МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 59-та ТЕМА

  • 82 703
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 80
Ние скоро си купихме Горение и прави хубав хляб,но всички риципти са със суха мая.Веднъж сложих съвсем малко мая от кубче и залепна за капака.Има и неточности в рецептите.Но все пак сме я купили и я използвам.

# 31
  • Мнения: 3 410
Кикси, абстрахирай се от рецептите в книжката - тук във форума има прекрасни рецепти на Ердинч, Гелева, Полин, Дядо Хаджия и други момичета и момчета. Харесай си някои от техните рецепти и действай смело Peace

# 32
  • Варна
  • Мнения: 241
Записвам се в новата тема! Бонго, благодаря   bouquet
Вчера правих за първи път хляб с брашно от лимец, но не само лимец. Сложих овесени трици, мащерка и шарена сол. Стана божествен Simple Smile
Може ли рецептата  Praynig Вчера не си купих брашно от лимец, защото не зная как се прави такъв хляб.

milittana , точна рецепта не мога да дам. Ще кажа приблизително: 320 мл айрян, 120 гр брашно от лимец, 200 гр грахам, 100 гр бяло брашно, 3 с.л овесени трици, 2 с.л олио, 1 с.л захар, 1 1/2 ч.л сол, 1 с.л лимонов сок, 1 1/2 ч.л френска мая. Програма "Пълнозърнест хляб" и гледах тестото, наложи се да добавя малко брашно.

Здравейте,
Погледнах в блога Ви, но не открих инфо и преди да пусна отделна тема, ще питам все пак тук.

От къде бих могла да си купя зърно, за да си смеля сама брашно. В агро борсите открих само с тонове, а на мен ми трябват за домашни нужди, най-много до няколко кг ръж, пшеница, лимец. И овес, защото машинката  има опция да ми мели и овесени ядки.

благодаря предварително!  bouquet


Тук има ЛИМЕЦ

А тук ЛИМЕЦ И РЪЖ

# 33
  • Мнения: 1 231
Днес опекох първото хлебче на програма 2 - пуФкаФФренски  Laughing Много се изду и леко залепна за капака, обаче май повечко мая сложих... Пакетчето беше 11 гр., а в рецептата пишеше 7. Не я сложих всичката, обаче нямаше как да ги премеря тези 7 гр. В другата тема някъде видях, че трябва да се сложат 2 гр.  newsm78

# 34
  • Мнения: 1 721
Записвам се и аз тук, тази събота мисля да открия сезона на козунаците. Simple Smile

Кати, ще споделиш ли подробности, моля  Praynig
Резултатите или рецептата?
Миналата година напипах читава технология, но всичко се изяде бързо, та сега мисля да почна отрано. Simple Smile

и двете Simple Smile

След малко пускам едно хлебче, това вместо запис.  Peace

И за тази "експресна програма".......  Crazy Трябва да сте супер оптимисти, за да решите, че за 2 часа в това хладно време /лятото е възможно/ да се замеси, втаса и изпече хубаво, бухнало хлебчеCrazy


Тъй като нямам упътване на машината, вместо да направя тесто за пица, съм пуснала да се прави такъв бърз хляб (преди около 2 седмици, не отопляваме кухнята, около 19-20 градуса е) - ами стана много вкусен, само го допичах още 10 минути

така като гледам доста народ допускат основна грешка - оставят тестото да увеличи повече от 2 пъти обема си. доверяват се на машината и мислят ,че тя може да прецени кога едно тесто е готово и кога не. аз бих си следил втасването и щом тестото е готово бих го пуснал директно на печене ,без да ме интересуват колко минути за втасване са останали по програма

Бонго, понеже (за пореден път да си кажа) нямам упътване, може ли да ме светнеш как става това - вече съм наясно, че машините действат по сходен начин, така че с насоки съм сигурна, че ще се получи и с моята.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 265
Благодаря за новата тема!

Благодарение на вас горе -долу всички видове хляб вече правя добре.
Идва Великден, кажете - прави ли някой козунак в машината, нямам предвид само тесто, а и да опече козунака?

Дайте рецепта, съвети, моля! Praynig Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 2 923
Благодаря за новата тема!

Благодарение на вас горе -долу всички видове хляб вече правя добре.
Идва Великден, кажете - прави ли някой козунак в машината, нямам предвид само тесто, а и да опече козунака?

Дайте рецепта, съвети, моля! Praynig Hug

Хем рецепти, хем съвети, само някой трябва да ги прочете   bouquethttp://forumbabgmama.blogspot.com/search/label/%D0%97%D0%B0%20%D … D0%B8%D1%82%D0%B5

# 37
  • Мнения: 7 779
Днес опекох първото хлебче на програма 2 - пуФкаФФренски  Laughing Много се изду и леко залепна за капака, обаче май повечко мая сложих... Пакетчето беше 11 гр., а в рецептата пишеше 7. Не я сложих всичката, обаче нямаше как да ги премеря тези 7 гр. В другата тема някъде видях, че трябва да се сложат 2 гр.  newsm78
маята е според брашното. поне да беше написала колко гр е и то  Laughing

# 38
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!

Благодарение на вас горе -долу всички видове хляб вече правя добре.
Идва Великден, кажете - прави ли някой козунак в машината, нямам предвид само тесто, а и да опече козунака?

Дайте рецепта, съвети, моля! Praynig Hug
Иди в темата за Лидл там има споделена хубава рецепта за козунак / изпробвана / .
   Ако не я намериш ще ти напиша рецептата и съветите на лични.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 265
Благодаря!
 newsm20

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Здравейте!
Бих искала да попитам дали пресявате брашното, задължително ли е да се пресее, за да стане хубав хлябът в машината?
А относно грамажа на продуктите..вършат ли работа мерителната чашка и лъжичка към съответната хлебопекарна или трябва електронна везна?


# 41
  • Мнения: 7 779
Здравейте!
Бих искала да попитам дали пресявате брашното, задължително ли е да се пресее, за да стане хубав хлябът в машината?
не е задължително. някой пресяват , други не. при пресяване се вкарва допълнително въздух/кислород в брашното. а това е добре за маята.
А относно грамажа на продуктите..вършат ли работа мерителната чашка и лъжичка към съответната хлебопекарна или трябва електронна везна?
вършат работа тези чашки и лъжички. но все пак  може да има корекция най-вече в брашното поради ред причини.  за това е добре първоначално да се наблюдава тестото и ако се наложи да добавяш брашно или течност

# 42
  • Мнения: X
Има брашна,които стоят на бучки -те е добре да се пресеят.
 Хубавото брашно има бялокремав цвят , стои като пудра и не трябва да нагарча на вкус.
 В началото пресявах три пъти брашното .
 В последно време ме налегна мързела и си карам директно от пакета / но аз ползвам брашно ,което харесвам и затова му се доверявам .Кога ли ще пробутат някоя лоша партида Grinning/

# 43
  • Мнения: 2 992

 smile3525 smile3525

Искрено благодаря! Цял ден рових из нета! В биомагазините са едни кожодерски цени! Благодая! Сега ще си ползвам мелничката често. Дано да открия и овес за овесените ядки  Simple Smile

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 680
bongo, Жармен, много благодаря за отговорите!   bouquet Ще го имам предвид, ако реша да си купя хлебопекарна. Все още съм в процес на ориентиране..заслужава ли си, лесно ли се работи с нея, правят ли хубав хляб евтините машини..ей такива подобни въпроси ми се мотат в главата..

Общи условия

Активация на акаунт