Име за момиче с буквата "Е"!

  • 12 182
  • 129
  •   2
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Здравейте момичета!
Малко е рано,но нямам търпение и за това реших да направя темичката.В 6-я месец съм и чакаме второто си момиченце.Първото е кръстено на свекърва ми,а второто живот и здраве искам да го кръстя на майка ми,която се казва Елена.Аз го харесвам това име,но мъжът ми повече клони към името Елеонора.На вас кое ви харесва повече?Надявам се да ми помогнете за избора.Приемам и други предложения.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 8 892
Елеонора.

# 2
  • Мнения: 911
Елеонора Simple Smile , леки оставащи месеци.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Елеонора Simple Smile , леки оставащи месеци.
Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 2 838
Аз съм за Елена  Heart Eyes

# 5
# 6
  • Мнения: 11 747
И двете имена са хубави. Гласувах за Елеонора, защото е по- рядко, по- интересно и си го харесвам от преди години. Мога да предложа - Елея, Елия - ако искате нещо по- оригинално (да го наречем). Иначе накрая пак ще си е едно Ели, с каквото и продължение да е нататък. Напоследък Елена е доста напред в класациите при новородените. Всъщност май винаги е било от популярните имена. На мен единственото, което не ми харесва, е това донякъде обезличаване със съкращаването Ели. Цяла редица имена накрая са Ели - Елисавета, Елина, Елиана, Елка, освен Елеонора, Елена, Елия и Елея. Сигурно има и други, сега не се сещам. Но вие може да я наричате Лена/Лени, на мен много ми харесва този вариант от Елена.

# 7
  • Мнения: 2 838
Аз предлагам и Емили  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 140
Елена.  Hug

# 9
  • Мнения: 6 993
И от мен Елена  Grinning

# 10
  • Мнения: 46
Аз съм решила,ако имам момиче да се казва Елеонора и Елена ми харесва,но Елеонора ми е фаворит.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Ще ми е доста трудно,накрая май ще теглим чоп Laughing Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 8 892
Елеонора позволява много кратки форми, различни от Ели.
На мен Леони много ми харесва, макар да е с три срички.
Нора също става.

# 13
  • Мнения: 11 747
И аз си го помислих за Нора от Елеонора, но ще стане Нора на баба си Елена.  Simple Smile

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 305
Бих добавила Елина, Емилия.
Елена е също хубаво, но съобрази се с фамилията, трябва звуково да си подхождат имената  Peace

# 15
  • Мнения: 11 747
Аз Емилия, Емили не бих. Става съвсем друго име, много далечно от Елена, а Елена си е хубаво, за да се мъчат да избягат от него. Хубаво е да си личи, че е кръстено на бабата.

# 16
  • Мнения: 4 569
Елеонора

# 17
  • Мнения: 3 031
Глас за класиката Елена, на галено Лена/Лени.

# 18
  • Мнения: 2 732
От предложените Елена .Иначе Елица ми харесва .

# 19
  • Мнения: 6 833
Елена - едно от любимите ми имена  Heart Eyes
Харесвам и Елия, ако приемате други предложения  Peace

# 20
# 21
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Елеонора.Харесвам по-дълги имена.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 114
Елена.
Бих избрала само и само Нора... но тази комбинация - Елеонора, не ми харесва.

# 23
  • Мнения: 356
Аз повече харесвам Елеонора   Wink

# 24
  • Мнения: 11 004
И двете ми харесват. Зависи кое ще звучи по-добре в съчетание с презимето и фамилията.

# 25
  • Мнения: 1 031
Харесвам и двете имена.  Heart Eyes
Ако каката е Ирена, то името се римува с Елена, двете имена са с близко и донякъде еднакво звучене, но вие си знаете.
Преценете с кое име по-добре звучат трите имена на детето.

# 26
  • София
  • Мнения: 8 646
Елеонора.
Елена не ми допада.

# 27
# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Харесвам и двете имена.  Heart Eyes
Ако каката е Ирена, то името се римува с Елена, двете имена са с близко и донякъде еднакво звучене, но вие си знаете.
Преценете с кое име по-добре звучат трите имена на детето.

Да,каката е Ирена.

# 29
  • Мнения: 1 786
Елена го асоциирам с неприятен за мен човек и за това гласувах за Елеонора , но ако каката е Ирена май Елена ми звучи по-добре  , разбира се само ако искате да си отиват двете имена .

# 30
# 31
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
Глас за Елена  Peace

Иначе по- ми харесва Елия  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 984
Екатерина

# 33
  • Мнения: 505
И двете имена са хубави , не ти трябват нови предложения , само ще се объркаш. Все пак гласувах за Елена.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 224
  bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • Мнения: X
Предлагам Ема, Екатерина също.

ПП От двете избирам Елена, Елеонора не ми харесва хич.

# 36
  • София
  • Мнения: 688
Yana Pencheva, пуснала си моята анкета  Laughing

Аз бях харесала Елисавета, но мъжа нещо не го одобри. Сега се колебаем между Елена и Елеонора. Да видим до края какво ще излезе, нищо чудно да е нещо коренно различно както е тръгнало  Crazy 
 Ще следя с интерес темата ти  Hug 

# 37
  • Мнения: 379
Елеонора  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 5 259
Определено Елеонора. Това ми е едно от най-любимите имена.
Елена също е много хубаво, класическо и доста разпространено. Което и да избереш, няма да е грешка.
Голям късмет е бабата да носи толкова красиво име  Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Yana Pencheva, пуснала си моята анкета  Laughing

Аз бях харесала Елисавета, но мъжа нещо не го одобри. Сега се колебаем между Елена и Елеонора. Да видим до края какво ще излезе, нищо чудно да е нещо коренно различно както е тръгнало  Crazy 
 Ще следя с интерес темата ти  Hug 
😀😀😀

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Yana Pencheva, пуснала си моята анкета  Laughing

Аз бях харесала Елисавета, но мъжа нещо не го одобри. Сега се колебаем между Елена и Елеонора. Да видим до края какво ще излезе, нищо чудно да е нещо коренно различно както е тръгнало  Crazy 
 Ще следя с интерес темата ти  Hug 
Избра ли кое ще е името?

# 41
  • София
  • Мнения: 688
Не, още й викаме беба  Sad  Даже вчера синът ми вика: "То беба си е много хубаво име - защо трябва да има друго?"   #Crazy  Накрая ще вземе да стане някоя Биляна или Боряна, за да се запази Беба на галено   Rolling Eyes 
Отложихме малко решението, че сега е натоварен период при нас и най-много да се скараме. Не очаквах да е толкова трудно с момичешко име - толкова прекрасни имена има, но консенсус между нас... тц  ooooh! 

Ти имаш ли си вече фаворит? 

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Ами аз съм си за Елена и без това води Grinning
Но скоро не сме повдигали темата с ММ и незнам.

# 43
  • София
  • Мнения: 688
При вас с каката много еднакви ще станат имената Simple Smile Но и бабата, ако помня правилно, е Елена... Аз също повече клонях към Елена, защото синът ми е Стефан и една Елена много добре си пасва с неговото име, а всеки ще знае и двамата кога празнуват имен ден. Четох обаче една статия на Дънов за имената, буквите и т.н. и според него Елеонора е по-добро от Елена. Пак има имен ден, макар и не толкова известен  Rolling Eyes и ми е много нежно... Така се раздвоих преди време. Чакам да приключи на мъжа проекта до 10-ина дни и мисля пак да повдигам темата  Laughing 

# 44
  • Мнения: 5 386
Категорично съм за ЕЛИНА - името е пожелателно, натоварено с хубава представа- да е здрава,красива и издържлива като елата. /Последното не е моя приумица, а прочетено от статия на доцентка по етимология....забравих й името на специалистката/

ПП     ЕлИна- имен ден на Цветница/да доуточня/

# 45
  • Мнения: 1 441
За мен Елина е едно най-красивите и нежни имена  Heart Eyes
Други две любими са Елица и Елия.
Елеонора ми е  Sick

# 46
  • Мнения: 618
.....Четох обаче една статия на Дънов за имената, буквите и т.н. и според него Елеонора е по-добро от Елена. Пак има имен ден, макар и не толкова известен  Rolling Eyes и ми е много нежно...
На Елеонора именият ден същият ли е като на Елена или е различен?

