Атопичен дерматит при голямо дете

  • 16 926
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11 392
Каним се да ходим на тест, но проблемът е, че всяка вечер се чеше, аз давам Кларитин, а на тест трябва да отиде чист от антихистамини.

За храната - вече съм се видяла в чудо. Знам, че трябва да го сложа на картофи и ориз примерно. Каквото и да хапне различно, се обрива - плодове, салам, шоколад, домат и всичко останало.

Бяхме в Токуда, 29та, Александровска, Медицинска.... Навсякъде.
От Протопика прави мокри екземи.

Тестът ми е последната надежда. Но и той какво ли ще помогне, не знам...
Докторите явно не могат да ни помогнат.

Действаш на посоки и хаотични. Не е нужно драстични ограничения в храните.  Но не е лесно.

Спираш млякото /трябва да си намериш източник на селко козе мляко, сирене само на Тертер е наистина козе/, кашкавал пак козе. Спираш цитрусите - портокали мандарини като плод и като сок. Никакви салами, кремвирши, никакви вафли - имат соя, а тя е много вредна. Спираш пилешкото - обезателно. Никакво домати. Яйца само готвени и никога пържени и панировки /при пърженето белтъка не се прекъсва достатъчно и лесно преминава през червата. Ако можеш не давай шоколад - прави сладкишите у дома. Вече си в потрес какво да готвиш нали Simple Smile Свиква се, а като спре да се чеше детенцето направо се окриляваш.  Hug

Храните се протичко - готви доста.
Четеш етикетите и не купуваш нищо с мляко, суроватка, краве масло, Е-та.

Ето меню:
Закуска: филийка с шунка, сиренце, орехчета, мед, мармалад, зехтин,козе сиренце, козе кашкавал, чайче от шипки.

Обяд: салатка от краставички, моркови /моята дъщеря и към тях е алергична/,  зеле. Супичка от зеленчуци. Готвено със свинско, пуешко /идеално замества пилешкото/, заешко, агнешко. Телешко - НЕ то е към кравето мляко.

Следобедна закуска - парче домашен кекс/сладкиш. Плодове като череши, кайсии, нектарини, сливи, пъпеши, дини.

Вечеря: месце на фурна, салатка без домати, зеленчуци на фирна или скара. Картофки на фурна. Ориз с месце, мусака и всичко само със свинска кайма /аз си я меля от избрано месо/, спагети, макарони, кюфтенца. Всякакви печени зеленчуци, грах, леща, боб

Ако иска сладко да е правено у дома.

Свиква се, но ти гарантирам, че ще спрете да се чешете и раните ще изчезнат  Hug

Трябва да правиш и готвиш с костен бульон.
Трябва да приемате пробиотик /но чети че в много от тях има лактоза и млечна суровина/ Ние сме на Био Култ
Ако искаш включи Марсианци Имунактив, за да приема бетаглюкан - контролира алергиите. По 1 табл. на ден.

Малко шоколадче, вафличка, бонбонче все едно диетата си я занулила. Диета 3 седмици без прегрешение води до пълното изчистване.

Никакъв полар, нищо вълнено в дрехите и дома.
За да предодвратиш акарите - сменям чаршафите на 3-4 дена, като постилам по 2 чаршафа отдолу. Пръскам всяка седмица с ПИП Алерджифрии против акари - безопасно и пробиотично е.

В остра фаза аз давам Фенистил. Кларитина е по-подходяш за дихателни алергии.

# 91
  • София
  • Мнения: 38 613
Благодаря за съветите.
Доста от нещата ги спазвам.
Спряла съм цитрусите и яйцата.
Останаха само млечните и пилешкото - ще спра и тях.
Чаршафи така или иначе пера почти всеки ден, заради петната от раните.

# 92
  • Мнения: 11 392
Млечните са обикновено основния проблем. Тяхното спиране е най-най трудно. Това прави неъзможно купуването на каквато и да е храна от магазин и яденето в заведение. Който е бил на такава диета само той може да разбере ...

Пуешко охладено има в Кауфланд. Има и пуешки шунки. Заек ако нямаш селски пак има в Кауфланд.
МЕТРО пак предлагат пуешко и заешко.

Агнешко аз не готвя но то е от транжорна.  Агнешко месо може да ядете, но овче мляко не.

Пробвай! Наистина помага  Hug

Или давай детето тука при мен, така и така изтезавам моето с недаване на вкусотии та ще ги мъча двечките Simple Smile

# 93
  • София
  • Мнения: 38 613
Ох, много е тежко. Вчера бяхме на някакъв празник. Успях да го уговоря за захарния памук и поничките, но накрая раздаваха едни сокчета /портокал и ананас/ и не можах да му откажа. А човека със сокчетата ме гледа в почуда защо мърморя - нали всички деца пият такъв сок.

Всъщност май основният ни проблем е пиенето, за ядене - готвя. Той обича много сок, айран.

# 94
  • Мнения: 11 392
Козето мляко трудно става гъсто като се прави на кисело, та айран ще имате колкото щете Simple Smile

Прясно козе мляко /френско/ има в МЕТРО. Има и кисело мляко, но опита ми показва че щерката се чеше от него. Квася мляко и НИКОГА мялкото не става гъсто, а и от баба си знам, че козето мляко не става гъсто, а в магазините го продават много стегнато. Според мен това означава, че му слагат още нещо - например сухо мляко. А няма козе сухо мляко, това значи, че не е чисто и има краве примеси.

Намери си дилър на козе мляко  Mr. Green Някъде от близките села. Козето мляко смъква хемоглобина, не е алеггезиращо - най-близко е до човешката кърма, не е слузообразуващо и не променя човешкото РН. Реално то е единственото подходящо за човека мляко. Заради хемоглобина обаче трябва да повишите консумацията на месо, цвекло, чушки и фъстъци.

Относно сокчетата - има много сокове без цитруси. Трябва да обясниш на детето си, че всеки си има някакво заболяване или проблем - неговия е алергията и НЕ БИВА ДА яде тези и тези неща. Детето само трябва да преценява и да се въздържа. Няма как ти да го спираш, а то да напъва. Случвало се е в детската градина да рева като гледам как другите деца ядат торта, а моята щерка само я гледа тъжно. Sad
Имам позната, която следи менюто в детската градина и носи абсолютно същото меню на детето си, но със храни, кото може то да яде. Всяка нощ готви по амнайсет манджи.

# 95
  • Мнения: 24
Някой който ползва кремчето coresatin може ли да ми снима състава? Дъщеря ми е на 3ги6м с АД само по ръцете. Сега се мъчим с хомеопатия, но обривите станаха много и нямаме мн резултат. . Мисля да пробвам това кремче , не е костикостероид нали?

# 96
  • Мнения: 11 392
Някой който ползва кремчето coresatin може ли да ми снима състава? Дъщеря ми е на 3ги6м с АД само по ръцете. Сега се мъчим с хомеопатия, но обривите станаха много и нямаме мн резултат. . Мисля да пробвам това кремче , не е костикостероид нали?

КОресатина вече не изглежда така, както на дадените линкове. Вече не е в тубички за крем, а в едни кутийки. Не мога да ти снимам съдържанието, защото е на няколко плата етикета един върху друг + това е на кръгла кутийка. Ако разгледаш линковете в темата има сайтове, където има съдържанието.

Трябва да направя едно уточнение - много турски кремове и лекарства не изброяват всички съставки в тях. Така е и с Коресатина. Изброени са част и пише ТАЙНА СЪСТАВКА. Консултирах се с кожната ни лекарка и тя ме посъветва да не го ползвам, защото имала големи резерви към турските "тайни съставки". Но така или наче нямам много избор и го внесох пак.

Вариантите в момента за лечение с кремове при нас са Кортикостероид, Протопик и Коресатин. Ами май не искам да избера и мазвам като се налага с някой от тях Sad

# 97
  • София
  • Мнения: 38 613
Чували ли сте за Непролизин и дали е подходящ за АД?
Аз ще отида до БАН да се консултирам де.

# 98
  • Мнения: 24
Нашата джп е туркиня и зяъова исках да й пока жа садържанието и тя да каже дали е ок. А вие защо пак с кортикостероид? Не се повлияеа от coresatin?

# 99
  • Мнения: 11 392
Нашата джп е туркиня и зяъова исках да й пока жа садържанието и тя да каже дали е ок. А вие защо пак с кортикостероид? Не се повлияеа от coresatin?

Не прави чудеса. Помага до толкова, че да не си убеден дали помага или не.

Защо не я помолиш да погледне в Интернет съдържанието?

# 100
  • Мнения: 98
Здравейте,моля да ми препоръчате добър дерматолог, гр.София . Синът ми , има поленова алергия и му се появиха преди месец петна по лицето,които се увеличават.Водих го на двама дерматолози,мазахме няколко различни кремчета (антибиотични,с кортикостероиди и обикновена Gingira).,но нещата не се подобряват.Благодаря Ви

# 101
  • Мнения: 11 392
Здравейте,моля да ми препоръчате добър дерматолог, гр.София . Синът ми , има поленова алергия и му се появиха преди месец петна по лицето,които се увеличават.Водих го на двама дерматолози,мазахме няколко различни кремчета (антибиотични,с кортикостероиди и обикновена Gingira).,но нещата не се подобряват.Благодаря Ви

Ние ходим при Мустаков. Доволна съм. Чете и знае доста. Не е краен и връзва нещата.

# 102
  • Мнения: 98
Благодаря,Дорис.Ние също ходим при Мустаков ,но той е алерголог.Търся добър дерматолог,защото предишните доктори смятат,че петната по лицето са провокирани от алергията,....но те се увеличават,разпространяват се и не се повлияват от предписаният крем.Съмнявам се,че може да има бактериална инфекция на кожата или друго....
Ще консултирам и с Мустаков ...дано вземе отношение.

# 103
  • Мнения: 11 392
Благодаря,Дорис.Ние също ходим при Мустаков ,но той е алерголог.Търся добър дерматолог,защото предишните доктори смятат,че петната по лицето са провокирани от алергията,....но те се увеличават,разпространяват се и не се повлияват от предписаният крем.Съмнявам се,че може да има бактериална инфекция на кожата или друго....
Ще консултирам и с Мустаков ...дано вземе отношение.

Дай да ги видим тези петна. Има ли снимки?

Извини ме - прочела съм алерголог и дадох препоръка за такъв.  Peace

# 104
  • Мнения: 98
Здравейте,качвам снимките...дано някой му е позната ситуацията.Петната,приличат на лишеи,които се възпаляват,съответно стават по-червени ...бяха само под окото,сега има и над горната устна.
http://prikachi.com/images/530/8810530Q.jpg
http://prikachi.com/images/529/8810529v.jpg
Междувременно запазих час при друг дерматолог.

Общи условия

Активация на акаунт