Килата ще стопим с дюканския режим - 278

  • 47 934
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 459
Не всичките 5 върнах, но странното е, че вчера ,макар, че ми се гадеше хапнах пържен шаран и пушена сьомга, че и беше солена. Но,явно от антибиотиците и лекарствата постоянно ходех до тоалетната и тази сутрин бях с 2,5 кг по-лека, което ми се стори доста невероятно.

# 61
  • Мнения: 210
ArhMih, краят на стихотворението кърти направо Joy Joy Joy, "по възможност мъж", а?! Пу, пу, а дано!
Миналата седмица наградиха една баба на 100 г., която преплувала 1,5 км там на някакво състезание... Жената каза, че е почнала тренировки на 80 години! Запомни това и не ми се извинявай
Сладурке, винаги виждаш оптимистичната страна на нещата, а това е благословия!
Алинка, и аз по едно време бях като теб, повръщаше ми се от месо. Миии, една седмица на яйца, мляко и извара действат много отрезвяващо, едната сутрин се събудих с мечтата за пилешки кюфтета или бутчета на фурна... Опитай, дано стане newsm10!
И пак доказателство за плюса от протеиновите диети: Преди три години, в резултат от поредната нискокалорична въглехидратна диета, бях с 2 кг. по-малко, но не можех да влезна в днешните си дънки. И да изглеждам доста поносимо, почти без гънки и хвърчащи меса...
Териcry, помахай с някой бутон, просто ей така.

# 62
  • Мнения: 5 459
Ами сега, докато мирясам, ще изкарам само 8 дни на В.Ч. дието, понеже последните дни са само на плодове и мляко, а аз и двете не ги ям. Надявам се до тогава да ми е минал ужасът от месо. А яйца от дете обожавам, ама съвсем ще отслабна-умствено  Joy

# 63
  • Плевен
  • Мнения: 369
Мерси, Овесенко!
http://btvnovinite.bg/article/sport/100-godishna-zhena-prepluva- … -metra-video.html - ето линка, да не си помислите, че го измислям това! Е, било е преди две седмици... ама правилно съм запомнила, нали?
Алинка, както виждаш - лекувала си е коляното, женицата и не се е предала на възрастта и ЕГН-то... Joy Движението лекува всичко (ама е японка - таз "жвежарка" колко суши е омела... малии! Та и ние ще трябва да измислим с кой вид спорт да лекуваме ишиаса, дисковата херния и там кой каквото си отглежда! С лежане на дивана не става - пробвах!
Вижте и тука кво прай КГБ (клуб на готините баби):
Скрит текст:
http://www.bb-team.org/articles/1503_silova-trenirovka-v-naprednala-vazrast -
Силова тренировка в напреднала възраст
    и
http://www.marica.bg/80-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0% … )-news302371.html
80-годишни дами с рецепта за вечна младост (СНИМКИ)
Никой мъж не смее да тренира с ветеранките. Един се осмелил, но умрял  Joy

Последна редакция: пн, 20 апр 2015, 14:12 от ArhMih

# 64
  • Мнения: 190
Здравейте, имам питане - пилешки сърца предполагам може да се хапват?

# 65
  • Мнения: 487
Привет   love001
Лелеее, колко сте изписали. Аз нали таковатааа, професионален празник имахме, та забегнахме от службата два дни на зелено. Страхотно беше, режимна храна колкото искаш имаше, така, че всичко е под контрол.  Тази седмица обаче съм сама, колежката отпуск, та ще ми излезе през носа.
Само да кажа, че от днес съм в трета. Засега вкарах плод и парче сирене. За утре ще взема и пълнозърнест хляб, обаче съм в чуденка дали да са две филии и дали всеки ден. Аз и преди режима хляб въобще не хапвах....отивам да ви чета  Hug

Koen_the_koen, може пилешки сърца. Най ги обичам нанизани на шиш, овкусени и на грил тигана.

# 66
  • Мнения: 5 459
Архмихче, то ако ставаше със сушито и аз бая суши набивам. Редовно тормозя половинът, че много се усъвършенства в правенето му, ама не става....
Пиратче, какъв професионален празник бе, що не каза да честитим.

# 67
  • Плевен
  • Мнения: 369
Абе, каза, момичето, бе! На юриста! Беше още на 16 мисля...
Пиратче, честита трета!!! Ами според големината на филийките... Laughing Или 1 нормална или две малки...?!? Не, бе - две филии! Иначе са всеки ден!
Скрит текст:
Към досегашните храни:
"• постните меса, най-постните части на говеждото и телешкото, конското;
• рибите и морските дарове;
• яйцата;
• обезмаслените млечни продукти;
• литър и половина-два вода;
• зелените и суровите зеленчуци.
   Към тази основа, която ви е добре позната, Протал добавя нови храни, които ще подобрят всекидневното ви меню и които можете да въведете веднага в следните пропорции и количества.
   Една порция плодове дневно    
Ето случай да поговорим за плодовете, които охотно смятаме за типична здравословна храна. Това е особено вярно, тъй като се отнася за естествен и следователно нетоксичен продукт. От друга страна, плодовете са едни от най-добрите източници на витамин С и на каротен. Тези две качества са още по-ценени поради две наскоро появили се явления в западната цивилизация: тенденцията към безусловно завръщане към естественото и вярата в магическите свойства на витамините. Само че естественото не е непременно благотворно, а витамините не са чак толкова жизненонеобходими, колкото твърди внесената от САЩ мода. Всъщност плодовете са единствените естествени храни, които съдържат това, което диабетолозите наричат лесноусвоими захари. Всички други храни са дело на човека.
   Медът например е откраднат продукт. Той представлява животински секрет, нещо като мляко, предназначено за незрелите пчели, което си присвояваме само за да си доставим удоволствие.
   Рафинираната захар - бялата захар, не съществува под тази форма в природата. Тя е изкуствен продукт, индустриално извлечен от захарната тръстика или по химически път от захарното цвекло.
   Самият плод в диво състояние е рядко срещан продукт. Макар да" създават у нас впечатлението, че са леснодостъпни, плодовете, които ядем, са резултат от дълга селекция и интензивно отглеждане. Накрая, повечето много сладки плодове, като портокалът, бананът, мангото, са внесени от далечни и екзотични области и относително неотдавна са въведени в менюто ни благодарение на развитието на транспорта, което може би обяснява понякога тежките, дори смъртоносни алергии към някои екзотични плодове (киви или фъстък).
   Всъщност плодът не е прототипът на здравословната и естествена храна. Консумиран в големи количества, той може да се окаже опасен, особено за диабетика, а дебелият човек е свикнал да дъвче плодове между две хранения.
   Всички плодове са ви разрешени с изключение на банана, гроздето, черешите и сухите плодове (орехи, лешници, фъстъци, бадеми, шам-фъстък, кашу).
   Колкото до понятието „порция", това е единица за плод с големината на една ябълка, една круша, един портокал, един грейпфрут, една праскова, една нектарина. За по-малките или по-големи плодове - една купичка ягоди или малини, един резен пъпеш или диня, две кивита или две кайсии, или едно неголямо манго, или половин голямо манго.
   Всички тези плодове са ваши, но по една порция на ден, а не на ядене. Все пак, ако имате избор, знайте, че най-добрите плодове за преходния режим се подреждат според мен в следната низходяща градация: приоритет на богатата на пектин ябълка, тъй благотворна за линията, ягоди и малини заради ниското съдържание на калории и празничния вид, пъпеш и диня заради високото съдържание на вода и ниската енергийна стойност (при условие че се придържате към порцията), грейпфрут и накрая киви, праскова и круша, нектарина и манго.
   Две филии пълнозърнест хляб дневно
   Ако сте предразположени към свръхтегло, свикнете да избягвате белия хляб. Той е неестествена храна, произведена от пшеничени зърна, отделени от своята обвивка - триците. Това отделяне много улеснява производството на индустриално брашно, но полученият бял хляб е измамен и прекалено лесен за усвояване продукт. Пълнозърнестият хляб, чийто вкус е не по-малко приятен, съдържа естествено количество трици. А триците са ваш първостепенен съюзник, който ви пази от рак на червата, от излишъка на холестерол, от диабет, от запек. В нашия случай триците пазят и линията ви, защото, след като стигнат в тънкото черво, те увличат със себе си част от калориите на хляба, която се изхвърля с изпражненията неусвоена.
   Засега и през периода, който ще преминем, вие сте все още под наблюдение, защото и най-малкото отклонение от режима може да ви провали. Но щом стигнете до стадия на окончателната стабилизация, вече няма да се боите от хляба, който ще можете да консумирате нормално при едно-единствено условие - да бъде пълнозърнест или още по-добре, да бъде обогатен с трици. Но и сега, ако обичате хляб на закуска, можете леко да намажете с олекотено масло двете филии пълнозърнест хляб. Или да използвате тази възможност в който и да е друг момент от деня, на обяд във вид на сандвич със студено месо или шунка, или вечерта със сирене, което е следващата храна в списъка ви.
   Една порция сирене на ден
   За какво сирене и за какво количество става дума? За момента имате право на всички видове термично обработени сирена като бонбел, гуда (или гауда), холандско сирене, савойско сирене, мимолет, конте, реблошон и пр. Избягвайте ферментиралите сирена като камамбер, рокфор, козе сирене. Колкото до количествата, препоръчвам ви да консумирате около 40 г дневно. Не обичам особено да се мерят продуктите, но се намираме в преходен период, който няма да продължи дълго. Освен това 40 г са стандартна порция, която е достатъчна за повечето хора с умерен апетит. Изберете удобния за вас момент, на обяд или вечерта, но поемете порцията наведнъж.
   Две порции нишестени храни седмично
   Отначало са наричали нишестена храна само картофите, като впоследствие са прикачили към тях и брашнените, като хляба и макароните, както и ориза и царевицата. За нашия случай през фазата на запазване на теглото трябва да бъдем благоразумни, затова ще ви представя тези храни в низходяща градация.
   • Макаронените изделия са най-подходящата за момента храна, защото са приготвени от твърда пшеница с много устойчива растителна текстура, много по-устойчива от тази на обикновената мека пшеница. Физическата устойчивост на разграждане забавя смилането й и усвояването на съдържащите се в нея захари. Освен това макаронените изделия са ценени от всички и рядко се свързват с понятието за режим, което е приятно и успокоително за човека, преминал през дълъг период на ограничения. Накрая и главно, макаронените изделия са засищащи храни. Единственият им недостатък е в приготовлението им, което изисква да се добави масло, олио или сметана и като капак - сирене, обикновено грюер, което увеличава калорийната им стойност. Така че яжте макарони на порции от по 200 г, но избягвайте да им слагате мазнина. По-добре добавете пресен доматен сок с лук и аромати. Ако бързате, можете да използвате домати от консерва. Колкото до сиренето, избягвайте грюера, който е твърде мазен. А и това сирене има слаб вкус и за го усетите, трябва да изядете по-големи количества. Можете да добавите малко пармезан - той не е толкова мазен и има по-пикантен вкус. Италианците знаят какво правят. Тези хора просто не знаят пък какво означава българско саламурено сирене!!! Яжте си от него!
   • Кускусът, качамакът, булгурът и целите житни зърна са разрешени на порции от по 200 г два пъти седмично. Те също са произведени от твърда пшеница и поради този факт имат същите свойства като макаронените изделия. Но са по-малко познати и използвани, тъй като идват от чужди култури. Кускусът често и справедливо е смятан за сложна за приготвяне храна, която ви предлагат предимно в ресторантите. Това не означава, че трябва да се лишавате от този ценен за стабилизацията на теглото ви продукт. За да го приготвите бързо, поставете го в неметалически съд и добавете вода, ароматизирана с кубче телешки бульон, която да го залее и да надвиши нивото му с поне един сантиметър. Изчакайте пет минути, докато зърното се напои и се надуе. После поставете съда в микровълновата печка за 2 минути, извадете го, раздробете с вилица бучките, отново вкарайте съда в микровълновата - и готово. Не добавяйте мазнина, бульонът е достатъчен. И не консумирайте кускус в ресторант, защото там го заливат с масло. Италиански или корсикански качамак, ливански булгур и житни зърна са позволени в същите порции и приготвени по подобен начин.
   • Лещата е друга подходяща нишестена храна, тъй като съдържа едни от най-бавните захари на света. За съжаление тя изисква известно време за приготовление, не всички я харесват и което е най-лошото, често е зле понасяна и обвинявана за появата на газове. Но за тези, които я обичат и я понасят, тя е прекрасна и засищаща храна, много подходяща за стабилизиране на теглото. Порцията трябва да е от 150 г. И в този случай никакви мазнини, само домати, лук и подправки. Другите бобови също заслужават да се отбележат и са разрешени в същите порции без добавка на мазнини. Бобът, грахът, нахутът принадлежат на едно голямо семейство и имат малко привърженици, тъй като обикновено се понасят по-зле и от лещата, но в хранително отношение са отлични продукти.
   • Оризът и картофите също са разрешени, но, както сами сте забелязали, са поставени в края на списъка и следователно трябва да се консумират епизодично, като се отдаде предимство на предхождащите ги храни. Оризът следва да се консумира без мазнина, като за предпочитане са сортовете с по-силен вкус, като оризът басмати, дивият ориз или пълнозърнестият ориз, чието усвояване е забавено от влакната. Порциите не трябва да надвишават 125 г варен ориз. Колкото до картофите, те трябва да се приготвят небелени или увити във фолио, без да се добавя мазнина. Пържените картофи, или още по-лошо - чипсът, са едни от редките продукти, които ви съветвам да забравите, защото не само че бъкат от мазнина и калории, ио са и канцерогенни и са вредни за сърцето и съдовете.
   Новите меса
   Досега ви бяха разрешени постните части на говеждото и телешкото и почти всички части на конското. От тук нататък можете да прибавите агнешкото бутче и свинското печено, както и обикновената шунка, и да ги консумирате без ограничения в количеството един или два пъти седмично."

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 09:00 от ArhMih

# 68
  • Мнения: 226
Какво става тука? Rolling Eyes какви са тези ЕГН-та,старост и тем подобни? Тук сме се събрали все млади и хубави девойки,е някои сме малко по опитни,но млади,рано ни е да мислим за ЕГН та Laughing
Алинка,по скоро е възможно да си вдигнала кг от лекарствата,особено от обезболяващите ако има някои кортизонов препарат,при тях го има този ефект на покачване на кг.,затова и е възможно като ги спреш и пак си спазваш режима кг да паднат по бързичко.
АрхМих благодаря за поканата Simple Smile,надявам се като уговорим среща(ако уговорим)да почивам и да мога да дойда. И няма да стеснявам нищо-ще си ходя с тесните дрехи-да ми стягат и да ми е гадно,за да не забравям,че има още за смъкване.След още 7 кг.ще реша кое ще стеснявам и кое не.
Относно движението-ами мързи ме Embarassed,връщам се скапана от работа и просто не ми се мърда,то добре че поне там доста вървя,но само това не е достатъчно,ама какво като го знам пък нищо неправя  Crossing Arms
Пиратка успех с трета  newsm10,

# 69
  • Мнения: 5 459
Да, слагат ми кортикостероиди, а отделно за грипа пия и силен антибиотик и един куп прахчета и сладки таблетки.  Sad

# 70
  • Мнения: 5 128
Здравейте, сладур и сладурки  Hug
Днес малко по бързата минавам, не, че има с какво да се отчета. Стоя си на едни кг и това е, даже леко взех да се изнервям  Thinking Зациклих и с избора на меню, имам чувството, че ям едно и също нещо, и направо вече лудвам  #Crazy
Колкото до дънките, бях си ги поръчала от чужбина с презумцията, че ще са ми малки и ще са ми стимул за отслабване, пък те взеха, че ми залепнаха идеално  Grinning Поне това малко ме успокоява  Wink
Пиратче, колежке златна, успех и от мен в трета фаза  Wink Не, че на мен ми предстои скоро да вляза в нея, но се замислих, задължително ли е да се яде хляб? Ето например Пиратка пише, че и преди режима не е хапвала хляб, защо сега да го яде, какво полезно в него непременно в него ще намери?  newsm78 Аз така свикнах без хляб и не искам и да чувам за това дяволско произведение  #2gunfire
И, даааа, на 16-ти беше ден на юриста, момичета, ден и на българската Конституция  Party

# 71
  • Мнения: 7
Първи ден днес - млека, яйца и трици  Laughing Приятеля ми цял ден ме мери с дъвчащи бонбони, за да съм се калявала cry Не се поддадох де хаха

Мисля 3 дена да е ударната фаза, поне от това което прочетох повече не е добре. : ) Започвам на 72кг, така че ще видим четвъртък колко ще са  Peace

Имам само един въпрос - има ли ограничение в количеството на обезмаслено сирене, извара и мляко на ден? Уж попрегледах писаното в книгата ама не видях. Може и просто да съм го пропуснала. :/

# 72
  • Мнения: 5 128
Имам само един въпрос - има ли ограничение в количеството на обезмаслено сирене, извара и мляко на ден? Уж попрегледах писаното в книгата ама не видях. Може и просто да съм го пропуснала. :/

Количеството млечни не повече от 1 л/кг на ден  Peace

# 73
  • Плевен
  • Мнения: 369
Добро утро, банда!
Как сте днес? Аз - доволна! Пак има минусче, което е добре! Малко(300 гр), но от сърце!
Алинка, оздравявай бързо! Heart Eyes
Kaiwren, много интересна закалка ти прилага половинката!  Laughing Кажи му да те замеря с пилешки пържолки! Добре си избрала насоката за режима. Дерзай! Ври ти е отговорила за млечните.
Ври, така е - все едно и също въртим за ядене... Може само рецептата да сменяме. Снощи моите големите деца ме изненадаха - минали и те на режимно хранене. Приятелката на сина беше казала, че ще гладува, а аз все набивам в канчетата, че няма нужда от такава глупост - да се ядат леки меса, риба и салати е най-здравословното отслабване... Та снощи ме бяха изпреварили в готвенето - правили телешки шол на тиган... малко трудничко се дъвчеше, но аз го нарязах на тънки филийки като пъстърма почти и го пиперосах с едно къри на прах... и с няколко кръгчета краставица стана чудна вечеря! За десерт пак почнах да си правя купичка кисело мляко с чиа и няколко капки подсладител. Абе, друго си е като ти сготви и сервира някой! Похвалих го детето! Даже беше мариновала пилешки гърди в прясно мляко и подправки за тази вечер пък. Какво щастие ме сполетя пък мен! После аз ще съм наред за пазаруване и готвене. А ти се радвай сега на дънките, на свалените килца, на хубавата професия и не мисли за трета все още. За хляба си права-  щом не ядеш - няма нужда да го включваш по задължение. Оставаш си на триците сутрин до живот и това е!
Мери, така, така - млади сме, убави сме... ама то само ни подсеща туй егн... Няма прошка! Но ми хареса пожеланието на една наша членка на КГБ - да е здрава и в активно дълголетие... Замислям се повече по тези въпроси, първо защото ми предстои да ставам баба и второ, защото виждам, че родителите ми остаряват, Макар сега да са доста подвижни и мислещи се за пъргавелковчета... се спускат и преуморяват, а току ги изненада някоя слабост и виждам уплаха в погледите им, несигурност в идните дни и леко отчаяние, че не могат да спрат времето и възрастовите промени... Все се мъча да им втълпя, че храненето има изключително значение за физическото им състояние, но само временно си променят навиците в това отношение и после пак зациклят в грешна посока. Най-вече майка ми - така и не прие пълнозърнестия хляб на масата; все се изкушава и купува разни сладки неща, вместо да си прави с подсладител, а е диабетичка вече... смята, че наред с хапчетата може да си позволява тези грешки, а това пък се отразява на баща ми... ей стават като малките деца наистина! Виждам, че човек сам трябва да се превъзпитава и това е най-трудо. Дано първо аз успея, пък после, децата, внучетата ми, защото за родителите е късно...  
Незнам дали ще успеем да измислим среща, а дано! Към края на май ще съм ангажирана около раждането на внучето... и в помощ на щерката и зетя, но предлагайте една дата и да видим какво ще стане! Не почиваш ли в събота и неделя?
Пиратче, влизай в час вече! На работа си , момиче! Подай едно кафенце!
Териии, къде сиииии???? Hug

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 10:01 от ArhMih

# 74
  • Мнения: 487
То добър ден стана  Hug
Нищо де, обедно кафе? Има за всички



ArhMih, хвана ме мила.  Не мога и не мога да вляза в час. Чувствам се ужасно разпиляна. Оооооох, чакам си вече слънчицето аз, знам, че ми действа на хормона на радостта  dance Писна ми от студ. И ти благодаря за инфото за трета  Hug
alinnna, оздравявай бързо, хващай един режим за ушите и да те чуя стриктна  Peace
meri66, точно така, никакви оплаквания, ЕГН-та и т.н. Я какви сме Убавици всичките. Момичета, важното е духа, само тук може да си похленчим малко, щото ще си влезем в положението  Grinning.  Дето викаше майка ми - обувката може и да ми стиска, кръв да шурти, ама като стъпя на улицата - главата горе   Peace
Kaiwren, за млечните са ти отговорили, воля не ти липсва, така, че  - успех   bouquet
v.r.i.  Hug, благодаря.  Ами то не само имаш чувството, така си е. Храната на режима е твърде еднотипна. Може и да я разнообразиш, обаче да си призная за мен беше свързано с твърде много слугуване, пазаруване и време.
Реших да започна първите две седмици  - една гала вместо две, един ден  нишестени. Иначе плодът и сиренето ще е всеки ден, хляба - когато се сетя  Joy
Много неща исках да напиша още, ама няма време.
Хубав и отслабващ ден от мен  Hug
И къде е Терииии?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт