Как може да се стимулира растежът на косата при децата?

  • 20 777
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 665
Зехтин.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 517
A_vagabоnd, децата си говорят много неща, но не всички са изпълними. Например щерка ми постоянно говори, че като порасне ще се боядиса руса, това обаче не значи, че ще я боядисам руса сега или че е голямо страдание, че няма да я изруся точно на момента.
Не всички желания на децата са изпълними и това е съвсем в реда на нормалното - като стане по-голяма ще има други желания, не е трагедия, че няма да станат сега и на момента или изобщо никога. Знам, че за нас като майки е трудно да го възприемем, но пък и ние не сме феите с пръчиците  Wink.

Аз на твое място не бих бързала за прическите, че моето както искаше прически като нямаше коса, сега успявам да направя нещо с косата й веднъж на високосна година - само ако има празненство, в останалото време не ми дава да се докосна до косата й  Laughing.

# 17
  • Мнения: 444
Не мисля, че можеш да й помогнеш с външна намеса Simple Smile Природата ще си свърши работата Simple Smile Нормално е вече да се сравнява с другите деца и разбирам , че искаш да й помогнеш да се чувства по-добре, но ще трябва да потърпи. Моята дъщеря на година оплешивя- викахме й Горбачов  Mr. Green Сега е с буйна къдрава коса, но за съжаление с доста тънък косъм,  предполагам  че с времето ще стане по-жилава.В момента е на 3 годинки. И тя казва, че иска дълга коса (всъщност тя й стига поти до кръста като е мокра, но понеже е къдрава изглежда много къса) ама ще трябва да почака Simple Smile

# 18
  • Мнения: 600
Здравей,напълно те разбирам.Дъщеря ми е на 6 год. косата й стига до нивото под ушите,много бавно и расте(нейните наборки имат дълги коси до кръста).Няколко пъти съм я водила на фризьор да и вземат връхчетата и когато я види,винаги ми  казва ,че е"бомба с закъснител".И аз и баща й сме гъсти коси,но като се замисля и моята растеше бавно,нищо не съм и слагала като стимуланти за растеж остава чакането.Но и за детето не е приятно,многократно ме е питала кога ще и поразне косата,че иска да и оплета косата,сравнява с другите момичета,затова те разбирам.

# 19
  • Мнения: 723
Да, и на мойто е къдрава и затова изглежда по-късичка. Засега няма да правя нищо в такъв случай...явно наистина си е въпрос на търпение и не е нещо, което може да се повлияе.
Благодаря на всички за съветите!   bouquet  Поне да знам, че съм пробвала

# 20
  • Мнения: 5 259
Има само едно смислено мнение по тази тема и то е на Трещерица.

Намазваш със зехтин или бадемово масло, слагаш шапка за баня и кърпа и стои така поне два часа. Аз често съм я оставяла и за цяла нощ.
Можеш да го правиш веднъж в седмицата и след няколко месеца ще видиш ефект.

Колко щуротии прочетох тук  ooooh! Да се обърнела към психиатър майката, защото гледала завистливо опашките на другите деца! Защо всеки път, когато някой попита за съвет, някой друг трябва да дойде и да даде воля на комплексите си? Ако нямате какво да отговорите на поставения въпрос, подминете го.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 765
A_vagabоnd, моята дъщеря също беше с много къдрава коса и ѝ растеше бавно.
Няколко пъти получавах съвети да съм я обръснела. Не го направих.
На 3 косата ѝ е била с дължина малко под ушите.
След това реши сама да се подстриже. И след минаването през фризьора не останаха никакви къдрици. След това косата ѝ започна да расте нормално.

Сега е с коса до кръста и не дава да се подстригва.

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Всяка коса расте с различни темпове - и при децата, и при възрастните. И моята дъщеря на тази възраст беше с рехава косица, на 5 год. вече беше плътна и дълга до раменете, сега - на 8 год. е почти до кръста. Търпение Simple Smile

# 23
  • Мнения: 12 665
Колко щуротии прочетох тук  ooooh! Да се обърнела към психиатър майката, защото гледала завистливо опашките на другите деца! Защо всеки път, когато някой попита за съвет, някой друг трябва да дойде и да даде воля на комплексите си? Ако нямате какво да отговорите на поставения въпрос, подминете го.

Явно авторката е търсела точно този тип съвети.

# 24
  • Мнения: 710
A_vagabоnd, не се притеснявай и моята дъщеричка е на 3 г. с рядка и бавно растяща коса. На мен и на баща и са гъсти. Не съм правила нищо по въпроса, а и нямам намерение. Миналата седмица я заведох на фризьор, за да и намали бретона и да обере връхчетата, а тя направо я подстрига късо. В първия момент се ядосах, но пък сега си мисля, че и е добре. Ще порасте, все пак е коса.  Grinning
За гъстотата мисля, че най-късно в пубертета ще се сгъсти. Моята беше така затова и не се притеснявам.

# 25
  • Мнения: 33
Здравейте,

влизам с това питане, защото вече съм се отчаяла. Дъщеря ми е на 3 годинки и косата й расте страшно бавно (на всичкото отгоре е и рехава и тънка - като перушинка). Аз съм с много гъста коса и все очаквам и нейната да се сгъсти, защото всякакви баби и лели ми обясняват как до към 3-4 години ще й тръгне по-плътна коса, но това не се случва засега.
За гъстотата ми е ясно, че е до ген и или ще стане или не, но растежа мисля, че може да се повлияе.
Та въпросът ми е кои от нещата, които се ползват от възрастни са безвредни за деца и биха ми били от полза? Знам, че тривитаминолът много помага за ускоряване на растежа, но не знам доколко е безвреден.
Имаше и на Икаров някакви масла за стимулиране на растеж, както и мазила с биотин (така се казваше ако не се лъжа), но за нито едно от тези не знам дали могат да се ползват и при деца. Ако някой има опит с това, ще ми е интересно да го чуя.

Благодаря!   bouquet
Дъщеря ми беше полуплешива на 4г. след което започнах да й давам МУЛТИВИТАМОЛ НА ДР.ТАЙС не зная дали от него но косата се промени коренно, сега няма нищо общо мога да ти пусна снимки на лс при желание   bouquet

# 26
  • Мнения: 6 214
A_vagabоnd, децата си говорят много неща, но не всички са изпълними. Например щерка ми постоянно говори, че като порасне ще се боядиса руса, това обаче не значи, че ще я боядисам руса сега или че е голямо страдание, че няма да я изруся точно на момента.

Много точно сравнение.   bouquet
Моята ще кара кола без покрив.  Grinning

# 27
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Моята дъщеря също е на 3+, косата й е мааааааалко под раменете, но толкова рехаво - перушинеста, че при всяко ставане от леглото все едно през цялото време не е спала, а е плела гнездо...
Един ден беше много разстроена, че приятелките й в градината имат големи коси , а тя няма. Обясних й, че  нейната коса също ще порасне, че е красива и без "голяма коса" и че дори на нейната може да прави различни прически.  Peace
Купих й един пакет ластички и като се започна... редовно има по над 5 ластика в косата, която уж я няма. Сама си прави "прически", явно това й е липсвало, шаренията в косата... определено след това не е показвала да страда, за това, че косата й е къса. От време на време само подпитва дали е пораснала още малко  Mr. Green
Не бих я мазала с каквото и да било, за да стимулирам растежа, въпреки, че ми е минавало на ум. Моята коса се сгъсти едва , когато станах на 20  Mr. Green

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
споко хора, вече доста са го казали и преди мен, но и моята щерка е такава - коса почна да й расте наскоро (сега е на 4) и все още е перушинеста, ужасно тънка, то и моята де, а баща й има даже проблем (алопеция) и няма коса изобщо. Така, че мога и сериозно да се притесня, но не го правя.

днес беше поредният път, в който бебе до нас имаше плитки до кръста, а ние...перушина. Еми...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 318
Има само едно смислено мнение по тази тема и то е на Трещерица.

Намазваш със зехтин или бадемово масло, слагаш шапка за баня и кърпа и стои така поне два часа. Аз често съм я оставяла и за цяла нощ.
Можеш да го правиш веднъж в седмицата и след няколко месеца ще видиш ефект.

Колко щуротии прочетох тук  ooooh! Да се обърнела към психиатър майката, защото гледала завистливо опашките на другите деца! Защо всеки път, когато някой попита за съвет, някой друг трябва да дойде и да даде воля на комплексите си? Ако нямате какво да отговорите на поставения въпрос, подминете го.

Това все едно аз съм го писала. Аман от луди. Stop

Общи условия

Активация на акаунт