# 47
  • София
  • Мнения: 688
BlyaSSSachka същият е. Просто малко хора го знаят...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 224
При вас с каката много еднакви ще станат имената Simple Smile Но и бабата, ако помня правилно, е Елена...
Малко ще са като близначки Laughing

# 49
  • Мнения: 618
wave, мерси за отговора, който всъщност потвърди това, което си мислех. Аз пуснах своя глас - "Елеонора", но смятам, че по-важното в случая е не гласът, а ей такива въпросчета около имената. Защото за някои родители е от огромно значение ако едното дете има имен ден, и другото да има, други родители искат имената да са със сходен брой букви или звучене, или пък със съвсем различно звучене, за трети водещо е наличието на хубаво умалително, и т.н., и т.н...... И в тези теми е хубаво да се нахвърлят ей такива нещица за имената (за някои от които бъдещата мама може да не се е сетила) и вече бъдещите родители да си преценят кое им е важно и как чувстват нещата.
Ето например Yana Pencheva ще си има две дъщерички, всяка от които с малкоизвестен майски имен ден (Ирена празнува с Ирините, което беше някъде в началото на май; Елена, Елеонора - което и да избере, пък е в края на май) - една предпоставка за някакъв вид равенство между децата  Grinning

# 50
  • Мнения: 4 569
Да, много е гадно едното дете да има имен ден, а друтото не.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Да,точно за това искам да е Елена.Тя ще има в края на месеца имен ден,а каката Ирена в началото на май на 5-ти със свекито празнуват заедно.

# 52
  • Мнения: 196
Ема или Ева. Иначе Елеонора

# 53
  • Мнения: 6 764
Елеонора от мен  Peace
Иначе с Е много харесвам Евелина.

# 54
  • Мнения: 86
Елеонора  Heart Eyes, но има и други интересни предложения в нета: Еленор, Елинор, Елеанор, Елинор-Грейс , Елиана, Елеан, Елени   Flutter

# 55
  • Мнения: 4 696
Елена или Елина! Елеонора на мен лично, хич не ми харесва!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Ох,че много предложения!  bouquet

# 57
  • Мнения: 364
една позната се казва Елеонора, но всички и викат Ленче, което е тъпо newsm78

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 224
една позната се казва Елеонора, но всички и викат Ленче, което е тъпо newsm78
Защо Ленче?Би трябвало Ели! Grinning

# 59
  • Мнения: 364
Аз и казвам Ели и тя се пули едно такова неочаквано....

Както аз родих кръстихме го Александър , една приятелка роди кръстиха го Александър.. На моето му вика Алекс на нейното Сашо... мисълта ми е, че всичко идва от родителите , които се притесняват за дадено име от неговото съкращение .. Лично аз, ако харесам някое име няма да ме разколебае съкратеното, а ще измисля съкратено, което ме устройва и хората ще свикнат с него   bouquet

# 60
  • Мнения: 210
Елиза, Елизабет

# 61
  • София
  • Мнения: 4 299
Екатерина, Елица, Елина, Елисавета, Ерика

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 224
  bouquet  bouquet  bouquet

# 63
  • Мнения: 263
От двете повече харесвам Елена. Елина и Елисавета също са много хубави.

Последна редакция: чт, 07 май 2015, 13:58 от ~Red Rose~

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Има много предложения за Елина и взех да се замислям вече.
С каката не ми беше толкова трудно. Grinning

# 65
  • Мнения: 618
Има много предложения за Елина и взех да се замислям вече.
С каката не ми беше толкова трудно. Grinning
Елина е чудесно име, но заради името на каката, по-добре недей. Комбинацията Ирена и Елина, предразполага към грешки заради съществуващи близки имена и на двете "Ирина и Елина ли бяха..., Ирена и Елена ли бяха..." - много е вероятно все някой някоя буква от едното име да не е уцелил.
По-добре заложи на "Хубавата Елена"или на "Царица Елеонора"  Grinning

# 66
  • Мнения: 3 033
Елена. Елеонора ми звучи много натруфено..

# 67
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
От мен Елена  Peace

# 68
  • Мнения: 5 386
Има много предложения за Елина и взех да се замислям вече.
С каката не ми беше толкова трудно. Grinning
Елина е чудесно име, но заради името на каката, по-добре недей. Комбинацията Ирена и Елина, предразполага към грешки заради съществуващи близки имена и на двете "Ирина и Елина ли бяха..., Ирена и Елена ли бяха..." - много е вероятно все някой някоя буква от едното име да не е уцелил.
По-добре заложи на "Хубавата Елена"или на "Царица Елеонора"  Grinning
Simple Smile А, не, не съм съгласна. Двете деца няма цял живот да вървят заедно и няма винаги да им казват имената в едно изречение! Те са отделни личности, така че всяка си има  право на хубаво име ,независимо от името на другата и независимо, че някой някога би могъл да сгреши , а и този някой може и да ги запомни и да няма никакви грешки,нали.
Как ще обясните след 8 години,примерно, на едното дете, че се казва Елена, защото кака му била Ирена и то попита: "Ами, ако нямах кака, как щях да се казвам?" Peace

 Елина и Ирена са си подходящи и модерни. Елена ми звучи архаично, моля за извинение тези, които го харесват.

# 69
  • Мнения: 1 817
А защо не Елинор?!  Blush

# 70
  • Мнения: 3 033
Може и само Ели..стига родителите да не държат детето им да има модерно, странно и рядко срещано име.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 898
Яна, а голямата дъщеря дословно ли е взела името на свеки? За мен това би имало значение и при избора на име за второто бебе. Ако свеки е Ирина, примерно, а дъщеричката Ирена. Тогава ще стане хубаво, щом майка ти е Елена, бебка да е Елина.

Иначе, аз харесвам и Елена, и Елина, и Елеонора. Труден избор!

А за галеното, и аз смятам, че до голяма степен ще се определи от родителите. Моята приятелка Елисавета, винаги са я наричали Вети. И когато някой я нарече Ели, тя го поправя и уточнява, че е малко вероятно да се обърне на Ели, чуждо й е.

Аз на моята Кремена й викам Кремче, Кремчето и Кики. Всички я наричат така около мен. Ще свикне с нещо, ще си хареса и така ще си остане.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Да свеки се казва Ирина. Grinning

# 73
  • Мнения: 1 031
Ирина и Ирена са едно и също име, докато Елена и Елина - не.

Елена има хубав имен ден на 21 май, празникът е един от основните по православния календар. Много го харесвам, свързвам го с нестинарските танци и древните традиции.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Пише,че и Елина има имен ден на 21 май.

# 75
  • Мнения: 3 033
На 21 май е Свети Константин и Елена
Елина не го предпочитам пред Елена, но всичко си е въпрос на личен избор.
От имената с буквата "Е" най-харесвам Елена, следвано от Ели, следвано от Ема.

# 76
  • Мнения: 196
Може само Ели!

# 77
  • Мнения: 5 259
Не виждам никакво предимство на Елина пред Елена.

# 78
# 79
  • Мнения: 196
Елена е по-добре от Елина.

# 80
# 81
  • Мнения: 311
И двете не ми харесват.. Поне на мен Simple Smile
Но Ема , Яна, Сиана, Анастасия са ми фаворит Simple Smile

# 82
  • Мнения: 86
Може и Елизабет Simple Smile На мен ми звучи царствено, "тежко" име, което има и кратки, галени варианти - Ели, Бет, Бети  Heart Eyes А може и Елиза

# 83
  • Мнения: 1 765
Пред горните две предпочитам Елица.

# 84
  • Мнения: 775
Елеонора ми харесва повече.
Елия също не е зле.

# 85
# 86
  • Мнения: 379
Елица по-хубаво е и от двете гореизброени.
Но ако все пак трябва да е е едно от двете Елеонора е по-добре според мен.

# 87
  • Мнения: 3 033
Може и Емили

# 88
# 89
  • Мнения: 16
Елина е хубаво име .

# 90
  • Мнения: 15
Не съм запозната много с имената, започващи с буквата ''Е'', но мога да ти предложа следните, които са доста популярни : Ева, Елена, Елина, Елеонора, Елизабет, Ема, Емилия.. От тези имена доста ми допадат Елена и Елизабет. На мен винаги ми е било трудно в избора на име , затова - късмет!  Hug

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Благодаря ти! Hug

# 92
  • Мнения: 505
Аз бих избрала Елена. Емилия също е много хубаво име.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Още малко остана Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 186
Твърдо за Елена!
Директно на бабата, красиво име, подхожда си с това на каката .
Имам лоши асоциации , свързани с името Елеонора- онази на Чехльото, от времето , когато беше сополиво и въшливо хлапе и едно черно ромче, нахално и глупаво до безобразие.
С Е любими са ми Елина и Ева.
На баба Елена познавам кръстени Елен и Елизар. newsm78

# 95
# 96
  • Мнения: 465
Елена. Обожавам го  Heart Eyes

# 97
# 98
  • Мнения: 2 757
И двете имена са прекрасни, но Елена ми допада повече. Което и от двете да изберете, няма да сгрешите! Леко раждане!   bouquet

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Благодаря!

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Елена. И много си подхожда с Ирена.

# 101
  • Мнения: 153
Здравейте момичета!
Малко е рано,но нямам търпение и за това реших да направя темичката.В 6-я месец съм и чакаме второто си момиченце.Първото е кръстено на свекърва ми,а второто живот и здраве искам да го кръстя на майка ми,която се казва Елена.Аз го харесвам това име,но мъжът ми повече клони към името Елеонора.На вас кое ви харесва повече?Надявам се да ми помогнете за избора.Приемам и други предложения.Благодаря ви!

Помисли си как ще й викат на галено. С името Елена ще й казват Ели или Ленче .. с името Елеонора - Ели, Нора .. не знам, на мен лично повече ми харесва Елеонора .. звучи някак си по-нежно .. Simple Smile

# 102
  • Мнения: 196
Да, галеното "Ленче" ми е малко селско Crazy

# 103
  • Мнения: 2 838
Аз имам приятелка, която държи да я наричаме Елена. И е права. Ленче и на мен ми идва малко селско в даден момент  Laughing

# 104
  • София
  • Мнения: 18 700
Елена.В групата на малкия има три Елеонори и на всички им казват по фамилия  LaughingНа мен ми е грубо и ми носи  асоциации на гадни неша,да не съм по груба. Mr. Green

# 105
  • Мнения: 5 259
В групата на малкия има три Елеонори и на всички им казват по фамилия  Laughing
Нееее, това не може да е истина! Кажи, че се щегуваш  Joy
Три Елеонори!!! Мислех, че това е най-рядко използваното име, с което просто няма шанс да се попадне на адашче!

# 106
  • София
  • Мнения: 18 700
Сериозно няма шега Peace

# 107
  • Варна
  • Мнения: 1 224
И аз си мислих,че е рядко срещано. Grinning

# 108
  • Мнения: 5 259
Ами то си е рядко срещано, явно при тях се е получило някакво съвпадение. Сигурно са всички три Елеонори в целия град!

# 109
  • София
  • Мнения: 18 700
Града е София,силно се съмнявам да е съвпадение. LaughingА и трима Кристияновци забравих. Joy

# 110
  • Мнения: 11 747
И аз срещам Елеонори при малките деца, има го. Иначе Ленче - не, но Лени - да.

# 111
  • Мнения: 5
Определено Елеонора или Елина .......... Елеонора няма имен ден .... Измислица е на някой , че на умопобърканите майка и син ( елена и константин) , Елеонора има имен ден !

# 112
  • Мнения: 3 120
Определено Елеонора или Елина .......... Елеонора няма имен ден .... Измислица е на някой , че на умопобърканите майка и син ( елена и константин) , Елеонора има имен ден !

 newsm78

# 113
  • Мнения: 5 259
Това изречение беше много смислено  Joy

Елеонора няма имен ден, предвид от къде произхожда (писала съм подробно в друга тема, където го обсъждахме). Няма светица на име Елеонора и името по никакъв начин не е свързано с християнството.

А малки Елеонори аз не съм срещала. Прегледах имената в Родени през 2015 и от всички месеци само през май се срещаше това име. Едва ли и в топ 1000 може да се класира.

# 114
  • Мнения: 11 747
В списъка за яслите във Варна има 3-4. Аз познавам една, която не кандидатства за ясла, тя е и вече на 3г. Мислех, че е по- често срещано, но все пак в топ 1000 сигурно ще влезе  Laughing

# 115
  • Мнения: 1 196
Елеонора - много ми харесва Heart Eyes, на галено Ели или Нора..,докато Елена - всички ще и казват Ленчеее... - не ми харесва...

# 116
  • Мнения: 1 441
Аз пък познавам десетина Елени (малки и големи) и на никоя не й викат Ленче - всичките са Ели или Елена. Така че няма гаранция, че ще я Ленчосват.  Peace

# 117
  • Мнения: 1 196
Аз пък познавам десетина Елени (малки и големи) и на никоя не й викат Ленче - всичките са Ели или Елена. Така че няма гаранция, че ще я Ленчосват.  Peace
Е гаранция няма за нищо - никога... Mr. Green
А трите Ленчета където ги познавам ги ,,Ленчосват,, на макс.. Mr. Green
Иначе дали в училище ще има други Елени или Елеонори - божа работа..,независимо колко често срещано или рядко е името... Wink Wink Wink

# 118
  • Мнения: 46
Галено на Елена, може също да бъде Лена,което на мен ми харесва много.

# 119
# 120
  • София
  • Мнения: 44 114
Аз от всички Елени, които знам, само една я "ленчосват" и то само майка й всъщност от време на време, когато много се разлигавят двете. Другите всички са Ели/Елена/Еленче.

# 121
  • Варна
  • Мнения: 1 224
И майка ми я Ленчосват. Grinning

# 122
  • Мнения: 3 033
И майка ми я Ленчосват. Grinning
И мен ме Ленчосват, което не ми харесва изобщо..Харесвам да се обръщат към мен с цялото ми име. Често ми казват и Ели..

# 123
  • Варна
  • Мнения: 1 224
И на мен Ели ми харесва повече!

# 124
  • Мнения: 35
Здравейте!  Само предложение!  А защо не помислите за името Ели?

# 125
# 126
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Благодаря на всички,които се включиха в анкетата.Днес се роди беба и я кръстихме Елеонора.

# 127
  • Мнения: 2 289
Елеонора ми харесва повече

П.С. Виждам,че вече е родена Елеонора, да е жива, здрава и много да радва мама и тати!

# 128
  • Мнения: 2 757
Яна, честито! Да ви е жива и здрава дъщеричката и с гордост да си носи името! А на теб - бързо възстановяване и щастливо майчинство!  bouquet

# 129
  • Мнения: 5 259
Честито   bouquet
Да е жива и здрава, избрали сте ѝ най-хубавото име  Wink

Общи условия

Активация на акаунт