Бременност въпреки прием на Postinor Duo

  • 2 704
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Чувала съм и аз за подобни малформации,но пък съм чувала и,че е абсурдно.
Отиди при наистина добър специалист и ако трябва при няколко,за да те осъветват компетентно.
Късмет мила и ще стискам палци Hug

# 16
  • Мнения: 88
Родих момиче след прием на постинор. Изкарах нормална бременност и родих живо и здраво дете. По добре се консултирай с още някой лекар преди да решиш.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 761
И аз бих те посъветвала да се консултираш и да отидеш при друг лекар.
На мен не ми се е случвало, но съм пила Постинор само веднъж.
Не ми се вярва случая на 2рата лекарка да е "колегиална подкрепа", нищо не ти пречи да отидеш при 3ти.
Успех.  bouquet

# 18
  • Мнения: 694
Подкрепям напълно постинга на Мъни. Няма никаква логика в това обяснение.

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Благодаря много за подкрепата и окуражителните думи.
Днес слетобед бях на лекар който със сигурност останови нормална бременост. НОоо за мое голямо очудване най накрая ми спомена че щом съм приела постенор е било желателно да прекъсна бременността поради опасността от някакви малоформации ако плода е момиченце. Направо ме трясна в земята. И ми каза че за 150лв. може да ми направи аборта. Майче след като прочетох вашите отговори ще се консултирам и с други лекари.
Малформации в плода,ако е момиченце (и то основно известни проблеми с матката, а не някакви тератогенни), би могло да има ако Постинор съдържаше голямо количество естроген - което не е така, понеже е само левоноргестрел,без комбинация с естроген Rolling Eyes Много се дразня и аз, като говорят така наизуст Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 102
Междо другото в реда на мисли на hedra сега си спомням много ясно, че лекарят каза:"Ако оплождането е настъпило при огромното наличие на хормона естроген са възможни малоформации ако плода е женски". А наистина в листовката на Postinor пише, че е на база на друг хормон.
Незнам направо се побърках от вчера както разбрах че съм бременна а после и за възможни проблеми.
Днес планувам да ходя в клиника Торакс, ако може там да ми кажат нещо.
По-принцип не искам да правя аборт но съм решила че ако ми кажат че има вероятност за някакви проблеми с детенцето да прекъсна бремеността.
Някой знаели какви са опастностите ако се наложи да правя аборт. Ще имали проблем да забременея понататък, може ли да ми увредят нещо. Въобще кажете ми какво ме очаква ако се наложи.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 761
Мога само да ти стисна ръката и да ти пожелая късмет.
Мама е правила два аборта. Мисля, че и 2та са преди да роди брат ми.

# 22
  • Мнения: 59
На мен се случи.Пих Постинор(като стриктно спазих указанията) и въпреки това забременях.(два + теста).На прегледа гинеколожката в поликлиниката не можа да го установи и ме прати в Шейново със съмнение за извънматочна бременност,където след доплер установиха нормална,вътрематочна бременност.За евентуални увреждания и малоформации никои нищо не ми е казал,и не мисля че Постинор може да увреди плода(какво ти увреждане,той една бременност не може да предотврати),иначе все пак щяха да ми кажат нали,а не биха могли да знаят толкова рано пола на бебето.Разпитваха ме подробно какво-що и като им казах за постинора,направо ми се изсмяха и ми казаха че независимо дуо ли е трио ли е постинора се пие ДО 1 час след половия акт.Еми минах си и аз по реда,родих си едно здраво бебе,което в неделя прави 7 месеца.

# 23
  • Мнения: 3 777
Не съм чувала за дете с малоформации вследствие на Постинор.
А познавам три такива родени здрави деца, нищо им няма.
Посъветвай се с читав доктор, който знае как въздейства постинора и дали въобще въздейства на зародиша.

# 24
  • Мнения: 6 164
Леле, косата ми се изправи, не ми се мисли колко ти е трудно в момента и какъв ужас преживяваш...  Sad
Добре де, на листовката не пишеше ли, че най-много извънматочна бременност да се получи? Rolling Eyes Аз не мисля, че има начин да навреди на плода, а иначе аборт да направиш - никой не може да ти каже какви ще са последствията. Знам само, че не е хубаво да прави много аборти НЕраждала жена. Ти си раждала, не мисля, че е проблем, още повече, че в днешно време абортът не е касапщина като някога... Но щом си искаш бебчето, му дай шанс, или поне наистина се консултирай с колкото може повече лекари, за да не съжаляваш някой ден. Дори ако има начин и с чуждестранни лекари се консултирай.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
Петя, съветът ми е като ходиш при следващия лекар, не им сказвай, какво ти е казал онзи, нито какво е "потвърдила" другата лекарка. Просто им разкажи всичко останало. И още 1 съвет, ако имаш и финансова възможност, отиди и при още 1 лекар - за твое успокоение. Пак си им задай въпроси за евентуални малформации, кажи че си чувала и т.н за разни неща, но не цитирай техен колега!

Искам да ти кажа, че те подкрепям с 2 ръце за вземането да задържиш детето, но и ако има и много малка вероятност за малформации вследствие на лекарството, по-добре да прекъснеш бременността сега, отколкото по-късно, когато емоционално ще ти е много по-трудно!

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 605
Съгласна съм с Валентина!  newsm10
Със сигурност е по-добре да получиш повече компетентни мнения!

# 27
  • Мнения: 102
Още веднъж искам да ви благодаря за окуражителните думи smile3525
Днес за съжаление не успях никъде да мръдна.
Нямаше кой да гледа Савина.

Общи условия

Активация на акаунт