да се похваля вече не ходя на работа. Първо две седмици отпуск, сега болничен и така... Едва дочаках момента да си остана вкъщи с малчугана. Спрях го от градина да не ми донесе някоя шарка, че не знам какво съм карала. В понеделник бях на преглед, бебо си расте. Не ми казаха нищо съществено, защото бях със сина ми и сякаш него гледаха повече от бебока Simple Smile. Ама другата седмица пак... Тогава ще поразпитам доки, че гледам разни неща пишете дето не ми е споменавала - разположение на плацента, дължина на шийката и т.н. Все се надявам, че ако има нещо, тя сама ще се каже. Дано... Успешна вечер от мен Simple Smile

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Еха,още нови мамчета!Добре дошли!
Куини,радвам се че си добре и че вече си си в къщи. Hug

# 72
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
 Добре дошли на новите мамета. Колко е хубаво че ставаме все повече.  yes  И моят акъл никакъв го няма.   smile3511 направо съм трагедия. Добре,че почнахте темата,че се успокоих не съм мръднала нещо.  Не стига, че не помня , ами и какъв спор дръпвам на мажо  hahaha Ами днес накарах мажо с колата да търси място за паркиране,за да мога да отида доо магазина, че ми бе свършила чубрицата и от 3 дни забравям да купя и когато влезнох в магазина едно оглеждане, едно чудене за какво всъщност отидох до магазина   Whistling
Куинче честито завръщане у дома.   smile3525
Име имам само за момиче , та нали  искам мадама и за друго не съм мислила. Ванеса и Ивон е моята дилема. При първата бременност имах Михаела на свекърва , но нали е момче и свекър ми е щастливеца.
Strawberry_with_chocolate   При бременните жени се допуска известно количество, но ако то превишава 300 мг в денонощието, може да се усъмнят  в заболяване на бъбреците.

# 73
  • Мнения: 61
Добре дошли на новите мами  Hug Dessyy90,моите резултати от БХС са много близки до твоите и докторът каза, че се води нисък риск и няма нужда до правя вторият БХС.Днес бях на преглед в Пловдив и се оказа, че бебчето е момченце Wink Ако може да ми смените розовото щъркелче със синьо Simple Smile Таткото е толкова щастлив, че не спира да гледа снимките от ултразвука, явно наистина много иска момченце.Казаха ми и да си пусна изследване за хепатит Ц, защото не минавало по касата.Вие правихте ли го?

# 74
  • Мнения: 284
Добро утро,момичета   bouquet
Имам един въпрос: знаете ли къде мога да си пусна изследвания за токсоплазмоза,листерия и цитомегаловирус ?  newsm78

Гложди ме отвътре,доки каза че ако нямам контакти с котка,не е нужно за токсоплазмоза,но за мен е важно да ги пусна тези изследвания,а скоро няма да се видя с АГ

Общи условия

Активация на акаунт