Пролетното слънце ни прегръща, ДЕКЕМВРИйско бебе вече се обръща!

  • 41 362
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Мимаса, браво за хубавите мерки на Божидар! Hug
При мен имаше следния коментар от акушерката на контролният на 4 мес. " Само на кърма е, нали? Shocked Нали не си му давала твърда храна?"
Златанова, някои хора превъзбуждат бебетата, особено ако са шумни или много ги лигавят. Ако е идвал такъв човек у вас, напълно е възможно бебето да е неспокойно вечерта след това. При мен се е случвало 1 път с баткото и 1 път с Бобо(различни хора). До полунощ са се оправяли, но е много неприятно. Confused Просто следващия път гледай ако можеш да държиш тези хора по-далеч от бебето или просто им направи забележка да не говорят високо или да не го лигавят постоянно. Peace Hug
Аз ориз съм давала само на инстантна на Холе. Като цяло рядко давам ориз. Повече наблягам на просо, елда, спелт и овес.
Радвам се, че Мимченце е добре. Hug

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 2 058
Аз от кашите започнаш с кафяв ориз - един пакет от половин кг, измих го и го изсуших на фурната /около 50 градуса/ После го смлях на блендера. Не става на брашно, по-скоро се надробява, но все пак се вари по-бързо така. Слагам някъде 2 с.л и 1 чаша вода, варя и после пасирам пак. Понякога добавям и плод. Много я харесва.

# 692
  • Мнения: 148
Поздравления за всички рожденици!
Мелина, да ти е жив и здрав Бобо, голям мъж ще расте, нека , пу пу... Simple Smile .
Аз пюрета правя средно по 3 или 4 ,по 2 от вид, наливам ги врели в бурканите, обръщам и после в хладилник.Едното го яде на същия ден.Не ги замразявам, защото просто не ми хареса как стана картофа замразен, като гъба и трябваше тогава пак да го топля, пък и наново да пасирам, само заради това се отказах от замразяване на зеленчук. Иначе месото го правя на кубчета и само добавям към направените пюрета.
Малкия освен, че беше 2 дни с температура, се появи и леко разстройство.Венецът му се е подул и прозира първия зъб.Май го чакаме всеки момент.Толкова ли ще е трудно ? Дано не е на всеки зъб, голяма мъка и за двамата, не съм спала от 3 дни поне, а той е толкова нервен  Tired .Представям си ако това се повтори още 31 пъти  Mr. Green , кътниците излизали най-тежко...Не ми се мисли.

# 693
  • София
  • Мнения: 8 646
Златанова, за мен "урочасването" е точно това, което казва Мелина-някои хора превъзбуждат бебетата.Също и те лесно се впечатляват, всяко едно нещо, което виждат сега развива връзки в мозъка им.Дори играчка картината на стената може да ги "урочаса", даже родителя с някакъв звук, песничка, движение, дреха.
Идват им повече емоции, нервната система им се натоварва и са неспокойни.
Пък баенето им действа с определен ритъм, думи и се успокояват.
Преди време бях чела статия за изследване, че има определени звуци, пространства и гласове на хор,а които ни успокояват и ни се доспива. Навремето, като ходех в дома на по-бившият ми приятел, само да вляза в стаята му и едва си държах очите отворени. От влизането ме обземаше някаква летаргия, самата светлина, тапетите, звуците. Спях с часове.
Вероятно така действат и песните, мърморенето при баенето.
Абсолютно отричам всякакви фантасмагории, зли сили, уроки, вселявания и прочие..неща  Laughing
А пък при тези жеги и възрастта на децата ни, си е в реда на нещата да са неспокойни. 
 
Гаргамелче, зъбките излизат различно при децата, предполагам, че има и разлика от зъб до зъб при едно и също дете. 
При Огнян въобще не усетих зъбчето, но съм далеч от мисълта, че няма да ме побърка с някой от другите.
Аз затворих вчера бурканите и ги изварих, че плодовото пюре не беше достатъчно горещо.И така и така трябваше да варя него, сложих и другите.
Но са по 300мл, чудя се като отворя един буркан, колко време може да седи в хладилника.Оги яд епо максимум 80. Купените се държат 24 часа, но домашно  newsm78

# 694
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Трябва да измислим ново заглавие за следващата тема!  newsm78

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 2 058
Аз варя количество за 2 дена, рядко не го изяжда и остава за третия ден. Не мисля, че е проблем. Това за зеленчуковите пюрета. Плодовите гледам да са сурови и ги пасирам на момента, а кашите ги варя всеки ден, ако остане, яде я на другия. Естествено, че е най-добре всичко да е приготвено прясно, но не мисля, че е вредно или развалено, ако стои 2 дена в хладилника.

# 696
  • Мнения: 2 117
gargamelche, моето момченце беше с такава температура 3 дни плюс гадно разтройство.Чувстваше се много зле и затова давах на около 4 часа панадол - не ни помогна, заедно с пробиотик за стомахчето и прахчета за обезводняване. И след всички мъки, зъбче още нямаме! Crossing Arms
Да го види лекар най-добре,миличкото, Hug че 2 дни с температура са много!

Ако ще вярвам в урочасването, съм по-склонна да мисля, че става от лоши очи и помисли!Някак не мога да приема, че радвайки се на детето, целувайки го, смеейки му се - ще му причиниш болка!
Затова и не обичам, когато непознати или неприятни познати надничат или се заглеждат в количката! #2gunfire
А то моето бебче от 2-3 седмици не спи.Оставен сам да спи, се събужда моментално и със затворени очи плаче - личи му, че иска да спи, а не може - само на ръце е спокоен... Sad

# 697
  • Мнения: 148
Златанова аз се консултирах с педиатъра още вчера, каза да му давам Хексалгин и вит. C освен Панадола.Вчера обаче нямаше разстройство, появи се днес.Така или иначе утре сме на консултация и ще го види задължително.

# 698
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Родителите не могат сами да си урочасат детето, колкото и да му се радват. Виж чуждите хора-да. За мен не е нормално зряла жена да се превзема и лигави бебе, сякаш бебе не е виждала(при условие, че същата има дете/ца). Според мен това не го правят хора от обич, а такива, които искат да покажат, че уж много се радват на бебето. Аз ако се радвам на нечие бебе, ще му се усмихна леко и ще му кажа тихо 2-3 думи. А не да го хвана, да викам силно " Ау какъв си сладък, ау какъв си хубав и т.н.", да го мачкам, мандахерцам, нося, щипя, дърпам и т.н. Всъщност за мен това е лицемерие и направо режа такива хора, в крайна сметка спокойствието на бебето ми е по-важно от сръднята на някой.  Peace Още повече, че това го правят хора, които не са с добри чувства нито към теб, нито към бебето или пък са без всякакъв усет, както писах и по-горе. Peace Другите дето ме дразнят е като те видят с бебето в количката и се развикат отдалеч, обикновено нещо за времето. Сякаш това бебе не може случайно да спи в количката. Close

# 699
  • София
  • Мнения: 8 646
Аз не вярвам в урочасването, затова съм го сложила в кавички.Родителят може да впечатли или уплаши детето и сам и то после да се държи като "урочасано".
Свекърва ми много се превъзнася по детето.Не го мачка и друса, но самите и възклицания, охкания, подскачания  ooooh!
Не го прави престорено, такава си е.Смятам, че искрено се радва, ама прекалява понякога с лигавенето.Не лигавене на бебето, лигавене на самата нея.

# 700
  • Мнения: X

Свекърва ми много се превъзнася по детето.Не го мачка и друса, но самите и възклицания, охкания, подскачания  ooooh!
Не го прави престорено, такава си е.Смятам, че искрено се радва, ама прекалява понякога с лигавенето.Не лигавене на бебето, лигавене на самата нея.

Офф,все едно чета за моята,едва я издържам вече и съвсем скоро ще и направя забележка.Адската лигавня и превземки  Crossing Arms

# 701
  • Варна
  • Мнения: 759
Някой като се превъзнася много покрай Вили и говори на висок тон, бебо го гледа странно, учудено и може даже да ревне после  Laughing
Аз не вярвам в урочасването, но за всеки случай имаше до скоро червен конец (падна и все забравям да сложа нов).

P.S. предлагайте заглавия за новата тема  Flutter

P.P.S. Току що ми хрумна едно:
Сяда, лази ДЕКЕМВРИйското човече, нови хоризонти преоткрива вече!

Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 21:11 от Tsvetivn

# 702
  • София
  • Мнения: 8 646
Цвети, много хубаво заглавие  Hug
Аз не съм много по идеите  newsm78 
Не ми хрумва нищо  Thinking
Тази нощ беше кошмарна, такава жега, пот, гадост . Не съм спала, Оги се събужда 3-4 пъти, от 12 започна. Много му беше жега и на него, а и той май е наследил от татко си потенето-става вир вода, чаршафите са мокри.
Та всеки път ставах и го слагах отново в леглото му, че не можем да дишаме тримата заедно, а и на него да му е по-прохладно.

# 703
  • Мнения: 1 907
Ние вече две нощи спим на климатик- хладничко, приятно, чак се завиваме с чаршафчета  Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 8 646
Ние сме с вентилатори, но и климатик да беше малко ме  естрах нощем с таята.
Аз съм настинала от вентилатора, на Оги и ММ нищо им няма, но аз съм с отит и хрема  Tired

Общи условия

Активация на акаунт