Детски ясли - всичко, което ни вълнува - тема 3

  • 57 728
  • 661
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 419
Съни, диетата препоръчаха да предотвратим разтройство. В събота вдигна Температура, заведох го на дежурен, прегледаха го и не установиха нещо нередно с УНГ. Тогава доктора каза, че вероятно е стомашно-чревен вирус, и за всеки случай, въпреки че засега няма разтройство, да го държим на диета няколко дни. За да не затруднявам хората в яслата, предложих да дават бисквити, знам, че имат. Не съм влизала в подробности.

Но и женицата, която ме подслушваше, беше една..От тези, които любезничат, но си личи, че всичкото любезничене е само поза. Предпочитам да не ми обръщат внимание, отколкото да любезничат и после да се обърнат на другата страна и да правят проблеми.

# 46
  • shumen
  • Мнения: 18 044
Водена,а ти днеска заведе ли го?Според мен щом не е акал във вас,а в яслата е ходил 2 пъти са му дали да яде,не само бисквити.

# 47
  • Мнения: 419
danaeka, затова се ядосвам. Днес сме вкъщи, утре също. Още не е ходил по голяма нужда днес изобщо между другото. Явно е, че няма разтроен стомах, засега. Възможно е неразположението му да е свързано със зъбите. Страничните резци горе са доста подути...Точно преди месец имам отбелязано, че пак съм била болничен 3 дни за него..Е, щом и сега са ми дали значи има причина, но го дадоха по сведения за разтройство, а реално няма. Хич не ми се иска да отсъствам от работа когато няма крещяща нужда. Да си запазя това право при по-сериозни ситуации..

# 48
  • Мнения: 2 732
Vodena ,според теб как се предава стомашно- чревен вирус ? newsm78.Щом диагнозата е била такава . Rolling Eyes.
Щом нищо му е нямало, за какво е трябвало да ги караш да спазват диета в яслата ?Ако не си се обадила нямаше да имаш проблем

# 49
  • Мнения: 419
gd3, предават се чрез секрет. Например да лапаш същата лъжица. Да, нямаше да има проблем, ако си бях замълчала. Това ми казва и санитарката редовно, не казвай за рядко ако, няма и ние да ти казваме. Ама това ли е правилното...

# 50
  • shumen
  • Мнения: 18 044
Водена,а ти мислиш ли,че в яслата не им дават да ядат с една и съща лъжица.Аз знам от позната как на всички се дава сироп за кашлица,нищо че не са болни някой.

# 51
  • Мнения: 2 732
gd3, предават се чрез секрет. Например да лапаш същата лъжица. Да, нямаше да има проблем, ако си бях замълчала. Това ми казва и санитарката редовно, не казвай за рядко ако, няма и ние да ти казваме. Ама това ли е правилното...
Е,те защото не си лапат ръцете и не се докосват и не лапат и пипат играчки .Това както и да е де .Пак си е по капков път  Wink.Дори и лъжицата .

Но ти след като си видяла ,че няма симптоми на разстройство не разбирам защо си се обадила .А ако имало не е правилно да замълчиш разбира се . Hug

# 52
  • Варна
  • Мнения: 25 246
Хранят ги с една лъжица, разбира се, едва ли лелята обикаля 20 деца и взема отделна лъжица за всяко. И си лапат ръцете, и се хапят, и играчки ръфат едни и същи... Стомашно-чревен вирус се разнася много лесно в затворена среда.

# 53
  • София
  • Мнения: 923
Не ги хранят с една лъжица, поне при нас не. Учат ги как да държат лъжицата и сами да се хранят Naughty Лично съм виждала много пъти, когато закъсняваме сутрин, през прозореца. За играчките съм съгласна, че си ги лапат, аз отучих мойта щерка да яде играчки, но пък си цока пръста и то все тая Laughing

# 54
  • Мнения: 15 033
А как я отучи да яде играчки? Това ми е голям проблем, моят син слага всичко в устата, а е вече голям. Педиатърът каза, че ще отмине, аз не спирам да обяснявам и пак несъзнателно слага всичко в устата.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 25 246
Не ги хранят с една лъжица, поне при нас не. Учат ги как да държат лъжицата и сами да се хранят Naughty
разбира се, че ги учат. Но ако някое дете не ще да яде само се опитват да го нахранят. и ако неискащите са повече от едно или пък не се справят добре с храненето минава лелята с лъжицата и помага.

# 56
  • Мнения: 419
Месечинка, имаш предвид, че лъжицата е една? Аз си представях, че всяко дете си има лъжица. При нас няма как да се види.

# 57
  • София
  • Мнения: 923
ами с много говорене и пощипване по коремчето, обеснявах й, че като ги яде ще я заболи коремчето и я щипвах леко по корема, колкото да усети допир. А и с избиването на всички зъби желанието да дъвче нещо изчезна... Peace

# 58
  • Мнения: 15 033
Това и аз го правя, но още няма желания резултат.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 25 246
Месечинка, имаш предвид, че лъжицата е една? Аз си представях, че всяко дете си има лъжица. При нас няма как да се види.
Всяко дете си има лъжица, но често се случва лелята като помага да ползва една. А

Общи условия

Активация на акаунт