Професионални серии за коса - тема 78

  • 60 801
  • 734
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 318
 Thinking Незная, имаше вероятност да утежни, но бе когато прекаля с количеството. Иначе аз си го ползвах за финиш миналото лято. Може би косата ми е по-суха Peace (чупливите коси са си по сухички,по-жадни)

# 301
  • Мнения: 1 304
Thinking Незная, имаше вероятност да утежни, но бе когато прекаля с количеството. Иначе аз си го ползвах за финиш миналото лято. Може би косата ми е по-суха Peace (чупливите коси са си по сухички,по-жадни)
Valkirja,  ако става въпрос за този серум,ползвала съм го малко и дори на мен ми идваше тежък Rolling Eyes Simple Smile
http://www.zlatnaribka.com/lakme/teknia-sun-care--za-slantse/sla … e-sun-care-100-ml

# 302
  • Мнения: 318
Да, същия е. Незнам момичета, освен да се е дължало на факта, че още не ми бе израснала нацяло косата (в смисъл, че бях покрила русото с кест. боя и донякъде е била "изгорена" донякъде здрава Thinking Имам спомен за утежняване, но когато съм се оливала с количеството.

# 303
  • София
  • Мнения: 3 271
Dessi_MM
Добре дошла в темата.  bouquet
Косата ти изглежда много добре и наистина ти трябват преимущество балансирани продукти. Ако искаш да включиш по-силен протеин трябва да редуваш. Имам предвид на едното миене протеинова серия, на следващото хидратираща.  За да се получи овлажняване на натрупания протеин. Ще те посъветвам да обърнеш внимание на грижата за скалпа, защото косата ти няма някакви проблеми за лекуване и поправяне, а когато скалпа ти е обгрижен, то и косата расте гъста и силна.

_____________________
Аник
Съжалявам за Шу-то  Sad ама искрено.   bouquet Ако искаш преди да съм похарчила шампоана Алтерна Тен да ти пратя проба. Маската ми свърши и съм в дебнене на някоя добра оферта за балсам или маска и ще взема по-нататък.
Явно наистина ти е много чувствителен скалпа, щом от допира на Еластисайзера ти е реагирал. Бих те посъветвала /ако приемеш, разбира се/ да преминеш само на чисти безсулфатни и био серии и марки като Алтерна, Джон Мастърс и подобни, без да се изкушаваш да експериментираш с други продукти. Поне година. Мисля, че нещата ще се нормализират и успокоят с времето и ще можеш да включваш и други серии.
Преди доста години от едни обеци си бях направила алергия на ушите и нищо друго освен злато и качествено сребро не можех да сложа. Веднага ми се възпаляваше цялото ухо и се разраняваше. А ми се искаше да нося отвреме на време разни дрънкулки. След около година -две убедена, че не ми понасят никакви неблагородни метали ми се наложи да сложа едни много красиви обеци - подарък от приятелка, на която не можах да откажа. И нямах никаква реакция. Mr. Green Оттогава си нося различни дрънкулки, без проблем Wink

_______________________

Да ви споделя за комбинацията от онзи ден, когато ползвах само Митик Оил.

От предния ден бях сложила на скалпа чисти масла, а на дължините смесих Еластисайзера с арганово масло и ЯЧРМ. Стоях почти 24 часа - спах с него.  Затоплих маслата, сложих и ЕМ от розмарин и Смесих с Еластисайзера.  В началото леко се пресече, но като го разбих много добре / с ел. миксерче, което е за разбиване на фрапе или нес кафе  Laughing/ се хомегонизира идеално. Сложих масла, защото и в самия Еластисайзер има масла.
В деня на измиването сложих ампула за хидратация и почистване на скалп,  която е много икономична - не можах да я изразходвам цялата. Има мирис на етерични масла. Ето тази:

Постоях може би 15 мин. и влязох в банята. Когато намокрих косата усещането беше сякаш отмивам маска, а не масла. Като постоях известно време под топлата струя имах чувството че косата е чиста. Не се усещаха маслата в нея, а корените бяха сякаш след хидратиращ шампоан. Сложих шампоан Митик Оил с блестящи частици само веднъж и нанесох маска Митик Оил.  Припомнох си колко икономична и гъста е. На мен лично много ми харесва аромата. Излязох от банята и си посвърших малко работа. Стояла съм може би 30-40 мин. Изплакнах много обилно и реших, че като ще е експеримент - то нека да е пълен, и нанесох на последните 20 см от косата балсама Митик Оил с блестящите частици. Изплакнах след 4-5 минути. На подсушена с кърпа коса сложих в корените мостра от новия серум на Митик Оил - Де Форс.бКойто ми изпрати една приятелка. Ето този

Разнесах надолу по косата и на дължините сложих термо крема с черен кимион Митик Оил и олио за всеки тип коса Митик Оил.  Изсуших леко корените и оставих косата влажна на 40 % да изсъхне сама.
Косата втори ден мирише страхотно, има добър обем, нама фризита, прибрани краища, никакво омазняване на корените. Пада тежко, жилава е и много ми харесва. Явно мога да се похваля вече със сравнително здрава и жизнена коса, която се чувства добре с повечето серии.

