Да отслабнем заедно!

  • 52 124
  • 755
  •   5
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 711
Изключително важно е и от какво са калориите Peace Съотношението Б:М:В е решаващо за това дали ще се сваля или ще се качва, според мен.
Какво трябва да е съотношението? Бях гледала според разделното хранене, но не помня какво беше  Embarassed

# 46
  • Мнения: 261
[size=10pt]Здравейте на всички "колежки " и бъдещи слаби мадами.Е да се  запиша и аз в групичката.Мерките ми са височина 164см. и 75кг. -цел 10кг. надолу .Храненето ми е -ограничение на въглехидрати.никакво пържено и много движение.Времето е вече топло и е чудесно за колоездене-смятам на това да наблегна.За мене лично е много стимулиращо да споделяме в тази тема кой как е постигнал успех с килограмите.как е излъгал организма когато е достигнал някакъв застой и евентуално някоя нова рецепта за диетична засищаща храна.

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 12:16 от qvili

# 47
  • Мнения: 5 508
При всеки е различно и зависи от желаните резултати, килограмите в момента, диетата и т.н.
По принцип има формули, чрез които се изчислява по колко грама Б:М:В са необходими на човек на ден.
Във всеки случай едно е сигурно - белтъците спомагат за свалянето на килцата и точно за това в почти всяка диета се набляга на тях. Чела съм, че нормалния прием е около 3-4 гр. за килограм телесно тегло при хора, целящи сваляне.
Аз лично към момента се стремя да свикна с драстично по-малко въглехидрати, защото съм пристрастена към тях  Mr. Green Броя калории (оф, да живеят приложенията за смартфони!) и за сега се справям добре, но и целта ми не е малка - 15кг Simple Smile

# 48
  • Мнения: 261

 Само се моля да издържа днес, че съм се ограничила с дневен прием само на 500 калории  Close и откачам  при мисълта за друга храна  -aashgui-много са малко тези калории за цял ден-организма ти минава в режим на глад и каквото му подадеш го трупа в маса а не го изгаря .Това е моето мнение от мой опит.Преди 3 г. експерементирах върху себе си- в такива дни на глад освен че се чувствах нервна и ми прималяваше -на следващият ден прегрешавах с много храна.Съответно качвах вместо да свалям.

# 49
  • Мнения: 5 508
Tочно така! Няма да се предаваме!!!  #2gunfire
 Само се моля да издържа днес, че съм се ограничила с дневен прием само на 500 калории  Close и откачам  при мисълта за друга храна  Crazy
Ооо това не го бях видяла ... С подобно хранене сваляне няма да има, бъди сигурна. Или дори да свалиш нещо то ще е само през първата седмица, след което ще зациклиш, а в последствие организма ще започне и да складира ... "Бързата работа - срам за майстора!" След края на тази ти "диета" ще получиш гарантиран йо-йо ефект  Crossing Arms Да не говорим, че може и цикъла ти да спре, може и други проблеми да се появят ...

# 50
  • Мнения: 4 711
Г-ца Зизу, аз тук си мъча едни плаващи 2-3 килограма, но и на мен сладкото ми е слабо място и след него си качвам по килце отгоре  Joy. И аз съм увеличила приема на протеини в дългосрочен план, но знам, че не е хубаво и дълго време без въглехидрати. Пък въглехидратни не са само вафлите и подобно неща, нали така  bowuu

# 51
  • Мнения: 5 508
Аз сладко не обичам и ям през някой друг месец и то в периода на ПМС. За сметка на това си харесвам хляба и гадната Кока-Кола Mr. Green като второто съм го ограничила до не повече от литър на месец (при все, че до скоро пиех по 2л. на ден, заради което и почти не се хранех - не изпитвах глад).
И никой не говори за цялостното изключване на въглехидратите от менюто Naughty Просто трябва да не прекаляваме с тях Simple Smile

# 52
  • Мнения: 4 711
Мисълта ми беше да се приемат въглехидрати под формата на боб, грах, леща. Хем е манджа, полезно за стомаха, хем не се лишаваме от тях. Ех, на теория колко е лесно Simple Smile

Зизу, и аз преди 13 години преборих колата. Изобщо газираното. Сега не мога вече да го пия. Даже не помня кога последно пих кола. Следващата стъпка бяха т.нар. натурални сокове и студен чай, че така поемаме много калории, без дори да си дадем сметка за това. И то какво ми остана? Едната вода, чайчета и кафе  hahaha. А много ти завиждам, че не обичаш сладко.

# 53
  • Мнения: 5 508
Кафе и студен чай не пия, а натуралните сокове са не повече от веднъж в месеца по чаша Mr. Green Газираното почти го изключих с малки прегрешения от по чаша бира (че то и друг алкохол не пия, а на заведение не върви да се наливам с вода Mr. Green) или малко кола. Ма пуст хляб ... Поне не ям бял Grinning
Ама аз по принцип съм и много злояда ... Ако тръгна да изброявам, какво не ям ще стане утре докато приключа  Embarassed
Поне с приема на вода нямам проблем - 3л. на ден връзвам без да се наливам Peace

# 54
  • Мнения: 47
Какъв прекрасен ден, а дами?  Heart Eyes  Засега свалих един килограм, но докато го сваляяяяяяяяяяяя имах чувството, че не един ден минава, ами 100 наведнъж. Смятам да редувам два дни на 500 калории и два на 1000 ( в краен случай 1200), пък да видим какво ще става.  #Crazy

Лошото при мен е, че близките ми изобщо не ми помагат и не ме разбират, сякаш не съм им говорила колко ми е важно да отслабна  Cry Непрекъснато ще се натъкна на някаква храна и за да мине чувството на глад (което май е само в главата ми) си повтарям като откачена с ръка на сърцето (буквално) " All is well, all is well!"  Grinning

Защо става така, че гласчето в главата ми, което моли за храна не млъква???  Sad

# 55
  • Мнения: 47
Мисълта ми беше да се приемат въглехидрати под формата на боб, грах, леща. Хем е манджа, полезно за стомаха, хем не се лишаваме от тях. Ех, на теория колко е лесно

Така няма ли да се подуем, а подуването не пречи ли на отслабването?  newsm78 Или съм в грешка с информацията  Grinning ??
Някъде бях чела, че елдата помага при отслабване, но не съм опитвала.  А вие?

# 56
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Записвам се и аз, дано да имаме успех всички!

# 57
  • Мнения: 5 508
Защо става така, че гласчето в главата ми, което моли за храна не млъква???  Sad
Защото режима ти е крайно нездравословен и освен проблеми с него едва ли можеш да си докараш нещо хубаво като желана фигура.
Би ли споделила едно твое дневно меню за да видим от какво точно си набавяш тези калории?
А този килограм за колко време го свали и колко точно имаш да сваляш до заветната цел?
Между другото гаранция ти давам, че си свалила само и единствено задържана вода и евентуално няколко грама мазнини, което на практика е безсмислено ...

# 58
  • Мнения: 261
Мисълта ми беше да се приемат въглехидрати под формата на боб, грах, леща. Хем е манджа, полезно за стомаха, хем не се лишаваме от тях. Ех, на теория колко е лесно

Така няма ли да се подуем, а подуването не пречи ли на отслабването?  newsm78 Или съм в грешка с информацията  Grinning ??
Някъде бях чела, че елдата помага при отслабване, но не съм опитвала.  А вие?

Момичета я дайте по-сериозно ако искаме да свалим досадните кг. от нас-аз се подувам от бобови храни .но това не означава че ще лишавам организма си от тях-1-2 пъти  седмично е добре да ги хапваме-напр. грах яхния.боб яхния или боб чорба или леща без запръжки и сгъстители като брашно.

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 15:39 от qvili

# 59
  • Мнения: 261
Аз също така когато ям прясно зеле на салата стомаха ми се подува много а е имало случай и да ме наболява но го ям често когато му е сезонаІесентаІ защото има много полезни фибри и действа добре на перисталтиката на червата-изчиства и измита  като  с метла всякакви затлачвания там.
п.с.пиенето на вода ме затруднява днес  едва на 1л. съм поне още 1л. да изпия-има време до 19ч.
п.с.на обяд хапнах домати с ориз яхнийка довечера 1 кис.мляко и още нещо да не ми пристърже към 22часа че съм на работа и да не прегрешавам по нощите да хлопам хладилника. Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 15:46 от qvili

Общи условия

Активация на акаунт