Варицела зараза

  • 4 606
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 2 458
Абе никога не знаеш откъде ще ти дойде и откъде няма да ти дойде, както се случи с мен! Преди две години се разболя малкият ми син - на 2г. От него се зарази големият - 18-годишен тогава. Големият, като беше на около 5-6г., пиха от едно шише с друго дете - болно, с обривите, което майката беше извела пред блока да играе (!!!). Докато се усетя и двамата се награбиха. Тогава не се разболя, а се надявахме, докато е още малък. Е, разболя се от братчето си на 18г., три месеца преди бала, добре че не се случи по време на бала  Laughing. Мисълта ми беше, че аз през целия си живот съм била твърдо убедена, че не съм боледувала от варицела, майка ми също вика "не си". Помня една рубеола в 5 клас. И докато децата боледуваха едно след друго, бях в очакване всеки миг да се опъпча. На работа ходех на 1/2 ден, изолирана (няма как да отсъствам). И какво? Нищо. Не се разболях. Най-вероятно като много малка съм я карала и нямам спомен, майка ми сигурно и тя не помни. Не ми се вярва имунитетът ми да е чак толкова железен. По време на бременност е кофти, да, но по-опасна е рубеолата.

# 16
  • Мнения: 4 335
Бенисима,по принцип можеш да си направиш тест дали си карала варицела.А инъче съм чела,че наистина има хора със изкуствен имунитет съм шарки(в това число и варицела),тоест и 10 пъти да имаш контакт с болен може да не се заразиш,но там беше описано,че с годините този изкуствен имунитет може да падне и на 50 години при първият контакт да се заразиш.Та може наистина да не си карала и да не "хващаш".
Синът ми е почити на 7,веднъж в групата имаха варицела,беше контактен,но не се зарази.Често казано то никога не е подходящият момент (поне за мен,все имам притеснения),но по-добре е да я изкара,като дете.
Казват,че до 15 години се карала най-леко...после вече с годините са вероятни и все по вече усложнения.Имаме близък,който се зарази на 35,със страшни последствия,получи тромб и запушване на вена.
И все пак към авторката,наистина сега и да не се заразиш и при евентуална бременност да не се заразиш (което от сърце желая!)е много вероятно след това,като боледуват децата да я изкараш.
Абе от варицелата спасение няма,когато е писано всеки я лепва Simple Smile ,но дано всеки я кара леко!

# 17
  • Мнения: 483
За варицелата има тест, който може да се направи в Цибалаб, а може би и другаде. Струваше 70 лв. преди няколко години. Резултатите са доста точни.

Общи условия

Активация на акаунт