Хора в беда или някакъв тип далаверджии?

  • 5 669
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 371
Никога не спираме в такива случаи. В днешно време всички хора имат мобилни телефони, ако действително са в беда, ще се обадят на близки, роднини, полиция, в краен случай на 112. За мен 99% са измамници, целящи обир.
Бих спряла само при тежко ПТП, при очеизвадна необходимост от помощ.

# 16
  • Мнения: 5 647
Не спирам. Никога. Аз много мнителна и нямам никаква вяра на непознати.

# 17
  • Мнения: 46 563
...ще се обадят на близки, роднини...

Излизат с номера, че само минават през България, не познават никого тук  Laughing в нашия случай май от Турция за Румъния казаха, че пътуват, но може и друго да е било, не помня.

# 18
  • Мнения: 3 371
...ще се обадят на близки, роднини...

Излизат с номера, че само минават през България, не познават никого тук  Laughing в нашия случай май от Турция за Румъния казаха, че пътуват, но може и друго да е било, не помня.

Има полиция и 112 за такива случаи Peace

# 19
  • Мнения: 46 563
И ние така им казахме   Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 469
Благодаря, че споделяте, явно е по-вероятно да те спре измамник от колкото закъсал човек.
 А всъщност може би 15 км преди това бяха спрели 2 коли и сменяха гума на едната. Мои познати пукаха гума пак там в една зимна вечер и някакъв човек беше спрял да им помага. Всичко се случва на път, но явно трябва да сме доста предпазливи и да преценяваме до колко закъсалите са закъсали. Сега като се замисля хората в колата нямаха изражения на изплашени или бедстващи бяха супер спокойни, направо безразлични и ни хвърляха по едно око, не изглеждаха дружелюбни въобще, освен усмихнатия дето ни поздрави все едно сме му роднини. Някак си не съответстваше на начина по който ни спряха.  Не ми приличаха на чужденци или пък бежанци, явно го дават с тоя поздрав за да объркат човек (както и мен ме объркаха), но много си приличаха на героите от филмите на Костурица просто... и то всички. Само че не се чувствах добре, че съдя "по дрехите"... 

# 21
  • Мнения: 3 031
Не бих спряла дори, страх ме е.

Спирам единствено на възрастни хора (без те да ме спират) и ги питам дали не искат да ги закарам до някъде, често ходят пеша между селата.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 802
Преценяваме на момента как да постъпим. Често спираме, качваме стопаджии.

# 23
  • Мнения: 520
Чист опит за измама. Моята случка беше на правото на Сапарева баня. Познатото с пръстен и гориво. Обясних му че ще го закарам до бензиностанцията да си купи - само махна с ръка и се отдалечи. Влашки цигани...


И още един опит преди месец - на паркинг на голям магазин. Тип мургавелко, представи се с някакво име и пита веднага за моето. Т.е. установява контакт - виж че съм честен и открит.

  И след това почва, бил от Латвия / отбелязвам че беше с унгарска кола / идвал на някаква конференция и карал някакви мостри с тенджери, разпродал ги и му останал един комплект. та ако искам да ги взимам на сметка.

Пропуснах този шанс

# 24
  • Мнения: X
Срам ме е да си призная, но купих един такъв пръстен фалшив от един румънски циганин, само че ме спря на улицата.  Mr. Green

По господари на ефира даваха и едни, които продават тенджери уж маркови.

Стопаджии никога не бих качила, единствено някоя баба или майка с дете, много филми на ужасите съм гледала..

# 25
  • София
  • Мнения: 16 110
Моя позната скоро ми разказва - тръгнали с ММ да пазаруват в Метро. На паркинга ги спрял закъсал човечец с  комплект тенджери. Докато се обяснявали и ги агитирал да си го купят видял, че спира полицейска кола. Хвърлил чантата и избягал. Те се поогледали и си прибрали уникалните тенджери. Сега си ги ползват.
Имало и някаква измама с външна изолация. Уж евтино, а после те карат да доплащаш.
Същата позната си остана с половин изолиран апартамент.

# 26
  • Мнения: 1 520
Веднъж една възрастна жена с побелели коси, ме помоли да й понося чантата,защото й било лошо, имала проблеми със сърцето и не знам още какво. Беше в центъра на София до Съдебната палата.
Подминах я без никакви угризения, като не я познавам, откъде да знам каква е, що е и какво точно носи в чантата си...
Като й е толкова зле къде е тръгнала, да си стои вкъщи и да не притеснява хората.

# 27
  • Мнения: X
Аз чанта и багаж на баби съм носила, даже сама съм предлагала.
Съмнявам се да е някаква измамничка, освен ако не е циганка.

# 28
  • Мнения: 3 031
И какво може да носи в чантата си? Бомба? Confused

# 29
  • Мнения: X
Може да е обрала банка.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт