ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 58 тема

  • 43 856
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 221
Леле колко сте изписали... аз пак не смогвам с четенето Simple Smile
Аша благодаря за прекрасната тема  Hug  bouquet
Коте дано намерите правилните хора за Силвър  Praynig
tedi8811 и нашата Ати имаше демодекоза като я взехме. Ще се оправи, но не очаквай да стане бързо. Ще отнеме няколко месеца. Какво лечение започнахте? Ако е много пламнал трудно ще стане само с имуностимулатори.
Джак много хубав този Чарли. ПОказвай ни го по често Simple Smile
Малко данък и от нас Simple Smile
Скрит текст:

# 31
  • Мнения: 224
Аша, благодаря за страхотната тема! Heart Eyes
Tedi_Ati , твоите "данъци" стават все по-чаровни. Hug
Ех,Силвър... Praynig
inik, около месец след кастрацията хормоните ще се успокоят, но вие се борите с проблем на характера, а не на хормоните. Териториална агресия се бори бавно. Пишеш, че спазвата всички правила, но той ги оспорва. Не е единствен. Моят почти 5 годишен дакел все пробва дали това или онова правило все още важи. Постоянство е отговорът. Успех! Hug

Последна редакция: пт, 20 мар 2015, 11:40 от marta1

# 32
  • Мнения: 1 156
Здравейте, в тази тема съм нова и няма как да изчета 58 Simple Smile За това извинете , ако има такъв въпрос вече.
Ще осиновявам мъжко чухуа на 1 годинка и 1 месец. Уж било чистокръвно за 1000 лв. Какво ви е мнението ? То си е решено де, утре ще го вземам, Виждала съм го само на снимка .... Как мислите ????
Ще свикне ли ? Дали много ще маркира територии ? Ще го мъча с памперс и скоро ще го кастрирам .

# 33
  • Мнения: 636
katrinkoleva  кученцето има ли си всички документи ? С родословие ли е ? Ако е с родословие провери хубаво документите ако е родословно в интернет можеш да провериш дали наистина е така и дали  документите не са фалшиви (защото с такива фалшиви всеки може да се снабди срещу 20-30лв) .  Има ли паспорт и колко ваксини са поставени до момента ( щом е на годинка и 1 месец трябва да има вече 4 ваксини 3те през първите 4 месеца и 1 годишна която скоро е поставена , също виж дали са давани редовно хапчета за вътрешно обезпаразитяване -дават се на всеки 2 месеца и всичко това трябва да го пише в паспорта на кученцето) 1000лв . според мен е ниска цена ако кученцето е наистина родословно ако не е не мога кажа нищо за цената защото не знам как вървят . Сигурно ще се адаптира малко по-трудничко  , може и да ти маркира в началото , но като му сложиш памперса (пелената ) на мястото където искаш да ходи до тоалетна и го заведеш няколко пъти смятам , че бързо ще се научи.
Колкото и да е сладко кученцето наистина те съветвам да прегледаш хубаво паспорта и ако има други документи и ако се усъмниш нещо да не го взимаш .
Tedi_Ati не е пламнал много . Има петно само отгоре на главата с големина колкото 1 лев  и за сега не се разширява , затова заложихме на имуностимуланти  . По-принцип ми казаха , че и сам можел да се оправи понеже е локално , но все пак решихме да го подсилим , проверявам всеки ден и ако забележа още някъде петно ще се лекуваме по-сериозно така се разбрахме с вет. доктор защото лекарставата които са с доказан ефект  са доста отровни и вредни  , но за сега се моля да не излизат повече .

# 34
  • Мнения: 1 786
katrinkoleva , ти няма да осиновяваш куче, ти ще го купуваш . След като смяташ да дадеш толкова пари , поинтересувала ли си се защо искат да го продават, от къде е взето, как е отглеждано до сега, с какво е хранено, какви хигиенни навици са му изградили ? Ако кучето вече е научено да ходи навън, ще ти е много трудно да го научиш на пелена . Аз имам опит с взето на 7 месеца кавалерче момченце, той не е маркирал никога , така че вероятно си зависи от кучето . На 7 месеца беше чипиран, ваксиниран и готов да излиза навън  , твоето също би трябвало да има всичко това плюс документи за родословие . Съветвам те добре да огледаш животинчето , може да е болно от нещо . Ако все пак решиш да го взимаш , първото нещо, което те съветвам да направиш е да го види ветеринар . Разбира се, ще чакаме да пуснеш снимки - данък Simple Smile Успех !

# 35
  • Мнения: 636
Това за пелените наистина е вярно . Моят Ричи едъм път като се научи да ходи на вън и не искаше да ходи на пелените после без значение от времето на вън  , а Рая нея я взех на 3 месеца и си беше научена да си ходи само на вън и за пелени изобщо и дума не можеше да става .
Хайде и аз да кача една снимка най-накрая май се справих с качването . Малко сме мръснички и рошави на снимката но пък щастливи Simple Smile  снимката е от преди 2 седмици от една дълга дълга разходка .
http://prikachi.com/images.php?images/850/7979850Z.jpg
а това е Ричи като бебе
http://prikachi.com/images.php?images/500/7994500P.jpg

# 36
  • Мнения: 386
Според мен тя има предвид, че сегашните му собственици са й казали, че е купено за 1000лв., а не че тя ще го купува за толкова. Поне аз останах с впечатление, че искат да се отърват й и го дават без пари, може и аз да не съм разбрала.

# 37
  • Мнения: 636
Ами честно казано и аз се обърках . Останах с впечатление , че ще го купуват , но сега като се замисля май най-добре katrinkoleva да каже

# 38
  • Мнения: 1 786
Теди, пази ги тези двамата ,че са само за мачкане  Heart Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 221
Благодаря за милите думи Simple Smile
tedi8811 чесно казано аз не бих рискувала само с имуно стимулатори при все че чакате и бебе до колкото разбрах.. Пък и в тази козина не знам как ще намериш нови петна. Това, че лекарствата са много вредни не е съвсем така. Аз успешно съм лекувала лека форма на демодекоза (ветеринарен лекар съм) само с 2-3 поставяния на  адвокейт ( това е препарат за комбинирано външно и вътрешно обезпаразитяване, който се поставя всеки месец), но всеки сам си решава.
katrinkoleva вижте се няколко пъти с кучето за да видиш  дали ще си паснете с кучето , а не направо да го вземеш у вас. Ако е на година и 1 месец трябва да има поставени първите 3 ваксини и до няколко месеца ще трябва да се постави годишната реваксинация. Тя се прави не когато кучето е станало на годинка, а когато изтече една календарна година от последната ваксина.
Ако те съмнява дали наистина е родословно винаги може да се провери в клуба на породата.

# 40
  • Мнения: 1 156
_Jack_ те са го купили на 1000. Дават ми го без пари, защото жената живее сама, има две деца и работи по 12 часа и й е трудно да го гледа. Уж всичко ми е наред, тя даже до скоро се колебаеше жената

# 41
  • Мнения: 1 786
Значи има голяма вероятност животното да е сериозно неглижирано от към възпитание и внимание и да ти прави доста бели в началото, докато успееш да го възпиташ .

# 42
  • Мнения: 1 156
Ох , ужас. АМи ще рискувам. Но няма как да ходя няколко пъти да го виждам.на 300 км е от мен.

# 43
  • София
  • Мнения: 221
Е да, щом е толкова далеч няма как Simple Smile Ще стискаме палци да се нагодите бързо Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 156
Simple Smile мерси. дано няма поразий :Д

Общи условия

Активация на акаунт