На 51 години, сама и отчаяна - моля дайте съвет!

  • 37 999
  • 269
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 133
И аз съм на 52, сама, но се се чувствам отчаяна, а примирена. Разгледах някои сайтове за запознанства - мъжете, подходящи за моята възраст са вече дядовци. Второ не мисля, че някой на тази възраст ще ме хареса. И трето - не мисля, че ще мога да допусна друг партньор чисто физически. Въобще не мога да си представя. Това не значи, че не се чувствам самотна - чувствам се, но няма какво да се направи.

Защо трябва да са по-стари от теб? Тия на 50-55 не стават ли?

# 16
  • Мнения: 3 371
И аз съм на 52, сама, но се се чувствам отчаяна, а примирена. Разгледах някои сайтове за запознанства - мъжете, подходящи за моята възраст са вече дядовци. Второ не мисля, че някой на тази възраст ще ме хареса. И трето - не мисля, че ще мога да допусна друг партньор чисто физически. Въобще не мога да си представя. Това не значи, че не се чувствам самотна - чувствам се, но няма какво да се направи.

Защо трябва да са по-стари от теб? Тия на 50-55 не стават ли?

Защото тези, свободните мъже, на 50-55 се оглеждат за жени до 40 г. А, да, и на 100 такива/50-55 годишни/, един става.
BirdsFlu много хубаво го е обяснила.

Всичките тези предложения за бликащ позитивизъм, танци-манци и екскурзии   Wink  са много идейни , но ако на жената и е свободно съзнанието от  от финансови , психологични и житейски проблеми.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 499
Привет мили дами. Аз съм разведена, с едно дете, вече голямо. Имах сериозна връзка допреди две години, но партньорът ми почина. Оттогава ми е много самотно, чувствам се нещастна и нямам желание да предприема каквото и да е. Моля дайте ми съвет какво да направя, за да срещна своя партньор. Аз съм на 51 години и няма да ставам по-млада. Работя на две работи и съм доста натоварена.
Какъв е вашият опит?

Джулия, ти си малко по-голяма от мен, с някакви си 4 години, затова смея да ти давам съвет.
Трябва да посвалиш малко критериите и да се отвориш към мъжете на нашата възраст - не подценявай никого от тях, независимо колко не ти харесва на пръв поглед - външността не е всичко на този свят. Има сайтове за запознанства, има агенции за запознанства, живей бе, момиче, натрупай самочувствие и ще намериш нов партньор! Излизай на кафе с различни мъже, отслабни с 5 кг., освежи се с малко маски с плодове, кисело мляко и др., смени цветовата гама на косата (поизсветли я) и грима, купувай си редовно цветя и си прави плодови сокове със сокоизтисквачка. Започни да правиш гимнастика вкъщи, за да постигнеш желаните килограми, заедно с диетата. Добре е да посетиш гинеколог и да вземеш мерки против забременяване, че в тази възраст се случват изненади при секс. Не отказвай секс, разбира се с необходимите предпазни средства и внимание към хигиената и не се притеснявай как изглеждаш в неговите очи, вместо това, наслаждавай се.

Пролет е, купи си ново цветно шалче и чифт цветни обувки - не ярки, но цветни.

# 18
  • Мнения: 4 841

 ooooh! По-глупав съвет не мога да си представя, за никоя възраст, и за никоя жена на света... Толкова долнопробно и отчаяно звучи, че дори не мога да осмисля наистина ли го чета, или не... Няма нищо по-жалко от разпищолили се жени, особено ако в предишната част от живота им, подобно поведение им е било неприсъщо.
А тези, които са си били "дашни", обикновено нямат нужда от подобни съвети, защото си им идва отвътре...  :

# 19
  • София
  • Мнения: 5 499

 ooooh! По-глупав съвет не мога да си представя, за никоя възраст, и за никоя жена на света... Толкова долнопробно и отчаяно звучи, че дори не мога да осмисля наистина ли го чета, или не... Няма нищо по-жалко от разпищолили се жени, особено ако в предишната част от живота им, подобно поведение им е било неприсъщо.
А тези, които са си били "дашни", обикновено нямат нужда от подобни съвети, защото си им идва отвътре...  :

Ами като станеш на 51, а мъжът ти е почти на 60 ще разбереш съвета ми. Не и преди това. Проблемът на жените на възраст е, че не се чувстват добре в своята кожа и си имат причини за това. Става ни приятел приглушената светлина и всеки секс е добре дошъл. И не е причината толкова в мъжете, въпреки че и на тях вече не им се прави толкова секс с 50-годишна жена, няма какво да се лъжем, а в собствените ни женски глави. За това мнението ми е, че не трябва да отказва секс, само защото не се чувства комфортно. Напротив - да се разпищоли, защото има нужда от интимност и всякакви предразсъдъци само пречат, а не помагат в тази възраст. Смешно е да се правиш на целомъдрена на 50-годишна възраст. И тъпо и непечелившо по отношение на самочувствие. Все пак, не е казано, че веднага ще се зажениш за този човек, обаче малко секс не би навредил никому. Wink

Последна редакция: вт, 31 мар 2015, 21:58 от Popule

# 20
  • Мнения: 24
Олее, какви ги говорите ,бе хора. Аз на 50 планирам тепърва да  заживея с пълни сили - тъкмо децата ми  ще са пораснали и ще съм свободна.... Ама като ви чета, по-добре  да подготвям завещание май Laughing Я се стегнете, едни от най-красивите жени , които съм виждала са точно около тази възраст, от вас си зависи само колко красотата си ще  изпълните и с живот - с партньор или без него  Hug

Напълно съм съгласна с теб! Определено годините не са това, което бяха преди време. Сега детството е по-дълго, младостта също. И дори и на 50 можеш да бъдеш красива и уверена в себе си жена! Примерите около нас са безброй...

# 21
  • София
  • Мнения: 5 499
Олее, какви ги говорите ,бе хора. Аз на 50 планирам тепърва да  заживея с пълни сили - тъкмо децата ми  ще са пораснали и ще съм свободна.... Ама като ви чета, по-добре  да подготвям завещание май Laughing Я се стегнете, едни от най-красивите жени , които съм виждала са точно около тази възраст, от вас си зависи само колко красотата си ще  изпълните и с живот - с партньор или без него  Hug

Напълно съм съгласна с теб! Определено годините не са това, което бяха преди време. Сега детството е по-дълго, младостта също. И дори и на 50 можеш да бъдеш красива и уверена в себе си жена! Примерите около нас са безброй...

И къде са тези примери? Може би имаш предвид баба ти Мадона...или прабаба ти Тина Търнър и Лили Иванова... Joy Така като ги гледам, въпреки, че са милионерки, не са се скъсали мъже да кръжат около тях...и да ги обичат за нещо повече освен заради парите им. Затова - майната им на предразсъдъците. Човек трябва да се отпусне и да си прави на себе си гот преди всичко.

# 22
  • Мнения: 8 812
Тая тема, по-точно коментарите в нея ми отнесоха главата направо Crazy smile3555 smile3556 И аз съм на 51, имам мъж. Ако бях сама, никога нямаше да допусна някого до себе си. Мъжете на моята възраст изглеждат....антики, пък по-старите....ми направо египетски мумии. Съсредоточи се в детето си,както и в роднините и приятелките. Мъжете са бреме на тази възраст.
П.П. А красива  и уверена можеш да бъдеш и на 60, стига да не живееш в България живот на средностатистическа българка. Като че ли всички цъфтите в центъра на Париж, та пишете глупости, ц ц ц .....Оправдани са тези към 30-те и тези решително над средностатистическото ниво.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 499
Тая тема, по-точно коментарите в нея ми отнесоха главата направо Crazy smile3555 smile3556 И аз съм на 51, имам мъж. Ако бях сама,

Е да, ама не си. То точно това обсъждаме тук, ако човек е сам и колко му тежи самотата. Затова е темата - явно на дамата не й се стои сама. Затова дай съвет как да не е.

И всичките сте странни - да се била съсредоточала върху "детето". Какво, да иде да му свети, като прави секс или пък да му подрежда къщата? И после се чудим що свекървенската тема пълна...то бива, бива човек да няма личен живот, ама някои прекаляват с тази фиксация върху децата.

# 24
  • Мнения: 2 650
"баба ти Мадона, прабаба ти Тина Търнър..."  newsm78 Всъщност аз говорех за жени от обкръжението ми, ама щом се имате за баби на 50, то тогава наистина  сте си такива. Все още мисля, че да се чувстваш  стар и самотен не зависи от физическата възраст, а от съвсем други неща. Ама знам ли какво ще ме отнесе на 50, може пък да реша, че това ми е предела и да се отдам на безразборен секс като за последно   Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 54 502
Това със секса го намирам за нелепо.
Сексът е за млади хора, на тази възраст вече не върви да търсиш мъж с цел секс.
За приятелство - да.  Peace

# 26
  • Мнения: 2 837
Съгласна съм с БърдсФлу. Тежко е на тази възраст да си сам. Обикновено задълженията не са малко, парите недостигат, времето също. Нормално е и самочувствието да не е високо, а и загубата на партньора тежи. Доколкото е възможно, намирай време за дребни удоволствия - приятелки, хоби, разходки. Така ще излезеш постепенно от дупката сама. А  партньорът е добре да  не е самоцел, за да си заслужава и да не ти е в тежест.

# 27
  • Мнения: 4 841
Това със секса го намирам за нелепо.
Сексът е за млади хора, на тази възраст вече не върви да търсиш мъж с цел секс.
За приятелство - да.  Peace


 За секс никога не е късно и нелепо  Naughty . НО - като част от друг тип отношения, основани по-скоро на общи интереси, уважение, приятелство, подкрепа. Имам и положителни примери в тази насока, включително и една двойка, които се събраха съвсем законно съответно той на 65, тя на 62. И бракът им си се консумира на общо основание (не ме питайте откъде знам, но съм сигурна). Изграждането на пълноценни отношения си има своите етапи. И физическото общуване е част от тях, но просто не първа и водеща.

# 28
  • Мнения: 54 502
Ами аз какво казах?
Приятелство, подкрепа, пък ако се получи и секс, идеално.
Но не като първо и основно.

# 29
  • Мнения: 12 473

Всичките тези предложения за бликащ позитивизъм, танци-манци и екскурзии   Wink  са много идейни , но ако на жената и е свободно съзнанието от  от финансови , психологични и житейски проблеми.


Изобщо не съм съгласна.

Именно тези проблеми могат да провокират промяната, от която тя има нужда.
Не да търси оправдание защо "не може", а да намери начин да промени нагласата и себе си.
Тогава ще се получат нещата.
Това важи за всички, не е от възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт