Липсва ли ви коремчето

  • 6 794
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 122
И мога да спя вече по кореееем Whistling

# 16
  • Мнения: 71
Ужасно много ми липсва. Изкарах страхотна бременност, без нито едно неразположение от първия до последния ден. Родих на 25-ти февруари 2015г, три дни преди термин, секцио. Въпреки че бебчо беше с внушителните дори и за мъж размери 4270г и 54см коремчето ми беше малко, стегнато и спретнато, не ми тежеше и извървявах по няколко километра всеки ден. Беше изключително активен, усетих го за първи път много рано и до последния ден дивееше в корема ми денонощно. Сега се чувствам обездвижена, разходките с количка из градинките не могат по никакъв начин да се сравнят с интензивното няколко километра ходене...

# 17
  • Мнения: 139
Колко килограма качи по време на бременността? Моя корем и той не беше голям. Качих 12 килограма, бебо се роди 3,010 кг и 50 см.дълъг.

# 18
  • Мнения: 71
Около 15 качих. С абсолютна точност не мога да кажа, защото на последния преглед не ме теглиха, но така или иначе качих почти само на корем. За съжаление понапълнях покрай кърменето...

# 19
  • Мнения: 139
Аз се надявам покрай кърменето да си сваля останалите пет килограма. Акушерките ми казаха, че щом кърмя ще сваля бързо. Ако не успея, то поне като проходи се надявам още някое килограм да сваля, че хич не мога да пазя диети. Сладкото ми е слабост ☺

# 20
  • Мнения: 71
Някои свалят, други за съжаление качват, пожелавам ти да си от първите Simple Smile По време на бременността не ми се промениха нито апетитът, нито вкусовите предпочитания, сега обаче... Grinning

# 21
  • Мнения: 1 844
Мили мами, а от какво тегло стартирахте?
Смятате ли, че има някакво значение какво е теглото на мамата при самото забременяване, в смисъл дали това оказва влияние на последващото качване на килограми?

# 22
  • Мнения: 148
Много си зависи от самата структура,ген.Всеки човек е различен.Лично аз никога не съм била слаба.Стартирах 68 кг. и завърших 90+ .Искам да подчертая, че с нищо не ми се промениха хранителните навици,никога не ми се е ядяло нещо специално, нито  съм се хранела като ламя, а станах като малко слонче Mr. Green .Наблягах само на ябълки, защото имах адски киселини и ябълките ме облекчаваха.Така че...нищо не се знае.

# 23
  • Мнения: 1 844
Моят ген е да качвам бързо килограми. Макар че съм слаба в мен се крие една голяма дебеланка. Simple Smile Това, че поддържам малко килограми ми коства доста усилия, хранителен режим, спорт. Идеята ми е да забременея, живот и здраве, на малко килограми, че да стартирам от по-малко..защото кой знае колко ще кача.. Joy

# 24
  • Мнения: 148
Това изобщо не е показател, аз цял живот все съм на диети и ограничения, и си мислех, че като съм под 70 кг. (168см. съм) , ще ми се размине повечето качаване.Е да, ама не, трупнах си почти 25 кг. , не че има значение, ще ги сваля с малко повечко постоянство и това е,има по-важни неща  Grinning .

# 25
  • Мнения: 1 844
Така е - гаранция няма. Simple Smile Пък и наистина килограмите не са толкова важни, важно е да сме здрави и бебето да е здраво. Но все пак като суетни жени няма как да не мислим и за фигурата в последствие.
Иначе - аз си правя разни планове сега..(малко като Нероден Петко..) Laughing В момента съм 50 кг при височина 165 см, ако да кажем кача 15 кг при бременността ще стана 65, като голяма част от тях ще сваля при самото раждане..та после няма да останат много. Но да видим. Току виж съм качила доста повече.  Blush Blush То аз при едно нормално, хубавко похапване за 9 месеца, ако не се ограничавам, мога да кача поне 10-12 кг, какво остава по време на бременност. Времето ще покаже. То бебешока да стане, това е важното!
Извинявам се, ако съм изместила малко темата.  bouquet

# 26
  • Мнения: 139
Няма проблем, не си изместила темата. Все за бебета и за коремчета става въпрос. Аз забременях 55 кг.. Станах 67-68 кг. Висока съм 170 см. Месец след като родих се теглих и бях станала 60 кг. Аз обожавам сладкото, иначе не съм много по яденето. Така си ми продължи и режима по време на бременността.
До петия месец ми падаше кръвното, заглъхваха ми ушите, прилошаваше ми, причерняваше ми пред очите. Това се случваше в жегите. Гледах да си нося вода или кола в мен. Повръщах само два-три пъти. Така ми мина бременността. Пожелавам ви да не качвате много и лека и успешна бременност, и здрави бебоци ☺

# 27
  • Мнения: 67
Аз все си мислех, че няма да ми липсва, но понякога изпитвам носталгия по бременността. Имах много лека бременност и до последно дори си спортувах (йога и водна гимнастика за бременни). Не ми е тежал корема. Докато беше в коремчето беше доста по-лесно.... Сега си я гушкам и от това по-хубаво няма, но спокойствието и безгрижността от бременността ми липсват понякога. Първата среща с бебка беше много на бързо, раждах секцио по спешност и когато ми я показаха тя плачкаше и аз питам акушерката "Защо така плаче това дете ?"  Laughing а тя ми отговаря "Тренира си дробчетата"  Simple Smile после след 2 дни като ми я дадоха си я нагушках и през цялото време беше при мен. Simple Smile
По въпроса с килограмите забременях 49-50 кг, влезнах да раждам 75 кг, висока съм 160. Първите месеци буквално живеех от яйца, сирене и салати. Хапвах сладко, но в разумни граници и пак станах слонче.  Laughing Моя приятелка се опита да ме успокои, че по-слабите жени качвали повече за да може организма да се справи с износването на бебето.  Laughing Не мисля, че е вярно, предполагам се е опитвала да ме успокои. Simple Smile Сега почти два месеца след раждането съм 58 кг, надявям се и другите 10 кг да ги сваля толкова бързичко  Laughing

# 28
  • Мнения: 482
 Simple Smile и на мен ужасно ми липсва коремчето, макар че сега съм супер щастлива с новото човече при нас.
Аз изкарах супер лека, безгрижна и прекрасна бременност без почти никакви неразположения, която започна почти веднага след първото ми майчинство. По тази причина изобщо не ходих на работа. Като родих хем бях супер щастлива, хем и носталгична, че това щастие няма да ме сполети повече (това ни е второ дете и поне засега така ще е(, защото бременността е най-прекрасното състояние за една жена според мен, да се чустваш така специална и необяснимо щастлива. Сега най-специални са двете ни прекрасни дечица и затова се наслаждавам на всеки миг с бебето, защото знам, че и това време ще отмине и ще бленувам за него. Не се ядосвам и изнервям ако реве, а гледам да запомня колко е мъничък и интересен, защото батко му толкова бързо стана на 2 и колкото повече време минава, толкова повече се отдалечава от нас. Вече нени дава да го целуваме, има си собствен свят в яслата и въобще живота си върви, затова оценявям всеки момент, който Господ ми е дал да преживея.

# 29
  • Мнения: 179
На мен ми липсва коремчето,броени часове преди да родя дори си поплаках,че вече няма да го имам.Някакси бях така свикнала с него,въпреки проблемите в началото,повръщането,пазенето,треперенето,болките по тялото,тромавостта,лесната уморяемост...
Като че ли бях възприела това състояние като даденост,все едно и занапред ще съм така. Simple Smile

Но друго си е да си нацелуваш и намачкаш съдържанието един ден baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт