ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 58 тема

  • 43 924
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 867
От няколко дни тренираме навън упражнението "донеси пръчката". Хвърлям и пръчката, тя тича до нея, захапва я, а аз я викам при мен. Когато дойде и давам наградката-гранулка, взимам пръчката и пак я хвърлям.  Grinning Много бързо се научи, че ако дойде с пръчката ще получи лакомството, в противен случай не.  hahaha

# 61
  • Мнения: 406
Джак, твоите команди са уникални  Joyкато теб самия де Hug
Теди_Ати,Мати и Ати са супер сладури, и двамата само за мачкане Hug
Жмгци, Хубавата Бианка Hug Heart Eyes
Относно пишкането на някой женски с леко вдигнато краче, да кажа, че ръста няма нищо общо, нито пък това дали са кастрирани или не, моите двете женски така го правят, приклякват и леко вдигат единия заден крак.

# 62
  • Мнения: 386
Като сте на пиклива тема, и аз да питам. На почти 6 месеца, нормално ли е да може да стиска около 3 часа само? Rolling Eyes Като часовник, на третия час е пред вратата и дава зор да излизаме. Ако се забавим с половин-един час, толкова му се пишка, че се изпуска на вратата докато му слагаме каишката или надолу по стълбите Rolling Eyes А е голям, 20 кг, не е малко мишле с малък мехур, че да не може да трае. Чакаме с времето да почне да стиска по-дълго, постепенно да поразредим разходките, но сме зациклили на три часа от много време. Може да е тъпо, но ОК ли ви звучи или да се замисля за някакъв здравословен проблем Rolling Eyes

Скрит текст:

Цял куп хубави кучовци видях назад, а двата чау-мечока как искам да ги мачкаммачкаммачкаммм #Silly

# 63
  • Мнения: 1 368
Благодаря за новата тема!   bouquet Включвам се рядко, но ви чета редовно. Темата за обучението и послушанието е поотминала, но и аз да се включа с като проблема на Marzi Pan.
Marzi Pan, за съжаление те разбирам. Нашата лабрадорка е същата, с тази разлика, че е вече на 3 години. Като малка беше много луда глава, сега е доста по-кротка. Много е умна, възприема от веднъж, но после си прави каквото си иска. В повечето случаи от радост и вълнение, от любопитство, от игра. Иначе всичко разбира. Но особено на разходка е невъзможна-дърпа, ходи навсякъде, не изпълнява команди. И вече спрях да я разхождам - ММ е по-силен, тя има повече респект от него и той по се справя, но аз не успявам. За съжаление е вече на 3 години и едва ли ще има оправия. От малка искахме да я водим в училище, но сме от малък град и наоколо няма никаква такава възможност. Около нас ветеринарите са пълни лаици /гледат само крави и овце/, съвет само от интернет. Затова възползвайте се от училища и треньори, ние си прохабихме умното куче с липса на обучение Sad.
Утро77, като те чета как са ви били разходките, все едно нашите описваш.
По темата с ресането, нашата го приема като наказание. Като види гребена, реагира точно както, когато й се караме. Свива се, свива ушите и като виновна. Изобщо не й харесва.
А като чета за легълцата се сетих да попитам нещо. Купихме й легло, оръфа цялото дъно. Шихме го няколко пъти, пак така. Разнася го напред назад, според мен го третира като играчка. Защо според вас си гризе леглото? Или от скука?
Сиси, радвам се, че няма нищо притеснително  Hug
Много сладурски кучета показвате  Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 636
Marzi Pan голям глезан ми изглежда твоя любимец . За съжаление не мога да запомня все още имената на всички любимци във форума . За пишкането в няколко книги съм чела , че могат да стискат на колкото месеца са , следователно на 2 месеца могат да стискат по 2 часа на 3 месеца по 3 часа и така нататък . При нас тази схема работеше . Почнах да ги извеждам на вън когато бяха на 3 месеца и през 3 часа  и проблеми вътре не съм имала . Памперс ползвахме само нощно време на 3месеца вече , дори смея да твърдя , че на 4 месеца вече си стискаха по цяла нощ поне от 11-12 вечерта когато ги пусках за бързо на двора да си свършат работата до 7-8 сутринта .  А нощно време как сте с пишкането -стиска ли или си се изпуска в къщи? Защото ако стиска нощно време може би просто се е научил , че го извеждате често и като види каишката от вълнение се изпуска .
За лабрадорите знам , че са едни от най-умните кучета , но и най-палавите  и страшно енергички . Страшно много ги харесвам , но с тях знам , че трябва доста разходки и доста занимателни игри докато ги измориш и физически и психически за разлика от мойте мързеланчовци . На 15тата минута с игри вече са изплезили езика а при разходка от 1 час могат да си спинкат после цял ден Simple Smile
За ресането -ние се решим от много много малки . Мъжкият ми не е голям фен на гребените  , но стои . Давам му нещо да гризе докато го реша ,имам чувството , че така си изкарва яда ,защото е принуден да стои докато се решим  той сам си направи тази схема . почнали да го реша и почва да гризе нещо нервно .  Женската ми страшно много обича да я реша види ли гребена ляга и заспива и ако спра ме бута с лапа да продължавам . Явно всяко куче си е различно .

# 65
  • Мнения: X
Marzi Pan много е сладък!

# 66
  • Мнения: 386
Благодаря! Глезан е до крайна степен, дам, повече няма накъде Laughing

Стиска си през нощта - около девет часа. Сутрин го извеждам преди работа и не се изпуска. Иначе денем се вълнува и на 3 часа като го извеждаме, но и тогава не се изпуска, максимум 3 и половина, четвъртият вече му е много Rolling Eyes На памперс не ходи от много време - ходеше в началото около месец, но един ден реши, че всичко вече се върши само навън и отказа да ги ползва - ако му сложа го ползва да си лежи на него.
Но сега като се замисля, той през деня май пие много вода - чета, че 40-70мл на кг било нормата, така ли е? Той се налива с доста повече, от лакомия - понеже постоянно е гладен и като му е празна купичката с храна се мести на тази с водата, да не се мине. Няма как да го ограничавам с водата, все пак е само на суха храна. Изследвания разни правихме скоро, всичко си му е в норма, не изглежда да има причина за прекален прием на вода. Обаче тая работа не я виждам - трябва да започва вече да издържа повече, така кога ще стигнем до две разходки дневно... Confused

Завиждам за мързеливите чау-та, моят умора няма.

Завиждам и на ivivkata за мъжа, дето сам разхожда кучето - ММ не спира да мрънка за тия разходки. А според мен няма особена причина да си гризе леглото, едва ли иска нещо да ви каже, просто така й харесва и ако й позволявате, ще си го гризе докато й е кеф. Иначе три години не ми изглеждат чак без надежда - както писах, предното ми куче и над 10-годишен попиваше команди като гъба. Щом има респект поне към единия от вас, с повече упоритост, и ако не сте меки Марии като ММ Laughing, може и да успеете да я превъзпитате.

# 67
  • Мнения: 1 786
То това със стискането май си е индивидуално и май мъжките по-трудно стискат . Моята предишната душица никога не е излизала повече от 2-3 пъти на ден и то даже като се разболя и по един път само излизаше и никога не е искала да прави каквото и да било у нас . Дори последния ден, когато не можеше да върви се опита да се дотътри до терасата , за да се изпишка , толкова умно и добро кученце беше  Heart Eyes
А пък Чарли обича да излиза по 4-5 пъти, само да има някой и нас да му обръща внимание , то се почва едно лаене, едно ходене до вратата , едно въздишане и като му сложа каишката и му кажа да чака там, може да седи с часове , даже заспива . Голяма скица е той  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 386
Аууу, 4-5 Shocked Не може, обещала съм на ММ, че ще станат 2, ако не станат сигурно ще забегне зад граница Laughing
Нашият кавалерчо Инди е свикнал само на 2, и предишният беше така. А имахме съседи с доберманка, която изкарваха сигурно по 10 пъти, вкл. и през нощта ги будеше - не съм питала имала ли е проблем, но май по-скоро така я бяха свикнали Rolling Eyes

Като споменах маминия Инди, да данакоплатя и с него (малко стари снимки, но си е същия) Heart Eyes:
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/7 … 3_533248124_o.jpg
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/1277277_5 … 1_577991881_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/t31.0-8/1 … 64_54485452_o.jpg

Последна редакция: сб, 21 мар 2015, 13:08 от Marzi Pan

# 69
  • Мнения: 1 368
При нас определено респектът е към ММ – той разхожда повече, командва и възпитава. Аз също възпитавам, но повече си играя и я глезя и затова при мен всичко е на игра и не ми се получават нещата. Нашата, въпреки че е вече на 3 г., усвоява веднага и много бързо, просто мен не ме взема насериозно. Имам чувството, че ме мисли за друго куче. Много ми е смешна например като има сипана храна и ММ се приближи нищо не се променя, но когато аз се приближа, започва да яде бързо-бързо. Имам чувството, че си мисли, че сме себеподобни и ще й изям храната  Joy

# 70
  • Мнения: 68
Здравейте глутницата Hug
имахме някакви ограничения в офиса и неможех да пиша, но излъгах защитата  Twisted Evil
Връщам се да ви чета и после ще кача малко данък   bouquet

# 71
  • Мнения: 1 786
Marzi Pan , страхотен този Инди  Heart Eyes . Той нашия това с разходките го прави само ако е хубаво времето, ако вали дъжд и да го викам се прави на глух  Laughing

# 72
  • Мнения: X
Хайде, чакаме снимки, че се губите с Шпицко  в последно време.

# 73
  • Мнения: 636
Тоя Инди много хубав . Искам да му намачкам ушите   Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 8 962
Страхотни снимки!
Матейчо и Ати са много мила картинка!
А двете чау-чау приличат на лъвове.

Марципан, спокойно, с времето нещата се променят и започват да стискат повече.  Peace ние бяхме по същия начин. Даже след работа един се качваше да вземе Бела, а другите чакахме в колата. Защото след дълго стискане, тя като ни видеше накуп и от радост се напикаваше. Сега вече не - прибираме се всички и спокойно се приготвяме за разходка. За сутрешните разходки също вече не бързаме толкова. Тя ни изчаква да се разсъним.

И аз съм обещала на ММ две разходки, но на тоя етап сме на 4.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт