Не издържам повече...

  • 23 148
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз съм напускала заради неизплатена / забавена заплата. Подаваш писмена молба до шефа, че искаш да те освободи по чл. еди кой си от КТ от еди коя си дата (без предизвестие). Хубаво е шефката ти или служителя от личен състав, ако има такъв да ти се подпише на едно копие, че я е получила. До последния работен ден е длъжна да ти оформи трудовата книжка, ако ти я забави веднага подай жалба в инспекцията по труда. На следващия ден отиваш в бюрото по труда и се регистрираш. Аз си получавах обезщетението, нямаше никакъв проблем. Размера и продължителността на обезщетението зависят от трудовия стаж, който имаш и от заплатата, на която са те осигурявали.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Доколкото знам няма такова нещо  като половин обезщетение.Някои съвети наистина са Whistling

Подава си молба от кога иска да бъде освободена.Ако работодателката е съгласна може веднага да напусне, ако не е трябва да си изработи срока на предизвестието, за което ще си получи заплата.
От там нататък си действа по реда -регистрира се в АЗ, после в НОИ.Ако има липсващи документи те могат да се предоставят допълнително, но пак в определени срокове.Няма за какво да се занимава с ИТ, освен ако не иска да направи мръсно на шефката си или ако евентуално и забавят документите.
Ще получава 4м х 7,20 на работен ден.

Ето тук е написано всичко: http://www.nssi.bg/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso

Ако  имаш опит ще си намериш хубава работа.Изобщо не се страхувай.Добри продавачи се търсят.

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 18:06 от Галчудо

# 32
  • Мнения: 7 987
Обезщетението, което ще получава най-вече зависи от члена, по който ще бъде освободна.
Такова нещо като ппловин обезщетение няма, но има значение и колко стаж имаш, а понякога 4  години на 4 часа, се смятат като 2 години. Не съм сигурна точно какво беше.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Обезщетението, което ще получава най-вече зависи от члена, по който ще бъде освободна.
Такова нещо като ппловин обезщетение няма, но има значение и колко стаж имаш, а понякога 4  години на 4 часа, се смятат като 2 години. Не съм сигурна точно какво беше.

Да така е, осиг.стаж е на половина,което само по себе си е голяма набутка, но в случая тя напуска по собствено желание и обезщетението и не зависи от стажа и заплатата.Тя има досатъчно за да получава мин.обезщетение.Ако работодателката и искаше да я изгони е вече друг въпрос.

Напускането  поради неизплатени заплати е също вариант.Не съм запозната с подробностите, но предполагам че ще се намери достатъчно инф-я дали може да се приложи в случая от гл.точка на това как се води документацията, доколко работодателката е склонна да спазва КТ и т.н.На теория е едно, но на практика много работодатели си правят каквото искат и ако не ги съдиш нищо не можеш да им направиш.

# 34
  • Canada
  • Мнения: 3 358
 Няма какво да я мисли работодателката си. Напуска си по члена за неизплатени заплати без предизвестие и подава жалба в Инспекцията по труда.

# 35
  • Мнения: 7 987
Полага му се да си вземе цялата, ако не е подал предизвестие.

# 36
  • Мнения: 141
Онази_Там, как се развива ситуацията? Надявам се нсичко да приключи както е добре за теб!



Бихте ли пояснили какво имате предвид!


Съвет - намерете средства и научете език но не английски, него всеки го говори що годе.

Успех

# 37
  • Мнения: 7 987
Има предвид, че се търсят хора с езици.

# 38
  • Мнения: 4 569
Онази там, какво стана? Подаде ли предизвестие?

# 39
  • Мнения: 118
Здравейте момичета,
имам нужда от помощ! От 15 януари съм на борсата по труда официално. Днес ходих до НОИ за да ми оправят труд.книжка но от там ми казаха, че не съм приключила а съм имала още един месец да взимам обезщетение до 15 юни. А писмото от НОИ не съм го получила и не знам там какво пише. Жената от НОИ твърди, че съм до 15 юни-тогава трябвало да бъде последното изплащане. Добре, сега аз до 15 юни ще продължа ли да имам осигуровки и трудов стаж или просто тогава само парите ще получа за май месец и тогава ще излезе ведомостта и ще могат да ми оформят книжката? Не мога нещо да им хвана спатиите....какво съм и що съм. Тя каза, че се смятали пълни месеци...та от 15 януари до 30 януари е половинка и после пълни февруари, март, април и май и от 1 до 15 юни...то така според мен излизат повече от 4 месеца!!!Освен да не са ми 4 месеца а 5 но аз напуснах без предизвестие и по взаимно съгласие! не знам нещо съм много объркана! newsm78 #Crazy

Благодаря Ви!  bouquet

# 40
  • Canada
  • Мнения: 3 358
До сега трябваше да си си взела писмото от НОИ. Там пише всичко. Освен това не ти се води трудов, а осигурителен стаж.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 296
Срокът на обезщетението ти е от 15 ян. до 15 май, най-вероятно не сте се разбрали - вероятно са ти обяснили, че последното обезщетение ще го получиш юни, а не че до 15 юни ти е срокът, за който ти се изплаща обезщетението. Смятай, че от 15 май нататък трябва да си плащаш здравните осигуровки сама.

# 42
  • Мнения: 118
Благодаря,  bouquet
значи правилно съм си пресметнала аз но жената от НОИ много настойчиво ме убеждаваше, как съм до 15 юни и аз в един момент се обърках.
Писмото не съм го получила, явно са ми го пратили по адресна регистрация а не за кореспонденция, като изрично съм си написала адреса за кореспонденция!
А защо не се води трудов стаж, след като ми попълват трудовата книжка???? В трудовата книжка имам печат от НОИ, в който пише: "Зачита се трудов стаж по чл.354 от КТ и за осигурителен стаж по чл.9 от КСО", според текста си имам трудов стаж!!!! newsm78
http://www-it.fmi.uni-sofia.bg/PhDstudents/docs/normative/naredb … avootnoshenie.pdf
Време, което се признава за трудов стаж, без да е съществувало трудово право отношение.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 296
Не се притеснявай, счита се за стаж, просто с разните законови изменения вече се говори за осигурителен стаж, а не за трудов, когато става дума за пенсии и пр.

Общи условия

Активация на акаунт