SDI тест - биохимични бремености и повтарящи се аборти

  • 11 919
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 459
Tachi-pa, ние със съпруга ми също БЯХМЕ пациенти на КИРМ Плевен. В никакъв случай не искам да те разочаровам, но и след нашия "добра оплодителна способност" от SDI теста последва мисед и на двата ми захванали се ембриона  newsm45.  Така, че не е сигурно (според мен), че това е причината за неуспеха.
Сега сме се насочили към Турция, там хората са с години напред с техниката и то точно за мъжкия фактор.
Ние също вече нямаме опит по фонда, а разликата между тук и там е 2000 лева. По-добре да заложим на сигурното Wink
Успех ти желая и много много кураж  Peace

# 16
  • Мнения: 7
Да, SDI е задължителен. Когато има лоши показатели  на теста се прави ИМСИ с ИКСИ за да е успешна процедурата. Този метод се прилага в Мемориал в Истамбул и при д-р Стаменов. При ИМСИ се увеличават сперматозоидите от 3 до 6000 пъти и така се виждат фрагментациите. При ИКСИ се увеличават 600пъти и не се виждат всички аномалии на сперматозоидите.
Ние имахме 4 неуспешни ИКСИ процедури, петата беше ИМСИ и беше успешна.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
само да внеса поправка, че при ИМСИ не се виждат фрагментациите, виждат се по-скоро морфологични дефекти Peace

# 18
  • Мнения: 255
Здравейте, момичета!
Не знам дали тук е подходящо място да задам въпроса си, но не се ориентирах къде...
А именно, имаме диагноза Икси, правихме есдиай-тест, от който резултата е 50% фрагментации.
По Крюгер сме с 4%, но най-важното е да знам имам ли шанс да забременея с тези показатели от есдиай-теста? Моя позната ме съветва да прибегнем до донорски материал, тъй като е минала 5 инвитра, а 6-тото, с донорска, вече беше успешно при нея. Има ли бременности и бебета с такива показатели от есдиай?
Моля ви за информация и някаква надежда...

# 19
  • Мнения: X
Зависи от възрастта, от специалиста при който си, и дали сте правили генетични изследвания.
Не се отказвайте да имате  дете от ваш генетичен материал. 50% фрагментации не  е невъзможно.
Необходим е един единствен. Друг е въпросът,ако има някаква транслокация.
При кой лекар си?
Консултации при генетик, андролог и имунолог правени ли са?

# 20
  • Мнения: 255
Зависи от възрастта, от специалиста при който си, и дали сте правили генетични изследвания.
Не се отказвайте да имате  дете от ваш генетичен материал. 50% фрагментации не  е невъзможно.
Необходим е един единствен. Друг е въпросът,ако има някаква транслокация.
При кой лекар си?
Консултации при генетик, андролог и имунолог правени ли са?




Ами на 37 е моят мъж, иначе сме при др. Ганева в Щерев. За него не са ни правили генетични и имунологични, на мен ми пускаха само. Ще ходим при докторката другата седмица, но до тогава искам да събера малко инфо... Четох тук за някакво ИМСи, но не виждам цените и т.н. че ние сме по фонда и да знаем евентуално ако ни се налага за следващ опит...че много се депресирах и обезсърчих...Иначе мойта док. е на мнение, че трябва по-бързо да правим опита, защото с времето резултатите ще са все по-лоши и да не губим повече време...даже не искаше да пускаме есдиай-тест..но на мен този опит ми е жизненоважен, чакам го от година и искам да сме направили всичко, което може, за да успеем..
Благодаря ти за окуражаващите думи!

# 21
  • Мнения: X
Горе главата миличка! Няма нищо страшно.
 Моят съвет е консултация с андролог и втора спермограма в независима лаборатория в клиника по стерилитет - Малинов, примерно.
 Консултация с генетик, той ще назначи кариотипове и микроделеции ако има нужда и за двамата - стават за около месец.
От консултацията с имунолог също нищо не губите, да не би проблема да е имунологичен.
Задължително си пуснете по една ПКК и двамата.
 Нищо не налага да бързате прекалено. Времето е във вашите ръце.
Усмивки и положително мислене.
 Hug


# 22
  • Мнения: 255
Горе главата миличка! Няма нищо страшно.
 Моят съвет е консултация с андролог и втора спермограма в независима лаборатория в клиника по стерилитет - Малинов, примерно.
 Консултация с генетик, той ще назначи кариотипове и микроделеции ако има нужда и за двамата - стават за около месец.
От консултацията с имунолог също нищо не губите, да не би проблема да е имунологичен.
Задължително си пуснете по една ПКК и двамата.
 Нищо не налага да бързате прекалено. Времето е във вашите ръце.
Усмивки и положително мислене.
 Hug

Много ти Благодаря! Simple Smile
А имаш ли представа колко излизат тези изследвания, че освен останалите "хубавини", сме ограничени финансово?

Благодаря! Simple Smile


# 23
  • Мнения: X
Звънни на телефоните на Национална Генетична Лаборатория.

# 24
  • Мнения: 255
Звънни на телефоните на Национална Генетична Лаборатория.





Благодаря ти!  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: X
Да направя едно допълнение в тази тема, при повтарящи се мисед аборти е добре да се прецени има ли показания да се направи изследване на Антикардиолипинови АТ.

Общи условия

Активация на акаунт