Православни пости - 6 тема

  • 68 613
  • 694
  •   1
Отговори
# 570
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 017
Макарони със среден, а кус кус със висок newsm78 Странно!!!

# 571
  • Мнения: 5 138
Макарони със среден, а кус кус със висок newsm78 Странно!!!
макароните ка пълнозърнести
а кус куса с бяло брашно затова е така сигурно
ако бе с твърда пшеница щеше да е със среден ГИ

# 572
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Днес бяхме на гъста, ароматна, вълшебна леща яхния  Heart Eyes  А вие?

# 573
  • Мнения: 9 991
Макарони със среден, а кус кус със висок newsm78 Странно!!!

Източника е за фитнес, от който го свалих, но там намерих таблица. Царевичното брашно е хубаво да се яде и др. въглехидрати/баба беше диабетичка/. Има в сайтове за диабетици препоръчителни менюта, ако там е проблема.  Peace От картофи и ставаше лошо. Дядо Хаджия също може да препоръча храни. .

Последна редакция: нд, 22 ное 2015, 09:19 от adelinda

# 574
  • Мнения: 6 092
Много ви благодаря за съветите  Hug Определено промяната ще бъде бавна и постепенна и вероятно извън постите ще ми бъде по лесен прехода.И аз ги гледах тези таблици в фитнес форумите и се пообърках от цифрите  Rolling Eyes
За днес имам от рибената супа от вчера и две парчета рибка,сега варя един карфиол и ще пробвам да го направя като паниран в фурната(по напред в темата видях идеи)И,иначе за домочадието ще е паниран.

# 575
  • София
  • Мнения: 7 965
... Дядо Хаджия също може да препоръча храни. .

Мога, ама няма да го направя.

Когато се касае за нечие здраве единствения ми съвет е да се слуша лекаря и никой друг!

Вероятно се касае още за установяване или потвърждаване на диагноза. Понякога в този период се изключват определени храни за да се провери хипотезата. Когато установят диагнозата, вече ще говорим сигурно и за рецепти И ТО СЛЕД КАТО ЛЕКАР ИЛИ МЕДИК-ДИЕТОЛОГ Е КАЗАЛ КАКВО ТРЯБВА ДА БЪДЕ МЕНЮТО!

# 576
  • Мнения: 9 991
... Дядо Хаджия също може да препоръча храни. .

Мога, ама няма да го направя.

Когато се касае за нечие здраве единствения ми съвет е да се слуша лекаря и никой друг!

Вероятно се касае още за установяване или потвърждаване на диагноза. Понякога в този период се изключват определени храни за да се провери хипотезата. Когато установят диагнозата, вече ще говорим сигурно и за рецепти И ТО СЛЕД КАТО ЛЕКАР ИЛИ МЕДИК-ДИЕТОЛОГ Е КАЗАЛ КАКВО ТРЯБВА ДА БЪДЕ МЕНЮТО!

Дядо Хаджия, има диабетични организации и медицински издания http://www.diabetes.org/food-and-fitness/food/planning-meals/dia … ://www.google.bg/
http://www.medicinenet.com/diabetic_diet/article.htm

Не пиша да пренебрегва лекаря. Лично когато имах проблеми с язва, лекаря не ми каза кой знае какво за храната, а изписа лекарства. Сама си четох и не сгреших.  Peace

# 577
  • Мнения: 569
За днес :
-закуска - плодове с мед и ленено семе;
- обяд- пълнозърнести спагети с меласа;
- вечеря- мусака със соева кайма/ без заливка/

Ето и една идея за бисквити за цялата седмица: http://fitnesinstruktor.com/biskviti-shtrudel/ Hug

# 578
  • Мнения: 1 110
Да дам рецепта за една постна баница. Направих я днес и стана много добре.

Македонска баница с картофи и праз:
1 пак. кори (по-добре е да не са фини, от печените на сач);
4-5 средни на големина сварени картофа;
4 стръка праз лук;
1 кафеена чашка растителна мазнина;
подправки по избор, сол.
Праза се нарязва на едри парченца и се задушава в мазнинката. В съда се добавят сварените и пасирани картофи.
Готовата плънка се маже на листите.
Баницата се поръсва с малко водичка и мазнинка.
Пече се на умерена фурна до готовност.
След като се извади от фурната се задушава под кърпа.
Да ви е сладко Simple Smile.

Сега пека и тиквеник. Ако стане сполучлив ще дам рацептата.

# 579
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Направих тиквеника, малко го изтървах и отгоре изгоря, но иначе е доста вкусен. Сега ще видим домашните дали ще го оценят. Сложих му галета и се получи.

# 580
  • Мнения: 2 545
За днес менюто ще е крем-супа от картоф, тиква, нахут и праз. Подправките ще са пълна импровизация - джинджифил, кориандър, куркума... С хрема съм, вкусът ми е доста променен и не знам дали изобщо има нужда да слагам каквито и да е продправки  Laughing

# 581
  • София
  • Мнения: 7 965
Дядо Хаджия, има диабетични организации и медицински издания ...

А ние от къде сме сигурни, че е диабет?

Не ми се сърдете, но аз към категорично против в тази тема да обсъждаме каквито и да са медицински и здравословни въпроси.

# 582
  • Мнения: 1 110
Laughing Докато пиша и чета тук и загорих тиквеника Mr. Green.
Не се получи добре при мен, защото реших да импровизирам. Сложих вместо галета прешични трици. Явно съм прекалила с количеството, доста сух стана.
Сложих захар на настърганата тиква, обаче изобщо не тръгна течност ...
Вероятно и самата тиква не е била сочна.

# 583
  • София
  • Мнения: 7 965
Laughing Докато пиша и чета тук и загорих тиквеника Mr. Green.
Не се получи добре при мен, защото реших да импровизирам. Сложих вместо галета прешични трици. Явно съм прекалила с количеството, доста сух стана.
Сложих захар на настърганата тиква, обаче изобщо не тръгна течност ...
Вероятно и самата тиква не е била сочна.

Ами тогава я сиропирай!

# 584
  • Мнения: 9 991
Дядо Хаджия, аз говоря за храна, но спирам.  Peace

Тиквеник: Стържем тиквата на едро, разбъркваме с малко захар и канела, олио. 2 кори, ръси се плънка и се завива на руло, което пак малко се намазнява. Нарежда се в тавичка и се пече на 220 градуса. Ние така го харесваме най-много.

Общи условия

Активация на акаунт