Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 окт. 2004, 12:00 ч.

Полижинакс ???

• 1 262
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
Мили мами, бях в болница и след като ме изписаха ми предписаха свещичките полижинакс. В опътването пише да не се използват от бременни и кърмачки. Какво да правя? Дадоха ми ги уж че имам бактерии в урината и бяло течение. Направо не знам как да постъпя. И гинеколожката ми ги видя и не каза нищо.
И още едно въпросче: В опътването на магнерота пише да не се пие заедно с хапчета съдържащи желязо. Та имали ли сте проблеми при пиене на магнерот в комбинация с матерна?

# 1
  • Sofia
Аз съм си слагала Полижинакс по препоръка на лекар 2 седмици някъде преди термина ми с обяснението, че при нормално раждане не трябва да има никакви бактерии и гъбички.
След като лекар е преценил да ти го изпише и ако му вярваш не виждам защо трябва да се притвсняваш излишно.

# 2
И аз направих такъв курс 2 седмици, когато наближи раждането. Не към сигурна, май не беше полижинакс, но вероятно е нещо подобно. По това време обаче отдавна бях спряла матерната, а и Мегнерич - неотдавна преди това.
Действително на повечето продукти пише, че не се препоръчват, освен по преценка на лекар. Моят гинеколог беше вуйчо ми, така че съм сигурна, че се е отнесъл отговорно.

Нямам спомени колко време съм засякла матерната с магнерота... пих почти две опаковки матерна, след това по съвет на гинеколога ми я спрях. Пиех и магнерич - но май по-късно. Хм, не помня. Съжелявам. Но пък по-късно пих .... онова "желязното" с фолиева сиелина... малтофер?? Заедно с магнерича.
Все пак, не съм имала проблеми.

# 3
  • Sofia
Znam che polizinaksa ne triabva da se slaga do krai ana 4 mesec. A za magneziia i zeliazoto triabva da ima 3-4 chasov interval mezdu hapchetata. Az gi piia sutrin i vecer magnezii, na obed zeliazo.

# 4
  • София
Благодаря. Аз се поинтересувах и разбрах, че този полижинакс се използва при бременни след 12-та седмица. За матерна и магнерот още се колебая, но май и това ще пия. Лек ден и много усмивки!

# 5
  • София
На мен също ми предписаха Полижинакс преди около месец и аз като теб се притесних, когато прочетох листовката. На почти всички лекарства пише да не се използват от бременни. Производителите го пишат, за да се застраховат. След като ги е изписал лекар, значи няма проблем.

# 6
  • София
Цитат на: Диди

И още едно въпросче: В опътването на магнерота пише да не се пие заедно с хапчета съдържащи желязо. Та имали ли сте проблеми при пиене на магнерот в комбинация с матерна?

Магнерот и Матерна заедно - става.

# 7
  • Варна
И на мен ми изписаха Полижинакс...6 глобулки....профилактично преди раждане.....

# 8
  • Варна
И аз имах подобни дилеми за Полижинакса и след консулт с още един гинеколог не ги ползвах. Аз бих поискала да ми изследват намазка преди да ми изписват такива неща.

Общо взето, доколкото разбирам (вредните) ефекти при бременност/кърмене не са доизследвани и затова пише така. Но, факт е, че има бременни (тук из форумите има мнения), които са ги прилагали без последствия.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт