Професионални серии за коса - тема 78

  • 60 857
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 150
Соник, аз съм с тънка права руса коса и олиото на Макадамия избощо не ми утежнява. Количеството, което използвам е колкото бобено зърно.  Hug
Благодаря Hug Ще поръчам комплекта в такъв случай, пък дано и на мен ми понесе добре олиото Simple Smile
Най-после дочаках да заредят термото Митик Ойл. То нали е без фиксация?

# 691
  • Мнения: 259
Уж днеска трябваше да си получа поръчката от Енцо....ама друг път  Crossing Arms  А така ми се щеше  Crossing Armsда пробвам  Crossing Armsкрема на Джойко и спрея за обем   #Cussing out
И от мъка се отдадох на експеримент : шампоан Тен , ампула Милк шейк, балсам Алтерна хайвер-хидрат. = обемна,плътна коса ,фризи малко... май ще ми хареса тази комбинация ,но ще пиша следващите дни как се е държала косата ,аз съдя по това дали ще ми хареса нещо по следващия ден след миене

# 692
  • София
  • Мнения: 1 626
И повлиява ли тази терапия цъфтежи в зародиш?
Едва ли. Може да го предотвратява, укрепвайки косъма, но само силиконовите маслени финиши слепват цъфтежа и правят косъма гладък и жив, когато вече има такъв.

Мерси, Фрея!   bouquet

За последен път ще направя опит с протеинов продукт. Досега каквото пробвах нищо не води до втвърдяване, изсушаване и т.н. от протеина. И не мога да разбера - нямам нужда от протеинови продукти, или все още не се е наситила и затова не се пресушава косъма.  newsm78

# 693
  • Мнения: 265
Freya, въпросите ти са актуални за лятото... Peace
Винаги ми се е искало на прочета и мнения от сорта "Кой е най-лошия продукт за коса, който сте пробвали и защо не ви хареса?" Така може би ще имам по-малко неподходящи покупки за коса.... Mr. Green
Shocked И аз мислех за същото  Laughing.

Предположих, че ______Freya_______  ще подготви летни въпроси, че са актуални към момента и за следващата да предложа - "Най-неуспешни продукти"  Laughing.

Напоследък много хвалби срещам в темата (което е хубаво, разбира се) и само плахи коментари, веднъж на 20 страници, за нещо нехаресано  Peace.

# 694
  • Мнения: 13 627
Момичета, слагам линк към ревюто ми за лилавият шампоан на Тиджи. Ако има блондинки сред вас със сигурност ще е полезно
  Hug Hug



http://www.makeupgalaxy.com/2015/04/tigi-dumb-blonde-purple-toning-shampoo.html

# 695
  • Мнения: X

Предположих, че ______Freya_______  ще подготви летни въпроси, че са актуални към момента и за следващата да предложа - "Най-неуспешни продукти"  Laughing.

Напоследък много хвалби срещам в темата (което е хубаво, разбира се) и само плахи коментари, веднъж на 20 страници, за нещо нехаресано  Peace.
Има нещо такова. Ще включа въпроса за най-лош продукт, а следващата тема може да доразвием въпроса  Mr. Green

И спрете се с тия реклами на сайтове, че накрая няма да има нито един линк в тая тема. Всичко ще се счита за спам и реклама. Досадно е вече, разберете!

# 696
  • Мнения: 1 324
Момичета, можете ли да сравните Lakme L2 и Joico Moisture Recovery търся си нещо за освежаване на косата, прибиране на фризита и в помощ при разресване.


Не мога да направя сравнение, защото не съм ползвала спрея на Joico. Но мисля, че L2 не е това, което търсиш, съдейки от начина, по който се отразява на косата ми. Ползвам го, когато косата ми е станала прекалено мека и/или хвърчаща. Прибира фризитата и прави косата някак по-твърда и плътна. Ако го ползвам два последователни дни усещам и лека сухота. Ефектът на втвърдяване и изсушаване не са кой знае колко големи, но все пак са осезаеми. Освен това стимулира начупването /ако косата е чуплива по принцип, при права не знам как се държи/. И при мен няма ефект на улесняване на разресването.
Бих ти препоръчала Milkshake Incredible Milk 12 effects, но не е течен спрей. За прибиране на фризира, улесняване на разресването и предотвратяване на начупването върши чудесна работа. Моята фризьорка си прави течен спрей от него като разбива малко количество с вода  Crazy
http://zakosata.com/milkshake-incredible-milk-12-effects-150ml

# 697
  • Мнения: 318
Много ти благодаря Letsgo, и аз имах такива съмнения, тъй като преди доста време една фризиорка ме бе набутала с подобен двуфазен спрей(много ми заплиташе косата и така си го и изхвърлих, изхабен до половината и то с мъка). Това също ми харесва много http://www.parfimo.bg/kozmetika-john-masters-organics-citrus-and-neroli-detangler , мисля че ти и bellissima го коментирахте??

# 698
  • Добрич
  • Мнения: 219

Бих ти препоръчала Milkshake Incredible Milk 12 effects, но не е течен спрей. За прибиране на фризира, улесняване на разресването и предотвратяване на начупването върши чудесна работа. Моята фризьорка си прави течен спрей от него като разбива малко количество с вода  Crazy
http://zakosata.com/milkshake-incredible-milk-12-effects-150ml

А някой знае ли до колко може да се разчита на термозащитата  в това мляко или да се слага и друго термо?

# 699
  • Мнения: 2 576

Бих ти препоръчала Milkshake Incredible Milk 12 effects, но не е течен спрей. За прибиране на фризира, улесняване на разресването и предотвратяване на начупването върши чудесна работа. Моята фризьорка си прави течен спрей от него като разбива малко количество с вода  Crazy
http://zakosata.com/milkshake-incredible-milk-12-effects-150ml

А някой знае ли до колко може да се разчита на термозащитата  в това мляко или да се слага и друго термо?

Аз също съм много доволна от плодовото мляко на Милкшейк.Постояно го използвам,любимо ми е  Heart Eyes
След него слагам термозащита  Peace

# 700
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Лу може ли да сравниш Бохо спрея с този на Лейбъл М ,освен ,че втория ти втвърдява.Питам най-вече за оформяне как са,  защото аз имах Бохо-то но не бях очарована как ми оформяше къдричките( може би проблема е в мен Mr. Green).Иначе не лепне и не втвърдява, което е супер.

niditop3
аз толкова съм го хавлила този Бохо спрей, че вече ме е срам да пиша за него  hahaha
При мен начупва на чудесни вълни, не слепва, не клечосва, а и на другия ден само отново напръсквам на суха коса и вълните се дооформят - рай  Heart Eyes
Разбира се не на всяка коса действа така.

Спрея на Лейбъл М го бях взела, надявайки се да е бюджетен заместител на Бохо спрея, но уви не се оказа така. Почти не ми оформя никакви вълни (моята коса е абсолютно права), втвърдява косъма и дава един силно матиран вид, който не ми допада.

# 701
  • Мнения: X
Кое е плодовото мляко на Милкчейк? Онова с 12 ефекта ли?

# 702
  • Мнения: 13 627
Добре, че споменахте Label M за да сетя какво исках да питам  Hug  Ходих специално до Златна Рибка, но те не бяха сигурни.

Цветните спрейчета на Label M след колко измивания падат? Иска ми се да пробвам от новите им цветове, но косата ми е бяло руса и след една розова боя, брах поне половин година ядове.
Моля ако някой е имал от тях да сподели  Praynig Praynig Praynig

# 703
  • Мнения: 1 324
Valkirja, все още не съм се сдобила с дитанглъра на Джон Мастърс.


За последен път ще направя опит с протеинов продукт. Досега каквото пробвах нищо не води до втвърдяване, изсушаване и т.н. от протеина. И не мога да разбера - нямам нужда от протеинови продукти, или все още не се е наситила и затова не се пресушава косъма.  newsm78
Мацата, и при мен е така. Косата ми може да се каже, че е здрава. Не я третирам с абсолютно нищо освен безамонячна боя 2-3 пъти в годината. Дори не я суша. Нооо протеинът го няма за нищо. Няколко поредни пъти ползвам двустъпковия протеин на Афоджи и протеинова маска и косата ми е от мека по-мека. Суха и твърда става от балансирани продукти. От хидратиращите се смачква и няма виталност Rolling Eyes

# 704
  • Мнения: X
Valkirja, все още не съм се сдобила с дитанглъра на Джон Мастърс.


За последен път ще направя опит с протеинов продукт. Досега каквото пробвах нищо не води до втвърдяване, изсушаване и т.н. от протеина. И не мога да разбера - нямам нужда от протеинови продукти, или все още не се е наситила и затова не се пресушава косъма.  newsm78
Мацата, и при мен е така. Косата ми може да се каже, че е здрава. Не я третирам с абсолютно нищо освен безамонячна боя 2-3 пъти в годината. Дори не я суша. Нооо протеинът го няма за нищо. Няколко поредни пъти ползвам двустъпковия протеин на Афоджи и протеинова маска и косата ми е от мека по-мека. Суха и твърда става от балансирани продукти. От хидратиращите се смачква и няма виталност Rolling Eyes
А чели ли сте какво бях писала за протеините и здравата коса? Теизобщо не се задържат в косъма, защото няма дупки, които да запълват. Затова не ви се втвърдява косата от тях. Ще си намеря поста довечера и ще го сложа на 1стр.  Ето го
Скрит текст:
Искам да споделя най-новите си впечатления относно силните протеини и протеиновите реконструктори.

Както съм споделяла неведнъж косата ми в самото начало, когато започнах да използвам проф. козметика за коса, беше натурална, нетретирана и здрава. Бях си взела това http://www.enzo.bg/matrix/total-results-pro-solutionist-grizha-z … -i-uvredena-kosa/ , като си бях наумила,че е добре да имам такъв продукт, въпреки че косата ми реално не е изтощена. Ефекта от продукта определено ми харесваше, прилича на 2 мин. р-р на Афоджи, но се усещаше дори по-балансиран от него. Ползвала съм го няколко пъти, със загряване и без.

Това лято изрусявах кичури няколко пъти и естествено косата ми се изтощи и промени структурата си на химически третираните части. Преди две три седмици отново го ползвах, тъй като ми предстоеше боядисване и исках да напротеинча косата. Нанесох обилно количество от реконструктора и загрях щедро със сешоар два три пъти, стоях около 40мин. След като измих и изсуших, косата ми беше много по-различна отколкото преди, когато съм го ползвала. Беше доста твърда, суха дори и уплътнена, нямаше и помен от балансираното гъвкаво усещане, което имах преди, когато косата ми бе здрава.

До какъв извод стигнах: Здравата нетретирана коса НЕ СЕ нуждае от чист протеин или протеинови реконструктори! Достатъчни са само продуктите с някакъв вид протеин в състава, не е нужно да се използва допълнително заздравяващ специален продукт, защото неговото усвояване няма да бъде пълно.

Косата ми не се втвърдяваше и се усещаше балансирана, защото не е поела много от протеина, понеже не е изтощена и пореста, т.е. косъмът не задържа допълнителните вещества, които трябва да полепнат по изтощения отворен косъм и да му помогнат да се реконструира до колкото е възможно. По-голямо въздействие са оказали другите съставки, които балансират продукта и затова ефекта все пак ми е харесвал. А протеина, изцяло или в по-голямата си част е заминал в канала без да се задържи в косата.

Сега успях да видя пълния ефект и предназначение на протеините, а именно да подпомогнат на увредения косъм да подобри структурата си, уплътнявайки го допълнително. Здравата коса не се нуждае от запълване увредени участъци, следователно използването на такива продукти е напълно ненужно.

Последна редакция: чт, 30 апр 2015, 17:57 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт