Име за момиче с М

  • 5 639
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  На мен пък и Мариана ми е симпатично. Имаше такава песен " Ou Mariana, I love you so much "  dazzler1

# 61
  • Мнения: 3 096
Мария е на трето място за новородените момиченца през 2014та година и e най разпространеното женско име в България като цяло, така че не бих казала че не е много разпространенo сред малките. За мен лично това име ми е доста банално и безличнo, точно защото е толкова разпространено. Самото име е с хубаво звучение и наистина си има прекрасен имен ден, но аз лично бих го използвала само в комбинация с друго име, като любими са ми Мария Магдалена и Йоана-Мария.
Банално и безлично? Извинявай, разбирам какво искаш да кажеш, но името Мария не може да е банално и безлично. И всяка втора жена да се казва така, Мария е една. Сигурно всички знаем какво означава, но все пак:
http://www.sanovnikat.com/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D … D0%A0%D0%98%D0%AF
С майка ми сме си говорили за това име и тя ме съветва да не го давам на бъдещото внуче, защото носело голямо бреме за жената. Както и Ева. Това са си нейни възприятия, но аз съм съгласна, защото също влагам голямо значение в името и кръщаването.
Уф, и Петър Дънов е писал: "Името Мария обикновено носи мъчнотии и трудности - вътрешни и външни."  Sad

# 62
  • София
  • Мнения: 44 122
Това с бремето, чак ми беше  идиотско да го напиша, но  всички Марии, които познавам, наистина не им е лека съдбата и някак това много  ми е  наклонило везните да не харесвам името.(иначе едни от най-близките ми жени го носят, не е като да не са ми симпатични, та да са ми отровили името)

# 63
  • Мнения: 3 096
И аз имам такива наблюдения върху сигурно десетките Марии, които познавам. Всички до една умни, добри и във всяко отношение интересни жени, но с трудна съдба, много вътрешни конфликти...

# 64
  • Мнения: 6 833
Не се бях замисляла за такова влияние на името.. За една по-възрастна Мария се сещам в момента и наистина не й е лек живота.
Другите, които познавам са по-млади и не мога да преценя за тях.

Сиси, сигурно тотално ще се откажеш от името, ако се влияеш от такива неща Mr. Green

# 65
  • Мнения: 2 732
Познавам една Мирана и Мирая .Иначе Магдалена като ,че ли най ми допада от имената с М .И Михаела въпреки ,че съкратено Мише не ми харесва.

# 66
  • Мнения: 1 897
Дъщеря ми е Мария. И в яслата, и в детската градина само тя е с това име в групата си.
Откровено казано, изобщо не ми пука колко разпространено и банално е името - за мен моята Мария си е уникална.
И понеже е изключително емоционална, контактна и енергична, където и да отиде - винаги се превръща в център на внимание, така че често питат как се казва. Реакциите са полярни - от възхита, че въпреки всички модернизми, сме избрали точно това име до пълно недоумение защо сме го направили.

# 67
  • Мнения: 373
 мирена, магдалена, магдалина, мирела, маринела

# 68
  • Мнения: 6 833
Извинявам се за спама - ама все пак това са имена, пишат се с главна буква Naughty

# 69
  • Мнения: 14 635
Мила и Мира.

# 70
  • Мнения: 505
Банално и безлично? Извинявай, разбирам какво искаш да кажеш, но името Мария не може да е банално и безлично. И всяка втора жена да се казва така, Мария е една. Сигурно всички знаем какво означава, но все пак:
http://www.sanovnikat.com/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D … D0%A0%D0%98%D0%AF
С майка ми сме си говорили за това име и тя ме съветва да не го давам на бъдещото внуче, защото носело голямо бреме за жената. Както и Ева. Това са си нейни възприятия, но аз съм съгласна, защото също влагам голямо значение в името и кръщаването.
Уф, и Петър Дънов е писал: "Името Мария обикновено носи мъчнотии и трудности - вътрешни и външни."  Sad

Съгласна съм.

# 71
  • United Kingdom
  • Мнения: 21
Мария и Мишел са моите фаворити Simple Smile)

# 72
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
МА РИ СА

Последна редакция: чт, 12 мар 2015, 16:29 от Glloriyta

# 73
  • Мнения: 2 810
Миролюба

# 74
  • Мнения: X
Засега май се спряхме на Михаела, но има много време, кой знае колко пъти ще го сменим.., а и може да е момче.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт