Отново за кърменето на обществени места

  • 70 687
  • 2 396
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В доброто старо време ни учеха, че е добре да замиеш цица, преди бебето да я засмуче.

# 16
  • Мнения: 722
И от какво да е миеш, от предното кърмене преди половин час ли? Даже на едното кремче за зърна пишеше - без отмиване. Шишето с биберон, ръгнато в количката, е сигурно по-чисто?

# 17
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Мога да кажа само едно- много жалко за държавата и народа, в които пушенето на обществени места има повече привърженици от кърменето на публични места.  Cry

Подкрепям с две ръце.
Не виждам нищо лошо в кърменето на обществени места. Точно заради такива коментари много от момичетата се отказват от кърменето или се затварят вкъщи с детето, дори и в хубаво време. Не е нужно да се прави демонстративно, има много начини за прикриване.

А защо всъщност хората се възмущават на виждаща се гърда на кърмеща майка детето си, а онези с изрязани потници, чиито гърди също са 90% навън не правят лошо впечатление?

# 18
  • Мнения: 1 630
В доброто старо време ни учеха, че е добре да замиеш цица, преди бебето да я засмуче.
Била съм с малката навън от 9 до 19 часа, НАВЪН, по градинки и т.н., по молове- само като вали. Та къде да се измия, когато съм навън? Малката пищи гладна.....какво правим? Да не говорим, че кърмата е и антисептична. Слава Богу, малката не е карала никакви инфекции от евентуално някакви замърсявания.  Blush

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Кърмила съм на поискване и ми се е случвало това да се случи на вън,но дискретно.
Забелязвам,че кърменето се е превърнало в някаква мода,някаква демонстрация.
На скоро бях свидетел на жена разхождаща се в магазин,детето си сучеше,а тя разглеждаше по рафтовете.А пък магазина  беше  за дрелки и ъглошлайфи.Едва ли и е било чак толкова интересно,та не е изчакала мъжа си в колата докато нахрани бебето.Тя просто искаше да изкрещи на света "вижте ме,аз кърмя".Еми хубаво.
Но пък чак да тръгна да се прехласвам,че видиш ли и се видят циците,много важно и такива псевдоморалисти ме дразнят.

# 20
  • Мнения: 1 384
До колкото разбрах за случая, на жената не и е забранено. Помолена е да е дискретно в отреденото за целта помещение. Явно някой е ходил да се оплаква, изпратили са охраната и те са помолили жената да се премести. Или греша?

# 21
  • Мнения: 4 270
Не съм против кърменето на обществени места! Има ситуации, в които няма друг начин, но нека да е прикрито, за да не ставаме всички ние свидетели на случващото се! Обаче се чудя как стои въпросът с изцеждането и носене на храна в шише? Едва ли някоя майка би се впуснала в разточителна няколкочасова разходка, нека си има шише за всеки случай! Питам защото допускам, че ако бебето го нахраниш с шише, после може да откаже да суче. Може би с малко повече съобразителност ще се редуцират и драмите от този род.

# 22
  • Мнения: 46 535
...Едва ли и е било чак толкова интересно,та не е изчакала мъжа си в колата докато нахрани бебето.Тя просто искаше да изкрещи на света "вижте ме,аз кърмя".Еми хубаво.
Но пък чак да тръгна да се прехласвам,че видиш ли и се видят циците,много важно и такива псевдоморалисти ме дразнят.

Не мисля. Просто детето е огладняло тогава.
А относно интересите на хората - не мисля, че ние ги определяме, може точно на нея да й трябва нещо от въпросния магазин. Не виждам причина да тича обратно до колата.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 077
В интерес на истината в периода на кърмене поне аз не възприемах гърдите си изобщо като сексуален обект, а единствено и само като яденето на бебето. Т.е. имала съм случаи, в които не съм се усещала (примерно на един плаж) и мъжът ми е бил този, който ми е правел забележка. Забелязах, че и на една приятелка мъжът й също се притесняваше тя да кърми - беше в заведение на открито и никой освен нас нямаше да знае какво прави, но я прати в колата. Така че не е като само жените да "злобеят", мъжете също се притесняват и сигурно има причина - асоциацията, която изниква в тяхното съзнание гледайки кърмеща жена кой знае каква е, може да не е само хранителна Simple Smile Със сигурност е разсейваща.

# 24
  • Мнения: 47 996
Всичко зависи от културата на една кърмеща жена.
Може да е дискретна и мила гледка, а може да е неприятна и предизвикваща негодувание, а защо не и отвращение...




Абсолютно съм съгласна...и важи за повечето неща в живота като цяло...

# 25
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Преди малко прочетох за случая и подкрепям завеждането на иск срещу мола и магазина, още повече че се говори за символична сума, която впоследствие да бъде вложена в кампания за популяризиране на кърменето на обществени места.

Моята лична история в контекста - макар че живея в Русе, за година и девет месеца веднъж и аз кърмих в столичен мол. Никой не ми е правил зебележка, в конкретния час нямаше и много посетители. Дори и някой да ми беше казал нещо, нямаше да си тръгна преди бебчето ми да се нахрани. Peace

# 26
  • Мнения: 3 371
.......на жената не и е забранено. Помолена е да отиде дискретно в отреденото за целта помещение.

Има място в мола , отредено точно за тази цел. Напълно неоснователни са и жалбите на въпросната майка, както и на всички останали, правещи останалите посетители на каквото и да е място/мол, заведение, т.н./, нежелани свиделите на акта на кърмене, дори и дискретен/ по техните представи/. Майка съм, виждала съм бебе  Wink. Това не ми пречи да ми е неприятно да споделям подобни гледки. Не се умилявам от гледката на кърмещо се бебе.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 275
Защо никой не ми отговори на въпроса колко натрапчиво е кърмила майката? Аз за толкова време съм виждала само една жена в парка да си извади по-явно гърдата. А, и на плажа. С общ кърмачески стаж от 3 години съм, кърмила съм навън, когато се е налагало и освен на плажа, никъде другъде не са ми видели и сантиметър от гърдата.

Приемливо е да се разхождат жени и мъже с толкова плитки дънки, че като седнат целият им задник е навън, мъже да пикаят където им падне, да се люпят семки навсякъде и да се плюе на земята, да се израчват, да пушат навсякъде, но кърменето е ужас - невъзпитано и демонстративно. Папа подкрепи кърменето в църква, но в нашата европейска държава не е вулгарно, повече от всички чалга-изглеждащи субекти по улиците и моловете. Май е най-добре в моловете да има фейсконтрол - никакви майки, които може да кърмят, никакви зле облечени субекти.

Стаи за кърмене не съм виждала, само за повиване, повечето са с неприемлива хигиена. Ползвала съм само тази в Икеа.

# 28
  • Мнения: 46 535
Ама те могат да направят и стаи за пиене на вода. Ок, който иска да ходи да пие, но няма как да го задължат. Кърменето на обществено място не е забранено. Забранено е неприличното поведение. Ако не се вижда нищо, не могат да ги пипнат.

# 29
  • Мнения: 1 630
Не във всички молове има такива стаи...

Общи условия

Активация на акаунт