Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 34

  • 64 917
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Къща край града с високи тавани на брега на езерото с изглед към борова гора в далечината Simple Smile

# 691
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Стаята е към 26кв.м, закръглено ...
..........? Въобще не мога да си представя да събереш толкова зони в едно помещение, но в мрежата поне има доста предложения за сгъваеми и трансформиращи се мебели за такива жилища.


Стаята позволява да се оформят различни кътове , ако не се затрупа с мебели, ще има място за всичко. Не мога да покажа снимка на нашата дневна към момента, но идеята ми силно прилича на тази стая :
 



А за това къде искам да живея -едните прозорци да гледат към гора, другите към вода ....Дали е къща, или мини-апартамент, няма значение ...Само че тук във Варна, такива райони са силно свлачищни, така че се радвам на стабилната земя, на която сме сега  Laughing

# 692
  • София
  • Мнения: 16 217
Аз няма да отговарям, защото вилата ни гледа към езеро (чзовир) и има гора отзад, обаче не я "уважаваме", от големия апартамент в Изгрев избягахме, та избора е ясен...в центъра на града, ако е Пловдив, може, но в София -  никога, та даже и в къща.

Наскоро, разхождайки се из квартала ни, където има детска глъчкка навън по всички улици, се замислих, че от този звук бях отвикнала - в София по улиците не играят деца...

# 693
  • Мнения: 13 827
... пък от Птица очаквам подкрепа, щото тя най ми сипва зрънца в паничката, та да ме храни до края... значи, решила съм, че дневната ни ще бъде лишена от диван, като мебел (сегашния ще отиде в малкото жилище), на негово място ще се настани пейка...
Стига, де, що такава лоша ме изкарваш Joy
За това, дето сега си решила, те уговарях още преди година. Не ми се връща назад в постовете, но точно така го виждах, като на последните снимки, които си пуснала. Легло в нишата, в останалата част - кухньохол. Нали на мястото на библиотеката при теб е кухнята и входната врата. За пред прозореца си харесай някое по-малко и удобно диванче, пред него масата за хранене, столове и всичко ще е тамън. Когато мястото е малко е по-добре да се лишиш от голям диван, малка масичка и кресла, отколкото от основното удобство - добро легло!
Що се отнася до новата ти идея за пейка също съм малко резервирана. Това е другата мебел, която ще се ползва много и трябва да е удобна. Децата ще си пишат домашните, рисуват и играят там, вие ще присядвате вечер. Добре е да е нещо по-мекичко. По-скоро се огледай за кухненски ъгъл. Със сигурност вече се предлагат такива с по-модерна визия. Дори ми се струва, че точно в темата едно от момичетата търсеше подобен ъгъл, за да са около нея децата, докато готви, може да ти помогне със съвет!
Остъклената врата изглежда много добре, но ако единият от вас реши да си легне по-рано, светлината от хола ще му пречи. Но сигурно може да се намери някакво лесно и практично решение и за това.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ех, Пиле-и аз търся пълното щастие, но няма ГО  Laughing
 Дневната ни, като разположение не е точно , като показаните снимки. Изрових една от 2009г, сегашното разположение е друго, но ще ползвам старото за обяснения ..
Скрит текст:
Кухн.част остава там, маха се плота, разделящ стаята, на мястото на ТВ и маса за хранене се оформя спалната част, трегера -по дължината му  ще е преградата, може би от външната страна.

Където се вижда част от диван-на нея стена ще е библиотека, пред нея маса и столове(+пейка),т.е. не точно фронтално пред нея, а по -изнесени към кухненския плот, който ще се махне. Това, което не се вижда са прозорците и вратата -под тях някаква конзола, за ТВ.
 Диван-къде?
Двойка-добре, но ще е нисък и няма да е удобен за този, който ще стои и ще се храни...

IMGP7285-1 by T D, on Flickr

Пейката я предвиждам подобна на тази. Намерих в нета една фирма от Троян, която изработва пейки по поръчка, и има доставка до големите градове, писах си с тях и ме увериха,че могат да ми изработят каквато пейка искам .
 


Кухненски ъгъл -всичко , което съм видяла не ми харесва, запазили са едновремешните модели на такива диванчета от соц.кухните, само дамаските са други. В кухненската тема едно момиче, точно от Варна беше изброила де що магазини има в града, и не е намерила, явно и тя е търсила нещо по-различно от 80те години ....




# 695
  • Майничка
  • Мнения: 12 677
Г-ца Димитрова, бих заменила дивана с 2-3 удобни кресла, не е задължително масивни, с опция табуретка за опъване на копитцата към тях. Двете може да са тип stockholm
Скрит текст:
на късите страни на масата за хранене, друго да е тип poang
Скрит текст:
и при нужда да мигрират към други помещения.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 5 193
gargamela, благодаря ти за предложенията  Simple Smile Има варианти да не са само столове около масата. Вкъщи към момента разполагаме с две кресла-едното е много старо и също толкова удобно , а другото-по-скоро стол де , но и той е доста по-удобен от столовете за хранене .
Със сигурност ще направя нова обиколка за някакъв мини-диван, но сякаш не ми се иска отново да купуваме, при все че имаме такъв , който само 1г сме ползвали .

# 697
  • Варна
  • Мнения: 1 744
На мен днес ми пристигна този красавец и бързам да се похваля.

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 02:20 от AnMary

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Честит красавец. Предполагам за прожектора иде на въпрос, щото само той е един....иначе всичко е красиво. Обожавам тюркоазено.

# 699
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Честито! Ъгълче само за (кино)звезди.

И аз намирам, че кухненските ъглови дивани са много подходящи за малки трапезарии. Ако масата и столовете не са центрирани, а са в някой ъгъл в стаята, винаги се губи поне едно място за сядане. Кръгла маса и ъглов диван, винаги събират един гост повече Laughing. Само моделите им са едни неугледни...

# 700
  • Варна
  • Мнения: 1 744
При тази дилема с дизайна, аз бих си намерила хубава картинка в нета и бих поръчала при майстор. Повечето фирми за мебели работят и по индивидуални проекти. За Варна мога да препоръчам Ян-Ди. Бързо и качествено ми направиха лежанката и единия диван.

От снощи, от мястото на комуникация  Sunglasses

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 00:57 от Приятно ми е - Богиня!

# 701
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 917
Все си мислех, че лежанката ти е стара/ възстановена.  newsm78
И искренно се възхищавам на бюрото ти -много подредено е.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Лампиона е много хубав Богиня, и това, което виждам покрай него  Simple Smile
Лежанката по твоя идея ли я направиха, в смисъл -по снимка могат ли да се справят? За втори път вече чувам препоръки за тази фирма.

Вчера порових малко за идеи, е няма такова животно-хубав, малък, ъглов, висок диван ...има всичко без "хубав "де  Laughing Много ми легна този модел но ми идва твърде солена цената.

# 703
  • Мнения: 822
И тук ще питам...
Предстои ми смяна на перде в детска стая. В момента има хоризонтални сиви щори и перде от органза по цялата 3 метра дължина на стената, което перде започва от тавана. От ляво на дясно е врата, долепен до него неотваряем прозорец и стена. На стената планирам 3 полици, а под перваза на прозореца бюро и шкаф до края на стената. Въпросът ми е какви пердета да поставя /като материя, цвят, стил, късо или дълго/, като вече на стената с полици /не се виждат на картинката, но са над бюрото и шкафа/ не искам да има перде...Мерси.
https://www.dropbox.com/s/nsqhh4u3uz0w94w/Screenshot%202015-05-1 … 01.00.41.png?dl=0

И от къде мога да закупя покривала за две детски легла унисекс, да не са пачуърк, но да са памучни. Може и плат, който да закупя и да се ушие нещо подобно...но откривам само някакви приказни герои, които изобщо не ми допадат. Нещо такова ми харесва - двулицево, с подобни мотиви, може точки, райета, други фигури, но да не е само розово.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 024
    Богиня, страхотни кътчета показваш - стилни, уютни и направени "свои" още преди да са обживяни и без да има никаква претенциозност в тях, което много ме впечатлява и много ми харесва! Какво да кажа, освен, че искам и аз така!  Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт