Православни пости - 6 тема

  • 68 558
  • 694
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 110
Симпа, какво е поръска за хляб?
Моля те, напиши приблизителни пропорции на съставките за супата Simple Smile. Имам тиква в хладилника и трябва да я направя скоро нещо, че ще замине.

Гисчо, благодаря Simple Smile.

# 601
  • Мнения: 4 344
Гисчо, bouquet Hug bouquet
И аз моля за рецепта за тиквената супа. Praynig

# 602
  • София
  • Мнения: 1 635
Да дам и моята тиквена супа.
Глава лук, два моркова и два картофа, тиква колкото всички останали зеленчуци или малко повече.
Варя нарязаните зеленчуци, пасирам, слагам сол, черен пипер и индийско орехче, и варя още малко.

# 603
  • Мнения: 162
Simpatikonia,благодаря!
Светли и успешни пости!

# 604
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
Аз заменям хляба с варено жито, лимец, просо, булгур или ориз. Добавям към основното ястие. Нямам време да правя хляб, иначе, когато мога си правя разни питки. Харесва ми да правя и палачинки, ако намеря вдъхновение. Предпочитам гипред хляба,защото няма мая и стават по-бързо.
Снощи правих кисело зеле със стар фасул

# 605
  • Мнения: 1 110
mmm_, благодаря за рецептата за тиквена супа  Simple Smile.

danilu, пробвала ли си да правиш арабски питки? Ако маята и времето за приготвяне са проблем, тези питки могат да се окажат твоето решение. Отнемат повече време от палачинките. Точат се и няма как да се съкрати процеса.

# 606
  • София
  • Мнения: 7 880
...
danilu, пробвала ли си да правиш арабски питки? Ако маята и времето за приготвяне са проблем, тези питки могат да се окажат твоето решение. Отнемат повече време от палачинките. Точат се и няма как да се съкрати процеса.

Има има.

# 607
  • Мнения: 1 110
Дядо хаджия не те разбрах. Има мая ли?
Ако е за това, аз правя едни без. Пробвала съм и в двата варианта, без маята даже повече ми харесват. Мога да дам и технологията Simple Smile. Ако някой иска, де.

# 608
  • Мнения: 5 138
ЖДК , дядо хаджия май има предвид ,че има как да се съкрати процеса на приготвяне .

Снощи варих кореноплодни на пара - цвекло,морков,пащърнак,картоф и карфиол ,днес в кутия със зехтин ,оцет и сол чудна салатка за работа.

# 609
  • София
  • Мнения: 7 880
Дядо хаджия не те разбрах. Има мая ли?
Ако е за това, аз правя едни без. Пробвала съм и в двата варианта, без маята даже повече ми харесват. Мога да дам и технологията Simple Smile. Ако някой иска, де.

Значи както оригиналния арабски хляб така и неговия брат арменския „лаваш“ имат мая.

Та...с или без мая има ускоряване на процеса ако го направите тестото по течно и вместо да го точите просто го наливате в тигана за пече на по дебел слой. Стават малко по-меки, ама сега като искаме да бързаме, няма да му гледаме кусурите.

# 610
  • Мнения: 1 110
Дядо хаджия, сърдечни мерсажи  Grinning Hug. Изобщо нямаше да ми дойде на ума, а е съвсем логично. Още довечера ще тествам.

Правих хляб с лимец и домашните изобщо не го одобриха. Докато е топъл пък ми мирише направо на запарени смески за животни.  Embarassed Ще гледам да комбинирам брашното с други, за да се убие аромата. Ако някой има опит, моля, да сподели  Simple Smile.

# 611
  • София
  • Мнения: 1 635
ЖДК, дано ти е харесала супата.

Хляб от лимец не съм правила. А имам подарен от производител, както брашно, така и на зърна и ще ми е интересно да споделите рецепти.

# 612
  • Мнения: 1 110
mmm_, още не съм стигнала до нея  Grinning. Утре е ден за по-активно готвене.
Хляба направих съвсем стандартно, както си правя с пълнозърнесто брашно. Сложих и малко бяло, в съотношение 1:4 някъде с лимеца, за да втаса по-бързо и да не е съвсем ронлив.
Предвиди си повече време за втасване. Тестото става тежко и по-трудно се надига. Ако нормално времето ти е около час, за това си предвиди близо два пъти повече време.
Вероятно ще стане по-вкусен с домашен квас, вместо с мая.

# 613
  • Мнения: 6 003
Тази супа http://dveri.bg/component/com_content/Itemid,100980/catid,325/id … 689/view,article/ леко подобрена с малко задушен праз.
Скрит текст:

# 614
  • Мнения: 427
Попаднах случайно на тази рецепта - ако на някой му се прияде сладко.

http://svanya.blogspot.bg/2015/09/blog-post_12.html

Общи условия

Активация на акаунт