Как може да се стимулира растежът на косата при децата?

  • 20 778
  • 39
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 952
Не виждам място за притеснение, поне доколкото е обяснено от авторката на темата.

Косите на хората растат с различна бързина.
И на двете ми дъщери косите растат бавно. Както и моята собствена. Но това не ни пречи да имаме сравнително дълги коси - е, не чак до кръста. Просто се подстригваме по-рядко.  Peace Ползваме балсами и други мазила против цъфтене.

Моята фризьорка ми каза, че не е вярно твърдението, че като се подстригва по-често косата расте по-бързо. Каза, че си е до ген.

 A_vagabоnd , сега прочетох, че на детенцето ти косичката е къдрава. Е, в такъв случай пък хич нямаш място за притеснение.  Peace Чупливите косички винаги изглеждат по-къси и по-бавно придобиват дължина. Ползвате ли диадеми? Разнообразяват чудесно прическата, а не е нужно косата да е дълга.  Peace

# 31
  • Мнения: 5 259
Моята фризьорка ми каза, че не е вярно твърдението, че като се подстригва по-често косата расте по-бързо. Каза, че си е до ген.
Да, това е голяма заблуда. Подстигването е единствено за да предотврати цъфтенето. Но не ускорява растежа.

# 32
  • Мнения: 31
Хининовата вода ускорява растежа и сгъстява, но аз лично съм ползвала когато съм била тийнейджърка и не съм убедена, че е подходяща за малко дете. Още повече не знам тази, която сега е на пазара до колко е истинска и без излишни химикали. За копривата знам, че също ускорява и сгъстява растежа, но пък потъмнява цвета на косата. И последното нещо, за което се сещам е лук. Не съм пробвала, но съм чувала от познати, че има много добър резултат. Има разни рецепти за маски, но мисля, че може и само с отварата от сварен лук да се залее косата след баня (не знам колко често се прави). Все пак и моето мнение е, че не трябва да се насилват тези процеси при малките деца. Добре е да се научат, че всичко си идва с времето Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 9 551
Не можах да изчета всички коментари, но от това, което прочетох, недоумявам защо има отговори, изпълнени с толкова много негативизъм. Жената задава въпрос. Може да не сте съгласни, че това, което я притеснява е проблем, но не е нужно да я нападате. Изразете си мнението без нападки - не смятам, че е толкова трудно.  Wink

Познавам детенце, което също като дъщеричката на авторката на темата на 3 г нямаше дълга коса и гледайки от други дечица, посягаше към шноли и ластици, изразявайки желанието си да му сложат и на него. На 5 г вече имаше дълга и гъста коса.
На моята щерка също не й е особено дълга косата отзад, дори не допира раменете, но е още на 1г и 6м и това не я впечатлява. Дори отрязахме бретона, защото не търпи кукуригуто.

# 34
  • Мнения: 225
Ужас!Защо наистина са тези нападки и пращане на психиатър?Жената само е попитала.Все пак всеки човек има различни притеснения за дадени неща.

A_vagabond,може като се заседи да гледа телевизия да я решиш с четка.Нещо като масаж,който стимулира.Много помага!

Иначе познавам едно момиче на 3г. с такава коса,но един родителите вземаше наркотици и винаги съм си мислила,че това е причината детето да така.Ама...може и да не съм права.

# 35
  • Мнения: 12 665
Иначе познавам едно момиче на 3г. с такава коса,но един родителите вземаше наркотици и винаги съм си мислила,че това е причината детето да така.Ама...може и да не съм права.

Е ти па се изказА.

# 36
  • Мнения: 225
Оххх не знам..ама наистина си мисля понякога,че наркотиците са оказали влияние на растежа и развитието на детето.И все пак..дано греша,да newsm78 newsm78

# 37
  • Мнения: 34
Подстрижи детето колкото се мойе по-късо и го остави на мира.Още е много малка за да я цвакотиш с какво ли не.Като порасне косата ще и се оправи.

# 38
  • Мнения: 15
Доста години по-късно, но моята сега е почти на три и напълно Ви разбирам. Ние сега сме на тема Елза и все ме моли да ѝ направя голяма плитка, обаче косата ѝ е до раменете, не е много гъста и е на етажи. Всеки път така се разочарова като ѝ кажа, че още не може да ѝ направим. За малките дечица това са най-големите проблеми, с които се сблъскват и си е напълно нормално да искаш да помогнеш на детето си дори да е за глупост в очите на другите.
Дано на вашата принцеса да ѝ се е сбъднало желанието 😊💖

# 39
  • Мнения: 10 423
Не знам дали има общо подстригването на косата. По-скоро е до ген. И двете ми деца се родиха плешиви. На годината имаха перушина малко... На 3г имаха гъста къдрава коса до раменете.
Синът ми го подстригах за първи път на 4г.. Дъщеря ми на 6 и то с 2 пръста буквално. Не ми дава да я режа. От тогава се реше и сплита сама. Косата й е под дупето. Балсами и маски не ползва.
Като реши един ден ще я подстриже. Ако иска, когато иска...
Та не съм мазала с нищо, не съм подстригвала. Косите са си техни.
И моята беше така. Ама след 40 почна да оредява 😁 с квото и да мажа 😜

Общи условия

Активация на акаунт