Любители на Котки Тема 94

  • 33 784
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 72
Относно кастрацията на мъжките  лично аз съм против. Моят дядо котак е 19 годишен, не е кастриран и няма да бъде.

Запушването на уретрата се среща често при котаците , но това няма нищо общо с това дали е кастриран или не.

Кастрирането на мъжките е препоръчително, ако го отглеждате в апартамент защото припиква тук там ,  а урината му мирише много, а ако пък сте на висок етаж има голяма  опасност и да скочи сам от терасата заради нагона. Кастрираните мъжки никога няма да имат рак на тестисите , но могат да затлъстеят и имат сериозни чернодробни  и др проблеми заради затлъстяването.

# 631
# 632
  • Мнения: 779


И ние се показваме. Мама не може да гледа филм. Трябва да гледа мен!

# 633
  • Мнения: 9 991
Кастрация на мъжки в двор или не в двор. Ако е в двор, хващат котешки спин, хламидия, бие се с други котараци за територия, отделно като се рагони изпостелява и обикаля да търси мацки. Отделно неговите бебета, не се знае какво се случва с тях, това не е грижа и любов към хайванчето, принципа да е*е младежа, е неадекватен за котки.

В апартамент: препикава да маркира, отделно често бяга да търси мацки, най-малко се мъчи като много му се "такова" ама пък не може. От многото тестостерон, може да е агресивен и доста други.  Peace

# 634
  • Мнения: 779
Кастрация на мъжки в двор или не в двор. Ако е в двор, хващат котешки спин, хламидия, бие се с други котараци за територия, отделно като се рагони изпостелява и обикаля да търси мацки. Отделно неговите бебета, не се знае какво се случва с тях, това не е грижа и любов към хайванчето, принципа да е*е младежа, е неадекватен за котки.

В апартамент: препикава да маркира, отделно често бяга да търси мацки, най-малко се мъчи като много му се "такова" ама пък не може. От многото тестостерон, може да е агресивен и доста други.  Peace

Говорейки за това, нашето момче така се загуби и не се върна повече...
Историята му е дълга, но общо взето го заведохме на село при баба ми и дядо ми.
Хранеха го само с пилешко, защото си имат лошо преживяване от сухите храни.
Котаракът не беше кастриран и обикаляше за мацки. Връщаше се с огромни зеещи рани.
Общо взето се връщаше на 2 седмици 1 път и после пак тръгваше. И един ден не се прибра.
Не знаем дали някой му е направил нещо или се е сбил с някой котарак по-сериозно.
За жалост баба ми и дядо ми до толкова се натъжиха, че се зарекоха без котки повече.
А истината е, че ключът е кастрация.
Говорихме за развъдниците и някои хора тук ги осъждат. Аз исках такова коте, взех си и го
обичам много. Поех отговорност и го кастрирах, защото не съм го взела за разплод. Не мисля, че
е редно да се развъжда безразборно.
Твърдо за кастрация съм!  Peace

# 635
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Майче, съжалявам, гуш  Hug
Flowers Rose Flowers Rose Маци Златинка златна душичка

Нашият спи в къщичката си, качеството е лошо, но не пуснах светкавицата, да не го събудя.


Подкрепям Хъни и Аделинда за кастрацията. Не бих кастрирала само породисто животно, взето с родословие и гледано за разплод. Иначе няма хич да ми е жал, че няма да има топченца. И за него ще е по-добре, ще е по-спокоен. Не че няма да я мисля самата операция...

# 636
  • Мнения: 9 991
И породистите е по-добре да се кастрират. Не малко породисти се изхвърлят нежелани на улицата. Много от развъждащите, ги гледат само с цел печалба, в отвратителни условия. Неписано правило е, особено ако сте намерили породисто и му търсите дом, е да се даде кастрирано, за да не го вземе някой, само да го развъжда, а да не го гледа хубаво. Не рядко биват намирани изхвърлени породисти, скъсали им дупето от раждане, след което, ненужни ги мятат на улицата. Също бебета им ги вземат твърде малки, за да може да се разгони и да роди пак, фабрика за кученца. Съжалявам ако звучи грозно, но това е грозната действителност, не думите. Който обича животните, ще си вземе и непородисто, така и уличничетата имат по-голям шанс.  Peace Hug

Последна редакция: сб, 23 май 2015, 14:26 от adelinda

# 637
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Съгласна съм, Аделинда! Лигльото Бъги е уличник, взехме го на 5-6 мес, плачел е под балкона на къщата. Преди това около 2год. исках голдън ретривър, щяхме да го вземеме от развъдник с родословие. Сигурно нямаше да го  кастрирам, но нямаше да ражда по два пъти в годината. Дори не съм сигурна и за веднъж дали ще имам сили. Затова мислех за кастрация, но пак казвам, зависи от кучето и от качествата му. Най-важното е отговорното развъждане.

Нашият Ягуар е със срок до октомври 2015, получен на 24 април.

Последна редакция: сб, 23 май 2015, 16:48 от Зайченцето бяло

# 638
  • Мнения: 779
И породистите се кастрират. И ние сме с родословие и прочие, но сме без топчици. Не мисля, че безразборното развъждане трябва да се толерира. Виждам много обяви с британчета. Сульо и пульо заплождал и сега продава, да вземе някой лев на гърба на животното си. Мешат породата и накрая като видят стопаните, че не е, каквото са очаквали и айде на улицата. Да не говорим, че се разболяват по-лесно.
Кастрирах го без да се замисля. От уважение към котарака и от уважение към развъдника. Може би има мошеници, не се съмнявам. Но защо хората купуват от тях!? Аз преди да купя съм прегледала всичко. Котенцето го взех на 3 месеца. Обикновено имат достатъчно котки, за да си почиват мамите и господата.
Не е луд, който яде баницата, а който му я дава. Ако няма кой да взема от измамниците, няма да ги има.

# 639
  • Мнения: 3 331
Нашият спи в къщичката си, качеството е лошо, но не пуснах светкавицата, да не го събудя.

Колко мило от твоя страна Flutter А и как да го събудиш - той е прелестен, много красива окраска има Heart Eyes

# 640
  • Мнения: 3 248
Имам нужда от малко идеи свързани с храненето. Маца през последните две седмици почти не пипва мокра или готвена храна. А преди й бяха много любими. Само на гранулата набляга. Пък ако има ден, в който сме си вкъщи през цялото време, почти нищо и от нея не пипва. Вчера е изяла 20 грама гранула и две хапки мокра. Ако ни няма през деня, яде поне 50-60 гр. гранула. Притеснява ме, че започна да отказва другата храна. Идеи?

# 641
  • Мнения: 5 178
Аз наблюдавам същото,  но мисля,  че е от топлото време.. Яде сутрин по малко и сега пауч,  който обожава.. Фрискис щото е пълен с желе,  което щателно изблива. От гранулите не изяжда и 20-30гр

# 642
  • Мнения: 3 921
Пък пиратчето точно обратно. Напоследък давам повече РК. И виждам, че сега другата му любима храна взе да изостава. В момента РК ми е свършил и днес се мръщеше и на филето.

Аз взех решение. Ще се опитам тази седмица да взема почивен ден и да го заведа за кастрация. Не е препикавал, но мяука много вече. Тази нощ имаше концерт пак. Попее малко сетне ляга и се залепя за гърба ми. После хайде пак малко на сцената с една ария. И обратно залепен за гърба ми мъркащ.

# 643
  • Мнения: 5 178
Колко месечен е Пиратя?

# 644
  • Мнения: 3 921
Ами не знам точно. Според мен се е родил някъде през пролетта на 2014-та. Най-късно лятото. Защото когато на 1-ви ноември го донесоха вкъщи изглеждаше така. Есента беше така. Нямам снимка от на същото място сега. Но мисля, че Риш е на повече от годинка вече.

Общи условия

Активация на акаунт