Жените и деловото облекло!

  • 21 653
  • 340
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 181
За теб са ексцесии, за други са си нормални.
Да не говорим, че точно пък в офисите голямо чудо, какво и как ще облекат, като в много офиси нито се срещат с клиенти, нито с бизнес партньори.
Седят си цял ден на едно бюро, какво значение има колко високи са им обувките?

Не за мен са ексцесии, а по принцип не е прието никъде, където има определен код за informal attire толкова високи токове. Щом не се срещат с клиенти и бизнес парньори, може и с анцуг да ходят, разбира се, но не може да твърдиш, че си делово облечен, ако си сложил сребристи сандали с над 10-сантиметрови токове под "костУмчето".

# 16
  • Мнения: 7 779
За теб са ексцесии, за други са си нормални.
Да не говорим, че точно пък в офисите голямо чудо, какво и как ще облекат, като в много офиси нито се срещат с клиенти, нито с бизнес партньори.
Седят си цял ден на едно бюро, какво значение има колко високи са им обувките?
в този случай как се определя облеклото дали е делово ?  офиса в София или Каспичан все си е офис. и защо едната кокона на 10 см ток да е по-  от другата  newsm78

# 17
# 18
  • Мнения: 1 959
Защо пък трябва да са сребристи сандали?
Не може ли да са най-обикновени черни обувки, чиито ток е по-висок?
Ето тези дори в описанието им ги предлагат за офис.

# 19
  • Мнения: 10 083
Не, жената е от провинцията, и няма нужното образУвание   Wink
За сметка на това, пък, има някои образувания, които са дразнещи за някого. Laughing

# 20
  • Мнения: 19 181
Защо пък трябва да са сребристи сандали?
Не може ли да са най-обикновени черни обувки, чиито ток е по-висок?
Ето тези дори в описанието им ги предлагат за офис.


Моля ти се, знам, че ще намериш много подобни предложения, които са много подходящи според авторите им като завършек на костюмчето. За мен лачени обувки с толкова висок ток не са подходящи за офис. Ти, ако искаш, си ги носи - особено ако никой не те вижда.

# 21
  • Мнения: 6 365
Аз днес специално си купих Космо да си сверя модния часовник. В офис вече било модно с нисък ток или дори с равна обувка. Оксфорд, мокасини, балеринки.

# 22
  • Мнения: 46 574
Не ми пречат, гледам аз да съм както трябва  Peace

Скрит текст:
Преди годииини като бях млада и убава  Mr. Green се наложи да заместя колега на една среща. Закъсня му предната и просто не можа да се измъкне, а тази беше формална, нищо особено, всичко договорено, абе готови нещата за договор. Аз не работех директно с клиенти и си ходех, както си искам, та изтупвам са на срещата с една ярко червена блуза с деколте до пъпа, а горкият човечец отсреща не знаеше накъде да гледа. Мен хем ме срам, хем ми смешно като го виждам как се опитва да запя тавана или пода Joy супер кофти беше и не, договорът не се състоя...
По принцип не обичам нито официално, нито разголено облекло, високи обувки пък съвсем не понасям, чиста случайност беше това, но си направих извод за цял живот, а сега и дъщеря му уча - в обществото не си само ти, трябва да имаш адекватно поведение и облекло за случая, така че да се чувстваш не само ти добре, но и хората, с които общуваш. Не се връзва хората да идат на среща облечени както трябва, а ти да се пльокнеш като за пилона. Не във всички очи ще срещнеш одобрение, дори гледката да е красива. И са си прави.

Аз днес специално си купих Космо да си сверя модния часовник. В офис вече било модно с нисък ток или дори с равна обувка. Оксфорд, мокасини, балеринки.

Най-сетне ще съм модерна  hahaha

# 23
  • Мнения: X
Работила съм в голяма частна фирма и в държавно учреждение, никой не ми е казвал как да се обличам. Токове не понасям, но редовно се пременях с кецове и дънки и не бях единствената и на двете места. Обаче, като работех в частна фирма, собственост на популярно първеню, имаше изискване съм облеклото, че чак се правеха и забележки на дами с къси поли и големи деколтета. Аз нямам какво да показвам  #Cussing out, къси поли нося, но към кльощава и не ми седят апетитно, та критики не съм отнасяла. А да, пряката шефка, която критикуваше беше жена...

# 24
  • Мнения: 4 291
и при нас ще ти направят забележка ако си със много къса пола и дълбоко деколте, и фирмата не е собственост на парвеню. А  също ако миришеш лошо или си прекалено парфюмиран, ако тровиш колегите си с миризлива храна или викаш.

# 25
  • Мнения: X
и при нас ще ти направят забележка... ако миришеш лошо....

Как се прави забележка ако някой мирише лошо? И в двете ми бивши работни места имахме по една миризлива колежка, която си я търпяхме.. Confused

# 26
  • Мнения: 5 215
На мен ми харесват големи деколтета и високи токчета Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 5 060
И на мен, ама в спалнята.  Grinning

# 28
  • Мнения: 69
За високите токчета - не мисля,че има проблем да носи..не мисля,че това са само обувки за бар или нещо подобно,но просто да са по-изчистени,а не някои "чай шукарие"
Иначе за късата поле и деколтето - аз не бих отишла така на работа,особено ако съм на висок пост и особено ако съм на 40 + ...Едва ли изглежда много професионално така,пък и (разбирасе ако държи да е с пола - една пола до коляното би стояла много добре и елегантно)

# 29
  • Мнения: 6 365
и при нас ще ти направят забележка... ако миришеш лошо....

Как се прави забележка ако някой мирише лошо? И в двете ми бивши работни места имахме по една миризлива колежка, която си я търпяхме.. Confused

В моя случай написах мейл.

Общи условия

Активация на акаунт