Хора в беда или някакъв тип далаверджии?

  • 5 665
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 520
Да уточня, че чантата й не беше дамска, а пазарска.
Дори да й се е налагало да отиде някъде (на лекар примерно), за какво тогава й е тази нелека чанта, като не се чувства добре?
Всякакви ги има, откъде да знам колко й е била чиста работата на въпросната...

П.П. Стана ми неприятно и за това, че от толкова много хора наоколо тя се спря точно на мен. Аз ли съм изглеждала най-наивна от всички, да му се не види...

Последна редакция: сб, 11 апр 2015, 22:13 от krem-karamel

# 31
  • Мнения: 3 371
Веднъж една възрастна жена с побелели коси, ме помоли да й понося чантата,защото й било лошо, имала проблеми със сърцето и не знам още какво. Беше в центъра на София до Съдебната палата.
Подминах я без никакви угризения, като не я познавам, откъде да знам каква е, що е и какво точно носи в чантата си...
Като й е толкова зле къде е тръгнала, да си стои вкъщи и да не притеснява хората.

И правилно си постъпила. живеем в такива времена, че на никого не бива да се има доверие. Представи си бабата се развика -тази ме обра или, че е имало 5 000 лева в чантата когато стигнат където трябва, а сега ги няма. Или носи дрога, или какво ли още не. Това, че е с бели коси и е възрастна не я прави невинна по дефолт. Просто малко предпазливост не е излишна. Дори понякога да се гледа на това  с лошо око от другите. И аз бих постъпила така. Уважение всекиму, доверие никому. Особено към непознати.

# 32
  • Мнения: X
И аз бих се усъмнила ако е млад човек, но на баба бих помогнала. Представи си, че наистина й е лошо. Една възрастна жена така беше се спряла, всички я подминаваха, попитах я как е, явно кръвното й беше паднало. Стигна се дотам, че линейка викахме.

# 33
  • Мнения: 520
Моя позната скоро ми разказва - тръгнали с ММ да пазаруват в Метро. На паркинга ги спрял закъсал човечец с  комплект тенджери. Докато се обяснявали и ги агитирал да си го купят видял, че спира полицейска кола. Хвърлил чантата и избягал. Те се поогледали и си прибрали уникалните тенджери. Сега си ги ползват.
Имало и някаква измама с външна изолация. Уж евтино, а после те карат да доплащаш.
Същата позната си остана с половин изолиран апартамент.


точно за същия магазин става дума, не исках да го изписвам.
По повод за строителни услуги - който има родители по селата да ги предупреди да не ползват непоискани "евтини" услуги.

По спомен - пак цигани, предложили да ремонтират улуците на къщата, дедото  се връзва, тия свалят улуците и започват да го  изнудват за още пари.
Намерих статията

http://news.varna24.bg/505687.html

# 34
  • Мнения: 7 325
Сега се сетих за една случка от преди няколко години. Спираме на бензиностанцията до хотел Санкт Петербург в Пловдив и тръгваме към аутлета. Мъжът ми караше кола с хасковска регистрация. Един господин ни настига и започва да ни разтяга локуми на развален български как бил от Хасково, как бил в Пловдив по бизнес дела, как го окрали и не можел да се прибере да сме му сипели бензин за не помня каква сума ( не беше голяма ) а той ще си даде телефона да му се обадим да ни върне парите, така или иначе сме били градски да сме му влезели в положение. Полиция викал ама смачка точно тази част та не се разбра. На роднини и познати не можел да се обади защото бързал а и телефона му били откраднали.
Обаче не отцели хората - първо нито бяхме гратски нито събратя, второ за толкова години из чужбините сме се нагледали и наслушали на какви ли не драми, че и доста студена вода сме пили и трето версията хич, ама хич не му беше изпипана, ако се беше постарал малко можеше и да се намерят шарани да му напълнят резервоара.

# 35
  • Мнения: 781
предлагам съфорумките, които емнаха крем-карамела, да не забравят, че един от най-потресаващите серийни убийци в Русия дълги години е минавал незабелязан, защото 'мръсната работа' я е вършила крехката му, побеляла майчица, която е причаквала млади девойчета по светофари и пазари и с плачевен глас е молела да 'й занесат чантата до ей оная кооперация', където ги е посрещал извергът.

http://murderpedia.org/male.S/s/spesivtsev-alexander.htm

първосигнално всички реагираме на страри хора и деца, но просто такива времена настанаха. също като онзи дето държал трите жени и ги изнасилвал и пребивал в продължение на 11 години в къщата си в Щатите. едната жена примамил с обява за 'кученце за 2-годишния й син'. в резултата на изчезването на майката, детето било пратено в приемно семейство и после осиновено. сега семейството отказват контакт с майка му защото 'имал хубав живот'.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ariel_Castro_kidnappings

та така..понякога от криворазбрано милосърдие може да се навреди на собсвеното семейство..представете си само за минута, ако, не дай си Боже, нещо стане с вас, колко непознати (като тези, на които сте искали да помогнете) ще се замислят за вашите деца - гладни ли са, жадни, топло ли им е, обич липсва ли им..

п.с. истински закъсалият човек не ходи и не проси. той стои като притиснато куче и гледа в безизходица с глава, наведена от срам..не иска, не изисква, не се обяснява и не притеснява...същото като във форума благотворителност.

# 36
  • Мнения: 19 309
Преди две седмици около Павел Баня някакъв мургавелко със стар Мерцедес спрял мъжа ми на пътя. Питал го дали говори немски или английски. После обяснил, че е турски бизнесмен. Показал една кредитна карта, която се била повредила. В Турция бил милионер, но заради повредената карта останал без пари и бензин в БГ. Тръгнал да му дава "златни" пръстени в замяна на пари. Мъжът ми да му дадял банкова сметка и като се приберял в Турция, щял да му ги преведе  Mr. Green ooooh!

Това с чантата за мен е прекалено. Не е нужно все пак да се носи до дома й.
Цитат
Дори да й се е налагало да отиде някъде (на лекар примерно), за какво тогава й е тази нелека чанта, като не се чувства добре?
Ами например може да живее сама и да няма кой да й напазарува.

Последна редакция: нд, 12 апр 2015, 15:55 от Пролетен дъждец

# 37
  • Мнения: 18 496
Вчера един белоглав старец с патерица направи опит да се метне пред колата ми. Седеше с гръб към булеварда в близост до пешеходна пътека и понеже беше късно, ми се стори подозрителен отдалече. В момента, в който приближих пътеката, леко ме погледна, рязко се завъртя и скочи на пешеходната пътека. Беше видимо разочарован, че успях да спра навреме. А патерицата явно му беше само за аксесоар, защото този скок с патерица, няма как да се случи.

# 38
  • Мнения: 3 371
Вчера един белоглав старец с патерица направи опит да се метне пред колата ми. Седеше с гръб към булеварда в близост до пешеходна пътека и понеже беше късно, ми се стори подозрителен отдалече. В момента, в който приближих пътеката, леко ме погледна, рязко се завъртя и скочи на пешеходната пътека. Беше видимо разочарован, че успях да спра навреме. А патерицата явно му беше само за аксесоар, защото този скок с патерица, няма как да се случи.

Ужас! От такива най-много ме е страх. Преди 22 години така на моя състудентка кара мъжът и, не помня откъде са се връщали вече, вечер, към 12 часа. Една баба се хвърля пред колата и разбира се, загива. колко години го влачиха роднините и по съдилища, накрая го оправдаха, бабата правила не знам колко броя опита за самоубийство, и точно на тях се случило да успее. Оттогава мъжът и никога не кара и когато хване волана, от ръцете му тече вода/биквално, виждала съм го с очите си/. ходи на психотерапия, но нищо не му помогна.

Това не е по темата, но съм чувала /само съм чувала, не знам дали е истина/, че в Румъния често така избутвали дете на пътя, с цел да спрат колата/или тир-а/ и да искат пари от шофьора.

# 39
  • Мнения: 1 355
Не само в Румъния. Чувала съм за подобни случаи преди години на варненската автогара. Избутвали детската количка с бебето пред колата в последния момент... Издебвали някоя по-бавна кола, а после вдигали голям панаир и искали пари. Добре, че скоро не съм чувала такива неща...

# 40
  • Мнения: 781
сакън, не пишете такива неща за циганите. са ше влезне някой от българския хелзински комитет, ще види и ще ни разнасят пак из цялото европа колко сме нетолерантни  Rolling Eyes за циганина - или добро или социални помощи  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 3 371
сакън, не пишете такива неща за циганите. са ше влезне някой от българския хелзински комитет, ще види и ще ни разнасят пак из цялото европа колко сме нетолерантни  Rolling Eyes за циганина - или добро или социални помощи  Mr. Green

Ама да си ги натоварят всичкото мангал и да си ги приберат и разпределят в богатите страни в ЕС, халал да са им Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 781
сакън, не пишете такива неща за циганите. са ше влезне някой от българския хелзински комитет, ще види и ще ни разнасят пак из цялото европа колко сме нетолерантни  Rolling Eyes за циганина - или добро или социални помощи  Mr. Green

Ама да си ги натоварят всичкото мангал и да си ги приберат и разпределят в богатите страни в ЕС, халал да са им Twisted Evil

е как? добрият интегриран циганин е чуждият такъв  Sunglasses освен това не мож ги взе, те не цепят басма на никой - а като почнат да не се съобразяват с всичкото мюсюлманин, който и без това реве за още повече права привилегии, нали богатите европейци ще се видят в чудо на къде по-напред да се огъзят. основен принцип на икономиката - два паразитиращи етноса на територията на една страна взаимно се елиминират.

# 43
  • Мнения: 7 325


основен принцип на икономиката - два паразитиращи етноса на територията на една страна взаимно се елиминират.
Ха, ние отново доказахме че принципи не виреят на наша земя. Вместо елиминация се случи обединение.

# 44
  • Мнения: 328
Не спирам. Никога. Аз много мнителна и нямам никаква вяра на непознати.
и аз също

Общи условия

Активация на акаунт