____________________
Надявам се не ви досадих с чаршафа Simple Smile


Гледам, че темата е преполовена почти. Предлагам за следващата тема въпросите за запис да са свързани с грижа за косата през лятото, например:

1. Каква грижа полагахте за косата миналото лято в градски условия и на плажа.
2. Любима лятна грижа за косата

# 304
  • Мнения: 1 304
Dessi_MM
Добре дошла в темата.  bouquet
Косата ти изглежда много добре и наистина ти трябват преимущество балансирани продукти. Ако искаш да включиш по-силен протеин трябва да редуваш. Имам предвид на едното миене протеинова серия, на следващото хидратираща.  За да се получи овлажняване на натрупания протеин. Ще те посъветвам да обърнеш внимание на грижата за скалпа, защото косата ти няма някакви проблеми за лекуване и поправяне, а когато скалпа ти е обгрижен, то и косата расте гъста и силна.

_____________________
Аник
Съжалявам за Шу-то  Sad ама искрено.   bouquet Ако искаш преди да съм похарчила шампоана Алтерна Тен да ти пратя проба. Маската ми свърши и съм в дебнене на някоя добра оферта за балсам или маска и ще взема по-нататък.
Явно наистина ти е много чувствителен скалпа, щом от допира на Еластисайзера ти е реагирал. Бих те посъветвала /ако приемеш, разбира се/ да преминеш само на чисти безсулфатни и био серии и марки като Алтерна, Джон Мастърс и подобни, без да се изкушаваш да експериментираш с други продукти. Поне година. Мисля, че нещата ще се нормализират и успокоят с времето и ще можеш да включваш и други серии.
Преди доста години от едни обеци си бях направила алергия на ушите и нищо друго освен злато и качествено сребро не можех да сложа. Веднага ми се възпаляваше цялото ухо и се разраняваше. А ми се искаше да нося отвреме на време разни дрънкулки. След около година -две убедена, че не ми понасят никакви неблагородни метали ми се наложи да сложа едни много красиви обеци - подарък от приятелка, на която не можах да откажа. И нямах никаква реакция. Mr. Green Оттогава си нося различни дрънкулки, без проблем Wink

_______________________

Да ви споделя за комбинацията от онзи ден, когато ползвах само Митик Оил.

От предния ден бях сложила на скалпа чисти масла, а на дължините смесих Еластисайзера с арганово масло и ЯЧРМ. Стоях почти 24 часа - спах с него.  Затоплих маслата, сложих и ЕМ от розмарин и Смесих с Еластисайзера.  В началото леко се пресече, но като го разбих много добре / с ел. миксерче, което е за разбиване на фрапе или нес кафе  Laughing/ се хомегонизира идеално. Сложих масла, защото и в самия Еластисайзер има масла.
В деня на измиването сложих ампула за хидратация и почистване на скалп,  която е много икономична - не можах да я изразходвам цялата. Има мирис на етерични масла. Ето тази:

Постоях може би 15 мин. и влязох в банята. Когато намокрих косата усещането беше сякаш отмивам маска, а не масла. Като постоях известно време под топлата струя имах чувството че косата е чиста. Не се усещаха маслата в нея, а корените бяха сякаш след хидратиращ шампоан. Сложих шампоан Митик Оил с блестящи частици само веднъж и нанесох маска Митик Оил.  Припомнох си колко икономична и гъста е. На мен лично много ми харесва аромата. Излязох от банята и си посвърших малко работа. Стояла съм може би 30-40 мин. Изплакнах много обилно и реших, че като ще е експеримент - то нека да е пълен, и нанесох на последните 20 см от косата балсама Митик Оил с блестящите частици. Изплакнах след 4-5 минути. На подсушена с кърпа коса сложих в корените мостра от новия серум на Митик Оил - Де Форс.бКойто ми изпрати една приятелка. Ето този

Разнесах надолу по косата и на дължините сложих термо крема с черен кимион Митик Оил и олио за всеки тип коса Митик Оил.  Изсуших леко корените и оставих косата влажна на 40 % да изсъхне сама.
Косата втори ден мирише страхотно, има добър обем, нама фризита, прибрани краища, никакво омазняване на корените. Пада тежко, жилава е и много ми харесва. Явно мога да се похваля вече със сравнително здрава и жизнена коса, която се чувства добре с повечето серии.

____________________
Надявам се не ви досадих с чаршафа Simple Smile


Гледам, че темата е преполовена почти. Предлагам за следващата тема въпросите за запис да са свързани с грижа за косата през лятото, например:

1. Каква грижа полагахте за косата миналото лято в градски условия и на плажа.
2. Любима лятна грижа за косата

Магнолия, сподели моля те откъде  може да се купи тази ампула за хидратация митик оил, в рибата дали ги има newsm78 Simple SmileИ балсама все се каня  Митик Оил с блестящите частици да вземам, лек ли е ,или по-гъст като маската?

# 305
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Чудесни предложения, Магнолия  bouquet надявам се, че с оглед предстоящият сезон, на всички ще им бъде полезна новата тема.

# 306
  • София
  • Мнения: 3 271
Дели,
Има я в Рибката. Балсама със златните частички е гелообразен и лек. Мирише страхотно. Аз го поизхарчих, защото слагам от него в боята, когато се боядисвам. Най-вече когато боядисвам дължините, за да намаля силата на оксиданта и да предпазя малко косата. Лек, приятен и хидратиращ. 

# 307
  • Мнения: 3 416
В последно време не мога да се похваля с хубава коса newsm78 Каквото и да сложа-все е суха и безжизнена. Иначе си е плътна. Ето вчера например-в корените стимуланта на Икаров,по дължините Еластисайзър(!!!),постоях около час,че няма повече време. Измих с Хронолоджист (размяна от съфорумка Hug),маска Лис на ЛП,после термото на Митик ойл,следва четка и сешоар. После малко олио пак Митик. Добре оформена,но суха и безжизнена коса. Въртяси главата и косата заедно с нея се мести. Това е. Tired

# 308
  • Мнения: 1 304
Дели,
Има я в Рибката. Балсама със златните частички е гелообразен и лек. Мирише страхотно. Аз го поизхарчих, защото слагам от него в боята, когато се боядисвам. Най-вече когато боядисвам дължините, за да намаля силата на оксиданта и да предпазя малко косата. Лек, приятен и хидратиращ. 
Благодаря ти  bouquet,сега ще видя по-обстойно в рибката Laughing Laughing Laughing

# 309
  • София
  • Мнения: 2 143
L2 как го ползвате - на мокра или на суха коса? И само по дължините ли пръскате или и в корените? Вчера като пристигна пръснах на суха коса и ефектът беше страхотен, косата беше пригладена, фризитата се прибраха, връхчетата се прибраха и падаха по-тежко, не бяха хвърчащи, а обемът като цяло се запази. Сутринта го нанесох на измита и подсушена коса, но не видях същия ефект. След изсушаване го нанесох и постигнах вчерашния резултат. Много ми харесва и изобщо не ми утежнява косата, няма никакво омазняване.

Другото ново, което пробвах, е този шампоан на Напура:

Изми добре, обаче така ми оплете косата, че едвам я оправих после маската за кичури на ЛП. Сигурно 10 минути разресвах. Crazy Взех си и маската към шампоана, но сутринта нямах време да я ползвам.

Момичетата, които си миете косата всеки ден, маски ли ползвате след измиването или балсами? Маската Митик ойл ми е ок за едно измиване, но ако на следващия ден пак я сложа, ми сплесква обема. Взех Лумино контраст, за да ги редувам + един балсам за блясък на Балеа, който имам отпреди и който прави косата ми страхотна. Та се чудя на балсамите ли да заложа с това често миене или на маските. Thinking Косата ми е права, изрусена на кичури, бързо омазняващи се корени и сравнително сухи дължини.

Последна редакция: пт, 17 апр 2015, 15:35 от Соник

# 310
  • Sofia
  • Мнения: 4 396
Магнолия  Hug Как ще ми пратиш да пробвам Тен  ooooh!  Money Аз съм закрепила положението с трите вида Caviar, имам и Наши Арган за разнообразие и засега не купувам друго, макар и да ме сърбят ръцете  Stop Малко да изхабя наличните  Peace

Аз от край време знам, че не е хубаво да се слагат постоянно маски, освен на силно увредена коса, затова си купувах и балсами  Rolling Eyes

# 311
  • София
  • Мнения: 4 752
Два пъти вече ползвам Queen for a day и съм много, много доволна.
Страхотен обем, никакво усещане за стилизант в косата след изсушаване и никакво омазняване в корените.
Жесток спрей!  Heart Eyes Моят е от Енцо. На суха коса укротява фризита и оформя.



Днес го комбинирах с Бохо спрея по дължините и косата ми е много начупена и оформена, супер лятна, но моята коса си е чуплива и просто дефинира кичурите да не стои рошава. Не съм сигурна, че ако беше права можеше да направи кой знае какво.
Спреят Surf на Bumble & Bumble е по-силен, но дава и едно много сухо усещане, та Алтерната е по-комфортна и по-мека към косата. Другият обаче наистина прави плажни къдрици, но дългосрочно би бил по-вреден според мен. Доволна съм много и от двете покупки- и Тиджи, и Алтерна  Simple Smile

# 312
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Или, мерси, че сподели записвам си го този спрей.

Аз съм на трета опаковка от Бохо спрея, та мисля че по описание и Тиджито ще ми допадне.  Grinning
И при мен Bumble&Bumble е по-силно фиксиращ и за това предпоичтам естествения вид на чупките с Бохото  Heart Eyes

# 313
  • София
  • Мнения: 4 752
Лу, дано да ти хареса, ако го пробваш.
И опаковката е огромна- 320 мл  Crazy
Мисля че някой го беше препоръчал в темата.

# 314
  • Мнения: 1 324
Илли, усеща ли се втвърдяване след като спрея изсъхне?

Общи условия

Активация на акаунт