А коя книга четат в момента децата ви? - 5

  • 64 293
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Това "Децата от улица Тряскаджийска" ли е?
1. http://www.book.store.bg/p42127/nie-decata-ot-shumotevica-astrid-lindgren.html
2. http://www.book.store.bg/p56470/decata-ot-ulica-triaskadzhijska- … rid-lindgren.html

Щерката (7г.) започва:

Последна редакция: пн, 06 апр 2015, 18:22 от Morena

# 16
  • у дома
  • Мнения: 7 145
Шестокласникът  дочита тази поредица
Скълдъгъри Плезънт http://www.helikon.bg/author/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%20%D … 0%B4%D0%B8_94091/
Второкласникът чете тази

Последна редакция: пн, 06 апр 2015, 18:41 от svetlaem

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
О, книжката на Радой Киров (любим автор у нас, изчели сме всички негови  Heart Eyes ) четох на щерката миналото лято и разбира се много се хареса!  Grinning
Блазе на второкласника!  Grinning

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Малкият започна Малкият Никола  Grinning

# 19
  • у дома
  • Мнения: 7 145
О, книжката на Радой Киров (любим автор у нас, изчели сме всички негови  Heart Eyes ) четох на щерката миналото лято и разбира се много се хареса!  Grinning
Блазе на второкласника!  Grinning
А ние се зарибихме по него от вас,за което благодаря  Hug и все още не е изчел всичко от този автор...

# 20
# 21
  • Мнения: 1 324
Бихте ли ми препоръчали книги за нетърпелив първокласник, за който всичко е тъпо, скучно и досадаа? Нещо по-кратко, с повече илюстрации и на мъжка тематика. Или да звучи забавно и шантаво. Успех досега имаха най-вече Амели различната и Червения рицар.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Книгите за малкия Никола , също на Р. Дал ("Вълшебното лекарство на Джордж", "Вълшебния пръст" и др.) са с илюстрации и малко текст, забавни са Wink.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бихте ли ми препоръчали книги за нетърпелив първокласник, за който всичко е тъпо, скучно и досадаа? Нещо по-кратко, с повече илюстрации и на мъжка тематика. Или да звучи забавно и шантаво. Успех досега имаха най-вече Амели различната и Червения рицар.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
А щерката реши да чете роман и от време на време да разнообразява с предната книга с приказки. Може би ще се окаже, че не са ѝ интересни особенно... ще видим.   Wink

# 25
  • Мнения: 68
Бихте ли ми препоръчали книги за нетърпелив първокласник, за който всичко е тъпо, скучно и досадаа? Нещо по-кратко, с повече илюстрации и на мъжка тематика. Или да звучи забавно и шантаво. Успех досега имаха най-вече Амели различната и Червения рицар.
Поредицата "Малкият Никола" – Рьоне Госини, Жан-Жак Семпе
Книгите на Роалд Дал – "Дани - шампион на света", "Невероятното лекарство на Джордж", "Вълшебният пръст" и др.
Поредицата "Дневникът на един Дръндьо" на Джеф Кини.
Трилогията "Историите на Дерек" на Дженет Тажиян
"Сам Силвър тайният пират" на Джан Бърчет, Сара Воглър
"Заведи ме вкъщи" – Михаил Вешим (с илюстрации от Дамян Дамянов) – книгата е с Награда за най-добра детска книга "Бисерче вълшебно" - 2015 г.
"Колин Космонавта" на Тим Колинс – Награда за най-добра детска книга "Бисерче вълшебно" - 2015 г.
"Наръчник на Чарли Джо Джаксън как да не четеш" – Томи Грийнуолд

# 26
  • Мнения: 1 324
Момичета, чудесни предложения! Много ви благодаря  Hug Не мога да открия онлайн само  Приключенията на Капитан Гащи. Изчерпана е навсякъде. Явно е голям хит. Малкият видя корицата докато я търсех и много се заинтригува. Започна настойчиво да ме моли да му я купя, а точно нея я няма  Sad

# 27
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Момичета, чудесни предложения! Много ви благодаря  Hug Не мога да открия онлайн само  Приключенията на Капитан Гащи. Изчерпана е навсякъде. Явно е голям хит. Малкият видя корицата докато я търсех и много се заинтригува. Започна настойчиво да ме моли да му я купя, а точно нея я няма  Sad


отдавна е изчерпана, а и издателството май вече не съществува. Провери в библиотеката или помощ от приятел Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 324
colibri, благодаря за информацията! Пуснах обява в olx, че търся книгите от поредицата. Ще проверя и в библиотеката. Ох, дано открия някоя, че за първи път детето ми проявява такъв ентусиазъм за книга.

# 29
  • Мнения: 1 622
Радой Киров ме заинтригува, не го бях чувала. За каква възраст е?

Общи условия

Активация на акаунт